Akıl almaya ihtiyacım var kızlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Senelik iznin kac gun oldugum onemli degıl benım gozumde. Verilen senelik iznin her gun saniye dakikasını annesinin evınde gecırmesı ve annesinin bir seye ihtıyacın var mı diye sormaması.
Adamın bekar yasaması kafa dinlemesi ama annenın yeni dogum yapmıs kızla iki bebege bakması.
Konu sahıbı bellı kı aileye gıcık oluyor,ha ben olsam rica ederdim ama konu sahıbı etmemıs.
Olan anneye olmus.
Ben hee günü ailesi ile geçirdiğini bilmiyordum. Kendimi düşünerek izinsiz yapamazdım insanız sonuçta dedim. Ailemle geçireyim geçirmeyeyim iznimim en az yarısını dinlenmeye tatile neyse ayırırdim ailemle. Ben plan yaptıklarını düşünmüyorum yazdan. Bu dönemde tayin de ne ola ki? Öğretmen sanırım.

bence de gerek olmamalı abla,ama karşı tarafı TAMAMEN hatalı ilan edebilmek için bence en azından 1 kez yardım istemeliydi :)

o zaman tamamen haklı olurdu :)
Teklif etse Red cevabı alsa kafası rahat sekılde ılıskısını keserdi evet. Sımdı kesse suclu olacak yine. Elinde fırsat varmıs tepmiş

Ben hee günü ailesi ile geçirdiğini bilmiyordum. Kendimi düşünerek izinsiz yapamazdım insanız sonuçta dedim. Ailemle geçireyim geçirmeyeyim iznimim en az yarısını dinlenmeye tatile neyse ayırırdim ailemle. Ben plan yaptıklarını düşünmüyorum yazdan. Bu dönemde tayin de ne ola ki? Öğretmen sanırım.
Yukarıda kendısı yazdı esın ızın alsın gelsin o baksın diyen bırıne. İznini ailesinin yanında bitirdi dedi konu sahıbı.
Boyle tiplere ezelden beri tavım ben.
İznini aılen yokmus gıbı kafana gore harca sonra bekar hayatına gıt, soz konusu ailen olunca ben napayım de. Tum yuk kız annesıne kalsın.
Oh ne ala memleket. Kayınaıle ilgisiz davranışı kocadan, koca bu rahatlığı esten alıyor.
Ne dıyelım, allah annesinin yardımcısı olsun. Hem yeni dogum yapmıs kıza bak hem iki bebege. Bir de yemek ıcmek. Yazarken ben yoruldum kadın ne yapsın.

Yukarıda kendısı yazdı esın ızın alsın gelsin o baksın diyen bırıne. İznini ailesinin yanında bitirdi dedi konu sahıbı.
İznini aılen yokmus gıbı kafana gore harca sonra bekar hayatına gıt, soz konusu ailen olunca ben napayım de. Tum yuk kız annesıne kalsın.
Oh ne ala memleket. Kayınaıle ilgisiz davranışı kocadan, koca bu rahatlığı esten alıyor.
Ne dıyelım, allah annesinin yardımcısı olsun. Hem yeni dogum yapmıs kıza bak hem iki bebege. Bir de yemek ıcmek. Yazarken ben yoruldum kadın ne yapsın.
Yani anneye yazık iki evladına yetişeyim derken perişan olmuş... Herkes bir garip bu konuda zaten.. Ben yine de teklif etse kayınvalide gelecekmiş diye düşünüyorum.burda teklif etmek istenmemis pek neden tam anlamadım orayı. Sanki konuşmayı kesmek, eve almamak, yıllık izinlerin çoğunu orda geçirmemek için falan. Biraz ayrı kalırım bebeğimden ama sonra bana olumlu döner mı denmiş bilmiyorum. Konu sahibi kızıyo böyle deyince teklif gereksiz onlar öyle aile diyor ama... bir terslik var konuda yani. Umarım düzelir bir an önce.

Şimdi aynı durumda ben olsam eşim bana der ki anneni bı rahat bırak yazık kız zor zamanlar geciriyo yanında dursun.ee benim ailemden de fayda yok.ben bisekilde rapor alırım yada ücretsiz izne çıkarım.bir iki gün idare et ayarlamaya çalışırım der eşim.
Ama ayarlayamazsa eşim işini,bana der işini gücünü birak ben çalışıyorum başka iş buluruz çocukla evde dinlen hayırlısı olsun napalim der diye düşündüm şuan.benim eşim çocuğu annemle şehir dışına yeni doğum yapmış kardeşime göndermez biseyler düşünürdü benimle.acaba ben mi yanlış düşünüyorum dedim yazarken

Ben şu durumada takıldum neden eşinizin yanında değilsiniz onunla beraber siz neden gitmediniz. Yeni işe başladığınıza göre 2 ay öncesinde sizi bağlayan bir durumda yokmuş pek.

Ayrıca bu konuda en büyük suçlu bence eşiniz. Sadece kardeşinizin doğum yapması değil dünyanın binbir türlü hali var annenizin başka işleride olabilirdi. Bu zamanlara göre alternatif izinler saklanmalı. Ha saklayamadımı o zaman bu durumda da çaresine bakmalı bence ailesini o aramalıydı siz değil.

Yani anneye yazık iki evladına yetişeyim derken perişan olmuş... Herkes bir garip bu konuda zaten.. Ben yine de teklif etse kayınvalide gelecekmiş diye düşünüyorum.burda teklif etmek istenmemis pek neden tam anlamadım orayı. Sanki konuşmayı kesmek, eve almamak, yıllık izinlerin çoğunu orda geçirmemek için falan. Biraz ayrı kalırım bebeğimden ama sonra bana olumlu döner mı denmiş bilmiyorum. Konu sahibi kızıyo böyle deyince teklif gereksiz onlar öyle aile diyor ama... bir terslik var konuda yani. Umarım düzelir bir an önce.
Yani aslında teklif etse Red cevabı alsa rahatla keserdi ılıskısını ama nedense o kozu kullanmamıs. Sımdı bu durumda kusmekte abes duracak suclu durumuna dusecek.
Esı kayınaıleye asırı duskun anladıgım kadarıyla, konu sahıbıne o aıle oyuzden iticı geliyor olabilir. Bize iticı gelen insanlara minnet etmek istemeyiz ya hani? Ama bu konuda mevzu cocugu... keske minnet veya rica etseymıs. Belki cıdden bakacaktılar. Herkesın kafası rahat edecekti boylece.
Öyle, umarım duzelır.

İfşa etmemek adına herseyi net olarak yazmadım. Bazı şeylerin eksik kalması bundan olabilir. Estagrufulllah kızmak diye bir durum yok sadece öncesinde teklif ettim. Ama diyorum ya eşimin de söylediği onların bunu teklif etmesi gerekirdi oldu. Ben zaten iletişimi kesmeyi cok düşündüm. Bugüne kadar ailedir kocamın ailesidir dedim ama bu kadar vurdumduymaz olmalarına katlanmak istemiyorum o yüzden kendi adıma görüşmeyi kesmek istiyorum. O ailede teklif sizden gitmez kendileri arar derler bir tek bana degil diğer aile bireylerine de böyledir. Mesela kv hasta oldu ben arar derim anne ben geliyorum sana bakmaya diye o bana demez hastayım gel bak diye. Normalde olan mevzu da böyledir

Bana yaptı o açıklamayı.
Ben de diyorum ki biri eve alınmayacaksa o kişi ‘koca’ olmalı, koca kişisi kendi sorumluluğunu ailesine yükleyemez, ha yükleyememiş de zaten, orası ayrı bir mesele.
Bir çocuğa annesi babası bakar, ilk bunlara sorulur hesabı.
Diğer kimse mecbur değildir ya da yapmadı diye tavır göremez, insan kırılabilir ama söz söylemeye hakkı yoktur.
Eve alınmayacak tek şahıs da kocadır, sen bütün iznini çocuğun yokmuş gibi dünyada pandemi olmamışcasına bitiremezsin, ne bu fütursuzluk!

İfşa etmemek adına herseyi net olarak yazmadım. Bazı şeylerin eksik kalması bundan olabilir. Estagrufulllah kızmak diye bir durum yok sadece öncesinde teklif ettim. Ama diyorum ya eşimin de söylediği onların bunu teklif etmesi gerekirdi oldu. Ben zaten iletişimi kesmeyi cok düşündüm. Bugüne kadar ailedir kocamın ailesidir dedim ama bu kadar vurdumduymaz olmalarına katlanmak istemiyorum o yüzden kendi adıma görüşmeyi kesmek istiyorum. O ailede teklif sizden gitmez kendileri arar derler bir tek bana degil diğer aile bireylerine de böyledir. Mesela kv hasta oldu ben arar derim anne ben geliyorum sana bakmaya diye o bana demez hastayım gel bak diye. Normalde olan mevzu da böyledir
Sen neden arayıp geliyorum bakmaya diyorsun, sevmiyorsun da?

Bana yaptı o açıklamayı.
Ben de diyorum ki biri eve alınmayacaksa o kişi ‘koca’ olmalı, koca kişisi kendi sorumluluğunu ailesine yükleyemez, ha yükleyememiş de zaten, orası ayrı bir mesele.
Diğer kimse mecbur değildir ya da yapmadı diye tavır göremez, insan kırılabilir ama söz söylemeye hakkı yoktur.
Eve alınmayacak tek şahıs da kocadır, sen bütün iznini çocuğun yokmuş gibi dünyada pandemi olmamışcasına bitiremezsin, ne bu fütursuzluk!
Aynen oyle, bende konuda aslında en cok kocaya kızdım. Al bavulunu git. Arkada olan bitenle karının annesı ilgilensin? Olaya bak.

Şimdi aynı durumda ben olsam eşim bana der ki anneni bı rahat bırak yazık kız zor zamanlar geciriyo yanında dursun.ee benim ailemden de fayda yok.ben bisekilde rapor alırım yada ücretsiz izne çıkarım.bir iki gün idare et ayarlamaya çalışırım der eşim.
Ama ayarlayamazsa eşim işini,bana der işini gücünü birak ben çalışıyorum başka iş buluruz çocukla evde dinlen hayırlısı olsun napalim der diye düşündüm şuan.benim eşim çocuğu annemle şehir dışına yeni doğum yapmış kardeşime göndermez biseyler düşünürdü benimle.acaba ben mi yanlış düşünüyorum dedim yazarken
Atandığı bir işte çalışıyorsa konu sahibi neden bıraksın ? Kolay mı atanmak. Ben öyle diye düşündüm. Isi bırakacak olsa bırakırdı zaten bakıcı parasını da annesine veriyormuş zaten kazandığı da çok elinde kalmıyordur. Zaten iki ev bakıyorlar su an aslında eşi de başka yerde kaldığı için.. iş bırakılacak olsa bırakırdı diyorum. Bir de eşinin 10 gün izni olsa gelse bile 7 aylık doğan ve hastanede olan bir bebek var 10 gün yeter mı kız kardeşine sanmam. Bence bir an önce referanslı bakıcı ayarlamalı.

Aynen oyle, bende konuda aslında en cok kocaya kızdım. Al bavulunu git. Arkada olan bitenle karının annesı ilgilensin? Olaya bak.
Yani böyle şehzadelik prenseslik olmaz.
Herkes kendini düşünmek, çekirdek aile olarak planını yapmak zorunda.
Koca çekmiş gitmiş izni yemiş karım bakıyor diye ona atmış, anneanne kızı çalışsın diye bakarım diyor, e doğum yapan kız kardeşe giden bir anne var, ne de olsa bakıyor diye konu sahibi ona atmış kayın aile gelmedi diye, diğer taraf kulağıyla duymadığı için ‘çağrılmadık ki’ diye işin içinden çok güzel sıyrılacak, istenmedik olayı bile çıkarabilir.
Herkes üstüne düşenin yarısını yapsa kaos çıkmazdı zaten.

hala ayni seyi yaziyorsunuz. gorusmemek icin bahane aramissiniz da kardesinizin dogumunu secmeseydiniz keske. kadinin oglu evinizde degil onceden ne gectiyse aranizda belki de gercekten cagirmanizi bekliyordu. bu konuda madur siz degilsiniz kardesiniz ve anneniz. bir de teklif etse gelirdi kv siyle ugrasamaz yaziyorum komik ifadesi birakiyorsunuz. anneniz ve kardesiniz guler miydi acaba gorse cok merak ediyorum.

Bana yaptı o açıklamayı.
Kocam icin ayrı bir konu açmam gerekir zaten.
Vallahi billahi ifşa olurum diye yazmıyorum herseyi..
Söyle düşünün biz sizinle akraba olsak ve her zora düştüğüm zaman yanımda olsanız her zorlukta ama. Sizin basınız sıkısınca benim yanınızda olmamı beklemez misiniz? Tam olarak bu sorun.
Kocamın aklı basına yeni yeni geldi sayılır. Bazı şeyleri yeni görüyor.

hala ayni seyi yaziyorsunuz. gorusmemek icin bahane aramissiniz da kardesinizin dogumunu secmeseydiniz keske. kadinin oglu evinizde degil onceden ne gectiyse aranizda belki de gercekten cagirmanizi bekliyordu. bu konuda madur siz degilsiniz kardesiniz ve anneniz. bir de teklif etse gelirdi kv siyle ugrasamaz yaziyorum komik ifadesi birakiyorsunuz. anneniz ve kardesiniz guler miydi acaba gorse cok merak ediyorum.
Bende bunu anlamıyorum gorusmemek ıcın bahane arayacak kadar sevmiyor kayınvalıdeyı ama, kadın hasta olunca "annem ben sana bakmaya geliyorum" demek ıcın arıyor ve gıdıyormus kadın cagırmıyormus.
Neden?
Neden, burayı aklım almıyor.

Kocası atandığı bir işte calisiyor galiba.kardesi erken doğum yapmış en az 1 ay kadar bebeğin kuvezde tedavisi devam eder.10 günlük bı bakım bence de olmaz.ama kv gelse 10 gün baksa ne olurdu diye sitem ediyor konu sahibi.esi önce duruma el atmalı idi bence.ne yapabiliriz duruma bı bakalım denemeli idi.
Küçücük çocuğu yeni doğum yapmış kardeşime evine göndermek yerine eşi ile çözüm bulmaları lazım.evet anneme para verip çocuğuma baktiriyor isem.hemen güvenilir bı bakici ayarlarim.zaten kısa bir dönem.ama bakıcı ile ilgili sorunları var galiba.ennyakknlarimdan rica ederim.esimin bı şekilde rapor izin gibi şeyleri denemesini isterim.ben de rapor yada izin gibi şeyleri denerim.ama çocuğu göndermeyi düşünmem.buyuk konuşmayayim tabii

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X