Annem kayinvalidem ve kiz kardesimin tutarsiz davranışları

Evet hiç biri değişmiyor çok uğraştım konuştum kavga ettim hiçbirinin faydası olmadı ama kendileri istedi mi nasil U donusu yapıyorlar anlamıyorum.
Ben şimdi ailemden ve kayinvalidenden uzak duruyorum mümkün olduğunca gitmiyorum ama eşim tüm bunlara rağmen sık sık gitmek istiyor her hafta sonu sık sık gitmeyi bırakmama ragmen annemlere gidelim hafta sonunu onlarda geçirelim diye ısrar ediyor yoksa bizimle çıkmiyor gitmiyor bir yere ben de gidersem kızımla gezmeye gidiyorum artık bizi yalnız bıraktığı için. Gecen yaz tatile gidelim demiştim annemi de alalım yanımıza diyor annem gelmezse gitmem diyor ne diye evlendi bu adam madem evlenmeden zaten annesinin yanında kalabilirdi

Ben evden gittim eşimle daha sonra konuştum eşim öyle demek istememistir sen yanlış anlamışsındır dedi
Daha bir kere konuştu annesiyle annesi ben senin iyiliğin için uğraşıyorum oğlum diye diye duygu sömürüsü yapmış eşim de uğraşma anne yapma demiş ben gelmek istemiyorum böyle şeyler yaşadığı için demiş yapmam bir daha demiş ama sonra tekrar aynı şeyler yaşanmaya devam etti hep durmuyor kadin

geri neden taktınız? ne dedi de ikna etti sizi?
Esim bir daha olmayacak annem karisamayacak diye ikna etmişti alışverişi kendimizi tek başımıza yapmıştık ondan sonra zaten farklı bir şehirde ben de annesinin huyunu ogrendi sandım daha tam tanımıyordum eşimi annem de ayrılmamızi istemedi barisin diye uğraştı eşimi aramış konuşmuş benden özür diledi dedi çok uğraştı barışmamiz için yani

peki niye sürekli alttan alıyorsunuz. siz alttan aldıkça o tepenize çıkmış.
nasılsa idare eder nasılsa kahrımı çeker diye bakiyo adam olaya.
ben eşim anneme götürmez diye kaynanama gitmem mesela. Beni özleyen çıksın kendi gelsin. siz herkese çok fazla taviz vermişsiniz. madem annem damadını seviyo kalkıp gelebilir pekala.

net bi duruşunuz olsun. sessiz kalıp ezildikçe eşinizle huzurunuz varsa ona huzur denmez. kadin cile çekiyor denir.

Uzak oturuyorlar ailem arabaları yok otobüsle de gelmediler hiç

Annesinin tailemgelmesi ne alakaya. Off toksik kişileri rabnim uzakmtutsun hepimizden. Sizden kayınvalidenizi inşaallah

fazla idare ediyorsunuz herkesi. bence sorun bu. sonra da kırılıyorsunuz. kimsenin umurunda degilki sizin hissettikleriniz. nasılsa kimsesiz idare eder, o susar, o bisey demez diyolar demekki
Aynen öyle hem üzüldüğümü kırıldığımı bildikleri halde devam ediyorlar ne hissettiğimi umursamiyolar sonra da sürekli çağırıyorlar gelin diye ısrar ediyorlar

Hadi girdin bir yola evlendin..baktın ana oğul dengesiz çıktılar keşke çocuk olmadan dişini biraz sıkıp atanmak için gece gündüz ders çalışsaydın ..sonrasında bambaşka bir şehre ilk tayin giderdin , kocan ister peşinden gelirdi istemezse annesi ile birlikte yaşardı

Evet çok haklısın keşke yapabilseydim

İyi de bu anlattiklarinizda hata sadece sizde ve esinizde..
Anasına laf söylemeyen eşiniz , anasına laf söylemeyen siz.
Yani neyin depresyonundasiniz anlayamadım ben hiç ? Kendi kendinize zehir etmissiniz herşeyi , kardeşiniz kendisine laf söyletmediği için mutludur , sizde ona söyleyin bakalım damat neden onu yapmıyor bunu yapmıyor diye

Çünkü bu aileninde günah keçisi sizsiniz. Her ailede piyango birisine vurur. O da maalesef sizsiniz. Eşinizle mutluysanız Ailenizin yaptıklarını duymayın görmeyin.

Annenize kardesinize niye size yaptiklarini yapmiyorsunuz insanlar kirilmasin diye kendinizi neden yipratiyorsunuz anlamadim arayin yada gidin herseyi tek tek sayin bozun kardesinizin moralini anlsin yaptığı aptalliklari annenizde oyle. Esinize krai cok pasifsiniz adam sizi bastirdigini bildigi icin anamda anam diyor madem vakti zamaninda nisan atmissiniz neden bunlri hatirlatmiyorsunuz senin sozunun eri oldugunu sanip evlenmistim yanılmışım cok karaktersizmissin de mesela bunlar duzelmezse kotu olacak de sogudum senden de yani biseyler yap kisaca

Annenize ve kizkardesinize kizmanizi anliyorum ama onlar sizin iyiliginizi dusunerek yapmis olabilirler, onlara kirgin olsaniz bile sakin baglarinizi koparmayin, yoksa yalniz olunca o cadi KV Sana daha cok eziyet eder

Ben hayatımda bir kez şahit oldum.
Bir adam karısını annesinin, akrabalarının, elalemin dilinden ve olumsuz davranislarindan koruyup benim eşim benim dışımda kimse yediğine, giydigine gezdiğine, kiminle görüştüğüne karışamaz ağzını acani silerim diyen.

Ve o kadın çok mutlu arkadaş, 2 çocukları var çok mutluluklar maşallah.
Aile apartmanı hatta akraba Mah. De oturup canı isterse görüşen bir kadın bir gelin.

Benim eşim dahi böyle değil lafa gelince kimse sana karışamaz laf ettirmem der ama annesi vaktiyle giyimime laf çarptığında annem doğru diyor demişti..

Herşey eşte erkekte bitiyor kardeşim.
Annesinin eline cebine mi bakıyor yoksa..

i

Şimdi kendiniz de yazmışsınız aslında kilit noktayı. Eşinizin ailesi zenginmiş yani yapabilir durumdayken size nasip görmemişler. Kız kardeşinizin kayın ailesi normal durumlu insanlarsa ve ellerinden geleni yapıyorlarsa mükemmel olmak zorunda değil.
Elma ile armutu birbirine karıştırmamak gerekir.
Bir de konuda tek suçlu eşiniz ama siz onu aklayıp paklayıp tüm alakasız kişileri suclamissiniz. Benim ablama da kayın validesi kasada alacaklarını biraktirsaydi hem çok sinir olurdum hem de herşeyi artık gözüme batardi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…