3. Çocuk isteği perileri yokluyor arada.Delimiyim ben ya!

Biz de 3 düşünüyoruz yaşım 29 kızım 5 oğlum 3.5 yaşında
Biz de derken tabi en çok eşim istiyor ben iyimser bir şekilde bekliyorum
Spiral takılı depremden dolayı hastaneler acil hastalara bakıyorlar
Bana da bir süre daha bekleme fırsatı doğuyor 🤣
Eşim çok yardımcı oldu ikisinde de bir gün yemek yedirdigimi bilmem ikisini de yanına oturtur yemeklerini yedirtir banyosunu yaptırır
İlgilenir bayağı ama gel gör ki isteğim az ilerisi içinde birikim yapıyoruz
Gerçi depremde ailesini birikimlerini de kaybeden çok oldu istiyorsanız yapın hiç düşünmeyin

Ensest ilişkiyi bile burda gayet normal bir konuymus gibi yazan Samantha forum mantigini kafasında tam oturtmuş oluyorsa hepimiz oyleyizdir sen tasalanma. Tek derdin insan aşagilamak.
Siz ortaogretim edebiyat derslerinde münazara işlendiğinde gülmekten kendini olaya verememiş kesimsiniz :KK70: Teneke gibi tın tın. Tartışmak bile anlamsız kıçından anlamış gelmissin falanca bi yerde yazdığımı, baska konunun içinde sacmaliyorsun hicbir alakasi yokken, tasalanmayip ne yapayim. Hem de cok tasalaniyorum hoşgörüsüz, kendi görüşünden olmayana tahammülsüz, taraf olmaya megilli ve bomboş tipleri gördükçe.

Muhtemelen mühendis kadroya geçiş yapmış eşi. Mühendis yada uzmandır. Mühendisse 18 bin civarında alıyorlar uzmansa 20. Konu sahibi de öğretmense 13 alıyordur. Ek derslerden de 3 bin gelse 16 da konu sahibi alıyor. İki maaş 35 civarında gelirler

Muhtemelen mühendis kadroya geçiş yapmış eşi. Mühendis yada uzmandır. Mühendisse 18 bin civarında alıyorlar uzmansa 20. Konu sahibi de öğretmense 13 alıyordur. Ek derslerden de 3 bin gelse 16 da konu sahibi alıyor. İki maaş 35 civarında gelirleri
Valla pes oturup aylık gelirime kafa yormuşsunuz 😂Eşim mühendis değil.Müdür olduğu için maaşı arttı.Birkac ay sonra nasipse kendi şehrimize geçeceğiz.İyi bir konumda güzel bir gelirde şükür daha da önü açık.
Bunlar dışında kira gelirlerimizde var.
Bahçe ve arsalarimizda var.
Kendimize güvenmesek düşünmeyiz zaten merak etmeyin

Sizin durumunuzda en iyi şey kafa.
Kafanız rahatsa sabriniz genişse yapın gitsin valla.
Bence çocuk büyütürken en gerekli sey sakinlik.
Ben tek çocukla kafayı sıyırdım.
Birde oğlan çocuğundan mi nedir.
Enerjisine yetişmek mümkün degil.
Uyuturken işkence yedirirken iskence.
Bugün beni yine delirtti.
Çok isterdim ben de ikinciyi hevesle yapmak ama kız olacağını bilmem lazım🙃
İki oglana bu bünye dayanamaz.
Ve erkek çocuğu asla evde beslenmez diye bir söz vardi ay ne kadar doğru.

Bu konuya yazmıştım ama denk geldikçe yine anksiyete krizi gibi bi titreme geliyor :KK70:

Eşim bazen şakayla 3.çocuğun lafını ediyor. Dedim 3 çocuğum olsun ama karım olmasın diyorsan yapalım:KK45:

Psikolojik olarak çok yıprattı beni 2 oğlan. Ha arkadaşımda 2 kız var onlar çok çok fena. Beni kiler melek sayılır yanlarında.

Kardeş olması gerektiğini düşündüğüm için 2.yi yaptım. Ne ilkinde ne ikincide hiç şu cinsiyet isterim diye geçirmedim içimden. Hatta ta ilk oğluma hamile kalmadan 10 tane doğursam 10 u da oğlan olur gereksiz kaynanalığa lüzum yok derdim:KK53:

Hele ki gün geçtikçe artan masraflar ziyadesiyle bel büküyor. 2 çocuğun sadece 1 aylık balık yağı ve ekstra 1 vitamin takviyesinin maliyeti neredeyse 1000 lira. Ki bunlar en iyisi mi dersen değil. Şu çiğnenen meşhur balık yağının paketi en son 400 liraydı bizimkilere 15 gün gider.

Büyük devlette küçük özel anaokulunda önümüzdeki yıl için şimdiden 100.000 masrafları net ekstralar hariç sadece okul ve kurs.

Bir de sizde oluyor mu bilmiyorum. Mesela büyük oğlumla tiyatroya gitmek istiyorum ama küçüğe uygun olmuyor. Eşim haftasonu da en az bir gün çalışıyor. İkisiyle tarih saat uymuyor gidemiyorum büyük de eksik kalıyor. Tek olsa ya da en iyi ihtimalle yaş farkı çok olsa rahat yapılır bu aktiviteler. Beni çok üzüyor bu durum.

Ay çenem düştü yine. Bu konuda saatlerce konuşabilirim :olamaz:

Valla pes oturup aylık gelirime kafa yormuşsunuz 😂Eşim mühendis değil.Müdür olduğu için maaşı arttı.Birkac ay sonra nasipse kendi şehrimize geçeceğiz.İyi bir konumda güzel bir gelirde şükür daha da önü açık.
Bunlar dışında kira gelirlerimizde var.
Bahçe ve arsalarimizda var.
Kendimize güvenmesek düşünmeyiz zaten merak etmeyin
10 yılda evler bahçe arsa kira geliri araba sahibi olduysanız düşünmeyin zaten. Tutarsınız yatılı bakıcı rahat büyütürsünüz. Yanınızda sürekli yardımcı olduktan sonra 3 çocukta büyür 5çocukta

10 yılda evler bahçe arsa kira geliri araba sahibi olduysanız düşünmeyin zaten. Tutarsınız yatılı bakıcı rahat büyütürsünüz. Yanınızda sürekli yardımcı olduktan sonra 3 çocukta büyür 5çocukta
Ne meraklı milletiz .Konu nerelere geldi.
Bir daireyi babam yeni evlenirlen bana aldı.
Arsa tarlalar eşime ait ailesinden yani.
Biz sadece sıfır bir ev ve iyi bir araba aldık.2 çocuk büyüttük.Ve atanıp toparladik.
Evde yatılı yardımcım yok yani henüz:)

Neden bu kadar sorguluyorsunuz onu anlamadım nedir yani defalardir soruyorsunuz.konunuz bu mu? Size ne benim gelirimden
İki memur maaşı denince merak ettim sadece. Neden bu şekilde çıkışıyorsunuz? Kadınlar kulübünde yazılan çizilen hiçbir şey bizi ilgilendirmiyor o zaman.

Siz ortaogretim edebiyat derslerinde münazara işlendiğinde gülmekten kendini olaya verememiş kesimsiniz :KK70: Teneke gibi tın tın. Tartışmak bile anlamsız kıçından anlamış gelmissin falanca bi yerde yazdığımı, baska konunun içinde sacmaliyorsun hicbir alakasi yokken, tasalanmayip ne yapayim. Hem de cok tasalaniyorum hoşgörüsüz, kendi görüşünden olmayana tahammülsüz, taraf olmaya megilli ve bomboş tipleri gördükçe.
Ensesi ilişkiyi savunma olayını merak ettim.

bir yerde 3. çocuk mantıklı mı diye sormussunuz
e bunun cevabı da maddiyatta zaten
ne soracak insanlar maaşınız dışında?
sizin yeterli demenizle kafalarda bir şey oturmuyor?
maaş size göre yeterli ise dogurun o zaman niye sordunuz ?
bu tür çıkışları da bir türlü anlamıyorum burada kimse kimseyi tanımıyor
maaş sormakta ne var yani ?
sanki hic alakası yokken biri sizi etkileyip maaş sordu gibi yaklasmissiniz

Merakla ne ilgisi var siz malvarlığınızı yazdınız. Bu kadar malın mülkün içinde neden düşünüyorsunuz. Maddi durumunuz iyi zaten öğretmensiniz haftada 15 saat çalışsanız yetiyor maaş almak için. Tutarsanız yatılı bakıcı tamam işte . Zaten çocuk istiyorsunuz konu neden açtınız o zaman.

The Analık +çalışma hayatım 6 senedir son sürat devam ediyor.Döngü aynı.
onlar yatana kadar aşırı yoruluyorum ama uyuduklarında boş kalınca 3.çocuk perileri yokluyor şu ara.
Bundan bı sene öncesinde biri bana 3. Çocuk lafını ettiğinde boğasım gelirdi oysa.
Off zorluklar unutuluyor güzellikleri kalıyor işte.
2 tane 5 ve 3 yaş olmak üzere kızlarım var.
ilk kızım çok zor büyüdü.
valla ne yalan söyleyeyim,2.çocugum o kadar kolay büyüdü ki ne diş sancısı yaşadık,ne kabızlık,ne kolik,ne yeme sorunu.
Aman Allah'ım böyle çocuk büyütmeye ne varmış dedim (masalalh diyelim lütfen)
Büyük kızım 5 yaşında oda daha yeni kolayladi diyebilirim.Dugusal inatçı bir çocuk.

Henüz tam rahatlamış sayılmayız.

Şimdi ne olur kızmayın ama bazen erkek bebek annesi olma isteği de doğuyor içime.
Ama tabi cinsiyetin önemi yok.
Kızda olabilir bunu bilemeyiz.
ilerde pişman olur muyum?

eşim 40 ben 35 yaşındayım.
Maddi sorunumuz yok.
Birde erkek bebek isteme sebeplerinden biride eşim tek erkek
Sülale de tek erkek çocuk.
Ailede değil yani.
Erkek kuzeni bile yok.
Bazen espiri yapıyor soyun kuruyacak diye:)) tamamen espiri çünkü eşimde defteri kapattığımdan o kadar emin ki.
Şu konuyu açtığımı görse hayrete düşer 🫢
Ögretmenim bu arada.
3.çocuk olursa ilk 2 sene ücretsiz izin hakkımı kullanmak istiyorum.
kızlarımı bu anlamda büyütürken çok zorlandım.
Ama şuan bu imkanimiz var çok şükür.
Konunun tam burasında silmek istedim valal yalan yok,saçmalama dedim.Yarin yine kendimi günün hengamesin de off 3.cocuk neyime derken bulacağım ama bu istek neden geliyor yahu.
😂
Çok anaç biriyim.
Çok zorlansam da hayatımdan şikayetçi olmadım hiç.
Çocuk büyütmeyi ciddi anlamda seviyorum zorlukları olsada.
Büyük kızımda kafamın etini yiyor anne erkek kardeş çok istiyorum diye.oda etkiliyor sanırım.
Aman ne bileyim işte.Birilerinin yap gitsin demesiyle de yapacak değilim ama benimle aynı durumda olup yapan veya yapmayıp pişman olanlar var mıdır?
Kız da olabilir
Erkek isteyebilirsiniz saygı duyuyorum 2 oğlum olsa 1 de kızım olsun isterim bu his o
Ama 3. Çocuk kız olursa
Yorulunca
3. Kızınıza of pot erkek de olmadı ya demezseniz yapın

Layıkıyla çocuk büyütebilecek insanlar yerine cahil, hırlı hırsız kim varsa çoğalıyor. Konu sahibi gayet güzel anlatmış kendini. Aylık tahmini 60 bin geliri olan bir insana da vay sen nasıl yeteceksin bu çocuğa diye sorulmaz, saçmalık. Bakacağım diyorsa bakar.
Bir de her yer süper sosyal değil zaten. Benim çocuklarımı tiyatroya, konsere götürebilecek imkanım var ama yaşadığım, yaşamak zorunda olduğum şehirde bu aktiviteler yok. Bunun için il dışına gitmem gerekiyor ve bunu da senede 2-3 kez belki yapabiliyorum. Napsaydık yani sizin düşündüğünüz anlamda sosyalleşemiyorlar diye çocuk mu doğurmasaydık?
Bunları asgari ücretle üç çocuk büyüten insana ben de söylerim ama konu sahibi için çok gereksiz olmuş. Doğurmak istiyorsa doğurur.

Neden bu kadar sorguluyorsunuz onu anlamadım nedir yani defalardir soruyorsunuz.konunuz bu mu? Size ne benim gelirimden
Çocuk yetiştirmek gelirle alakalı. Size göre yeterli olan başkasına yetersiz olur. Benim için planlarım başka. En az benim yaşadığım şartlara sahip olsunlar istiyorum. İlerde de Amerika’ya yerleşeceğim. İnsan çocuğu olunca sadece onlar için yaşıyor.
Sizde konunun en başından beri net bir rakam söylemiyorsunuz. Yoksa kim ne yapsın sizin kazancınızı?
Ben 2. Çocuğuma hamile kalınca büyük kızımız bakıcı elinde büyümesin diye eşim işini bıraktı. Zaten kaç çocuk sahibi olacağınıza karar vermek karı-koca arasındaki bir mesele. Burda kamuoyu yoklaması ile olacak bir iş değil.

Çocuk yetiştirmek gelirle alakalı. Size göre yeterli olan başkasına yetersiz olur. Benim için planlarım başka. En az benim yaşadığım şartlara sahip olsunlar istiyorum. İlerde de Amerika’ya yerleşeceğim. İnsan çocuğu olunca sadece onlar için yaşıyor.
Sizde konunun en başından beri net bir rakam söylemiyorsunuz. Yoksa kim ne yapsın sizin kazancınızı?
Ben 2. Çocuğuma hamile kalınca büyük kızımız bakıcı elinde büyümesin diye eşim işini bıraktı. Zaten kaç çocuk sahibi olacağınıza karar vermek karı-koca arasındaki bir mesele. Burda kamuoyu yoklaması ile olacak bir iş değil.
Herkesin ulaşabildiği forma gelirimi yazmak istemedim.Kaldiki geçinmek herkes için ayrı bir olgu.Siz Amerika diyorsunuz benim hayallerim hedeflerim bambaşka.
Ben buraya gecinebilirmiyiz diye konumu açtım sanki? Kendimize güvenmesek zaten düşünmeyiz.
Manevi olarak destek istedim hepsi bu

X