Ailesi yüzünden ayrılmak...(İçimi döktüm)

oscarandthewolf

Dürtme içimdeki narı, üstümde beyaz gömlek var*
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2016
201
240
canım acıyor. bir yanda hayalkırıklığı, bir yanda çaresizlik, bir yanda da öfkem. gözyaşları gözlerime hucüm ediyor ama ağlamak istemiyorum artık. gamsız olmak istiyorum, boşvermek istiyorum çabucak. ailesini ikna etmeye uğraşmadı, başta olumsuzluğu görüp mücadele bile etmedi. benimle bir gelecek göremediğini söyleyip çekildi aradan..

şöyle anlatayım size; ben iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okuyan biriyim. amacım öncelikle okulumu bitirmek, işe girip düzenimi kurmak ve sevdiğim adamla evlenmekti. fakat karşımdaki lise mezunuydu ve şuan askerliğini yapıyor. 1 sene boyunca çok istedi beni. uğraştı, kendini sevdirmeye çalıştı. hayata bakış açımız zıt olmasına rağmen arkadaşlığını, yanımda oluşunu, verdiği güveni seviyordum. zamanla bende onu sevdim. ilk zamanlar sevgim onunki kadar kuvvetli değildi ama ilişkimizin sürdüğü süre zarfında ben de çok sevdim. geçmişimde kimseye yapmadığım şeyleri yaptım, fedakarlıklar yaptım. çok sevdik. çok şey yaşadık birlikte. yine de hiç vazgeçmedik. birbirimize daha sıkı tutunduk, bağlarımız giderek güçlendi. benimle evlenmek istediğini söyledi. ama bir yanda ailelerimiz bir yanda biz.. acemi birliğini yaparken babası bir arayıp emekli olacağını, bir kaç aya istanbuldan taşınacaklarını ve memleketleri samsuna yerleşeceklerini, onu da götüreceklerini, ona orada bir hayat sunacaklarını ve istedikleri kızla evlendireceklerini anlatmıştı. o da karşı çıkmış telefonda benim sevdiğim biri var ben onunla evlenicem demiş bağırmış çağırmış ama babası dinlememiş bile. sonrasında beni aradı, baktım çaresiz üzgün ağlıyor. seni bırakamam dedi. o akşam ona destek oldum, umudumuzu kaybetmeyelim dur bi bakalım daha askerliğin bitmedi dedim. o akşam bu konuyu geçici olarak kapatmıştık. sonra usta birliği şemdinliye çıktı. o askerdeyken sevgimiz daha da arttı. herşeyini bana anlatırdı. geçtiğimiz mayıs ayında 2 kere üzücü bir olay yaşadı orada. 2 kere içinde bulunduğu cobra aracı mayının üzerinden geçti ve patladı. psikolojisi bozuldu biraz, kendine gelemedi bir müddet. daha sonra psikiyatristi, hastaneydi derken hava değişim izni verildi. tabi bana söylemedi öyle bi ihtimal var sadece dedi. bir gün beni arayıp sana bi hediye gelecek spor çıkışı salondan ayrılma bekle işte arkadaşım getirecek dedi. ben de bekledim bir araba yanaştı sonra. arabadan inen bizzzat kendisiydi. eve bile gitmeden havaalanından çıkar çıkmaz yanıma gelmişti. bu kadar detaylı anlatmamın sebebi onun sevgisini biraz olsun size anlatma isteğimden.. Ve tabi bir de yazasım geliyor böyle, lütfen mazur görün.

3 haftadır buradaydı. Birlikte iftarlar yaptık, görüştük, her şey yine çok güzeldi. Yine gözünden sakınan, değerimi daha çok anlamış, özleminden sevgisi daha da artmış biri vardı karşımda. 3 gün önce klima çarptığı için rahatsızlandı yatıyordu ama sonraki benimle konuşmaktan kaçtığını hissettim. O gün içimde öyle bir sıkıntı vardı ki kendimi dışarı alışverişe attım. Mesaj atıyorum dönmüyor, arıyorum açmıyor dedim herhalde uyuyor. İftara yakın döndü bana. Çok kötüyüm ama bu sefer bir tek hastalıktan değil babam konuyu tekrar açtı bayramdan sonra taşınacaklarmış dedi. Baba tamam ne yaparsan yap samsuna taşınalım vs. ama bari sevdiğim kıza fırsat ver demiş. Beni anlatmış, bizden bahsetmiş, karşısında durmuş babasının. Babası tekrar karşı çıkmış bağırmış bir kendine bak bi ona ben üniversite okuyan çalışan gelin istemiyorum benim gelinim okumamış gözü açılmamış misafiri seven bir kız olacak. sen etin ne budun ne o sana fazla gelir istanbulda bi bok yapamazsın ben sana samsuna dükkan açıcam zaten buradaki evin kirası senin, gül gibi yaşayacaksın samsunda yakınımızda olacaksın yaşlanınca bize kim bakacak zaten haber saldım akrabalara askerde olduğunu söyledim ona göre kız araştırıyolar demiş. Yıkılmış bizimki.. olmaz demiş karşı çıkmış ama babasının kendi hakkında söyledikleri ona çok dokunmuş. kendimden utandım dedi bana. okucam dediysem de bu yaştan sonra senin neyine okumak daha liseyi zor bitirdin dediler adam bana güvenmiyor adam yerine koymuyor seni çok seviyorum ama çabalayacak gücüm kalmadı adamın zihniyeti belli inadını ben biliyorum ben senin ailenin karşısına nasıl çıkıcam, gelmez biliyorum dedi. O gün telefonda konuştuk ama ses tonu ve konuşmaları bütün ümidini umudunu kaybetmiş gibiydi. Ben de anladım daha fazla konuşmanın gereksiz olduğunu. Kapattım telefonu.

Biraz sakinleştikten sonra son bir mesaj attım son kez göreyim bir daha göremem bu şekilde ayrılmayalım diye. Hemen geldi, bi müddet sustuk sonra konuştuk. Duygularımızla değil mantığımızla bakarsak olamayacağını sen de göreceksin ben seni bu ailenin içine sokmak istemiyorum seni mutsuz ederler olmaz ben zaten kendimden herşeyden umudu kestim kafama sıkıp kurtulsam diye düşünüyorum benim hayatım bitmiş tek dayanağım sendin seni de alıyorlar benden yapamayız ona karşı gelemem gelsem neyimle gelicem ona da saygısızlık etmek istemiyorum fikrinin değişeceğine bilsem inan bir dakika düşünmez devam ederdim ama yok ben bundan sonra ot gibi bir hayat yaşıcam biliyorum evlendirecekler bir tane kızla ama aklımdan da kalbimden de sen hiç çıkmayacaksın dedi. İkimizde ağlamaya başladık kalktık. Arabasının yanına geldiğimizde son kez binicem öyle mi bu arabaya dedim yine ağladık çok ağladık sarıldık son kez alnımdan öptü ama bir türlü kopamadık. saat epey geç olmasına rağmen o arabaya binip basıp gidemedik. tekrar tekrar sarıldık, ayrılmasak mı bile dedik ama boşaydı. ilk kez öpüştüğümüz yerde son kez öpüştük ağlaya ağlaya. daha sonra beni eve bıraktı. halimi gören annem ısrarla sordu herşeyi anlattım. annem bilmiyordu bizi. her zaman önce okulunu bitir zaten olur sevgilin, evlilik derdi. ama o gün annem benimle öyle güzel konuştu ki beni cesaretlendirdi, bırakma çocuğu daha askerliği bitmemiş kafayı yer orda dedi. dur bakalım ailesinin fikri ilerde değişebilir pes etmeyin dedi. o öyle dedikçe daha çok ağladım ama biraz düşündükten sonra ona mesaj attım. sabahın 4üydü. ben annemle konuşmalarımı anlatırken cama çıksana dedi baktım aşağıda oturmuş kaldırıma bana bakıyor. o şekilde 6 ya kadar durdu konuştuk ve sabah tekrar buluştuk. Tekrar birlikteydik işte. Bin yıldır görmemişiz gibi bi hasretle sarıldık, güldük, konuştuk. İkimizde hiç uyumamıştık. 11e doğru beni eve bıraktı. Herkes işine giderken biz daha yeni yatmaya gidiyorduk. İçimdeki umut filizleri yeniden yeşermişti sanki. Onun gözünde de görmüştüm bir anlığına. O akşam iftara misafirlerimiz vardı. Onunla konuştuk güzelce gece sahile gidiyoruz biz arkadaşlarla demiş. Ben de çok yorulmuştum cevap verip yattım. Bugün bakıyorum attığım mesajlar mavi tık olmuyor. Herhalde dedim geç geldi uyuyor. Saat 4 oldu yok 5 oldu yok. 1 saat önce günaydınn yazdı sadece. ne aşkım ne hayatım bir şey yok. Ne oldu dedim. benim içimden gelmiyor böyle dedi. Sana karşı heyecanım kalmadı sanki böyle bakıyorum yok yanındayken farklı ama seni bıraktıktan sonra eski inancım kalmıyor yine karamsarlıklara kapılıyorum dedi. Bu şekilde nereye kadar dedi. Ben de korkaksın mücadele etmekten kaçıyorsun dedim. Ben de biliyordum böyle olacağını ama inandım sana güvendim bize güvendim sevginin önünde hiçbir şey duramaz kimi imkansızlıklar imkanlıya dönüşüyor aileler kabulleniyor dediysem de baktım o çoktan bitirmiş. Yolun açık olsun inşallah mutlu olursun ve pişman olmazsın dedim. Pişman olucam hala pişmanım ama yapacak bir şey yok ben bu riske giremiyorum benim enerjimi aldılar kendime olan güvenimi kaybettim bundan sonra da mutlu olamam bari sen mutlu ol böyle bir ailenin içine seni sokamam, zaten ben herşeyimi sana harcadım sevgimi, umudumu, herşeyimi.. bundan sonra biri olsun diye çabalamam bulucaklar bana birini evlenicem. şimdi devam etsek nereye kadar okulunun bitmesine kadar sürse ve yine ayrılsak hiç dayanamayız. bu şekilde ben sanki seni oyalıyomuşum gibi hissediyorum dedi ve ben bu yazdıklarını sadece bildirim panelinde okudum.

Geri dönse bile istemiyorum artık ama o kadar canım acıyor ki. Hiç uğruna ayrıldık, benim annem bile destek olmuşken o ilerisini görmeden pes etti. Sözde adam gibi adam.. Onu da suçlamak istemiyorum sonuçta ailesi diyorum ama bilmiyorum ya. Bir hışımla bütün herşeyini sildim. Şimdi elimde kıyafetleri, aldığı şeyler, yazdığı mektuplar, onun için tuttuğum defter, çıkarttığımız fotoğraflarımız, yolladığı asker kepi ve hediyeleri kaldı. Bir umut görsem atmayacağım ama yok işte. Ne yapayım kızlar? Ben ilk kez birinden ayrılmıyorum ama ilk kez böyle bir durumun içinde ayrılıyoruz. Seve seve ayrılıyoruz resmen..

Edit: Olay daha çok taze. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. Tavsiyeleriniz neler? Onu hatırlatan her şeyi atmak istiyorum. Numaramı değiştirmek istiyorum ama bu nasıl olacak, yani şuanki numaramla kayıt olduğum, işlem yaptığım her şey yanacak mı?

Son düzenleme:
Çok çaresiz kalmış belli. İnsan ailesini de silemiyor, silse bile birgün illa yüzleşeceksiniz ve sizinle üzecekler

Böyle tipler kendi beğendiğiyle gezer tozar sonra ailesinin bulduğu kızla evlenir.

Hatta arttırıyorum güya severek ayrılıyor ya, ileride yani evlendikten sonra evde karısı beklerken sizi arar, görüşmek ister, heyecan ararlar.

Korkak hatta ciğersiz, başkası kızı daha iyisiyle evlensin ister, sizin anneniz destek çıkmış, onlar "fazla iyisiniz" diye istemiyorlar sizi, millet ülke, mezhep farkını çözüyor bunlara bahane lazım sadece aile değil çocuk da tırt.

Hayırlısı olmuş, şu an zor ama ileride siz de böyle düşüneceksiniz.

Biraz daha paragraf yapın beynim döndü herkes okuyamaz.
Aşkınız gerçekten göz yaşartıcı ama siz o aileyle yapamazsınız.
Babası çok cahil ve cahil insanlara laf anlatamazsın.
Evlensen dahi uzağa gideceksin seni ezerler.
Şimdi bitmesi daha hayırlı o yüzden.
Çocuğa birşey diyemiyorum sevdiği aşikar ama ailesi sana dirlik vermez.
Malesef..

Ah be canım hatayı en başta yapmışsın sen hiç mi yoktu çevrende senin dengin erkekler de bu adamı buldun hani onlarla mutlu olacağına garanti yok ama en azından böyle saçma sorunlarla uğraşmazdın. yıl 2016 var olan zihniyete bak gözü açılmamış gelin istiyorlarmış..

davul bile dengi dengine işte..

Ah be guzelım hatayı başında yapmışsın. Keşke böyle olmasaymış.
Seviyorsa alacak karşısına babasını..

Sevgilinizin durumundayim bende. Benim de ailem istemiyor. Bana layik gormuyorlar. Ayrildim kendimi ulasilamaz hala getirdim ama bir sekilde beni bulup bana tekrar guc veren sevgilim oldu. Benim ilk tepkim sen olmayacaksan kimse olmayacak oldu. Sizin sevdiginiz gibi ailemin buldugu ile evlenecegim dusuncelerine kapilmadim. Erkekler tabi biraz daha farkli ama ancak siz ona cesaret ve guc verebilirsiniz. Tutunacak dali kalmamis. Aile ve sevgili arasinda kalmak cok zor. Ben cok iyi anliyorum sevgilinizi.

Gozu açılmamış nedir ya, akli basinda olunca bu tiplere gore anasinin gozu, yırtık oluyoruz sanirim.. Cehalet..
Kizcagiz gariban ve ezik olsun, kastettigi bu gözü acilmamistan.. Bu da ezsin, istedigi gibi yonetsin yönlendirsin.. Misafiri ben de cok severim.. Ama bu adam vurguladigina gore, amac serilmek gelinin sirtina.. Bu tiplerle huzurlu bi evlilik cok zor.. Malesef..

Zaten böyle bir aileye gelin olsan evliliğine zarar gelirdi hatta boşanmaya kadar giderdi. Nedir gözü açılmamış gelin istemek ya, kısaca her istediklerini yaptırabilecekleri istedikleri zaman ezebilcekleri bir gelin istiyorlar kafaya bak. Tipik ataerkil zihniyet işte.

Şimdi çok zordur fakat uzun vadeli düşündüğünde bu kararın daha doğru olacağını göreceksin. Siz devam etseniz bile hep bir huzursuzluk olurdu, mis gibi okumuş kızsın ama istenmeyen gelin olurdun , ister miydin böyle bir şey?

Anneni taktir ettim sana destek olmuş, küçümsememiş lise mezunu falan diye.

Acını anlıyorum aşkını da..
Ama inan bunun sana dönmemesi hayırlı olur.
Öyle cahil insanlar içindeki aşkı da söker alır.
Bu herifle niye evlendim diye başını taşlara vurursun bir gün..

Oda hakli bi yerde bence senin dediginin aksine ileriyi goren en azindan en kotu ihtimalleri goz onunde bukundurup degerlendiren biri olark gordum ben erkek arkadasini. Sen iyi bir uni de iyi bir bolm okudugunu ve geleceginin parlak oldugunu soyluyorsun erkek arkadasin ise lise mezunu ve babasinin kendine kuracagi bir isle ayakda durabilcek biri belki de. Ya ilerde beni hor gorurse basima kakarsa degiirse kadin milleri vs diye dusunmeden edemiyordur illaki e tabi ailede bi yandan gaz veriyor napsin cocuk onun omzundaki yuk de agir bence allh hakkinizda hayirlisini nasip etsin bunlari sunun icin soyluyirum ona kizma zaten sevgisinden eminsin demek ki onun penceresinden kolay gozukmuyor hersey sende uzulme senin ser gordugunde belki de hayir vardir

O ailesi gibi olmadığı için devam etmek de bu kadar direttim. Tamam aileler de önemli ama çok örneği var. Aile karşı çıkıp kendi istediğinde diretse de tanıdıkça kabul edebiliyorlar. Kırgınlıklar oluyor ama geçer diye düşündüm. Kendi de babası için geri kafalı, cahil diyor seni bu aileye sokamam diyor, beni düşünüyor ama biz birlikte olduktan sonra ne önemi vardı? Knedi işimizde, kendi yuvamızda olduktan sonra mesafeli olurduk. Hepimiz her zaman ailemizin her istediğimi mi yapıyoruz? Ki bu evlilik.. Ona hiçbir seçim şansı vermemişler. İlkin vedalaştığımızda yapabileceğimize inanmasaydım sabahında aramazdım ve o da kapıma gelmezdi. Ben yine destek oldum, vazgeçmeyelim dedim. Şimdi sırf ben bitireyim daha fazla canımız acımasın diye heyecanım kalmadı dedi. Ben de düşünüyorum böyle bir aileyle nasıl geçinirim, benim ideallerim var diye. Mantıklı düşününce onlara da hak veriyorum oğullarını düşünüyorlar sonuçta ama beni de hiç tanımıyorlar. Kafalarındaki gelin profili bende yokmuş.

Babanin haraketi cok cirkince, ve söylemelerine dahi ifade bulamiyorum suan.
Ikinizde birbirinize asik ve sevgi dolusunuz. Senide anlayabiliyorum onu da, sonucta "aile" ye de karsi gelinemez. Gelipte sevdigi ile firar edenleri de gördük; tek basina hayat mücadelesi pesindeler.

Olumlu olsa da, bazi arkadaslarin yazdigi gibi, sen o aile ile bas edemezsin.

O zaten ileriyi gördüğünü, şimdi devam etsek de sevdiğimizden olduğunu, böyle bir ailesi olduğu sürece bizim için bir gelecek olmadığını, benim ailemin karşısına nasıl çıkacağını hepsini o da söyledi. Bana şimdi sen duygusal düşünüyorsun, kendine geldiğinde mantıklı düşününce sen de anlayacaksın senin dengin ben değilim dedi. Sevgisinden elbette eminim, çok şey yaşadık nasıl şefkatli baktığını davrandığını zarar gelecek diye ödü koptuğunu ben biliyorum ama keşke böyle olmasaydı..

Daha çok yeni ayrılmamıza rağmen ben yine de mutlu olmasını istiyorum. Şemdinliden sağ salim gelip düzenini kursun istiyorum. Hayattan beklentisi kalmamış bir adam var, onu da mutlu eden biri olsun istiyorum. Bundan sonra kimi söylese ailesi karşı çıkacak çünkü kendi istedikleri kızı alacaklar. Zaten o da sevgiliymiş, yeni ilişkiymiş derdinde değil. Dilerim ona buldukları kızla kafaları anlaşır ve allah kalbini o kıza karşı ısıtır.. Ben o aileyle yapamazdım ama aileleyle yaşamayacaktım sonuçta. Yine de her defasında babasının karşısına dikildi, beni sevdiğini evlenmek istediğini söyledi. Herşeyin hayırlısı da ha diyince nasıl unutacağım ya? İnkar etsem de sanki içimde umut kırıntıları var. Sanki geri dönecekmiş gibi.. Allah biliyor ta dönmesini de istemiyorum. Çok karışığım anlayacağınız. Bundan sonra duam "allah kaderime eş diye yazmayanı, aşk diye karşıma çıkarmasın."

Benim de benzer durumlardan 6 yıllık ilişkim söz günümde bitti. Çünkü tanismaya gule oynaya gelen kv adayim son kozunu oynayıp söz günü beni istemediğinden günlerce insulin ignelerini vurdurmayip hastanelik oldu.. Şimdiki aklım olsa 6 yılda sürdürmezdim iliskideyken bile o kadar yiprandikki sözde olmasa düğünde olmadi evlenince bitecekti çünkü ..Biliyorum canin çok aciyo eminim erkek arkadaşının da öyle ama bitmese daha çok caniniz yanicak.. Böyle cahil kafalara laf anlatamazsınız.. Aile dediğin atsan atılmaz satsan satilmaz.. Onun içinde çok zordur ömür boyu onlarla senin aranda kalacaktı, yipraticaklardi sizi.. Erkek arkadaşın her şekilde mutsuz olucak bu tabloda ama senin için hala mutluluk şansi var... Bence de doğru olanı yapmış.. Çok iyi anliyorum seni ama benim yazdiklarimi oku burda kaç evliligin aileler yüzünden nasil sona erdigini oku göreceksin bazen sevginin herseye yetmedigini, kabullenmeye unutmaya çalış.. Seni istemeyenleri isteme daha çok gençsin sadece zamana ihtiyacin var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…