Anne ve eş olarak yaşadığım çaresizlik

çok çok geçmiş olsun.
maalesef şikayetçi olmaktan hak aramaktan korkar olmuşuz.
benzer bir olayda bir yakınım ortopedik bir engelle hayatını sürdürmek zorunda kaldı. çok uzun süre hastanede yattı.
2 yıl oldu buna rağmen hala dosya savcıda bekliyor.
kendi aramızda konuşuyoruz. keşke mağdur olup hak arayacağına, suçlu olup savunma yapsaydın diye.
insana saygılı, hak yemek istemeyen, kimseye zarar vermek istemeyen insanlar için dünya cehennem oldu..

Bir olay vardı geçen senelerde trafikte adam aynasına vurduğu için bir adamla trafikte kavga etmişti o adamda arabasında hamile eşi olan adamın arabasına zarar vermişti ve bu olay sosyal medyaya verildiğinde adam hem hapis cezası aldı hem de bir tatlı markasının sahibiydi markanın satışları düştü. Normal şartlarda tabi ki kazanın cezai bir yaptırımı olmaz olmamalı da yaralanmasız kaza neticesinde ama kucağında 3 aylık bir adama saldırmanın cezası kesinlikle olmalı ki bu adamlar bunu başka kimseye yapamasın. O çocuklara yaşatılan haksız travmanın bile kesinlikle cezası olmalı.
birde arabada bebeği olabilir ama insanlarında bir sinir haddi var demek ki karşıdaki yaratık nasıl bir tavır sergiledi ki adam susamadı. Ayrıca yapılan haksızlık karşısında pusup susup yutarsa bu sefer karşısındaki pislik bunu yapmayı her şekilde hak görecek o zaman ülke bunlar gibilerin tek eline kalacak ve istedikleri şekilde at koşturacaklar.
Ben olmamali demiyorum. Basit tibbi müdahale ile adam yaralamanin hapis cezası ancak daha önce hakkında hükmün ertelemesi varsa falan olur yoksa paraya çevrilir diyorum. Duygusal olarak bana göre birini aldatmanin onurunu yerle bir etmenin falan da cezasi olmali yoksa, ama yok. Mantiken ise tabiki olmamali çünkü herkesi hapis yatiracak para kaynagi gene vergi mükelleflerinden gelecek mecburen bi de onu mu odeyelim. Burdaki problem dedigim gibi arabalarin cok pahali olmalari yüzünden insanlarin namusu gibi korumalari. Anlamakla birlikte kucaginizda bebek olmasa bile caninizdan önemli degil bosverin demek istiyorum.

çok geçmiş olsun
gerçekten hepimizin başına gelebilecek bir olay.
yazılacak her şey yazılmış artık daha fazla düşünmemeye sakin olmaya çalışın.
En azından çocuklarınız için.

Çok teşekkür ederim . Aslında eşimde bende ogün çok keyifliydik. Belki haberlerde görmüşsünüzdür. SMA hastası AREL bebek için 2.200.00 dolar gerekiyordu. Bizde yardim toplamis ve iletmiştik. O sabah annesi gerekli paranin tamamlandiği ve teşekkür ettigiyle ilgili bir durum paylaşti. Bizde eşimle çok cok mutlu olduk. Belkide o ćocuğun sayesinde beterini yaşamadık canımız kurtuldu.

aynen canım
bu arada arel bebeğe çok sevindim yaa
keyfinizi bozmayın çok çok kötü bir olay ama kalıcı hasarsız atlatılmış.
benzer bir durumda asla araçtan çıkmamalı, kayıt ne varsa gidip şikayet edip bulaşmamalıyız demek ki.
ama işte insan sinirlerine hakim olamayabiliyor haksızlık karşısında.
çok çok geçmiş olsun.

Olaya şok olmakla beraber ceza almamalarına hiç şaşırmadım.
Bu kadar kolay mi ya gerçekten?

Cok geçmiş olsun. Gerçekten tüylerim ürperdi okurken. Çocukların yaşadığı korkuya cok üzüldüm.

Cok gecmis olsun, cocuklarin bunlara sahit olmasi ne aci..Allahindan bulsun pislikler.. madem paran var ne diye magandalik yapiyorsun.. insan zaten kendi canindan korkmuyor bazi anlarda ama yavrularini dusunuyor. Diyolar ya: Allah iyi insanlarla karsilastirsin..suan olayin şokundasiniz bence, atlatacaksiniz eminim bi kac gune..

Yaşadığın olaya çok üzüldüm . Gelmiş geçmiş olsun .
Ne yazıkki adaletin olmadığını çoktandır biliyoruz .
Ben mağdur taraf olarak değil de ( kendim için istemsiz ) adaletsiz taraf olarak yorum yapmak istedim .
Eşimin olayları ya parayla , parayı kabul etmeyene ise gözdağı vererek kapatıyordu .
Mahkemede hakkını arayanlar ise eli boş geri geliyordu ve mağdurluklarıyla kalıyorlardı .
Son olayında tamam dedim bu sefer kesin cezaevine girer , ama ne yazıkki 4 ay boyunca elini kolunu sallaya sallaya tüm rahatlığıyla ve hatta nasılsa bana kimse bi şey yapamıyor düşüncesiyle iyice raydan çıkıp sağa sola saldırıyordu .
4 ay sonunda formalite icabı mahkemeye gitti ve hiç bir şey olmadan serbest bırakıldı ( sözde denetimli serbestlik ) ama denetim menetim hikaye , adam tam gaz olay çıkarmaya devam etti .
Hep korkarak yaşadım , ya aldığı ahlar çocuklarımı tutarsa diye , ya bulaştığı insanlar çocuklarıma zarar verirse diye diken üstünde geçti ömrüm .
Adalet yok .
Paran varsa ve güçlüysen , belki devlet bi derece adaleti mağdur tarafa uygular .

Çok geçmiş olsun, büyük bir bela atlatmışsınız. Ben o tarz insanlar için umarım kimseye zarar vermeden belalarını bulur bu dünyadan silinir giderler diye dua ediyorum.

Yaşadığın olaya çok üzüldüm . Gelmiş geçmiş olsun .
Ne yazıkki adaletin olmadığını çoktandır biliyoruz .
Ben mağdur taraf olarak değil de ( kendim için istemsiz ) adaletsiz taraf olarak yorum yapmak istedim .
Eşimin olayları ya parayla , parayı kabul etmeyene ise gözdağı vererek kapatıyordu .
Mahkemede hakkını arayanlar ise eli boş geri geliyordu ve mağdurluklarıyla kalıyorlardı .
Son olayında tamam dedim bu sefer kesin cezaevine girer , ama ne yazıkki 4 ay boyunca elini kolunu sallaya sallaya tüm rahatlığıyla ve hatta nasılsa bana kimse bi şey yapamıyor düşüncesiyle iyice raydan çıkıp sağa sola saldırıyordu .
4 ay sonunda formalite icabı mahkemeye gitti ve hiç bir şey olmadan serbest bırakıldı ( sözde denetimli serbestlik ) ama denetim menetim hikaye , adam tam gaz olay çıkarmaya devam etti .
Hep korkarak yaşadım , ya aldığı ahlar çocuklarımı tutarsa diye , ya bulaştığı insanlar çocuklarıma zarar verirse diye diken üstünde geçti ömrüm .
Adalet yok .
Paran varsa ve güçlüysen , belki devlet bi derece adaleti mağdur tarafa uygular .

Sizin yaşadiklarinizada çok üzüldüm. Aslında sizde mağdur tarafsın. Açikcasi bende olaydan sonra adama sende evlatlarindan gör diye beddua ettim eşimde o durumdayken bile çoluk çocuğu karıştırma bosver dedi. bende haklısın dedim ve tövbe ettim. Allah evlatlarimizi hayirli insanlarla karşılaştırsın.

Artık bu ülkede adaletin olmadığından bugün emin oldum.
Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
Ah be canım nasıl üzüldüm çok geçmiş olsun.
Adalet filan kalmamış canım.
Adam eşini öldürüyor 1 ay yatarım çıkarım diyor lanet olsun böyle düzene...
Getireceksin şeriatı asıp keseceksin bak bakalım cinayet vs kalıyor mu.
Eşine moral ver oğlunu gerekirse çocuk psikologa götür.

Bu ülkede hem insan olmaya hem katil olmamaya hem de öldürülmemeye çalışmak çok zor maalesef.
Elimizde olan 1 ve 2. si, sonuncu Allah kerim!

O kadar doğruki yazdiklarin. Benim esimle dümdüz bir hayatimiz var. İsyerime gelen müsteri yandaki komsunun kapısın önüne çöpünü izmaritini atsa süpürgeyle koşarım aman laf söz olmasın diye. Ama doğru olmak beladan uzak olmak için yeterli değilmiş. Toplumun içinde patlamaya hazır bombalar aramızda gezerken kimse güvende değil. Böylelerini hapise atıp eşşek gibi çalıştıracaksın ya yatıp yatıp çıkıyorlar yada hiç girmeden aramizda dolaşıyorlar.

Artık bu ülkede adaletin olmadığından bugün emin oldum.
Oğlumu hastaneye götürdük. Hastane otoparkına arabamızı parkettik. 1 tanede 3 aylık kızım var. Eşime kız senle kalsın boşuna virüs ortamında kalabalığa girmeyin dedim. Oğlumla hastanede işlerimizi hallederken bir bağırış sesi geldi. Yokuş aşagı baktığimda 3 4 tane adam eşimi dövüyordu. 1 tanesi park halindeki arabamıza çarpmış . Eşimde polis çağırıp tutanak tutturalım diye ısrar etmiş. (Arabamız sıfır ve ayrıca kaskosu var)
Adam inkar ediyormuş. Neyse hastanenin güvenliğide görmüs zaten. Adam polisi çağırmak yerine arkadaslarini çağırmış. Eşimin kucağinda 3 aylık kızım var. sonra birden biri arkadan ensesine vurup düşürüyor. Eşimin kucağinda bebek olduğundan elini bile kaldıramamış suratina yumruk atmiş digeri. Esim bebeği arka koltuga atmıs zarar gelmesin diye. Güvenlikler gelmiş ayırmış. Ben sesleri duyunca yokuş aşağı baktım. Öyle korktumki yanımda 7 yaşında oğlumla kosmaya başladık. Yol bitmedi koşarken. (Allah ım düşmanıma yaşatmasın) Eşimin yanına gittim yüzü gözü kan bebeği al git dedi. Adam yerden kaldirım taşı almıs bize doğru koşarken güvenlik düşürdü. Arabada tornavida çekic keser vs var. Baktım eşim kesere yapıştı. (Allah ım doğru düzgün bir hayat yaşarken bile insanı zorla katil ediyorlar. Katil olnak bu kadar kolaymiş.)Araya girdim çekeşleyerek eşimi uzaklaştırdım. Oğlum şoka girdi ,kızım ağlamaktan morardı . Kendimizi hastaneye zor attık. Arabalarina binip gitmisler .giderkende ben falancanın oğluyum neyse cezam atarim parayı önlerine polis savcı beni evden alır eve bırakır ben beklemem demiş.
Polis geldi karakola gittik şikayetçi olduk . Ben tutuklu yargilanirlar derken sırıtarak gittiler. Polis 5 ay ceza alırlar o da para cezasina çevrilir 3 5 öderler dedi. Kendimi böcek gibi hissettim. Benim eşimin ve çocuklarımın yaşadığı şeyin bu yasalarda önemi yokmu. Bende polise ozaman mahkeme sonuçlaninca bende bir bovling sopasiyla gidip suratina patlatiyim dedim . Sonuçta parasıyla değilmi. Oğlumu duş alıp yatırdık . 1 saat sonra ellerini kitleyip titreyerek uyandı. Olay sırasında korkudanmi bilmiyorum bir anda göğsümdeki sütüm tamamen şakır şakır boşaldı ve sabahtan beri hala sütüm yok. Kızım emmek istiyor süt gelmediğinden huysuz ağlıyor (Allahtan mamayada alışkınki aç kalmıyor) . Eşim bizim yanimızda böyle birşey yaşadığı için üzgün ve çaresiz. Eğer siz olmasaydınız öldürürdüm diyor. Bende gizli gizli ağlıyorum. Bugün insanlığa ve adalete olan güvenimi tamamen kaybettim. Niye anlattım onuda bilmiyorum. Sadece çok doluyum ,çok üzgünüm, çok kırgınım. Hakkınızi helal edin.
dün mü oldu tüm bunlar gülüm yaa neler yaşamışsın söyleyecek söz bulamıyorum maalesef, kanunlarda hafif yaralamanın cezası çok az olunca hafif dediğim bir yerin kırılmamışsa kesilmemişsen hafif oluyor sanırım , cezası çok az , adamlar bunu da biliyor ya istediği gibi eşkiyalık yapıyorlar demek ki , sonrada polise savcıya b..k atıyor sanki hepsi rüşvet yiyen adam kayıran insanlarmış gibi sırf sizi korkutmak için ....
gülüm herkesin başına gelebilir diye düşünüp sakinleşmeye bak onların allah korkusu yok biz allaha sığınırız diyip ailenden birilerini çağır yanına az sana destek olsunlar bir kaç gün , o zaman tek başına kalıp düşünüp düşünüp daha çok korkup strese girmezsin ,sütün de çabucak gelsin inşallah

rabbim şerlilerin şerrinden , kötülerin musibetinden hepimizi korusun :dua:

Çok geçmiş olsun önceden yanında çocuğu karısı olan insanlarla bırak kavga etmeyi tartışılmazdı bile

Bİzde buna benzer bişeyi yaşayacaktık yolda yol verme kavgası yüzünden
Adam yanındaki adama direksiyonu verdi kendi camdan sarkıp bizim arabaya yapışmaya calışıyor cam açık olsa bana vuracak ordan
Arabalarda hareket halinde ve yüksek hızlı
Önümüze çıkan yol ayrımından kaçtık Allah iyilerle karşılaştırsın yaşadığınızı anlayabiliyorum
Çocuğunuz unutur insallah bu kötü olayı🙏

dün mü oldu tüm bunlar gülüm yaa neler yaşamışsın söyleyecek söz bulamıyorum maalesef, kanunlarda hafif yaralamanın cezası çok az olunca hafif dediğim bir yerin kırılmamışsa kesilmemişsen hafif oluyor sanırım , cezası çok az , adamlar bunu da biliyor ya istediği gibi eşkiyalık yapıyorlar demek ki , sonrada polise savcıya b..k atıyor sanki hepsi rüşvet yiyen adam kayıran insanlarmış gibi sırf sizi korkutmak için ....
gülüm herkesin başına gelebilir diye düşünüp sakinleşmeye bak onların allah korkusu yok biz allaha sığınırız diyip ailenden birilerini çağır yanına az sana destek olsunlar bir kaç gün , o zaman tek başına kalıp düşünüp düşünüp daha çok korkup strese girmezsin ,sütün de çabucak gelsin inşallah

Canim eşim eczaneden süt arttirici takviye aldi. Tamamen kesilmedi damla damla geliyor. Sadece olay esnasında birden bıcak yemiş gibi sanci girdi göğüslerime sütüm boşaldı. Doktorumu aradım sürekli emzir korkudan olması çok normal dedi. Ailelere haber verirsek ortalik birbirine girer.daha fazlasini kalduramam. Dua ve tevekkülden baska çaren yok

Canim eşim eczaneden süt arttirici takviye aldi. Tamamen kesilmedi damla damla geliyor. Sadece olay esnasında birden bıcak yemiş gibi sanci girdi göğüslerime sütüm boşaldı. Doktorumu aradım sürekli emzir korkudan olması çok normal dedi. Ailelere haber verirsek ortalik birbirine girer.daha fazlasini kalduramam. Dua ve tevekkülden baska çaren yok
ailelerin haberi hiç yok yani aslın da doğru yapmışsınız bu defa iş daha çok konuşulup büyüyecek, inşallah sütün gelir gülüm yaa
siz şikayetçi oldunuz ama değil mi , hastaneden de hemen darp raporunu almışsınızdır , anlaşma için birilerini yollarlar avukat yada arabulucuyu güzel tazminat isteyin bari anlaşmayın bu şehir eşkiyalarıyla

X