Annem kayinvalidem ve kiz kardesimin tutarsiz davranışları

Zaten yüzüğü oradan çıktıktan sonra vermiştim eline evlendikten sonra da hep annesine müdahale etmedi ben annesine gerekli cevabı verdiğimde benim üstüme geldi

Durumları iyiyse neden 3 binlik giib bir ödeme yapamıyorlar anlayamadım ?
Kayınvalideniz oğlunun evlendiğini idrak edememiş ama, eşinizde yanınızda durmayarak oda evli olduğunu farkedememiş.

Aile ile eş arasında dengeyi sağlayan erkektir. Dengeyi sağlayamıyorsa eşinize de resti çekin bi zahmet. Senin için yapmadım yemek dicek ve ben hala o eve gidicem.

Ailenize yapılan ayıplar karşısında nasıl bu kadar sessiz kaldınız ? Evden kaldırmalar, kapıdan kovmaktan beter etmeler falan. Ne kadar kötü de olsa ben ezdirmezdim. Kayınvalideniz ve eşiniz ailenizi ve sizi eziyor sürekli. Bir silkelenseniz mi?

Çok pasifsiniz bunu yenin böyle çok çekersiniz.Ayrica ben o yemeği oğluma yaptım diyen kv oğlu birşey demedi mi
Benim kayınvalidem eşimin olmadığı anları kollayıp lafını söyler..gene böyle bir anda (sokaktan içeri yeni girmişiz ..eşim valiz almaya arabaya gitmişken ) bana "Kusura bakma seni özlemedim çocuğumu özledim (kızımı kastediyor)dedi.. ben de " sıkıntı yok..Ben de senin yüzünü görmeye gelmedim ailemi görmeye geldim, gelmişken uğradım" demiştim.Madem eşin ağzı açılmamış konu sahibi diyecekti lafını..yetmeyecekti o yemeği

Uzun olduğu için kısa anlattım kayinvalidem hep bunları yaptığında esime anlattım hiç bir zman yanımda durmadı hatta üstüme bile yürüdüğü oldu kayinvalidemle konuştum kaç kare onunla konuşmak da fayda etmedi değişmedi hiç aynı şekilde davranmaya devam etti. Eşyalarımı toplayıp ailemin evine gittim annem barıştırdi. Yuva yıkan olmak istemiyorum vs bahaneler ileri sürdü.

Benim ailem de de var benzersi. Uzak durun. Değişmezler enerjinizi sömürüp dururlar çok yıpranırsınız. Eşinizle iyiyseniz eşinize çocuğunuza sarılın hayatın tadını çıkarın lafları duymayın. Başka çaresi yok. Hasta ederler bu tipler. Hayat kısa size keyif verecek şeylere odaklanın, yapın hezin hep bir programınız, olsun ailece. Kayınvalidenin gittiğiniz yerden zorla kaldırmasına da direnmeniz ve dediğini türlü bahanelerle geçiştirmeniz lazım. Rabbim hayatınızı kolaylaştırsın diyorum

Yemedim zaten

(Yarıya kadar okudum.)

Suçlu, annesinin size bu şekilde davranmasına izin veren eşiniz.

Evet asıl suç onda zaten o sira ayrılıp yüzüğünü vermiştim

Perşembe in gelişi çarşambadan belliymiş. Hem oğlunu hem anasını başınıza bela etmişsiniz. Kardesinizle annenizi sucluyorsunuz. Ne deseler haklıymışlar.

Ben de uzun süre gitmedim zaten bir yerden sonra mecburen gitmek zorunda kaldım kendi ailem de uzakta oturuyor kendi onun ailesine gitmeden sadece kendi aileme gitmeyi eşim kabuk etmez götürmesine mecbur olduğum için sineye çekmek zorunda kaldım bu sene aileme kendim tek başıma da olsa ziyaret edebileceğimiz yakınlığa taşıyacağız tamamen gitme ihtiyacım kalmayacak kayinvalidemlere şimdi de 2 ayda bir görüyorum neredeyse ama o gördüğüm gün bile yetiyor evimin huzurunu kaçırmaya

Sanırım o tipler içim en iyi çözüm bu. Kendi silahıyla vurmak :))) güzel cevap olmuş. Kısas gerekir bazen :))

Sorun da orda işte annem damadını çok seviyor annesi yüzünden ayrılmayın vs diye hep arayı yaptı ama yaptıktan kısa bir süre sonra hep huzursuzluk çıkardı yapmadıkları üzerinden ufak tefek şeyler eksik olduğunda hep evde sorun oldu ama ben ayrılmak istediğimde de engel oldu 2 kez ayrılmak için her şeyi bitirmiştim şimdi aynı şeyler kız kardeşimde daha fazlasıyla oluyor ama çok mutlular anlayamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…