Allahın her bir gününde bakımlı olabilmek!

Ben de genelde giyimime iş ortamımda özen gösteririm. Özellikle ergen çağındaki çocuklarla olduğum için kılığım kıyafetimle dahi örnek olmak isterim. Bir keresinde işe oversize bir kazak ve makyajsız gittim. Çocukların hepsinden iltifat yağdı ve inanılmaz şaşırdım. Bence mesela doğal kalıp temiz düzenli görünmekte. Bakmlı olmak(temizlik ve rutin işler dışında süslenmek makyaj yapmak falan) hem çalışıp hem ev çekip çeviren kadınlar için çok zor gerçekten vakit ayırabilene helal olsun.
Her gün oversize kazak ve makyajsız gidiyorken tam tersi giyinip makyajlı gitseniz yine iltifat yağardı çocuklardan.
Onlar farklı gorununce değişik geliyor seviyor, ovuyorlar.
En iyisi rahat ve huzurlu hissedilen şekilde gitmek

Brezilya fönü ay gidiyor saç uzamasında etkisi var . Kalici dipliner gibi uygulamalar da iyi ben çok rahat ettim ve mutlaka her kadinın lazer yaptirmasi gerektigini düsünüyorum

Herkes şıkır şıkır olmak zorunda değil
Makyaj yapmadan da bakımlı olunur.
Bazı şeyler insanın içinden gelmeli.
Hayat enerjinize bagli. Buyukbas bile enerjimi tuketemedi🤣🤣
Giyinmeyi suslenmeyi parfümü takiyi cok severim
2 cocuk annesi 36 yaşında kadınım.
Kendime vakit ayırmayı seviyorum.
Cok harciyosun diyenler oluyor Çalışıyorum kazanıyorum harcıyorum derim. Ama birikimimide yaparim
disin keserken ye yakisirken giy demişler. Bu tam benim için söylenmiş.🤣
Bekar kiz kardeşim abla hayatı bu kadarmı çok seviyorsun der🤣
Pijamalarımı bile takım giyerim🤣
Eskiden takıları da altin alırdım ama hersey çok pahalandi. Kaliteli gold çelikler altin gibi duruyor.
Kızım var 14 yaşında. Sınıfta kizlar konuşurken duymuş çok tarz alışverişe onunla cikaalim diye benimki de demis annemin seçimleri.🤣🤣

Imkaniniz olursa avrupa ulkesi gezin

Bu imkaniniz yoksada avrupada yasayan tanidiklariniz varsa onlara avrupadaki ogretmenler avukatti iste nebilim management olan insanlar nasil giyiniyor sorun bi

Bu konuda Turkiyenin onune gecilmez meslege gore giyim tarzi oluyo sanki.

Hatta gecenlerde esim bi video izletmisti bana

Amerikali bir bayan Turkiyeye universite okumak icin geldiginde saskinliklar icerisinde oldugunu, insanlarin okumak icin degilde podyuma gider gibi giyindigini suslendigini soylemisti vs

Bulabilirsem eklicem buraya
evet bu çok doğru. Bir süredir seyahat ediyorum farklı ülkeler gezdim ama bizim gibi giyim makyaj konusunu abartan bir toplum görmedim. Lüks sayılabilecek mekanlarda bile insanlar giyim konusunda çok relaxlar gördüğüm bir çok ülkede. Bizde en basit yerlerde bile öyle saç makyajlarla gezenler görüyorum ki dediğiniz gibi sanırsın podyuma çıkacaklar

evet bu çok doğru. Bir süredir seyahat ediyorum farklı ülkeler gezdim ama bizim gibi giyim makyaj konusunu abartan bir toplum görmedim. Lüks sayılabilecek mekanlarda bile insanlar giyim konusunda çok relaxlar gördüğüm bir çok ülkede. Bizde en basit yerlerde bile öyle saç makyajlarla gezenler görüyorum ki dediğiniz gibi sanırsın podyuma çıkacaklar
Cunku genel olarak gormemis bi milletiz ve dis gorunuse gereginden fazla onem veriyoruz.

Milyon kez konusu açılmıştır.
Kesinlikle önlerinde saygıyla eğiliyorum bu kadınların.

Artık yıldım ben gerçekten. 2 gün kendime ozensem 3. Gün mutlaka paspal bakımsız bir görünüme bürünüyorum. Bakımlı olmayi temiz olmak, iyi giyinmek, guzel kokmak, güzel bir makyaj ve sac olarak algılıyorum ben.

Çalışan biriyim, pozisyonum iyi, ama hiç çalışan bir kadın gibi durmuyorum. Aksine üniversite ogrencisi gibiyim.

Sanki senelerdir kendime bir sey almiyormusum gibi eksiklerim de cok. Bunları tamamlamak için maasimin ciddi bir kismini buna yatirmam gerekiyor. Bazen aslında var gibi geliyor ama ozel hayatimda iş kiyafetlerine kaldigim oluyor. Maddi acidan artık cok zor zaten.
İş hayatimda giydigim şeyleri özel hayatımda giymek istemiyorum. Ama o döngüye giriyorum.

Geçen yine amaan dedigim bir gündü. Çalıştığım amirimin eşi gelmis. Sizi tanıştırmak isterim dedi. Kadın bir geldi şıkır şıkır, ben osman abi gibi. Ya o kadar kötü hissettim ki. Buna karşın yine işe bugün o tarz gidebildim. Kendimi anlamıyorum.

Asla aslalarim yoktur mesela. İş yerinde asla şunu giymem, asla şöyle gitmem gibi. Her şekilde gittiğim için galiba
Ama iyi gorunmedigimde bir yandan üzülüyorum, kötü hissediyorum çelişki ki yine aynı döngüye girebiliyorum.

Yeni yılda kendime saygı göstermek değer vermek ve burdan başlamak istiyorum.

Neler yapiyorsunuz diye sormak istemiyorum, benim derdim nasıl süreklilik saglayabildiginiz. İcinizden cok mu geliyor. Bana her gun ama her gün aşırı zor geliyor. Bu işin püf noktası nedir@ yaptıkça mı yapasiniz geliyor? Bu süreçlerden gecip artık bakkala bile bakımlı gidiyorum diyenleriniz oldu mu?
ben pandemiyle beraber bu hergün bakımlı olma işinde elendim :KK43:

Rutine bagladiginizda yemek yemek gibi oluyor.cok makyaji kastetmiyorum.benim bakimim saclar düz fönlü,rimel,goz alti kapatici ve allik.tirnaklarim hep küt kisa ve kirmizi ojelidir.kalici oje baya uzun gidiyor.stiletto giyerim kot bile giysem.severim nasil ustunde duruyorsun diyorlar ama aliskinim kosarim bile.epilasyona gidin,bir brezilya fonu,ayda bir kalici oje.şık ayakkabilar ve canta.tamamdir.
Bir de saclar koyu renk oldugunda hem daha bakimli gorunuyor hem de saciniz yipranmiyor.koyu renk saclar abartisiz makyaj sade ve şık bence.ceket de cok giyerim mesela.bence zarif duruyor

Bu içten gelen bir şey, gece yatmadan muhakkak saçımı ayarlarım, düzleştirmek yada dalgalandırmak, hangisiyse artık, sabah makyajım da 15 dakikda biter. Zamanında en büyük hobim makyaj ve saç videoları izlemekti, çünkü ilgim varve içimden geliyor. Hamilelik lohusalık dahiş işe asla saç makyaj yapmadan gelmedim, alışveriş yapmdığım, modayı takip edemediğim bir dönem olmadı. Bu ilgiyle alakalı bence. YouTube dan saç, makyaj, moda videoları izleyip heveslendirebilirsiniz kendinizi

benimki de 6 larda kaldı.aşağılanıyor ablası çevre tarafından.ben çantadan çıkmam banane diyorr :KK45:
Marka falan hiç işim olmaz sasmun kullaniyorum en ucuzdan 🤣
Pazardan eşofmanım ayakkabım var
Önemli olan kendime yakistirmam. Kimin ne dusundugunude takan insan değilim şükür.
İçimizden geldigi gibi davranmakta suç oldu ya la

herkes te sarışın olma merakı var birde.dip boyaya parası yok dipler çıkmış simsiyah 10 cm.ama sarışınım sanarak dolanıyor dışarda :KK45:
Sarışınlık herkese de yakışmıyor be🤣🤣
Yazik degilmi o paraya
Ben kapalı olmasam rölesiz ombresiz fonsuz gezmezdim ama🤣🤣
Kuaföre gitmeyeli yillar oldu
Bıyığımi kendim aliyorum saçımı kesip boyuyorum🤣
Gider o paraya kıyafet çanta alirim bijama alirim🤣🤣

Sarışınlık herkese de yakışmıyor be🤣🤣
Yazik degilmi o paraya
Ben kapalı olmasam rölesiz ombresiz fonsuz gezmezdim ama🤣🤣
Kuaföre gitmeyeli yillar oldu
Bıyığımi kendim aliyorum saçımı kesip boyuyorum🤣
Gider o paraya kıyafet çanta alirim bijama alirim🤣🤣
kapalı olsam ben de dokunmazdım beyaz yoksa.ağdaya vs zaten gitmem.kaşa pandemiden beri gitmiyorum yüz bakımlarıma önem veririmm bayağı zaman ayırırım.yüz yaşlanırsa geriye dönüşü yok çünkü

kapalı olsam ben de dokunmazdım beyaz yoksa.ağdaya vs zaten gitmem.kaşa pandemiden beri gitmiyorum yüz bakımlarıma önem veririmm bayağı zaman ayırırım.yüz yaşlanırsa geriye dönüşü yok çünkü
Beyazım varda çikolata kahveye boyuyorum 3 4 ay idare ediyor kaşımı almıyorum Saldım pandemide onu🤣
Cilt bakimimi ihmal etmem daha yenice temizleyici ve göz kremi ve c seruma ve gece kremine yarim maas ödedim🤣

Aslında kıymetimi bilenlere mücevher gibi parladigim dogrudur🤣🤣

X