30 yaşındaki görümcemin bitmek bilmeyen 5 yaşındaki çözülmeyen davranışları.

Merhabalar gelişmeler oldu. Eşimle aram iyi görümcemide en son geçen hafta cumartesi gördüm hastaydı ama testi negatif kaynanam pozitif. İşyerinde 15 kişi pozitif çıktığı halde bizi yemeğe çağırdığına da inanamıyorum açıkcası. Neyse. Görümcem o hasta haliyle yine laf söyledi abimde 2 haftadır dürüm alcak almadı neden almıyorsun bilmme ne diye. Eşimle tekrar konu açılmadı sadece yiğenine 20 liraya bi oyuncak aldı alalımmı sevaptır pahalı değil dedi dedim tabikide alalım çocuk o sevinir.

Kaynanam salı akşamı pozitif çıktı. Pazartesi salı akşamı yanına uğradık test yaptır dedim maskeli durdum sordum ilgilendim. Biz eşimle pazar akşam 1 e kadar evle ilgilendik pazartesi salı da hiç iyi değiliz yorgunuz. Çarşamba doktora gittim akşam geldim yok uzaktı sordum bişey lazımmı anne diye vitamin aldım ona en kalitelisndir sağlıkçıyım ya bende. Yemek yapamadım kaynanamda iyi zaten. Perşembe iş cuma iş eve en erken 7 buçuk 8 de geliyorum. Hal sormaya uğradım alt katımdalar. Kp surat 5 karış ağız ucuyla iyi annen diyor. Bi kaynanam pozitif bu arada kp işe gidiyor. Neymiş efendim niye bi tabak yemek koymuyormuşuz kapıya. Hesap sordu beyfendi o kadar sinirlendim ki. Bana bak saat 8 buçuk dedim. Günlerdir eşimle uğraşıyorum o da üşütmüş hali yok sirkeli su ıhlamur meyve derken iş zaten kendime hayrım yok dedim. Kaynanamda ben yapıyorım yemeğimi diye girdi araya. Sanki fitleyen kendi değilmiş gibi. Eşime söyledim sen boşver üzülme takma kafaya dedi. Şimdi hiç bi tabak yemek koyasım yok ama insanlık namına akşam göndericem eşimle. Siz napardınız ?
Lafımla yemek getirttim diyecekler şimdi ama sen yine de koy yemek. Kul bilmezse allah biliyor her şeyi. Ama çok da abartma. Ayaktaysa pekala yemek yapabilir kv, kendine zor hayrın dokunuyor kimseyi pışpışlamak zorunda değilsin

Merhabalar gelişmeler oldu. Eşimle aram iyi görümcemide en son geçen hafta cumartesi gördüm hastaydı ama testi negatif kaynanam pozitif. İşyerinde 15 kişi pozitif çıktığı halde bizi yemeğe çağırdığına da inanamıyorum açıkcası. Neyse. Görümcem o hasta haliyle yine laf söyledi abimde 2 haftadır dürüm alcak almadı neden almıyorsun bilmme ne diye. Eşimle tekrar konu açılmadı sadece yiğenine 20 liraya bi oyuncak aldı alalımmı sevaptır pahalı değil dedi dedim tabikide alalım çocuk o sevinir.

Kaynanam salı akşamı pozitif çıktı. Pazartesi salı akşamı yanına uğradık test yaptır dedim maskeli durdum sordum ilgilendim. Biz eşimle pazar akşam 1 e kadar evle ilgilendik pazartesi salı da hiç iyi değiliz yorgunuz. Çarşamba doktora gittim akşam geldim yok uzaktı sordum bişey lazımmı anne diye vitamin aldım ona en kalitelisndir sağlıkçıyım ya bende. Yemek yapamadım kaynanamda iyi zaten. Perşembe iş cuma iş eve en erken 7 buçuk 8 de geliyorum. Hal sormaya uğradım alt katımdalar. Kp surat 5 karış ağız ucuyla iyi annen diyor. Bi kaynanam pozitif bu arada kp işe gidiyor. Neymiş efendim niye bi tabak yemek koymuyormuşuz kapıya. Hesap sordu beyfendi o kadar sinirlendim ki. Bana bak saat 8 buçuk dedim. Günlerdir eşimle uğraşıyorum o da üşütmüş hali yok sirkeli su ıhlamur meyve derken iş zaten kendime hayrım yok dedim. Kaynanamda ben yapıyorım yemeğimi diye girdi araya. Sanki fitleyen kendi değilmiş gibi. Eşime söyledim sen boşver üzülme takma kafaya dedi. Şimdi hiç bi tabak yemek koyasım yok ama insanlık namına akşam göndericem eşimle. Siz napardınız ?
görümceye dürüm anında sokaydınız ya laf
"ayy hiç sorma pek unutkan kocam bu aralar.. bende şunu istiyorum almadı unuttu hep. Giderken alırız dimi aşkım"
vs diyin
unutkan abin işte sende seninkini ara iste o unutmaz bakarsın diyin

Hayır eşimle gayet iyiyiz hiçte konuyu açmadık. Dün kardeşi aramış iş çıkışı muhtemelen dürüm niye almadın diye darladı. Yarın eşim evde alır gider dürümü diye düşünüyorum. Olurda akşam bana sormak gibi bi hata yaparsa benden istemedi benlik birşy yok diyeceğim. Daha ne söylenir ki ? İlk zamanlar görücektin eve alınan ilk pastayı kıskanmıştı. Annesi bizdeydi kadının suratı düştü pasta almışız evimize hanfendiye almamışız ya. Ertesi günden görümcem bağırdı banada alırdın neden almadın diye. Komik dimi ?
bence bir pastanın bu kadar konuşulması bile görgüsüzlük...yani eve alınan ilk pasta nedir ya yeni evlilerin eve pasta söyleyip yemesi falan bana tuhaf geliyor sanki çok pahalı bir şey alınmış da konuşulmuş...çok garip bir pasta max 100 tl olsun yani lafı edilecek para mı ?

KADIN KARDEŞİ!

Pes!
Kardeşi diye bu kız onların sponsoru olmak zorunda mı? 30 yaşında kadın bu, 5 yaşında çocuk degil. Mızmızlanıp sürekli insandan bişey istenilmez. Bunun yaptıgı arsızlık. Parayı kolay kazanıyorsunuz herhalde ya da çalışmıyorsunuz.Kusura bakmayın da evlenince eskisi kadar kimse kimseye bişey alamaz. Hayat şartları kolay degil.

Bekarlar ibret alın bence. Böyle kvlerin ogluyla evlenmeyin bekar kalsınlar. Görümceleri abisinin tüm maaşını zıkkımlansın. Nasılsa abisi evlenirse huzurda vermiyorlar insana.Es kaza böyle biriyle evliyseniz de napın edin küsün ve evinizi uzaga taşıyın. Mümkünse yurtdışına falan gidin🤣

Bence konuyu eşinizle konuşun kardeşinin bu tavırları hoşuma gitmiyor vs deyin. Baktınız olmuyor sizde harcayın kısmayın oraya harcayacak parası kalmasın

Lafımla yemek getirttim diyecekler şimdi ama sen yine de koy yemek. Kul bilmezse allah biliyor her şeyi. Ama çok da abartma. Ayaktaysa pekala yemek yapabilir kv, kendine zor hayrın dokunuyor kimseyi pışpışlamak zorunda değilsin
Tamda öyle güzelim aklıma geldi ama bende evde olduğum gün eşimle gönderdim biliyormusun vitamin sayesinde maşallahı var. Sürekli telefonda espiriler yapıyor ayakta canım sıkılıyor diyor. Eşimde gerek yok yemekleri vardır dedi zaten. Ee var zaten amaç geline laf sokmak.

Tamda öyle güzelim aklıma geldi ama bende evde olduğum gün eşimle gönderdim biliyormusun vitamin sayesinde maşallahı var. Sürekli telefonda espiriler yapıyor ayakta canım sıkılıyor diyor. Eşimde gerek yok yemekleri vardır dedi zaten. Ee var zaten amaç geline laf sokmak.
Sen bana kızacaksın yine ama konularının devamının geleceğine adım gibi emindim 💆‍♀️
Açıkçası yazdıklarına da hiç şaşırmadım
Senin konularında inanmıyorum bunu da kıza nasıl yaparlar, nasıl insanlar hissi artık oluşmuyor bende

Yine lafımın arkasındayım
Eşinin bir ağırlığı olsaydı ailesinden hiç kimse sana bunları yaşatamazdı

görümceye dürüm anında sokaydınız ya laf
"ayy hiç sorma pek unutkan kocam bu aralar.. bende şunu istiyorum almadı unuttu hep. Giderken alırız dimi aşkım"
vs diyin
unutkan abin işte sende seninkini ara iste o unutmaz bakarsın diyin
Görümcemin o kötü enerjisini almak istemiyorum. Sana demedm ki zaten ben abime dedim der bağırır. Gireriz saç başa çok çirkin durumlar. Eşimde cevap bile vermedi zaten bende umursamıyorum. Kız hasta halde bile boğaz düşünüyor ya. Keşke görseniz görümcemi ne demek istediğimi anlarsınız. Yoksa ben asla susucak biri değilim benle muhattap olmuyor ki. O yüzden bende onla muhatap olmuyorum.

bence bir pastanın bu kadar konuşulması bile görgüsüzlük...yani eve alınan ilk pasta nedir ya yeni evlilerin eve pasta söyleyip yemesi falan bana tuhaf geliyor sanki çok pahalı bir şey alınmış da konuşulmuş...çok garip bir pasta max 100 tl olsun yani lafı edilecek para mı ?
Evet değil. Giderkende çok aldık tatlı görümceme. Bazen ben de dedim kardeşin sever geçerken bırakalım diye ama asla memnun olmuyorlar. Bekarken eşim hep alırmış kardeşine götürürmüş evlenince doğal olarak eve kaydı ilgi. Akşam gelirken çayla yeriz diye aldık 2 kişilik mesela çok normal dimi ? Kaynanam görümceme söylemiş abin sensiz pasta yedi diye. Hemen laf soktu. Hadi dedik bi gün dışardan yiyelim pizza söyledik. Neymiş onsuz yemişiz onada alcakmışız. Sahile gittik. Neymiş onsuz sahile gitmişiz. Saçma şeyler işte.

Bekarlar ibret alın bence. Böyle kvlerin ogluyla evlenmeyin bekar kalsınlar. Görümceleri abisinin tüm maaşını zıkkımlansın. Nasılsa abisi evlenirse huzurda vermiyorlar insana.Es kaza böyle biriyle evliyseniz de napın edin küsün ve evinizi uzaga taşıyın. Mümkünse yurtdışına falan gidin🤣
Hahahah ay evet aman diyim dikkat edin ben ettim siz etmeyin 🤣🤣🤣

Belki sadece düşünüldüklerini görmek istemislerdir. Hastalık başka birşey o psikoloji de başka.

Sen bana kızacaksın yine ama konularının devamının geleceğine adım gibi emindim 💆‍♀️
Açıkçası yazdıklarına da hiç şaşırmadım
Senin konularında inanmıyorum bunu da kıza nasıl yaparlar, nasıl insanlar hissi artık oluşmuyor bende

Yine lafımın arkasındayım
Eşinin bir ağırlığı olsaydı ailesinden hiç kimse sana bunları yaşatamazdı
Yok neden kızayım bende de oluşmuyor bunuda nasıl yaparlar demiyorum çünkü sürekli böyleler şaşırmıyorum yani. Eşim hayırdır hacı sana dedik yemek söyleyelim diye gerek yok dedin ne artislik yapıyorsun alla alla dedi. Kocam köylü değilim tabikide savunmayacağım ama ben burda sadece size yaşadıklarımı anlatıyorum eşimin desteğini değil. Yanımda olmasaydı daha fazlasını yaparlardı. Neden memnun olmuyorlar diye sitem ettiğimde de sen üzülme boşver dedi bi tabak yemek yapsaydın sende demek yerine. Kardeşi bana karıştığında sus abartma diye bağırdığınıda bilirim. Çalışıyor kız evden rahatsız etmeyin dediğinide. Görümcem şunu alırmısın yerden dedğnde eşimin sen alsana senin pisliğnimi temizlicek kız dediğinide.

Bakın hataları olduğu kadar çoğu zamanda destekçimdi. Şuraya bırak dediklerinde ben kanaryayı alıyorum işten de dedi. Ekstra para çıktığında baba borcumuz var nasıl ödicez biz alla dedi dediğinide bilirm. Karıma sorayım da der çoğu zaman. Bana bir kere dememiştir annemi ara git yardım et ne bileyim gelinlik yap diye. Nasıl istersen der. İşte bu yüzden sürekli ailesi laf sokuyor :) hazmedemiyorlar. Eşimin ilgisini sevgisini gelinlik yapmamamı hazmedemiyrlar. Tek bende mi oluyor bu durum ? Çoğu kayınaile gelinden beklenti içindedir ve laf sokar.

Ben burda tüm şeffaflığıyla anlatıyorum anlatırımda fakat şöyle ki artık bu durum bizden çıktı kişisel olarak kendilerinden kaynaklı olmaya başladı. Kayınvalidemin ben kanaryayı şuraya götürücem dediğimde eşimin ne götürmesi dinlenicek kız evde yok öyle bişey başlatmayın bebek görmenize dediğinide bilirim. Ne oldu biliyormusun? Pıs olmadı kaynanam. Bana bak seni gebertirim karışmıyorsun bana diye yemek ortasında bağırdı oğluna. Eşim gidip şunuda diyebilir işte kıza laf sokmayın bilmem ne bunda sıkıntı yok annesinin huyunu biliyor. Annem banada yapıyor pis huyu var sen üzülme bırak naparlarsa yapsınlar diyor. He ben bunu çekmek zorunda mıyım ? Değilim. Laf sokarsa alır cevabını eskisi gibi değilim. Bu arada yine ileride bana laf söyliceklerdir çünkü istedikleri gelinciliği yapmıyorum.

Görümcemin o kötü enerjisini almak istemiyorum. Sana demedm ki zaten ben abime dedim der bağırır. Gireriz saç başa çok çirkin durumlar. Eşimde cevap bile vermedi zaten bende umursamıyorum. Kız hasta halde bile boğaz düşünüyor ya. Keşke görseniz görümcemi ne demek istediğimi anlarsınız. Yoksa ben asla susucak biri değilim benle muhattap olmuyor ki. O yüzden bende onla muhatap olmuyorum.
eşinize aldırmayın ama almasın
zaten bir dürüm olmuş 30 35

X