3 aylık bebeğimle ne yapacağımı bilemez haldeyim

Yani hataları geçtim . Böyle bir durumda çocuk planlamak onu da boşver ama evde durmaya devam etmek??. Yani olabilir istekler değişir, hayat değişir durum olmayabilir ama yalan kabul edilemez. Eğer şiddet tehdit vesair korkular var ise polise başvur. Ve gerçekten durum zarar verme ihtimali var diyorsan. Ailenin yanına gitme kadın konukevi talep et. Koruma ve uzaklaştırma talep et. ! Ama ailemin yanında kalabilirim diyorsanda uzatmaya gerek var mı?. Ya toplumda şu halas silinmiyor, çocuk için evlilik sürdürülmez. Parçalanmı aile çocuğu olmasın diye sorunlu evliliği yürütmek, çocuğa parçalanmış aile çocuğu olmaktan daha fazla zarar verir. Arkadaş bunu artık anlayın. Lütfen ya gerçekten kızıyorum . Çocuk daha çok hırpalanıyor, sorunlu evlerde büyümek güven bağını zedeliyorsunuz. Boşann. Ve haklarını talep et. Ve kendi lehine olan hareketlerden de vazgeç. Zira mahkemede kusurlu görülebilecek hareketler yapıyorsun. Haklarını talep et . Öyle çocuk kolay büyümüyor. Ve ailenden destek alıp hukuki yardım al. En azından boşanmayı açana kadar hukuki danışmanlık al.

Sorun para değil çünkü sizin paranız yok. 3 bin tl kazanan adam 2 bin tl kredi ödüyorsa doğum parasınıds ödeyemez eşyada almaz,haklı yani. Eşinizin sorunu yalan söylemesi,sizde rahat yaşam hayali kurup aradığınızı bulamamışsınız.

3 bin TL kazanıyorken çok kazanıyorum diye yalan söylemeyecek ve dahası çalışmama engel olmayacaktı o zaman..ben iş ilanlarına bakarken anneme kızıp çalışmasına gerek yok benim evimin muhasebesini siz mi tutuyorsunuz neden ilan gönderiyorsunuz diye kızmıştı.

Son düzenleme:
Sorun çalışmak mı sizce ? Ben bekarken çalışıyordum zaten beni işimden etti, iyi kazanıyorum para biriktiriyorum, tanıdıklarımız var sana iyi bir iş bulucam her yerde çalışamazsın, şimdilik senin çalışmana gerek yok dedi. Benim annem senelerce çalıştığı için çocuğum olduğunda onu kendim büyütmek istiyordum bir süre bunu da biliyordu. Buna rağmen beş parasızken çocuk yapmış kim suçlu burada ? Karşı taraf vermek zorunda çünkü beraber iş yapıyorlar günlerce onlarla gece gündüz demeden çalıştı. Hoş artık umrumda değil çocuğumla kendime yeni bir hayat kurup çalışacağım zaten.

Her şeyiniz bahane, adam bir rezil bunu göre göre evlenmişsin üstüne bir de çocuk. Burdan ne yazsak boş

Esiniz cimri degil parasi yok
Belki huzursuzluk olmasin diye sakladi.sirf bu sebeple ayrilmayin.siz ailesine kizginsiniz gini dusundum ben konuda beni rahatsiz eden uzerinize yurumesi oldu acikcasi ve calistirmak istememesi.para cok alio az aliyorum dese cimri dersiniz ama adamin aldigi 3 kurus.kavga etmemek icin size fazla.soyluyor gibi.bosanmayin diyorum.

Eşiniz cimri değil, sorumsuz. Sizde bir miktar sorumsuzsunuz. Evlenmeden en azından askerliğini yapaydı. Ne aceleniz vardı. Bilezikleriniz kalırdı elinizde hiç yoktan. Düzenli maaş alamayan adamın ev almak neyine ayrıca. 2/3 bin arası geliri var ev krediyle aldık diyorsunuz. Ailenize sizi mahcup etmeside cabası. Bilemedim, şahsen ailesiyle karın tokluğuna çalışmaya devam ederse kesinlikle boşardım da. Bunun dışında düzgün iş bulması koşuluyla bir şans daha verebilirdim sanırım

İşte dedim ya eşinin sorunu yalan söylemesi.. İsterse milyon kazansın bana senin çalışmana gerek yok diyecek erkeğin ağzına tıkarım lafı. Sizinde boş hayaller hoşunuza gitmiş ama üzgünüm suya düşmüş..

Adam seni elde edebilmek elde tutabilmek evlenmek için bir masal kurmuş sana da bunu anlatmış seni de kendini de inandirmis başka yerde çalışacak yapısı özgüveni bilgi birikimi yok ve büyük olasılıkla keyfinden de taviz vermez baba yanı rahat orda da büyük olasılıkla çalışmıyor dur.sana gelince her genç kız gibi maddi durumu iyi olan eş aramissin bunu da öyle biri sanmissin ailesinin şirketine falan aldanmissin...sendeki hayal kırıklığı onda da zaten yaşamını bozma niyeti yok gel bu şekilde yasa havası var.zor durumun düzelir mi esin sanmıyorum düzelme niyeti olan işleri buraya zaten getirmez ya onun yanına doncen annen çocuğu bakcak çalışıp çocuğuna bakcaksin onu da öyle kabul edeceksin yada bosancaksin.insan maddi olarak iyi kötü günler yaşar .ben ona takilmadim takildigim mevzu yalan var kandırma var güven sarsılmış hayal kırıklığı var bu şekilde evlilik yürür mü.zorlaaan şiddette olacak yarın karı isleride başlar farketsen sana evde rahat vermedin ondan oldu der bide sen çalışsan onun borçları nida gün gelir senden alırlar .valla sana benzeyen bir arkadasim vardı eside aile şirketi de kız karanlık ta oturmak zorunda kalmıştı çalıştı kaç kere kocasının borcunu kapattı.sekiz yildir boşanamadi ayrı yaşadılar aldatma vardı ....tek farkınız var senin ailen yanında onun değildi .boşan kurtar kendini...

Geri kalan kısımlara yorum yapmayacağım. Kaynanan bu hikayede en aklı başında ve mantıklı kişi. Olması gerekeni kararlı bir şekilde yapmış.helal olsun.

Haklısın valla.madem o kadar ödenmeyecek bir miktar değil konu sahibi ödesin o zaman.şu ev hanımları hayatı ne sanıyorlar anlamıyorum.herşey çok basit onların gözünde. Evlenirken isterler de isterler.eee yapılıversin ne olacak derler. Maşallah bizden daha çok kıymet veriyorlar kendilerine. Evett ödenmeyecek bir miktar değil doğru ama başlasının keyfi için de paramdan zırnık koklatmam.

Kim suçlu burada mı ? Şaka mısınız hanımefendi.kendini bilmez sorumsuz herifin teki sana şöyle yap böyle yap diye ahkâm kesecek sen de oturup paşa paşa dediklerine uyacaksın öyle mi? Hayırdır ayağınıza paranga vurup ikna etmek için aylarca mahzenlerde mi tuttu sizi. Sen ne diyorsun be kimse bana çalışamazsın diyemez, saygısızlık yapamaz deyip ayrılacaktınız.olay bu. Basitmiş değil mi?

Belliki bu adam size hep şiddet uygulamış keşke kendi sorunlarınızı çözmeden çocuk düşünmeseydiniz o yavruya çok üzüldüm şuan

para yüksek bi borç dgl fkt yalancı bir eş..
işe baslayın bebege anneniz baksın
her istediğinizi alırsınız ekonomik gücünüz olur
bide öyle deneyin
olmadı sonra ztn daha güçlü olur boşanırsın
işe flnda girince bunlar korkar senden tahminimce

Problem para olsa bahsettiğiniz rakam elbette ödenir hallolur.Sizi üzecek şeyler yazmakta istemiyorum ama problem borcunun olması degil sorumluluk duygusunun olmamasi,egoistligi,dürüst olmaması aile babası olma sorumluluğuna haiz bir adam olmaması .Size sunu yapın diyemem ama evliliğiniz ile alakali karar verirken kalbinizle değil mantiginizla karar verin,verdiginiz tavizlerin bedeli evladınız odemesin

Siz olay bizim sevisçi amcaya benziyor
Oda yıllarca ailenin yanında çalışmış babası sigortasını ödememiş kazandıkları para çok iyiymiş o zamanlar amca63 emekli olmak için bu yaşına kadar çalışmak zorunda baba öldükten sonra kız kardeşleri evden çıkmalarını istemiş yıllarca hanımı bakmış hasta babasına , sonra evi sattıktan sonra kızkardeşleri ile görüşmeyi kesmiş ve artık annelerini onların bakması için onların yanına göndermiş ,amca anlamış hatasını ama çok geç olmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…