Allahın her bir gününde bakımlı olabilmek!

Ekmeğe bile muhtaç insanların marka giyindigini gördükten sonra hiç birseye şaşırmıyorum
bir keresinde bir arkadaşım denediği bir elbiseyi gösteriyordu nişanı için almayı düşünüyordu. O sıralar bende arkadaşımın düğünü için kıyafet arıyordum bende bakıyordum ne alsam falan diye , mağazalarda ne var ne yok az çok biliyordum yani . Neyse kız gösterdi işte bunu alacağım muhtemelen işte xxx mağazasından diye lüks bir marka ismi söyledi. Ama söylediği kıyafet o markaya ait değildi. Ay kız bende denedim bu elbiseyi o ordan değil ki dedim :KK70:

Giydiği markalarla hava atan bir tipti mesela babasının durumu iyiydi sonra durumu çokta iyi olmayan birisiyle evlendi şuan kendine yedirememe durumu var. Bu bir örnek tabi ama böyle çok kişi var

Neyse konu başka yerlere gitmesin herkes temiz olmalı kişisel bakımını yapmalı kesinlikle. Ama saç makyajı abartmakta bana göre bir bakım göstergesi değil.

Ama en iyisi de herkes nasıl mutluysa öyle yaşasın :)

Bakımlılık=makyaj değildir. Bakımlı olmak düzenli banyo yapmak, vücut kıllarını tıraş etmek, tırnakları düzenli kesmek, temiz kıyafetler giymek demektir. Değişen güzellik algıları ile birlikte bakımlılık algılarımız da değişti maalesef.

Bakımlılık=makyaj değildir. Bakımlı olmak düzenli banyo yapmak, vücut kıllarını tıraş etmek, tırnakları düzenli kesmek, temiz kıyafetler giymek demektir. Değişen güzellik algıları ile birlikte bakımlılık algılarımız da değişti maalesef.
Z kuşağı gruptan ayrildi🤣🤣
Onlar için bakim =makyaj

Z kuşağı gruptan ayrildi🤣🤣
Onlar için bakim =makyaj
Ben Y kuşağıyım Z kuşağını bazen anlayamıyorum 😂 ama maalesef olgun kadınlar bile böyle düşünebiliyor. Ter kokusunu parfümle maskelemek ya da tırnakların altında af buyurun biriken pislikleri takma tırnakla örtmek kesinlikle bakımlılık değildir. Bir de beyaz saçlılara bakımsız diyorlar. Beyaz saçlar da gayet normaldir illa ki boyanması gerekmez. Tabi çoğu kadın bunu kompleks yapıyor. Yaşlı görünüyorum diye.

Ben Y kuşağıyım Z kuşağını bazen anlayamıyorum 😂 ama maalesef olgun kadınlar bile böyle düşünebiliyor. Ter kokusunu parfümle maskelemek ya da tırnakların altında af buyurun biriken pislikleri takma tırnakla örtmek kesinlikle bakımlılık değildir. Bir de beyaz saçlılara bakımsız diyorlar. Beyaz saçlar da gayet normaldir illa ki boyanması gerekmez. Tabi çoğu kadın bunu kompleks yapıyor. Yaşlı görünüyorum diye.
Bende y kuşağıyım. Beyaz sac görünce yaşlandığımı hissediyorum e ruhum daha 20 napim sırf kendi moralim bozulmasın diye boyuyorum.🤣
Birde eski çalıştığım yerde bi kadın vardı pazartesiden ter kokardı Allahim resmen bu bende takıntı oldu duşsuz deodorantsiz parfumsuz eden cikamiyorum
Z kuşağı anası olarak hergun soklardan soklara giriyorum. Tam bir zıtlık abideleri

Bende y kuşağıyım. Beyaz sac görünce yaşlandığımı hissediyorum e ruhum daha 20 napim sırf kendi moralim bozulmasın diye boyuyorum.🤣
Birde eski çalıştığım yerde bi kadın vardı pazartesiden ter kokardı Allahim resmen bu bende takıntı oldu duşsuz deodorantsiz parfumsuz eden cikamiyorum
Z kuşağı anası olarak hergun soklardan soklara giriyorum. Tam bir zıtlık abideleri
Ben parfüm ve deodorant kullanmıyorum direkt kendimi duşa atıyorum. 😂😂 İçim rahat etmiyor yoksa. Hele şu makyajın bakımlılıkla ilişkilendirilmesine acayip sinir oluyorum.

Ben parfüm ve deodorant kullanmıyorum direkt kendimi duşa atıyorum. 😂😂 İçim rahat etmiyor yoksa. Hele şu makyajın bakımlılıkla ilişkilendirilmesine acayip sinir oluyorum.
Bunu değiştiremeyiz tüketim çağında malesef
Kafa ne tarafa dönse makyaj videosu malzemesi
Neyseki öyle sorunlarım yok bir eyelinerim var birde bb kremim çünküm ben dünyanın en gozel karisiyem🤣🤣🤣🤣

Aynen tırnakları düzenli kesmek yerine uzatıp kıyafete uygun oje sürmek bakım gibi geliyor mesela.

Aynen tırnakları düzenli kesmek yerine uzatıp kıyafete uygun oje sürmek bakım gibi geliyor mesela.
Oje kullanmayı bıraktım çünkü sararıyordu tırnaklarım. Bu mu bakımlı olmak.. Ojesiz tırnaklarıyla kendisini çıplak gibi hisseden maalesef çok hemcinsim var. Bunlardan biri de bendim.

Bence bakımdir o tirnaklari kirmadan uzatmak, temiz tutmak, şekil vermek özellikle kendin yapiyorsan vakit istiyor bakim istiyor. 😁 Oje de guzel gorunuyor.
Aşiri uzun değil ama birazcik uzun tutarim hep, hiç dibinden kesmedim. Çok nadiren kirilirsa kestim. 🥺

Oje kullanmayı bıraktım çünkü sararıyordu tırnaklarım. Bu mu bakımlı olmak.. Ojesiz tırnaklarıyla kendisini çıplak gibi hisseden maalesef çok hemcinsim var. Bunlardan biri de bendim.

Ojeyi sade surunce benim de sarariyordu. Oje altina kalyon hardener kullaniyorum bazen onun uzerine de base coat geciyorum. Cikarinca sararmiyor.

Çalışıyorum, anne ve ev hanımıyım. Bu dediğinizi yapma şansım yok. Dolayısıyla kısa ve temiz tırnaklar benim durumumdaki kadınlar için bir çeşit bakımdır. İlgilenmiş oluyoruz çünkü tırnakların görüntüsü ve hijyeniyle. Bazen parlatıcı sürerim. Renkli tırnağın iyi görüntüsünü korumaya ve kıyafete göre yenilemeye zamanım yok.

Renk olarak şık duruyor, alışkanlık oluyor o yüzden.

Bu benim ya. Aslında gerçekten çok bakımlıyım. Muhakkak günlük duşumu alırım, kıl tüy, dip boyası çok dikkat ederim. Kilo dengemi korurum, sağlıklı beslenirim. Günlük cilt bakımımı yaparım. Daha ne olsun değil mi? Ama yok beni gören asla bakımlı demez, çünkü dümdüz sade bir insanım. İnsanlara bakıyorum alev alev parlıyorlar, e onların bakımlı olduğu yerde bana olsa olsa ay çok sade derler 😂 Renk sevmiyorum, makyaj çok hafif yaparım. Bilmiyorum bazen üzülüyorum kendime. Kocaman kıvırcık saçlarım var iki saat içinde darmaduman oluyorum dışarda. Ben bakımlıyım derken belki de millet saçını bile taramamış diyordur🤣🤣🤣

Bence bakımdir o tirnaklari kirmadan uzatmak, temiz tutmak, şekil vermek özellikle kendin yapiyorsan vakit istiyor bakim istiyor. 😁 Oje de guzel gorunuyor.
Aşiri uzun değil ama birazcik uzun tutarim hep, hiç dibinden kesmedim. Çok nadiren kirilirsa kestim. 🥺
İnsanlarda ilk olarak diş ve tırnaklara dikkat ederim.Ojeli tırnaklar güzel görünüyor da herkesin tırnak altı temiz midir acaba,temizliği de bakımın bir parçası

Çalışıyorum, anne ve ev hanımıyım. Bu dediğinizi yapma şansım yok. Dolayısıyla kısa ve temiz tırnaklar benim durumumdaki kadınlar için bir çeşit bakımdır. İlgilenmiş oluyoruz çünkü tırnakların görüntüsü ve hijyeniyle. Bazen parlatıcı sürerim. Renkli tırnağın iyi görüntüsünü korumaya ve kıyafete göre yenilemeye zamanım yok.
Zaten kendi düşüncemi söylemedim,öyle bir algı var demek istedim

İnsanlarda ilk olarak diş ve tırnaklara dikkat ederim.Ojeli tırnaklar güzel görünüyor da herkesin tırnak altı temiz midir acaba,temizliği de bakımın bir parçası

Duzenli tirnak kesmeye üşenen biri tirnak uzatmişsa temiz değildir. 😁 Onun disinda uzun tirnak bakimi tirnak kesmekten daha cok bakim isteyen bir şey.
Bakimin baş şarti tirnak uzatip oje surmek degil tabi ki ama yapabilen için bakimdir.

X