Araba sorunu

hiç araba işine girmeyin derim araba durduğu yerde bile masraf çıkarıyor...birde artık araç tamir işleri baya pahalandı.parçası işçiliği derken bir asgari ücreti tamircide bırakabilirsiniz...milletin ne dediğine bakmayın yok yere kesenizi zorlayıp zora sokmayın geçiminizi

Bence siz kendinize gelin, şiddet ve Celal yok ortada, size yapmaya çalıştığınız şeydeki alakasızlığı gösteriyorum. Şartlar el vermiyorsa araba almazsınız biter. Yani millet memursun araban yok dedi diye aç kalıp araba almak mantıklı mı? Öyle yemem yediririm olmuyor yani eldeki parayla eve ne et girer ne doğru düzgün meyve. Bi kalorifer yakmaya ödünüz patlar. Araba için bu eziyeti çekmeni şart mı gerçekten
Merkezi sistem sıkıntı yok siz dert etmeyin

Yol nasıl kısalıyor toplu tasimayla ? Yolcu almak için 200 metrede bir duruyorlar zaten . Bazı saatlerde dolu oluyorlar yolcu bile almıyorlar.

Otobüsten minibüsten ibaret değil ki toplu taşıma. Metrobüs, Marmaray, Metro, tramvay, feniküler trafiğe girmiyor bu yüzden de yol kısalıyor evet.

Var evet. Her sabah cocuklarimi sabah trafiğinde okullarına bırakıp işe geliyorum, (bu sırada insanlar otobüs, dolmuş durdurmaya calisiyorlar, görüyorum ) sonra da okuldan alıyorum, hafta sonları da kurslarına götürüyorum. Dediğim gibi çocuklarınız uslu demek ki, benimkiler imkansız durmaz toplu taşımada. Zaten toplu taşımadan nefret ettiğim için merkeze taşındım, ya arabayla ya yaya gidiyorum, arabam yoksa taksi kullanıyorum.

Siz çocukları alıştırmamışsınız o yüzden durmuyorlardır bence. Durmaz derken ne yapıyorlar ki mesela anlamadım? Özel arabası olmayan insan taksiye de verecek parası yoksa mecbur toplu taşıma kullanacak. Bir sürü çocuk görüyorum toplu taşımada hepsi de duruyor gayet alışmışlar çünkü

Arkadaşım bak bugun sadece yağ ve filtre alımına 890tl ödedim. İşçilik yok içinde. Kii beni çok severler küsuratından da belli gelişine verdiler. Siz gitseniz 1500lira en az. 10.000 km de bir çıkan tek masraf.
Sürekli vergiler yükseliyor. 6 ayda bir vergisi var. Ocağa az kaldı şurada.
Muayenesi var aracın iki yılda bir muhakkak dikkat edin. En azından yeni yapılmış olsun ayağımı yerden kessin diyorsun sonra elinizde patlamasın.
Ben olsam peşinat yokken çocukla alamam. Çocuğumdan kısamam. Ne kadar kullanacaksınız ki bu pahalılıkta zaten taksi her türlü daha uygun ekstralarını düşününce.
İlla ise az benzin yakmasına özen gösteririm. Ve güzel bir ekspere sokarım. Muayenesini kontrol ederim. Hayırlısı olsun.

Siz çocukları alıştırmamışsınız o yüzden durmuyorlardır bence. Durmaz derken ne yapıyorlar ki mesela anlamadım? Özel arabası olmayan insan taksiye de verecek parası yoksa mecbur toplu taşıma kullanacak. Bir sürü çocuk görüyorum toplu taşımada hepsi de duruyor gayet alışmışlar çünkü
Her çocuk aynı tornadan çıkmıyor. Herkes kendi bildiğini yaşar. Evimin önünden metro vb. Geçmiyor benim. Durmaz derken otobüsün içinde baştan başa kosturmaya çalışıyorlar mesela. Mecbur kalinca kullanılmasın mi dedim ben? Toplu taşıma zor dedim.

Gece gece anneligimle sorgulandim gene, tamam siz haklısınız hanımefendi.

Her çocuk aynı tornadan çıkmıyor. Herkes kendi bildiğini yaşar. Evimin önünden metro vb. Geçmiyor benim. Durmaz derken otobüsün içinde baştan başa kosturmaya çalışıyorlar mesela. Mecbur kalinca kullanılmasın mi dedim ben? Toplu taşıma zor dedim.

Gece gece anneligimle sorgulandim gene, tamam siz haklısınız hanımefendi.

Anneliğinizle mi sorgulandınız? Burdan bunu nasıl çıkarttınız? Toplu yaşıma zor demediniz ayrıca büyük şehirde arabasız sosyalleşmek zor dediniz. İki cümle farklı birbirinden. Toplu taşıma çok kolay diyen zaten yok. Neyse ya belli ki anlaşamayacağız, iyi geceler

Anneliğinizle mi sorgulandınız? Burdan bunu nasıl çıkarttınız? Toplu yaşıma zor demediniz ayrıca büyük şehirde arabasız sosyalleşmek zor dediniz. İki cümle farklı birbirinden. Toplu taşıma çok kolay diyen zaten yok. Neyse ya belli ki anlaşamayacağız, iyi geceler
Toplu taşıma kolay o yüzden sosyalleşmek zor 🤣 .
Tamam haklısınız hanımefendi, haklısınız.

Merhaba merak ettim ne karar verdiniz araba aldınız mı ?
Biz de tam olarak Şuan böyle bir süreçteyiz gitgel yaşıyoruz çok bunaldım ben de koşturmaktan ve yerimde saymaktan 😢
Hayırlısı olsun hakkımızda 🙏🏼
Araba alacagiz ama bikaç at erteledik 50 bin Kadar daha gelecek para var one bekliyoruz daha sonra artik bütçemizi zorlayip Uyghur bi sey almaya çalisacagiz

Sizin gelir durumunuzla araba almak çok zor. Çekeceğiniz kredinin ödemesi ağır gelecek,arabanın kaskosu sigortası,rutin muayenesi,beklenmedik arıza bedelleri de eklenecek üstüne. Karşılamanız pek mümkün görünmüyor

X