Annesi ve babası istediği için boşandık. Unutuluyor mu ?

Ailesi değil eski eşiniz tüm sorunların müsebbibi.
Ev diye girdiğiniz hapis hayatını düşünün. Sizi anne babasına köle etmek, kendisini de sizinle tatmin etmek haricinde ne gibi bir amaçla evlilik müessesine dahil olmuş o adam?
Ne yaptı da mutlu oldunuz, sevdiğiniz adam ailenizle görüşmeniz için dahi alan açmamış.
Aşağılık kompleksi olan insanlar kendilerinden üstün gördüklerini hunharca ezerler. Tam o hikaye sizinki.
Siz direk terapiye başlayın ve kendinize Gelin aklınıza geçmiş yolları getirmeyin.
Ve yine unutmayın. Boşanma sebebi eşiniz ve onun evliliği becerememesi.

Sevgi işte

Sevgi olunca işte ne olursa olsun unutulmayacakmış gibi geliyor ☺️
Allah askina suna sevgi demeyin. Korluk deyin, basima bir bela geldi deyin ama sevgi demeyin. Bir de hala gel derse giderim diyorsunuz pes yani. Saglikciymissiniz bir uzmana gorunun tavsiyesini bizden mi bekliyorsunuz? Cagirirsa donecek durumdaysaniz nolur cagirmadan donun de iki gun sonra baska bir kiza musallat olmasin bari.

Terapi almayı düşünüyorum. Ama anlattıkça küçülmüş hissediyorum. Böyle uzun uzun anlatacak dermanı bulamıyorum kendimde
İşin uzmanından terapi görünce uzun uzun anlatmıyorsun terapist kısa yoldan sana sorduğu sorular ile aslında içindekiler ile yüzleşiyorsun yani arkadaşına derdini anlatmaya benzemiyor. Sana sorular sorarak içinde bastırdığın şeyleri karşına çıkarıypr

Merhabalar. Tam olarak 1 sene önce evlendim. Liseden tanışıyorduk 24 yaşındayım. 6 ay evli kaldık sonra evi haberi bile yokken o evde değilken terk ettim 1 ay önce de resmî olarak bitti. Hemşireyim ben ama çalışmıyordum.kendisi lise mezunuydu. Büyük bir gönül bağıyla evlendim. Ama ailesi o kadar kötü insanlar çıktı ki. Dayanamadım. sürekli benim üniversite mezunu olduğumu söyleyip kendilerine bir drama çizdiler . O 6 ay nasıl dayandığıma şuan inanamıyorum. Öyle insanlar ki evden dışarı çıkmamı bile istemiyorlardı. Kendi evime bile gitmeme gönülleri olmuyordu onlarda kalıyorduk. Annemlere gitmemi onların gelmesini bile istemiyorlardı. 6 ay evlilikte 3 kere gittim annemlere onun dışında başka hiçbir yere gitmedim. Kültür olarak gelenek olarak aynı yapıda değildik. Alışır dedim bekledim hep. En son bi kavgamızda eşimin ailesi annemgile gitmek istediğim için bana çok hakaret etti açık açık küfür etti seni sevmiyorduk istemiyorduk zaten oğlum sevdi diye geldin buraya gidemezsin hiçbiyere illa gideceksen kefenle çıkarsın dedi daha sonra da annemi arayıp kızınızı hala neden arıyorsunuz onunla ilişiğiniz kesildi o artık bizim soyadımızda diyince bende ipler koptu. Pijamayla çıktım evden. 5 ay ayrı kaldık. Çok yalvardı eşim düzelteceğine eski mahkum günlerime dönmeyeceğime çok söz verdi. Ama bu sözü veren adam babası karını almaya gidemezsin gelirse kendi gelir dediği için gelmedi hiç . Sadece mesajda gel yazdı. Bende tekrar o hayatı göze alamadım. Eşimin yanımda arkamda olacağına azıcık güvenseydim alırdım ama o güveni de vermedi. Babası ne derse o oluyordu. Kısaca boşandık. Sırf onun ailesi istedi diye. Eşime de seni beğenmiyor seni yanına yakıştırmıyor diye diye aşağılık psikolojisine soktular. O da seviyorum ben diyemedi. Dün öğrendim ki bi eltim vardı benden güç bulup oda kaçmış evden o benden beter haldeydi . Şimdi düşününce onu nasıl unutacağım bilmiyorum. Unutuluyor mu? Tekrar bi evlilik yapıp anne olabilir miyim bilmiyorum. Gönlüm ne olursa olsun istiyor onu. Bi gün gel dese giderim kesin karşı kıyamam gibi geliyor . ben unutmamaktan korkuyorum. Hayat boyu bununla yaşamaktan. Anne olamamaktan. Mutlu olamamaktan. Boşanma psikoljisini nasıl atlattınız. İkinci bir evliliğiniz mutlu oldu mu? Unutabildiniz mi?
Psikopatlar yaaa , ıyiki kaçmışsın sakın dönme, o pısırık eski kocanı da lütfen unut , bu arada eltin ve senin adına çok sevindim, sakın dönme sakın....

Böyle bir aile ve onlara karşı koyamayan adamla evlilik yürümezdi zaten. Ayrıca sizi tebrik etmek lazım benzeri durumdaki çoğu kadın bu adımı atmak için coook bekliyor. Merak etmeyin her şey geçer. İnşallah mutlu olursunuz.

Ben anlamadım. Kocanız da mı işsiz di? Sizin de garanti bir mesleğiniz varmış. Niye ayrı bir eve cikmadiniz karı koca?
hayır hepsi aynı işle meşgullerde eşimin bana değer verdiğini görünce sırf uzaklaşmasın onlardan diye tüm iş sorumluluğunu maddi manevi ona yüklediler

Eltiniz de sizi örnek almış ona da bravo gerçekten.Şimdi aile de bir düşünür belki bizim yolumuz yol değil diye. Oğullarına da bir daha zor eş bulurlar.Kimse bakmaz oğullarının yüzüne.3.eltiniz varsa inşallah o da sizi örnek alır.

Bence de evliliğinin bitiren aile değil sizin kıymetinizi bilmeyen eski eşiniz.Onun için hiç üzülmeyin.Hayatınız çok güzel olacak emin olun.

Sorun eş kisisinde ailesine karsi ben evliyim diyerek sınır cizemeyenden ne adam olur ne koca

Boşanma sebebiniz ailesinin istemediği için bunu bu şekilde ifade etmek yanlış olur..Tamamen eşinizin karakter yoksunluğu sebebiyle boşanmışsınız

Ama sonuç olarak iyi birşey yapmışsınız..Daha güzel günler sizin olsun inşallah 😍

Merhabalar. Tam olarak 1 sene önce evlendim. Liseden tanışıyorduk 24 yaşındayım. 6 ay evli kaldık sonra evi haberi bile yokken o evde değilken terk ettim 1 ay önce de resmî olarak bitti. Hemşireyim ben ama çalışmıyordum.kendisi lise mezunuydu. Büyük bir gönül bağıyla evlendim. Ama ailesi o kadar kötü insanlar çıktı ki. Dayanamadım. sürekli benim üniversite mezunu olduğumu söyleyip kendilerine bir drama çizdiler . O 6 ay nasıl dayandığıma şuan inanamıyorum. Öyle insanlar ki evden dışarı çıkmamı bile istemiyorlardı. Kendi evime bile gitmeme gönülleri olmuyordu onlarda kalıyorduk. Annemlere gitmemi onların gelmesini bile istemiyorlardı. 6 ay evlilikte 3 kere gittim annemlere onun dışında başka hiçbir yere gitmedim. Kültür olarak gelenek olarak aynı yapıda değildik. Alışır dedim bekledim hep. En son bi kavgamızda eşimin ailesi annemgile gitmek istediğim için bana çok hakaret etti açık açık küfür etti seni sevmiyorduk istemiyorduk zaten oğlum sevdi diye geldin buraya gidemezsin hiçbiyere illa gideceksen kefenle çıkarsın dedi daha sonra da annemi arayıp kızınızı hala neden arıyorsunuz onunla ilişiğiniz kesildi o artık bizim soyadımızda diyince bende ipler koptu. Pijamayla çıktım evden. 5 ay ayrı kaldık. Çok yalvardı eşim düzelteceğine eski mahkum günlerime dönmeyeceğime çok söz verdi. Ama bu sözü veren adam babası karını almaya gidemezsin gelirse kendi gelir dediği için gelmedi hiç . Sadece mesajda gel yazdı. Bende tekrar o hayatı göze alamadım. Eşimin yanımda arkamda olacağına azıcık güvenseydim alırdım ama o güveni de vermedi. Babası ne derse o oluyordu. Kısaca boşandık. Sırf onun ailesi istedi diye. Eşime de seni beğenmiyor seni yanına yakıştırmıyor diye diye aşağılık psikolojisine soktular. O da seviyorum ben diyemedi. Dün öğrendim ki bi eltim vardı benden güç bulup oda kaçmış evden o benden beter haldeydi . Şimdi düşününce onu nasıl unutacağım bilmiyorum. Unutuluyor mu? Tekrar bi evlilik yapıp anne olabilir miyim bilmiyorum. Gönlüm ne olursa olsun istiyor onu. Bi gün gel dese giderim kesin karşı kıyamam gibi geliyor . ben unutmamaktan korkuyorum. Hayat boyu bununla yaşamaktan. Anne olamamaktan. Mutlu olamamaktan. Boşanma psikoljisini nasıl atlattınız. İkinci bir evliliğiniz mutlu oldu mu? Unutabildiniz mi?
Öyle de bi unutursun öyle mutlu olursun ki, dünyada erkek çok, iyi erkekler de var

Çok iyi yapmışsın sakın geri dönme şehir dışına tasinalim bıraktım çıktım derse gelirse tamam ama o bunu yapacak erkeğe benzemiyor acın büyük severek ayrılmak çok zor çok uzun sürer meşgale bul kendine mesela işe gir iki sene sürdü benim unutmam ki eşim nisanlim değildi o eve geri dönme unutmadan acele kararla ilişki deneme sonrası çok güzel olur inşallah 😍

Eşine geri dönersen çok daha büyük kavgalarla tekrar o evden kaçarsın. Çok net!

Sevdiğin aşikar ama geçen o 6 ayda sevgi yetti mi?? Yetmemiş gördüğün üzere sen kurtuldum diye sevin. Kocan arkanda dursaydı durum biraz değişik olurdu ama onda o aile olduğu sürece yine çok farklılıklar olmazdı onlardan sıyrılmadığınız sürece. Baksana eltin de kaçmış 🤷🏻‍♀️ 24 yaşında mis gibi meslek sahibi kadınsın. Silkelen kendine gel hayatın daha yeni başlıyor.💐

Böyle basiretsiz, vizyonsuz, sütten kesilmemiş, hayata atılamamış herifleri nasıl sevebiliyorsunuz onu da aklım almıyor.
Annesi babasıyla ne ilgisi var eşiniz sütten kesilmediği için boşanmışsınız hala da gel dese giderim diyorsunuz enteresan.
Bu tür "eşimin kendisi melekti ..anası babası şeytandı" temalı konularda adamın da kadının da çok sağlıklı muhakeme kuramadıklarını ,konu sahiplerinin de pek sağlıklı bir ruh halinde olmadıkları için bu tür problem yumağı ailelerin içine koşa koşa girdiklerini düşünüyorum.

24 yaşında boşanıp ta bir daha anne olabilecek miyim diye düşünmek te çok ilginç.

Bu tür "eşimin kendisi melekti ..anası babası şeytandı" temalı konularda adamın da kadının da çok sağlıklı muhakeme kuramadıklarını ,konu sahiplerinin de pek sağlıklı bir ruh halinde olmadıkları için bu tür problem yumağı ailelerin içine koşa koşa girdiklerini düşünüyorum.
Yani bu sümsük tipleri bile bile mi seçiyorlar? Güç savaşı diyorsun yani.

Yani bu sümsük tipleri bile bile mi seçiyorlar? Güç savaşı diyorsun yani.
Burada okuduğum ,gördüğüm kadınların çoğu kendi kendine bir hayal dünyası kuruyor ve olayları kendi hayal dünyasına göre algılıyor .."onun için üzüldüğümden katlandım,ezikti vs" diyor mesela konu sahibi arkadaş .Bence gayet ezik davranan üzücü muameleye "hayır" demediği için maruz kalan kendisi oysa !! 6 ayda ailesini 2/3 görebilen ,kayınpederi kayınvalidesi ile 6 ay birlikte yaşayan kendisi (yaşamamayı seçebilirdi ,gitmeyebilirdi) ,eşinin ailesinden küfürler hakaretler işiten bunları dinleyen kendisi ..pijamaları ile kapısından çıktığı o yaşam şekline "eşim gel dese giderim" diye dönme hayali içinde olan yine kendisi 🤷‍♀️ kendini seven,sevginin ne olduğunu bilen,sağlıklı bir kişi bu tür bir hayatı kendisine reva görür mü ?

24 yaşında henüz çok genç ve fazla toysunuz. Şimdi o adam size dese ki ben ailemden ayrı şehre taşındım, artık görmeyeceğiz, gitmeyeceğiz; gider misiniz? Sanıyor musunuz ki o aile uzaktan oğullarını işlemeyecek, peşinize düşmeyecek? Topluca manyaklar ordusu hepsi. O koca da ailesinin etkisinde kalmasa başkalarının etkisinde kalır; ezik çünkü.

Mesleğiniz varmış, bir işe girip çalışın, unutması kolay olur.

X