4 Yaşında Çocuk Bunları Kendi Düşünerek Yapar Mı? Nasıl Davranmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmeleri gerekiyordu.
Kimseyı ılgılendırmez.O kadınla muhattap olmayın.Yada verın kafını otursun.Küçük cocugunda doldurusa geldıgını sanmıorum.Annesı bıle seyler yapıosa yazık ufaklıga .Kalbıne kotuluk konmasın cocukların.

Kimseyı ılgılendırmez.O kadınla muhattap olmayın.Yada verın kafını otursun.Küçük cocugunda doldurusa geldıgını sanmıorum.Annesı bıle seyler yapıosa yazık ufaklıga .Kalbıne kotuluk konmasın cocukların.
Değil mi beni de çocuğun durumu üzüyor ve bir arkadaşın da dediği gibi bu yapılan da çocuk istismarı. Korktuğunu görüyorum, annesine nasıl baktığını görüyorum. Bu sefer ben daha çok ilgilenmek daha yakın davranmak istiyorum belki o hasarı bir nebze olsun hafifletebilirim diye.

Değil mi beni de çocuğun durumu üzüyor ve bir arkadaşın da dediği gibi bu yapılan da çocuk istismarı. Korktuğunu görüyorum, annesine nasıl baktığını görüyorum. Bu sefer ben daha çok ilgilenmek daha yakın davranmak istiyorum belki o hasarı bir nebze olsun hafifletebilirim diye.
Siz kımsenın snnesı deılsınız onuda yanlış anlar .Kendınıze ve bebegınıze odaklanın.Hamılelerın duaları kabul olur .Dua edın bol bol .

Sizin cocukla yakin olmaniz gereken bir durum yok. Sizinle o cocugun bir kan bagi da yok. Hayatin da olsaniz da olur olmasaniz da olur. Bu kadar takmayin, ha hersey kan bagi mi degil ama huzusuz olduktan sonra zorlamanin alemi yok. Siz o cocugun hicbiseyi degilsiniz.

Benim kaynimin kizi da bana triplerdeydi. (ergen) tokalaşmamak icin nereye kacacagini bilemiyordu. Bir gun gelmiş elini uzatiyor parmaginin ucuyla tokalaşiyor filan yuzume bakmadan. 😁 Allahin veledine ne oluyor da tavir aliyorsa dünkü mok...
Seytan icimden çok şey dedi de yapmadim ben. 🤭

Sevmiyorsam o kişiyi, cocuguyla da işim olmaz. Lazim değil siz de ilgilenmeyin cok.

Çocuğun dediklerine takılmayın cidden o yaştaki çocuklar çok fena olabiliyor. Ben ve nişanlım abimlerde kalmıştık geçenlerde, 5 yaşındaki yeğenim gece gelip odamı kontrol ediyordu nişanlımla birlikte mi yatıyorum diye 🤦🏼‍♀️ Sabah da babasına “gece ben onları kontrol ettim farklı odada uyudular, neden birlikte uyumuyorlar” falan diyip bizi utandırmıştı 😂 Çocuk muhtemelen annesinin sizin hakkınızda olumsuz konuşmalarına denk gelip hissediyordur sizi sevmediğini, o yüzden onun yanında farklı davranıyor olabilir. Görümceniz de klasik görümce işte, zaten mesafeliymişsiniz aynı şekilde devam edin. Hiç kafanıza takıp kendinizi strese sokmanıza değmez.

Siz kımsenın snnesı deılsınız onuda yanlış anlar .Kendınıze ve bebegınıze odaklanın.Hamılelerın duaları kabul olur .Dua edın bol bol .
Süper bir cümle oldu gerçekten. Ben kimsenin annesi değilim, doğru. Farkında olmadan tüm çocukları iyileştireceğim gibi bir misyon mu yaratmışım kendime ne?

Sizin cocukla yakin olmaniz gereken bir durum yok. Sizinle o cocugun bir kan bagi da yok. Hayatin da olsaniz da olur olmasaniz da olur. Bu kadar takmayin, ha hersey kan bagi mi degil ama huzusuz olduktan sonra zorlamanin alemi yok. Siz o cocugun hicbiseyi degilsiniz.

Benim kaynimin kizi da bana triplerdeydi. (ergen) tokalaşmamak icin nereye kacacagini bilemiyordu. Bir gun gelmiş elini uzatiyor parmaginin ucuyla tokalaşiyor filan yuzume bakmadan. 😁 Allahin veledine ne oluyor da tavir aliyorsa dünkü mok...
Seytan icimden çok şey dedi de yapmadim ben. 🤭

Sevmiyorsam o kişiyi, cocuguyla da işim olmaz. Lazim değil siz de ilgilenmeyin cok.
Sanırım haklısınız. Çocuğa karşı ben de suçlayıcı tavır takınmayayım ama pek o kadar ilgilenmeyeyim de.

doldurma değil de

Annesi sizi sevmiyor negatif enerji veriyor ister istemez duygularına yansıyor. Kız da annesinin duygularını hissediyor ona göre davranıyor.

Bence kıza karşı doldurmayın kendinizi.

Ablasıyla da mesafeli olun

doldurma değil de

Annesi sizi sevmiyor negatif enerji veriyor ister istemez duygularına yansıyor. Kız da annesinin duygularını hissediyor ona göre davranıyor.

Bence kıza karşı doldurmayın kendinizi.

Ablasıyla da mesafeli olun
Evet annesi hiç sevmiyor gerçekten 🤷🏻‍♀️ çocukla aynı şekilde devam mı etmeliyim sizce yoksa kendimi ona karşı doldurmasam bile çocuğa ilgimi de bir miktar azaltmalı mıyım? Benim bu konuda kafam karıştı.

Teşekkür ederim Otrera♥️ Çocuklar konusundan o kadar uzakmışım ki bunu bu konuda anladım. Meğer ne kadar ilginç söz ve davranışları olabiliyormuş🙈 Bu görümce muhabbeti aslında bana da çok avam ve cringe geliyor ama bir noktada ben mi bir yerde yanlış yapıyorum diye düşünüyorum.
Haklısınız sanırım umursamamaya devam etmek en iyisi. Şimdilik pek sınırları aşamıyor zaten.

Çocuklar bazen çok fena olabiliyor. Alakasız ama üniversite bitirme stajımda 4 yaşındaki bir kız onunla oyun oynamadım diye annesine eve gidince yerlerde sürüklendiğini, benim onla ilgilenmediğimi, çamurda debelendiğini vs anlatmış.

Stajım yanıyordu, mezun olamıyordum az kalsın cimcime yüzünden :KK70:

Çocuklar bazen çok fena olabiliyor. Alakasız ama üniversite bitirme stajımda 4 yaşındaki bir kız onunla oyun oynamadım diye annesine eve gidince yerlerde sürüklendiğini, benim onla ilgilenmediğimi, çamurda debelendiğini vs anlatmış.

Stajım yanıyordu, mezun olamıyordum az kalsın cimcime yüzünden :KK70:
Ayyy inanmıyorum yaa😧 verilmiş sadakanız varmış

Evet annesi hiç sevmiyor gerçekten 🤷🏻‍♀️ çocukla aynı şekilde devam mı etmeliyim sizce yoksa kendimi ona karşı doldurmasam bile çocuğa ilgimi de bir miktar azaltmalı mıyım? Benim bu konuda kafam karıştı.
bence çocuğa normal davranın.
Eşinizin ablasına da mesafeli ama normal davranın.
Ve mümkün olduğunca az görüşün.

Ayyy bir öğrencimiz dün bizi öyle güldürdü ki...
2017 doğumlu yaklaşık 4 yaşında.
Akşam babası okuldan almaya geldi.
Koştu, babasına sarıldı, ne dese beğenirsiniz?
Sen benim en sevdiğim babamsın.

Kısacası çocuk normal.
Not: Okul öncesi dönemdeki çocuklarla çalıyorum uzun yıllardır.

Ayyy bir öğrencimiz dün bizi öyle güldürdü ki...
2017 doğumlu yaklaşık 4 yaşında.
Akşam babası okuldan almaya geldi.
Koştu, babasına sarıldı, ne dese beğenirsiniz?
Sen benim en sevdiğim babamsın.

Kısacası çocuk normal.
Not: Okul öncesi dönemdeki çocuklarla çalıyorum uzun yıllardır.
Hahahaha harika ya. Nerden baksan çok mantıklı. Babama nasıl iltifat edeceğimi buldum 🤣

Canım selam, hayırlı forumlar. Şunu unutma ki cinsi cinsine çeker, o çocuğun şimdi masum olması ileride öyle olacağı anlamına gelmez. Ağaç yaşken eğilir, o da çoktan eğilmiş. Yapacak bir şey yok, başka kime benzeyecekti zaten. Senin yapacağın iş belli. Ekonomik olarak aşağıla. Ekonomik olarak daha iyiyse, sen daha iyi ol öyle aşağıla ama aşağıla mut la ka. Selametle canım, asla onun seviyesine düşme belli ki kıskanıyor cnm. Ona prenses diye hitap et. Sabah görüşünce günaydın prenses falan de, hiç yüz ifadeni bozma. 10 yıl sonra bu dediklerime çok hak vereceksin cnm. Çocu da boşver, Katranı kaynatsan olur mu şeker?

Canım selam, hayırlı forumlar. Şunu unutma ki cinsi cinsine çeker, o çocuğun şimdi masum olması ileride öyle olacağı anlamına gelmez. Ağaç yaşken eğilir, o da çoktan eğilmiş. Yapacak bir şey yok, başka kime benzeyecekti zaten. Senin yapacağın iş belli. Ekonomik olarak aşağıla. Ekonomik olarak daha iyiyse, sen daha iyi ol öyle aşağıla ama aşağıla mut la ka. Selametle canım, asla onun seviyesine düşme belli ki kıskanıyor cnm. Ona prenses diye hitap et. Sabah görüşünce günaydın prenses falan de, hiç yüz ifadeni bozma. 10 yıl sonra bu dediklerime çok hak vereceksin cnm. Çocu da boşver, Katranı kaynatsan olur mu şeker?
Yok yahu onu eleştirip ondan daha beter olmamalıyım bence. Mesafemi korumaya devam ederim sadece. Hır gür çıksa onun daha çok işine gelmez mi?

Benim kızımda 4yaşındayken çok garip sorular sorardı. Dayısını cok severdi onunla ilgili daha cok sorardı hatta dayısının cocugu olursa cocugun dayısına baba diyecegini duyunca şok olmustu😂😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X