4 yaşındaki bir çocuğun aylık masrafı nedir?

Benim de kastettiğim ve sorduğum nokta buydu
80 tane yorum içinde beğendiğin tek yorum yeter de artar diyen uyeninki olmuş...Diğer 79 üye tek tek kalem kalem hesabı kitabıyla anlatıp yetmez diyorken, acaba bu beğendiğim üyenin çocuğu acaba ne yiyor ne iciyor hangi şartlarda nasil bakılıyor diye merak bile etmemişsiniz....

Siz iyi niyetli degilsiniz... Lütfen uzak durun o çocuktan ....

Son düzenleme:
Kreşin ücreti çok sorulmuş bir bilgim yok açıkçası. Ayrıca 2 binli bir şeyşer konuşuluyordu ama en son. 2 bin kres olsa 1000 üstüne verilse geri kalanın annede olması çok mu adaletsizce bilmiyorum?
Kısın 300 tl den somon alıyorduk kgmını.1000 tl ıle 1 hafta gecınırler evet.

Sizin kaç çocuğunız var ve aylık masrafı nedir çok merak ettim? 3 çocuğu olanlad 18 bin mi masraf ediyor? 18 bin maaşı olan var mı? İnsanlar gelirlerine göre yaşamalıdır
herkes gelirine göre çocuk yapmalıdır diyecektiniz heralde :KK66: Çünkü malum fiyatları biz belirlemiyoruz :KK66:

Bebek dünyasında da durum kötü. Doğum paketlerinden tutun bir zıbına kadar her şey öyle korkunç ki, yeğenimin zamanlarından sonra şok oldum
Valla herseyde 2.ele bakar olduk:KK43:Hedıye alırken bıle etıketlı 2.ellere bakıyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun:dua:

80 tane yorum içinde beğendiğin tek yorum yeter de artar diyen uyeninki olmuş...Diğer 79 üye tek tek hesabı kitabıyla anlatıp yetmez diyorken, acaba bu beğendiğim üyenin çocuğu hangi şartlarda nasil bakılıyor da yeter diyor diye merak bile etmemişsiniz....

Siz iyi niyetli degilsiniz... Lütfen uzak durun o çocuktan ....
Çünkü duymak istediği yorum o :işsiz:

Sizin kaç çocuğunız var ve aylık masrafı nedir çok merak ettim? 3 çocuğu olanlad 18 bin mi masraf ediyor? 18 bin maaşı olan var mı? İnsanlar gelirlerine göre yaşamalıdır
Tek çocuğum var 4.5 yaşında

4.000kreş
1.000 kurs

Gerisini yazayım mı? Borçlu çıkarsınız

Abim birkaç sene önce anlaşmalı boşandı ve yengem maddi olarak abimi çok darlıyor. 4 yaşında bir oğlu var. Ve sürekli çocuğun çeşitli ihtiyaçlarını göstererek nafakanın harici ekstra paralar istiyor. Yengem hemşire. Ailesinin yanında yaşıyor. Abim memur. Kirada yaşıyor ve boşandıktan sonra kurduğu bekar evinin eşyalarının taksidi bile bitmedi daha ve çok üzülüyor masrafları karşılayamayınca. Ama bana soracak olursanız vicdani olarak yıpratmak ve para koparmak için yalan söylüyor. Abim annemden ve benden para talep ediyor . Biz de yengemin çocuğu kullandığını bir çocuğun o kadar masrafının olamaycağımı olsa bile bu devirde kısması gerektiğini söylediğimiz için bizi vicdansızlıkla suçladı. Benim de çocuğum olmadığı için anlamıyormuşm. Sizlere soruyorum 4 yaşında kreşe giden erkek çocuğunun aylık masrafı ne kadardır? Bizden talep ettiği aylık 3 bin tl. 3 de ben harcıyorum diyor. Bir çocuğun aylık masrafı 6 bin olabilir mi? Olabilirse 2 -3 çocuk olsa nolurmuş
5 yaşında kızım var. Bu yaz, yaz okuluna gidiyor yüzme, voleybol falan spor yapıyor. Okul aylık 5500 lira servisi ise haftalık 500 lira.
Eylülde kreşe devam edecek orası ile de 3500 e sözleşme yeniledik, 800 civarında aylık servis olur tahminim.
Kreşe başlarken mont, kar botu, yağmur botu, en 10-15 takım kışlık eşofman takımı, çanta, atkı ve şapka, normal ayakkabı, kreş ayakkabısı, yarım kollu atlet vs. en az 5000 masraf olacak.
Eee bu çocuğun da tatile ihtiyacı oluyor onu da ekleyelim.
Doğum gününü de kutlamayalım mı yani diyerek 3000 de oraya yazıyorum.
Tâbi arada alınan oyuncaklar, kitaplar, kafası dağılsın diye her hafta götürdüğümüz pikniklerin masraflarını saymıyorum.
Yani çocuğu hakkıyla yetiştiriyorsa yetmez bile ama sizin çocuk yetiştirmekten kastınız; evde sizinle oturup "bana nefes olsun çocuğu" ise tabii ki da fazla alıyor sizden.
Ne gerek var ki sonuçta evde oturup karşı parkta oynayarak da büyüyor...

Üç çocuğum varrr ben konuşabilir miyim 🤣 ortalama 20 bin kart kesimi oluyor ay sonunda maalesef. Gezme vs yok içinde yeme içme kurs hep çocuklara harcanan para. Çocuğunuz yok yorum yapmayın lütfen. Ben kendime kıyafet alırken iki kere düşünüyorum ama çocuktan kisilmiyor.

Bi suru kisi yazdi zaten 6 bin normal bir gider asiri luks degil. İkinciyi dusunuyorum buna ilave 5bin bakici 1000 bez kiyafet sigortaya gitse 12binligim. Gelişine doğurmayip mantikli is yapanlar bunlari dusunuyor zaten.

Ay okadar uzaksnız kı cocuk buyutmeye.
1 saat oyun parkına goturuyorsunuz 100 tl.
Hadı ordan bı yemek yesın,bi markete girsinler gitti 500 tl ortada bısey yok.
Bır ay 3 bınle cocuk yesın ,ıcsın,gezsın,saglık giderleri karsılansın.
Kadın calısınca adamlar hemen Alman usulune dondu zaten.Cocuk babanın sorumlulugundadır .Yasalar bıle bosanırken,kalacak yerını karsılamak zorunda dıyor.
Kadın barınmayı da cözmus daha napsın?

Az once okudum servıs ucretlerıne %40 zam gelecekmıs:KK43:Gercekten ben de bu sartlara denk geldıgıne cok uzgunum cocugumun:KK43:
İşte sırf bu servis zam zımbırtısı yüzünden çocugumu lgsde yerleşebileceği istedigi okula göndermedim.
1500 tl diyorlar o da daha okul başladıgında yeni fiyatı belli olacak.
Tek çocugum var ama hesaplıyorum 1500 servis, 1000 tl öğle yemegi, 1000 tl de sonuçta bu lise öğrencisi etkinliği, kitabı ıvırı zıvırı olsa.
Etti mi sana 3500 tl.
Daha eksik kaldıgı derslerden ek ders ücretlerini de eklemedim.
Eeee ben nasıl bu çocugu gönderseydim ?

X