Ailesi yüzünden ayrılmak...(İçimi döktüm)

Hakkinda hayirlisinolsun ama bukadar kolay olmamali pes etmek ozellikle de erkek icin... Gercekten mucadele etmemis...ve sukret ki evlenmeden gordun nekadar korkak oldugunu.evlendiginde bi sorun ciksaydi yine k.cini donup bırakıp gidecekti ozaman daha mi iyi olcakti??? Yat kalk sukret..silkelen mubarek günde dua et kurtuldugun icin.oyle bi aile zatdn seni depresyona sokardi birak kendi pisliklerinde bogulsunlar!!!!

Gozu acilmamis lazm tabi cnku ne b.k olduklarini anlamasin!! Gozu açılmamış olsn ozguveni olmasin vur kafasina yaptir isini!!!! Nefret ederim boylelerindennnnnnnnnn.iyi bari ne b.k olduklarini biliolar da gözüm açılmamis isteriz diye kendilerini ele vermis asagilik pislikler

Babası tekrar karşı çıkmış bağırmış bir kendine bak bi ona ben üniversite okuyan çalışan gelin istemiyorum benim gelinim okumamış gözü açılmamış misafiri seven bir kız olacak

bu konuyu okuyanlar bu cumleleri kafasına kazısın

Ben seni bu ailenin icine sokamam,

Iste en dogru cümle bu sen o aileye gelin gitsen o cahil babasiyla en basta bir sürü sorun yasarsin ve asla mutlu olamazsiniz.

Senin yasadiklarin kendi yaşadıklarımı aklıma getirdi biz üstelik nisanliydik adam yanıma gelince deli gibi seven Nolur sun beni bırakma ben ailemi ikna edecem sıkıntı cikarmasinlar diyen adam yanımdan ayrılınca ama ailem de haklı sen onlara sürekli karşı geliyorsun böyle devam edemeyizci oluyordu tamam o zaman bitsin diyordum eşyaları almaya gelince yine yapamam sensiz bırakma beni olur mu derdi anlayacagin bunların ki aşk değil cesaretleri bile yok sevdiğine sahip çıkacak sen en iyisi uğraşma kesinlikle daha iyi birini hakediyorsun o güzel göz yaşlarını onun için akıtma olur mu.

Çok üzüldüm canım durumuna ama, bu sekildeki bir aile'ye gelin gitsende çok mutsuz olurdun. Severek ayrilmişsiniz cok zormdur eminim ama, insan yapisi ile ilgili bir kitap okumuştum orda bir insan bir seyi elde edemediği icin uzulur, zor gelen tatli vazgecilmez gelirmiş. Belki buda öyle birşeydir elde edemediğin için, hayirlisi buymuş demek ki... Belki evlenseydiniz çok mutsuz olucaktin, esini surekli ailesi doldurup senin uzerine salicakti kim bilebilir ? Yarina çikmaya bile garentimiz yok ken cahil ve bağnaz bir aile ile basina gelecekleri kim bilir ? Bence kötü yanlarini görüp iyiki de olmamiş demelisin.

Babası doğru olanı görüyor. Aile yapılarınız farklı ve sizi çok yipratirlar.
Bugün neredeyse çoğu evlilik aile yüzünden su alıyor.

Kavusmayinca kara sevda olur diyor ozan. Doğru diyor. Şimdi gerçekleri göremiyorsunuz.

Çok üzüldüm okurken Bende buna benzer bir durum yaşadım tek fark ailesi için geri adım atan bendim o herşeyi göze almıştı hatta ailesini bile silmişti bir anda ben yapamam dedim döndüm arkamı çıktım hayatından Sonra o ailesinin istediği biriyle evlendi çocuğu oldu benim kdar kimseyi sevemezmiş ama sevdi demek ki bense tekrar aşık oldum ama onun bana verdiği değeri bulamadım. Herşey kısmet emin ol herzaman keşke diyen taraf ben oldum sizde de o olucak sen cesur davranmıssın

Hikayeler hep ayni...
Istemeyen aileler pes eden erkekler...
Cok uzucu bir durum ama elinizde iki cocukla bu durumu yasayacaginiza hic bulasmadan bitirin.

Acını satırlarında hissetim .Az buçuk neler yaşıyorsun anladım ama kardeşim inan ki doğrusu bu .Sana büyük iyilik yapmışlar.Bunu ilerde anlayacaksın.

bunun aynisini kuzenim yssadi biz evlrnirler diyr beklerken ayrildilar ve hop pat diye evlendi cocuk ailesinin zoruylaymis sozde oyle dediler bi sure sonra cocuk aramaya basladi istr bizimki evlilik degil falan filan iste karimla beraber olmuyorum ayda yilda bir iste suphelenmesin diye ask yokki zatenler goz boyamalar aglamalar derken kuzen kandi tabi buna cocuk iste zaman ver ailemi ikma etcem bosancam demeler sonra derken karisi hamile sozde kirkta yilda birdi tabikide yalan hersey hikaye cok uzuldu kuzenim cok neyse tekrar tekrar oku bunu eger onunla gorusmeye drvam edersen basina gelecekler bunlar iste hep bi yalan hep bi kandirilma bol gozyasi

baban okumuş insan benim gibi bir damadı nasıl kabul etsin, hadi etti diyelim istemeye ailemsiz nasıl geleyim, biliyorum gelmezler dedi. yahu ben babamdan değil annemin tepkisinden korkarken kadın beni teselli etti, bana yol gösterdi, kendi mesaj at yanında ol dedi. hiç ummazdım annemden böyle bir yaklaşım ama sevgimi gördü, ağlayışlarımı.. şimdi düşünüyorum da aslında benim canımı acıtan ailesinin tepkisi, zorlaması değil, onun somut olarak mücadele etmeyip babasının 2 3 kere karşı çıkmasıyla herşeyi silip atması.. Babası sözleriyle onu öyle küçültmüş, ezmiş ki adamın kendine güveni kalmamış. ya da bizim aşkımızı savaşmaya değer bulmuyordu. tamam varsın olmasın ilerde de olmasın ama ne bileyim gerçekten seviyorsan onunda dağ olsa geçersin ya.. üstesinden gelinemeyecek bir konu değildi ya. ben de buldukları problem okumuş, çalışan bir kadın olacak olmam.. onların istediği için bildiğimiz tipik okumamış ev kızı modeli ve samsunlu, her zaman onlara yakın yaşayabilecek biri. kızlara bu baskı yapılır tamam da erkeğe bu baskı normal midir? annesi bu konuda babası gibi düşünmüyor. tamam babadır elbette hayali başka ama hepimiz ailelerimizin hayal ettiği şekilde, hayal ettiği kişilerle mi yaşıyoruz? bir yerden sonra belli bir yaşa da gelince bireyliğimiz öne çıkıp kendi kararımızı veriyoruz çoğu konuda. şimdi genç, işi gücü yok ailesi böyle düşünebilir ama ilerde ben mezun olduğumda, o da iş sahibi olduğunda tekrar ikna etmeye çalışabilirdi. biz vazgeçmedik seviyoruz bunun içinde yıllarca birlikteydik ondan başkasıyla evlenmem saygı duyun diyebilirdi. sonuçta benim evlenemeyecek kadar kötü ne yanım var? sırf üniversite mezunuyum diye mi? ben bunları yediremiyorum. yoksa ben de geride bırakacağım..

Son düzenleme:

Bana da buna benzer konuşurdu. Biz ayrılsak bile benim başkasında gözüm olmaz bu saatten sonra. Annem bulur birini vakti gelince evlenirim ama o kıza da yazık ederim çünkü kalbimde sen varken nasıl onunla olayım. ben sendeki huzuru kimse de bulamam eminim. hatırlıyor musun seni görür görmez sana tutulmuştum, 1 sene seninle olmak için her şeyi yaptım, senden vazgeçmeye çalıştım ama yapamadım yine geri döndüm çünkü sen ne olursa olsun benim kadınımsın. ben evlensem de o karım olacak kadınla bir şeyler yaşasam da aklımda sen olursun, onu değil seni hayal ederim demişti. O kadar tanıdık geldi ki yazdıklarınız.. Ama ben böyle bir şeye asla müsaade etmem, o kadar küçülmedim ve bir kere evlendiyse bitmiştir. O vebale giremem zaten. Gerisi kendi problemi.

hucüm ediyor ama ağlamak istemiyorum artık. gamsız olmak istiyorum, boşvermek istiyorum çabucak. ailesini ikna etmeye uğraşmadı, başta olumsuzluğu görüp mücadele bile etmedi. benimle bir gelecek göremediğini söyleyip çekildi aradan..

şöyle anlatayım size; ben iyi bir üniversitede iyi bir bölüm okuyan biriyim. amacım öncelikle okulumu bitirmek, işe girip düzenimi kurmak ve sevdiğim adamla evlenmekti. fakat karşımdaki lise mezunuydu ve şuan askerliğini yapıyor. 1 sene boyunca çok istedi beni. uğraştı, kendini sevdirmeye çalıştı. hayata bakış açımız zıt olmasına rağmen arkadaşlığını, yanımda oluşunu, verdiği güveni seviyordum. zamanla bende onu sevdim. ilk zamanlar sevgim onunki kadar kuvvetli değildi ama ilişkimizin sürdüğü süre zarfında ben de çok sevdim. geçmişimde kimseye yapmadığım şeyleri yaptım, fedakarlıklar yaptım. çok sevdik. çok şey yaşadık birlikte. yine de hiç vazgeçmedik. birbirimize daha sıkı tutunduk, bağlarımız giderek güçlendi. benimle evlenmek istediğini söyledi. ama bir yanda ailelerimiz bir yanda biz.. acemi birliğini yaparken babası bir arayıp emekli olacağını, bir kaç aya istanbuldan taşınacaklarını ve memleketleri samsuna yerleşeceklerini, onu da götüreceklerini, ona orada bir hayat sunacaklarını ve istedikleri kızla evlendireceklerini anlatmıştı. o da karşı çıkmış telefonda benim sevdiğim biri var ben onunla evlenicem demiş bağırmış çağırmış ama babası dinlememiş bile. sonrasında beni aradı, baktım çaresiz üzgün ağlıyor. seni bırakamam dedi. o akşam ona destek oldum, umudumuzu kaybetmeyelim dur bi bakalım daha askerliğin bitmedi dedim. o akşam bu konuyu geçici olarak kapatmıştık. sonra usta birliği şemdinliye çıktı. o askerdeyken sevgimiz daha da arttı. herşeyini bana anlatırdı. geçtiğimiz mayıs ayında 2 kere üzücü bir olay yaşadı orada. 2 kere içinde bulunduğu cobra aracı mayının üzerinden geçti ve patladı. psikolojisi bozuldu biraz, kendine gelemedi bir müddet. daha sonra psikiyatristi, hastaneydi derken hava değişim izni verildi. tabi bana söylemedi öyle bi ihtimal var sadece dedi. bir gün beni arayıp sana bi hediye gelecek spor çıkışı salondan ayrılma bekle işte arkadaşım getirecek dedi. ben de bekledim bir araba yanaştı sonra. arabadan inen bizzzat kendisiydi. eve bile gitmeden havaalanından çıkar çıkmaz yanıma gelmişti. bu kadar detaylı anlatmamın sebebi onun sevgisini biraz olsun size anlatma isteğimden.. Ve tabi bir de yazasım geliyor böyle, lütfen mazur görün.

3 haftadır buradaydı. Birlikte iftarlar yaptık, görüştük, her şey yine çok güzeldi. Yine gözünden sakınan, değerimi daha çok anlamış, özleminden sevgisi daha da artmış biri vardı karşımda. 3 gün önce klima çarptığı için rahatsızlandı yatıyordu ama sonraki benimle konuşmaktan kaçtığını hissettim. O gün içimde öyle bir sıkıntı vardı ki kendimi dışarı alışverişe attım. Mesaj atıyorum dönmüyor, arıyorum açmıyor dedim herhalde uyuyor. İftara yakın döndü bana. Çok kötüyüm ama bu sefer bir tek hastalıktan değil babam konuyu tekrar açtı bayramdan sonra taşınacaklarmış dedi. Baba tamam ne yaparsan yap samsuna taşınalım vs. ama bari sevdiğim kıza fırsat ver demiş. Beni anlatmış, bizden bahsetmiş, karşısında durmuş babasının. Babası tekrar karşı çıkmış bağırmış bir kendine bak bi ona ben üniversite okuyan çalışan gelin istemiyorum benim gelinim okumamış gözü açılmamış misafiri seven bir kız olacak. sen etin ne budun ne o sana fazla gelir istanbulda bi bok yapamazsın ben sana samsuna dükkan açıcam zaten buradaki evin kirası senin, gül gibi yaşayacaksın samsunda yakınımızda olacaksın yaşlanınca bize kim bakacak zaten haber saldım akrabalara askerde olduğunu söyledim ona göre kız araştırıyolar demiş. Yıkılmış bizimki.. olmaz demiş karşı çıkmış ama babasının kendi hakkında söyledikleri ona çok dokunmuş. kendimden utandım dedi bana. okucam dediysem de bu yaştan sonra senin neyine okumak daha liseyi zor bitirdin dediler adam bana güvenmiyor adam yerine koymuyor seni çok seviyorum ama çabalayacak gücüm kalmadı adamın zihniyeti belli inadını ben biliyorum ben senin ailenin karşısına nasıl çıkıcam, gelmez biliyorum dedi. O gün telefonda konuştuk ama ses tonu ve konuşmaları bütün ümidini umudunu kaybetmiş gibiydi. Ben de anladım daha fazla konuşmanın gereksiz olduğunu. Kapattım telefonu.

Biraz sakinleştikten sonra son bir mesaj attım son kez göreyim bir daha göremem bu şekilde ayrılmayalım diye. Hemen geldi, bi müddet sustuk sonra konuştuk. Duygularımızla değil mantığımızla bakarsak olamayacağını sen de göreceksin ben seni bu ailenin içine sokmak istemiyorum seni mutsuz ederler olmaz ben zaten kendimden herşeyden umudu kestim kafama sıkıp kurtulsam diye düşünüyorum benim hayatım bitmiş tek dayanağım sendin seni de alıyorlar benden yapamayız ona karşı gelemem gelsem neyimle gelicem ona da saygısızlık etmek istemiyorum fikrinin değişeceğine bilsem inan bir dakika düşünmez devam ederdim ama yok ben bundan sonra ot gibi bir hayat yaşıcam biliyorum evlendirecekler bir tane kızla ama aklımdan da kalbimden de sen hiç çıkmayacaksın dedi. İkimizde ağlamaya başladık kalktık. Arabasının yanına geldiğimizde son kez binicem öyle mi bu arabaya dedim yine ağladık çok ağladık sarıldık son kez alnımdan öptü ama bir türlü kopamadık. saat epey geç olmasına rağmen o arabaya binip basıp gidemedik. tekrar tekrar sarıldık, ayrılmasak mı bile dedik ama boşaydı. ilk kez öpüştüğümüz yerde son kez öpüştük ağlaya ağlaya. daha sonra beni eve bıraktı. halimi gören annem ısrarla sordu herşeyi anlattım. annem bilmiyordu bizi. her zaman önce okulunu bitir zaten olur sevgilin, evlilik derdi. ama o gün annem benimle öyle güzel konuştu ki beni cesaretlendirdi, bırakma çocuğu daha askerliği bitmemiş kafayı yer orda dedi. dur bakalım ailesinin fikri ilerde değişebilir pes etmeyin dedi. o öyle dedikçe daha çok ağladım ama biraz düşündükten sonra ona mesaj attım. sabahın 4üydü. ben annemle konuşmalarımı anlatırken cama çıksana dedi baktım aşağıda oturmuş kaldırıma bana bakıyor. o şekilde 6 ya kadar durdu konuştuk ve sabah tekrar buluştuk. Tekrar birlikteydik işte. Bin yıldır görmemişiz gibi bi hasretle sarıldık, güldük, konuştuk. İkimizde hiç uyumamıştık. 11e doğru beni eve bıraktı. Herkes işine giderken biz daha yeni yatmaya gidiyorduk. İçimdeki umut filizleri yeniden yeşermişti sanki. Onun gözünde de görmüştüm bir anlığına. O akşam iftara misafirlerimiz vardı. Onunla konuştuk güzelce gece sahile gidiyoruz biz arkadaşlarla demiş. Ben de çok yorulmuştum cevap verip yattım. Bugün bakıyorum attığım mesajlar mavi tık olmuyor. Herhalde dedim geç geldi uyuyor. Saat 4 oldu yok 5 oldu yok. 1 saat önce günaydınn yazdı sadece. ne aşkım ne hayatım bir şey yok. Ne oldu dedim. benim içimden gelmiyor böyle dedi. Sana karşı heyecanım kalmadı sanki böyle bakıyorum yok yanındayken farklı ama seni bıraktıktan sonra eski inancım kalmıyor yine karamsarlıklara kapılıyorum dedi. Bu şekilde nereye kadar dedi. Ben de korkaksın mücadele etmekten kaçıyorsun Hiç uğruna ayrıldık, benim annem bile destek olmuşken o ilerisini görmeden pes etti.

Bence en doğrusu olmuş sevgiliniz geleceği görmüş ve siz o ailede yaşayamazdınız

askiniz o kadar buyukki kuzenimdr asla diyordu allem etti kallem etti kandirdi kizi ah ah cok dedik dinlemedi cok asikti bosanacagina o kadar inaniyoduki neyse hakkinizda hayirlisi sonucta

tatlim sorun sende degil zatn...o kendini ezik hissediyor...durum karsisinda caresiz..ama ne olursa olsun gercek seven mucadele ederdi yani...arkadas kolayi secmis..oysa basta okurken insan kendini masal gibi bir askin icinde hissediyor..sonunun boyle cikmasina uzuldum

Masallar iyi sonla biterken bizim kafamıza gerçekler dank etti. İşte asıl sorun, kendini ezik, işe yaramaz biri gibi hissediyor ve daha fazla mücadele edecek gücü kendinde bulamıyor. Sen korkaksın dedim, evet korkağım dedi bana. Pişman olacağım biliyorum, şuanda pişmanım ama sürdürüp ilerde daha kötü olacağına şimdi yalnız kalmak daha iyi olacak ikimiz içinde dedi. Risk almak istemedi.

Edit: Olay daha çok taze. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum. Tavsiyeleriniz neler? Onu hatırlatan her şeyi atmak istiyorum. Numaramı değiştirmek istiyorum ama bu nasıl olacak, yani şuanki numaramla kayıt olduğum, işlem yaptığım her şey yanacak mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…