arabamı satıp arsa almalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah çok şükür sana 30 yaşına merdiven dayandığımda kendi paramı kazanan olgun bir insan olduğum için gurur duydum kendimle

Sanki 7 yaşındaki kızım yazıyor

Size ılımlı yaklaşayım dedim olmayacak sanırım

Bazı insanlar maddi durumu yok diye değil çocuğum kendi parasını kazansın bir birey olarak kendi emeğiyle kazansın ister siz baya baya bahar candan gibi bağaneeee diye ayağını yere vura vura ağlayan kız çocuğu misali

Ailenin parasına nasıl çökebileceğini sordun bize
On numara tespit

Senin araban yok ki? Ailene çökmüş yaşıyosun gelirin de yok. Bir de insanların mallarını şimdiden kendinin sayıyorsun

Babanız ticaretten anlıyor belliki siz daha dünyada yokken o adam o bedavadan size geçecek olan mallar ve paralar için çalışıyordu

Bunca malı parayı cebinizdeki kredi kartını (para yerine geçmesede sizin nazarınızda) altınızdaki arabayı okulunuza kadar beğenmediğiniz babanız yaptı dicek söz yok Allah ne verirse hayırlısını versin inşallah

Bir bilgi vereyim. Kız çocukları çalışmadığı ve evlenmediği sürece babasından yararlanır. 24 yaşındayım, geçen yıla kadar babamdan yararlanıyordum.
Ha konu sahibi aç gözlünün teki, o konuda haklısınız.

Benim 18e girdiğimde sigorta seni reşit sayıyor diye sigortadan bir düştün dediler. Sigortaya gidip tekrar işletmek gerekti. Genel olarak nankörlük yapmış. Anası babası vermiş bu daha fazlasını beklemiş.

Bilemedim valla, ben hiç düşmedim hiçte işletmedim. Belki sizde öyle olmuştur bilemiyorum.
Resmen adam ölmeden adamın parasına çökmeye çalışıyor. Av konusunda babamın yaptığı beni ilgilendirmez diyordu. Şimdi vay babam annemi aldatıyor güvenemiyorum diyor.

Ben anne baba arasında olan bir meseleye karışılmasına bambaşka karşıyım, onu ilgilendirmiyor. Aralarındaki ilişki ve bağdan kaynaklı birşey. Tek dikkatimi çeken bana hiç sormuyorlar demesi oldu. Kirayı alıyormuş kartları alıyormuş daha sormalarını bekliyor. Annem asıl bana 23 24 yaşında elimde kartım kira varken sorsa ben utanırım. Çok mu harcıyorum acaba diye. Ve demiş işte kim 23 yaşında ailesinden bağımsızdı diye. Ben bağımsızdım valla. Ne annemin maaşını ne ev kirasını ne de kredi kartını aldım. Kendi kartımı kendim kullanıp kendim ödüyordum

İnsanlar kredi karti vermiş, araba vermiş, ev vermiş, daha ne sorsunlar? Hiç gözünüz doymuyor gerçekten.
Evin kirasını alıyorsanız 5-10 lirayı neden karttan cektiriyorsunuz ayrica? Hangi dediğiniz doğru belli değil.

Maddi olarak çok iyi konumdasınız ama psikolojiniz çok bozuk. çocukluktan beri bir sürü sorununuz varmış ailevi... aslında ailenize uzak kalmanız ve psikolojinizi düzeltmeniz lazım... sadece maddi konulardan dert yanıyorsunuz aslında sorununuz çok çokk başka... boşverin parayı sağlığınıza odaklanın

diyosunki kaskosu yakıtını ben alıyorum keşke almasaydın yakıt olmayınca gidiyormu benim babam bırak araba almayı borç vermedi o araba babanın hiç kusura bakma 19 yaşında hangi parayla araba aldın hiç ben babanın yerinde olsam arabayı alır değerlendiririm

iyi de ben zaten ne yaparsan yap dedim ama bana soruyor bu sabah bile düşündün mü dedi ben de karışmıyorum sana ne yaparsan yap dedim diye yine kavga ettik fikir soruyorum sormasam dert sorsam dert diye. Ayrıca aile bu para alsan da almasan da bağımlısın. Mal mülk psikolojisi içinde değilim ZATEN ailemin malı mülkü de yok öyle satılacak hani istesem de giremem? Yahu tarla aldım diyecek diyorsun tarlayı geç küçükken biz senin başında çok bekledik diyorlar hastalandığımda prematüre doğmuşum aylarca küvezde bekledik diye lafını ediyorlar sence paraya kadar etmedikleri şeyin lafı kalmış mı? neden ben maddi zorluk çekeyim ailemin durumu varken. Ben hiçbir zaman babama araba benim demedim ki kavga ettiğimizde bile bırakıp gittim sonra kendi getirdi koydu mesela. Hayır ben tuturmadım satılsın diye sadece konuşurken dedi yarısını yaparız ben de madem tamamını yap yarısı da olsa benim işime yaramayacak dedim hayır araba senin ama diyor. Hala diyorum git ne yaparsan yap al ya da alma demek istemiyorum hala bunun kavgası dönüyor

senin baban baba gibi olamamışsa benim suçum değil kendi ailenin yetersizliğinin kıskançlığını bana geçirme

ailemin arasına giren ben değilim ki onlar beni soktu sürekli bunu anlattıkları için ben ne yapayım? ben de biliyorum anne baba ilişkisi farklı ama ben istemeden dahil oldum. Sürekli bunların arasında kalmak ne kadar yorucu bir tahmin edin ki zaten ben sağlıklı bir psikoloji içinde olan biri değilim bunu hiç reddetmedim. Babam ticaret yapan biri değildi. Zaten babam memur istese de yapamazdı annem memurluktan istifa edince o yapmaya başladı ama tabii annem yapıyor görünse de yapan kişi babam. Ben zaten dedim ne yaparsan yap diye yarısını yapayım diyor dedim tamamını yap nasılsa yarısının da bana faydası yok istediğim zaman satamayacağım. Yine ben kötü oluyorum ailemde daha ne diyim? ne yaparsan yap dedim hala bana geliyor karar ver diye.

ev kirasını sürekli almıyorum ki haftalık günlük kiraya veriyorum sürekli olan bir şey değil. Zaten sorun sormuyor umursamıyor olmaları insanın gücüne gidiyor.

30 yaşındasın bir zahmet kazan. Farkındaysan ben de 1-2 aya kadar önce kazanıyordum. Ama beni üzen şey ailemin beni umursayıp bir şey sormaması hala bunu algılayamamış olmana bir şey demiyorum.

Senin araban yok ki? Ailene çökmüş yaşıyosun gelirin de yok. Bir de insanların mallarını şimdiden kendinin sayıyorsun
aynen canım benim gelirim yok çünkü işsiz kalmak benim suçum yani ben anlıyorum ki aslında burda insanlar daha çok benim aklemden aldığım maddi desteğe takılmış. alırım sizin aileniz desek olmuyorsa benim sorunum değil. Sen ne yaptın 18 yaşında evden çıkıp ailenden sıfır desteksiz mi yaşıyorsun? Elli kere dedim 1-2 aya kadar zaten çalışıyordum kendi paramı kendim kazanıyordum üstüne eve bile harcıyordum ben.

Ailemden uzak kalamıyorum fiziksel uzaklaşsam bile mental olarak beni bırakmıyorlar. Psikolojim zaten çok iyiydi bu 1-2 ay öncesine kadar deprem anında çöküş yaşadım malesef çok kötü bir andı ben uyanıktım önce kardeşim bir türlü uyanmadı sonrasında da dışarı çıktığımız halde kendine kıyafet arıyordu bir de deprem üssüne yakınız. Bu beni psikolojik olarak çok yıktı zaten anksiyete ve borderline tanım var. üstüne histeri ve sinir krizi geçirmeye çok yakınım. Bu beni o kadar çökertti ki sonra da kv adayına kafayı taktım böyle böyle mental bir çöküş içindeyim. Maddi konulardan dert yanmıyorum aslında ama ailemin bana verdiği değeri bu şekilde ölçüyor olabilirim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…