Ailemle sıkıntım ( akıl verin )

Şu parasızlığın gözü kör olsun; (
Valla böyle zor geçinen insanlara çok üzülüyorum.
İnsanlar gönüllerine göre yaşamadan ölüp gidiyorlar..
Toplumu bu hale getirenlere yazıklar olsun.
İşte sorunda bu bu zorluktan birlik olup çıkmaya çalışmıyoruz böyle kavgalar üzüntüler çıkıyor . Neymiş olumlu dunyaynis cennet olunceymis burası geciciymis evet geçici ama burda da en azından insanca yaşamak istiyorum ayrıca ne bileyim ölünce cennete gidicegimi inşallah gideriz tabi de burda da 3gubkuk tatil yapamıyoruz

Kafayı yicem ya onları üzdüm diye çok üzüldüm zaten yine ayrilcaz üzgün ayrilcaz . Keşke elimden bişey gelse bazen onlara bazen kendine kızıyorum parayla kafayı yedim diye borç içinde de olsa yaşıyoruz mutlu olalım diyorum bazen de neden borçlu kalalim kin gunubirlik denize bile gidemiyoruz diyorum

Canim sen fazla fazla iyi niyetlisin boyle olmaz
Para vereyim de ev alsinlar dedin
Ben oyle demedim sen kendine al ister sen otur ister onlar istsr kiracı yine destek olursun da ablanin borcunu da onlar dusunsun
Sen boyle yaparsan kendini kurtaramazsin onlarda degismez senin de iki yakan biraraya gelmez
Kartlarini al elindeki nakitle idare etsin ailen kiralarini ode gerisini onlar duşunsun
Suan kimsye iyilik yapmiyorsun inan
Baskasina 2 binlira versen allah razi olsun der
Sen hala kotu oluyorsun bir de

Kafayı yicem ya onları üzdüm diye çok üzüldüm zaten yine ayrilcaz üzgün ayrilcaz . Keşke elimden bişey gelse bazen onlara bazen kendine kızıyorum parayla kafayı yedim diye borç içinde de olsa yaşıyoruz mutlu olalım diyorum bazen de neden borçlu kalalim kin gunubirlik denize bile gidemiyoruz diyorum
Siz onları üzmediniz öncelikle böyle düşünmeyi bırakın hayırlı evlatsınız ki bu kadar destek olmuşsunuz ailenize ama şimdi silkelenme zamanı bence annenizi babanızı karşınıza alın tam olarak ne kadar borç var öğrenin kalem kalem yazın sonra da ödeme planı yapın bu şekil düzensizlikle o borçlar kapanmaz siz şimdi evlenseniz ne olacak? Ve kredi kartını iptal edin onun yerine nakit toplu alışveriş yapsınlar

Siz onları üzmediniz öncelikle böyle düşünmeyi bırakın hayırlı evlatsınız ki bu kadar destek olmuşsunuz ailenize ama şimdi silkelenme zamanı bence annenizi babanızı karşınıza alın tam olarak ne kadar borç var öğrenin kalem kalem yazın sonra da ödeme planı yapın bu şekil düzensizlikle o borçlar kapanmaz siz şimdi evlenseniz ne olacak? Ve kredi kartını iptal edin onun yerine nakit toplu alışveriş yapsınlar
Borçlarını öğrenmeye kalktm olmadı kizdilar kredi kartlarını alsam yine başka kart alırlar . Annemi karşıma alamıyorum analar fena diye laf sokuyor . Ablam eşinin ailesiyle konuşuyor diye bile alınıyor beni sevse sen annemle konusmazsan ben de senin annenle konuşmam derdi diyo . Ama ablam da ben de onu seviyoruz o bunu görmüyor

Borçlarını öğrenmeye kalktm olmadı kizdilar kredi kartlarını alsam yine başka kart alırlar . Annemi karşıma alamıyorum analar fena diye laf sokuyor . Ablam eşinin ailesiyle konuşuyor diye bile alınıyor beni sevse sen annemle konusmazsan ben de senin annenle konuşmam derdi diyo . Ama ablam da ben de onu seviyoruz o bunu görmüyor
Gelirleri yokki nasil alacaklar banka vermez

Öncelik
Geçen yaz atandım ailemin durumu yok ev kira ve sadece babamın emekli maaşı var , iş de yok kimse iş vermiyor ya da işte tutunamiyor annem de calismiyordu sonra 6 aylık geçici bir işe girdi( onu da ben ve ablam işe gir hem evde sikilmazsin hem de rahatlarsiniz dedik diye buldu) neyse çalıştı ve şu an 6 ay doldu . Ben aileme her ay en az 1-2 e yakın para gönderdim göndermeye çalıştım . Babamın maaşı 2000 ama kredi taksitlerinin toplamı da 2000 ev kirası 900. Annem çalışırken iyiydi hem onun maaşı hem benim küçük katkım vs(annem çalışırken daha az katkı yaptım hatta bazen yapmadim)
Yaz tatilinde ailemin yanına geldim ve açık çıkmayın tutumlu olalım vs dedim (annemin gönlü bol eli açıktır)
Tabi annem bana kızdı senin paranı istemiyoruz habire laf söylüyorsun geldiğinden beri hiç gülmedi vs dedi ki ben normal davranıyorum ona öyle gelmiş. tamam belki de iş yok bulamıyorlar onlar da istiyor ama olmuyor bennde böyle üstlerine gidince biktirmis olabilirim ama ben de genç bir kizim para biriktirmek deniz tatili vs yapmak istiyorum ama borclar olduğu için olmuyor . Geçen gün gizlice hesap yaptım babamla benim maaşı ve giderlerini hesapladim fuzuli harcama yapmaz sadece ihtiyaçlarımızı alırsak maaşlar ucu ucuna yetiyor ama annem bunu anlamıyor gereksiz yere tabak almış krem almış yeğenime tatile gidiyor diye para veriyor ki ablam durumumuzu biliyor böyle bişey istemez . Ben borçlar var kurtulmak lazım deyince de ölümlü dünya olcez ben ölünce kurtulursunuz zaten birden gidicem ben deyip duruyor .
İlk zamanlar hem bana hem babama yukleniyordu babanı calistirmiyorsunuz beni calistiriyorsunuz diye şimdi işten o böyle söylendiği için babama iş bul diyorum bu sefer bana kızıyor adamın üstüne gitme iş yok olsa gircek diye . Ama bı daha ki ay maaş alicakmis gibi düşünüyor tamam ihtiyaç dışı pek alışveriş yapmıyor ama benim ihtiyaçların için bile param yok şu ana anlamıyor iş bulurum ben diyor babam bir senedir iş bulamadı ya iş bulamazsan diyorum ona göre yaşayalım diyorum kızıyor .
Buzdolabı bozuldu mesela daha geniş bir buzdolabı istiyor bugün misafirin yanında konuştuk zaten şimdi buzdolabı taksitine gircek kadar paramız yok o da biliyor istemiyor ama olunca en geniş buzdolabından olsunmus misafir alırsınız vs diyince paramız borçlara anca yetiyor bakkala bile zor kalıyor dedim hemen kızdı senin paranı istemiyorum hep laf sokuyorsun diye söylendi biraz şimdi konuşmuyor .
Oysaki ben onlarin iyiliğini istiyorum ama benim maaş da yetmiyor işte evden çok uzakta çalışıyorum kiram çok maasim kendime kalmıyor bile ama ben de iyi yaşamak istiyorum :KK43:
Aileme çok mu kötü davranmisim ayağımizi yorganimiza göre uzatalım demeye çalıştım ama yanlış anlasildim çok mu ustlerine gittim bilmiyorum belki de kizindan para almak onları da uzuyordur ama inanın bennde üzülüyorum :KK43:(((
Yani kısaca aileme yardım etsem suç etmesem gecinemezler yine suç buyuttuk ettik şimdi bizi tanıyorlar diye düşünürler ki ben yardım etmeden duramam ama biseylere de mücadele etsinler istiyorum . Para verdikce. Para geliyor diye iş begenmiyorlar evet piyasa çok kötü iş yok olan da az maaş veriyo asgari ücret bile vermiyor ama bı meşgale olur en azından ne bileyim kötü bır evlat oldum keşke maaşım 10 bin olsaydı da hiç bu meselelere girmeden yardım etseydim . Çok üzgünüm tutumlu olalım dediğim için de üzgünüm zaten gereksiz harcamiyorlar arada 40-50 TL kıyafet harcaması oluyor o da stesten zaten .
Kısacası çok üzgünüm ya
Oncelikle seni tebrik ettim bu devirde boyle evlat olmak guzel bisey babanizin durumuna uzuldum ama anneninizin anlattgnza gore gercekten kismasi sart benm babamda 2000e calisiyo ev kira inan ustune basina almıyorlar oyle aman aman mutfak alisveriside yapamıyorlar malesef annemde el isi yaparak destek olmaya calisiyo oyle geciniyorlar bence iciniz rahat olsun siz yanlis bisey konusmamissiniz ama bu sartlarda olmak onlarida psikolojik olarak cok cokuntuye ugratmis olmali onlarida alttan alin

Ah canim ayni dertten muzdaribiz.bizim evde benden baska calisan yok annem desen seker tansiyon babam desen hasta kardesim desen hasta.tek calisan benim.aldigim üç bes kurus maasin yolunu gözluyorlar her ay.ustume basima hic bi sey alamiyorum.daha bugun dedim ki aileme bu ayki maasimi size veremeyecem lazim dedim.vay efendim bunu diyen ben miyim hayirsiz evlat oldum iki dakkada.bi sey demeye gelmiyo alinganlar bi de.yarin bir gun evlenip gidecem diye ödleri kopuyo.cunku ben olmasam eve para veren kimse de olmyck.bakalim nolcak halimiz.allah sonumuzu hayir etsin 😔

Ah canim ayni dertten muzdaribiz.bizim evde benden baska calisan yok annem desen seker tansiyon babam desen hasta kardesim desen hasta.tek calisan benim.aldigim üç bes kurus maasin yolunu gözluyorlar her ay.ustume basima hic bi sey alamiyorum.daha bugun dedim ki aileme bu ayki maasimi size veremeyecem lazim dedim.vay efendim bunu diyen ben miyim hayirsiz evlat oldum iki dakkada.bi sey demeye gelmiyo alinganlar bi de.yarin bir gun evlenip gidecem diye ödleri kopuyo.cunku ben olmasam eve para veren kimse de olmyck.bakalim nolcak halimiz.allah sonumuzu hayir etsin 😔
Eee vermezsen o ay ne yiyip içecekler?

X