Ailemin istekleri bitmiyor ve çok yalnızım

lucky35_35

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2023
91
32
35
Merhaba ;
sizlere fikir danışmak istiyorum .
ben ailemden uzakta bir şehirde özel sektörde çalışıyorum
.aldığım maaş malum 15000 i geçmez .
evliliğim deseniz sıkıntılı bir evrenden geçiyorum.
iş hayatımda değişiklikler olacak bir kaç ay sonra ve iş hayatım eğitim sürecinde olacağım için maaş alamıyor olacağım .
ailem le uzun yıllardır ayrıyız.
pek iyimisin diye sormazlar .merak ta etmezler .bir ihtiyacım olsa sıkışsam nakite destek de olmazlar .bu maaşla geçtiğimiz ay ziyarete gittim.uçak vs ordaki harcamalarım açıldıkça açıldım.
eşim maddi olarak destek veremez .o da ancak ev kirası vs .her ay eğitim masrafı olarak bir mebla da ben ödüyorum.
sürekli internetten biz alışveriş yapamıyoruz diye o vitamin takviyesi;
yok yemek ;yok elbise alışveriş yapıyorum.
çok borçlandım .hiç sormuyorlar.nasıl ödüyorsun .istekleri bitmiyor bende kırmamak için bir şey diyemiyorum.
ne yapacağımı nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum.kendime mont alamadım bu sene markası önemli değil ucuz bile olsa alamıyorum.ayakkabı deseniz alamadım.eskilerle idare ediyorum kış kıyamet incecik montla gidip geliyorum işe.bir dogum günümde bile bir hediye görmedim desem.ama benden sürekli bekliyorlar yok dogum günümüz hadi al.
eşime ailemin beni bu kadar dışladıklarını anlatamıyorum.zaten sürecimiz boşanmaya gidiyor bunları hem ailesi hem kendi koz olarak kullanır.
eşimle gittim annem ler bize yemek bile yapmadılar.biz onları dışarı götürdük defalarca.ama bu kızın eşi laf eder mi diye düşünmediler.
eşim geldi sen neyle ödüyorsun bunca masrafı dedi. eksiden cektim dedim.hemen laf yedim annem olsa döktürür yemekler annen bir çorba bile vermedi dedi.
annem babam emekli evleri var.ama borçları da var onları da anlıyorum ama gerçekten arada kaldım.boşansam bir gün bile destek olmazlar vlenmeden önce tek kalıyordum .ancak hesap sorar gibi namus bekçiliği peşindelerdi. o zaman da kimsenin benimle ilgilendiği yoktu.
ev tutabilecek kiraya cıkabilecek boşanma masrafını karşılayacak gücü bulmaya calısırken ;zor durumda iken insan yalnız oldugunu hissedince üzülüyor.
onlara yaptıgım harcamaları eşimden gizliyorum .o sanıyor kuaföre veriyorum.tek başıma toparlanmaya calısıyorum
ne yapmalıyım

Hayir demeye baslayin. Siz verdikce kimse aferim demez de daha cok ister. Esiniz de ailenizin ilgisizligine sahit olmus. O durumda yapilan harcamalara da laf söyler. Evliliginiz neden sallantida bilmiyorum, ama acilen kendi hayatiniza yönelin. Aileniz buna ilk tepki gösterecek, cünkü sınırlariniz olmamasindan en cok onlar faydalaniyor.

Merhaba ;
iş hayatımda değişiklikler olacak bir kaç ay sonra ve iş hayatım eğitim sürecinde olacağım için maaş alamıyor olacağım .
pek iyimisin diye sormazlar .merak ta etmezler .bir ihtiyacım olsa sıkışsam nakite destek de olmazlar .bu maaşla geçtiğimiz ay ziyarete gittim.uçak vs ordaki harcamalarım açıldıkça açıldım.
eşim maddi olarak destek veremez .o da ancak ev kirası vs .her ay eğitim masrafı olarak bir mebla da ben ödüyorum.
çok borçlandım .hiç sormuyorlar.nasıl ödüyorsun .istekleri bitmiyor bende kırmamak için bir şey diyemiyorum.
ne yapacağımı nasıl yaklaşacağımı bilmiyorum.kendime mont alamadım bu sene markası önemli değil ucuz bile olsa alamıyorum.ayakkabı deseniz alamadım.eskilerle idare ediyorum kış kıyamet incecik montla gidip geliyorum işe.bir dogum günümde bile bir hediye görmedim desem.ama benden sürekli bekliyorlar yok dogum günümüz hadi al.
eşime ailemin beni bu kadar dışladıklarını anlatamıyorum.zaten sürecimiz boşanmaya gidiyor bunları hem ailesi hem kendi koz olarak kullanır.
eşimle gittim annem ler bize yemek bile yapmadılar.biz onları dışarı götürdük defalarca.ama bu kızın eşi laf eder mi diye düşünmediler.
eşim geldi sen neyle ödüyorsun bunca masrafı dedi. eksiden cektim dedim.hemen laf yedim annem olsa döktürür yemekler annen bir çorba bile vermedi dedi.
annem babam emekli evleri var.ama borçları da var onları da anlıyorum ama gerçekten arada kaldım.boşansam bir gün bile destek olmazlar vlenmeden önce tek kalıyordum .ancak hesap sorar gibi namus bekçiliği peşindelerdi. o zaman da kimsenin benimle ilgilendiği yoktu.
ev tutabilecek kiraya cıkabilecek boşanma masrafını karşılayacak gücü bulmaya calısırken ;zor durumda iken insan yalnız oldugunu hissedince üzülüyor.
onlara yaptıgım harcamaları eşimden gizliyorum .o sanıyor kuaföre veriyorum.tek başıma toparlanmaya calısıyorum
ne yapmalıyım
Durum gayet net yapmayın. Evlenmiş insanların da kendine göre gideri var. Bir şey istediklerinde anne bende de yok zor yetiyor diyeceksiniz bu kadar basit. Hiç sevmediğim muhabbetler içimden geldiğinde yaparım ama halden anlamaz insanlara ailem bile olsa hayatta yapmam. Siz kiradasınız onların en azından ev, maaş gibi garantileri var. Siz kendinizi düşünmezseniz kimse düşünmez.

Hayir demeye baslayin. Siz verdikce kimse aferim demez de daha cok ister. Esiniz de ailenizin ilgisizligine sahit olmus. O durumda yapilan harcamalara da laf söyler. Evliliginiz neden sallantida bilmiyorum, ama acilen kendi hayatiniza yönelin. Aileniz buna ilk tepki gösterecek, cünkü sınırlariniz olmamasindan en cok onlar faydalaniyor.
kartım müsati değil dediğimde bir kaç gün sonra tekrar arayıp soruyorlar.bir tatminsizlik bir tavır ile yaklaşıyorlar.gerçekten yok kendimden kısıyorum.bir arkadaşımla kahve içmeyeli aylar oldu.masraf olmasın diye iş yerinde kahvaltı yapmıyorum.bi atıştırmalık gofretle günü geçiriyorum taki akşam evde yemek varsa makarna vs yaparsam yiyene kadar .eşim ve ailesi zaten cennetden kovulanlar gibi gözleri üzerimde çok üzülüyorum

kartım müsati değil dediğimde bir kaç gün sonra tekrar arayıp soruyorlar.bir tatminsizlik bir tavır ile yaklaşıyorlar.gerçekten yok kendimden kısıyorum.bir arkadaşımla kahve içmeyeli aylar oldu.masraf olmasın diye iş yerinde kahvaltı yapmıyorum.bi atıştırmalık gofretle günü geçiriyorum taki akşam evde yemek varsa makarna vs yaparsam yiyene kadar .eşim ve ailesi zaten cennetden kovulanlar gibi gözleri üzerimde çok üzülüyorum

Hayir demeye baslamaniz lazim. Gerekiyorsa topuna. Ben de aileye yardim edilir diyenlerdenim, ama sizde durum farkli. Aile de aile olmayi bilmeli. Sizinle ilgilenmeyen insan bi zahmet paranizla da ilgilenmesin. Kendinizi arka plana atmayi ve kücük yapmayi birakin. Gerektigi yerde esinize de sınır cizin. Herkes sizi sindirmeye alismis

Merhaba ;
ne yapmalıyım
Param yok alamam
Cevap böyle net olmalı

nasıl bir anne baba evladını bu kadar dışlar o kadar üzülüyorum ki. yalnızlıgıma kimsesizliğime .eşimle sorunlarım da var kalp ilaçlarına başladım bu yaşta .kendime üzülüyorum...insanın kimsesi olmaz mı benim yok.böyle pısar kalırsınız ya öyle bir durumdayım.

Her cocuk bir anne babayi hak eder, ama her anne baba cocugunu hak etmez. Böyle bir dünyadayiz. Bazi insanlar cocuklarini bir birey olarak degilde sadece kendi uzantilari olarak görüyor. Bu yasta ilaclara basladiysaniz hayatiniz baya yalnis ilerliyor ve vücüdunuz sizin veremediginiz tepkiyi veriyor. Belki evliliginizin de bitmesi lazim bilemeyiz, am sunu göz önünde bulundurun: Ihtiyac duydugunuz yetiskin su anda sizsiniz. Kendinizi kurtarma zamani geldi

Her cocuk bir anne babayi hak eder, ama her anne baba cocugunu hak etmez. Böyle bir dünyadayiz. Bazi insanlar cocuklarini bir birey olarak degilde sadece kendi uzantilari olarak görüyor. Bu yasta ilaclara basladiysaniz hayatiniz baya yalnis ilerliyor ve vücüdunuz sizin veremediginiz tepkiyi veriyor. Belki evliliginizin de bitmesi lazim bilemeyiz, am sunu göz önünde bulundurun: Ihtiyac duydugunuz yetiskin su anda sizsiniz. Kendinizi kurtarma zamani geldi
değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.bir satır okumak bile o kadar destek veriyor ki bana :KK43:elim ayağım bağlandı resmen çocuklarına kıymet veren aileleri görünce çok üzülüyprum
boşansam gidecek bir baba evim yok kapısını açacak bir ailem yok

değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.bir satır okumak bile o kadar destek veriyor ki bana :KK43:elim ayağım bağlandı resmen çocuklarına kıymet veren aileleri görünce çok üzülüyprum
boşansam gidecek bir baba evim yok kapısını açacak bir ailem yok

Herseyi birden yapamazsiniz. Esinizle sorunlari cözme ihtimaliniz yok mu?

Herseyi birden yapamazsiniz. Esinizle sorunlari cözme ihtimaliniz yok mu?
eşimle düzelmeyi inanın istiyorum ama had hudud bilmeyen ailesi; eski evliliğindeki eşiyle samimiyeti ;sürekli ötelenmem değersiz hissetmem ;arkadaş ortamını görünce yoldan izden çıkması bağırmaları ;beni mutlu etmek için tek bir çabasının olmaması beni düşünmemesi ;evde tek bir bardak bile kaldırmayıp hunharca yorulmama rağmen umrunda olmaması ;hastalandıgımda bile yanımda görememem gibi çok sebeb var eğitim sürecim sebebi ile susuyorum .sıgınmaya calısıyorum şimdilik ....

Canım benim insanlar alt soyundan sorumlu üst soyundan değil. Lütfen hayır demeye başla. Zaten dışlıyorlar seni tavırlı davransalar ne olacak ne kaybedeceksin. Evin ayrı yolun ayrı bu kadar senden neden beklenti içindeler. Belki bu kadar özverili olmasan kendi evliliğin düzlüğe çıkacak. Enerjini kendine harcayacaksın. İnsanlar nankör. Kimse sana madalya takmayacak.

Hem ailenizden değer görmüyorsunuz hem para veriyorsunuz neden yapıyorsunuz bunu kendinize.
Siz kendiniz söylüyorsunuz bana hediye vs almazlar siz neden koşa koşa paranızı hemen veriyorsunuz
Şu saatten itibaren kuruş dahi vermeyin, kızacaklar küsecekler laf edecekler etsinler.
Çalışan, kendi parasını kazanan kadınların aileye ihtiyacı yok.
Bütün borçlarınızı bir kenara yazın bir ödeme planı oluşturun. Eğitim süreci bitene kadar ayıya dayı deyip tekrar para almaya başladığınızda da bu eşi gönderin.

Merhaba ;
ne yapmalıyım
Ne yapmalısınız? Gücünüzün yetmediğini yapmaktan vazgeçmelisiniz. Yoksa yok, alamam, yapamam, üzgünüm müsait değilim, hayır demeyi öğrenmelisiniz. Hediyeyi durumunuz müsaitse ve içinizden geliyor ise alırsınız. Durumunuz yok iken birisi ille de al dedi diye almazsınız. Anlatmak istemediğiniz bir şey değilse, bu şartlarda iken boşanma sebebiniz nedir?

Ne yapmalısınız? Gücünüzün yetmediğini yapmaktan vazgeçmelisiniz. Yoksa yok, alamam, yapamam, üzgünüm müsait değilim, hayır demeyi öğrenmelisiniz. Hediyeyi durumunuz müsaitse ve içinizden geliyor ise alırsınız. Durumunuz yok iken birisi ille de al dedi diye almazsınız. Anlatmak istemediğiniz bir şey değilse, bu şartlarda iken boşanma sebebiniz nedir?
annemin doğum günü geliyor kara kara düşünüyordum ne yapacağım diye bu sene almayacağım sorarsa da çok sıkıştığımı söyleyeceğim tavır yapacak surat asacaklar biliyorum ama gerçekten zor durumda kaldım.ve eğtim sürecinde eşim de bana destek olmayacak biliyorum .nasıl giderlerimi karşılayacağım onu düşünüyorum kara kara .
eşim le kısaca
had hudud bilmeyen ailesi; eski evliliğindeki eşiyle samimiyeti ;sürekli ötelenmem değersiz hissetmem ;arkadaş ortamını görünce yoldan izden çıkması bağırmaları ;beni mutlu etmek için tek bir çabasının olmaması beni düşünmemesi ;evde tek bir bardak bile kaldırmayıp hunharca yorulmama rağmen umrunda olmaması ;hastalandıgımda bile yanımda görememem gibi sebebler bu noktaya getirdi.
eğitim sonrası kazancım biraz daha iyi olacak ama daha yogun daha stresli bir iş süreci beni bekliyor .ve yine tek başımayım.onlarda kazanayım onlara para vereyim diye hazır kıta şimdiden bekliyorlar sürekli paramız yok diye sitem ediyorlar

X