Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Ciddimisin ?!
Ay tarif verirmisin valla çok iyi olur ?
Bir kaç tarife baktım hep sirke anası istiolar ama oda yok :)
anaya ihtiyacın yok gülüm o kendi oluşuyor zaten tatlı almayı birkaç parçaya ayır büyükçe bu kavanoza doldur üzerine elmalari geçmeyecek hatta iki parmak eksik su doldur ağzını tulbentle kapat 40 gün git gel karistir tahta kaşık biz çok olduğu için oklava ile karistirdik sonra suz suyunu ben beş torba kullandım bu kırk gün içinde elma önce asitikasude sonra şirkete dönüşüyor içine bal nohut hiçbirşey katma tamamen kendi mayalansin suzerken elmalari eze eze suz hiçbir şey kalmasın içinde bazen yüzünde sineklenmeyapar tulbenti değiştir oda tamamen doğal olduğu için sinek gelir birde karistirmayinca gelir cikardigin su sirke gelmedikçe kalitesi artar ilk tattiginda anlarsın zaten kalitesini 5 kilo elmadan yapsan 1 yıllık sirmen çıkar sürdükten sonra beklerken yüzüne anatopluyor yine süzüp kullan 1 lt şişelerde mesela

anaya ihtiyacın yok gülüm o kendi oluşuyor zaten tatlı almayı birkaç parçaya ayır büyükçe bu kavanoza doldur üzerine elmalari geçmeyecek hatta iki parmak eksik su doldur ağzını tulbentle kapat 40 gün git gel karistir tahta kaşık biz çok olduğu için oklava ile karistirdik sonra suz suyunu ben beş torba kullandım bu kırk gün içinde elma önce asitikasude sonra şirkete dönüşüyor içine bal nohut hiçbirşey katma tamamen kendi mayalansin suzerken elmalari eze eze suz hiçbir şey kalmasın içinde bazen yüzünde sineklenmeyapar tulbenti değiştir oda tamamen doğal olduğu için sinek gelir birde karistirmayinca gelir cikardigin su sirke gelmedikçe kalitesi artar ilk tattiginda anlarsın zaten kalitesini 5 kilo elmadan yapsan 1 yıllık sirmen çıkar sürdükten sonra beklerken yüzüne anatopluyor yine süzüp kullan 1 lt şişelerde mesela
Çok detaylı anlatmışsın vallahi çok sağol 😍 üstelik hiçbir şeye ihtiyaçta yok hep evde olan şeyler. Yaz çıkışı yapayım inşallah..çok teşekkğr ederim 😍

Yok cnm kaç yere sordum.. artık indüsteiel yapılıyor , eskisi gibi sirke anasıyla 3 ayda deilde , indüstiride 12 saatte yapılıyor.. içinde anası yok bakterisi yok.. sağlığada pek yararı olmazki bunların :KK43:
Evde kayınvalidem yapmıştı evde yapmak çok basit aslında elmaları hazırla suyu dök nohut ekle v.s hatta youtubeta videosu bile var

Afiyet olsun sütlaç gün içinde ekmeğin meyven yok ve süt ürünün çok olmadığı için sorun değil sürekli olmadıktan sonra ama yine de yavas yavaş uzaklaşalım 🙈🥰
yaa sorma yaptım eve geçen gün.. oğlum çok seviyor diye.. eşim eve geç geldiği için pek yiyemiyor. bende bitsin diye mecbur yiyorum. ama ekmek felan olmayınca birde erken saatte yediğim için çok sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. neyse bitti sayılır zaten.. :KK39:
akşama kadar bişey yemiyorum zaten daha... çok acıkmış gibi hissediyorum akşam yemeği saatine ama çokta çabuk doyuyorum.. :) gece yattığımda biraz açlık hissediyorum yaa acayip mutlu oluyorum.. :KK9:

Günaydın kızlar harika bir gün diliyorum ❤️🥰
Dün akşam resmen kıyısından döndüm az daha bozuyordum orucu gözüm döndü resmen.
Acayip sinirlendiğim bir olay olmuştu onun tetiklediğini düşünüyorum var ya tüm akşam savaştım kendimle şükür atlattım kazasız belasız ama çok çok zorlandım 😩

M MervaTeacher ekledim seni
Katilabilir miyim
Tabi ki ekli dosyaya bir bak canım
Günaydın kızlar

Pazartesi sabah 53.5 ti dayanamadım bu sabah tartıldım 53 :)
3 günde 500 gram süper:)
Ooo 🤩👏 süper pazartesiye güzel rakam gelecek o zaman 🙏😀

Son düzenleme:
Evet , yaş metabolizmayı çok etkiliyor ama sporla diyetle metabolizma yaşımızı gençleştirebilirmişiz... senin yaş kaç ? Benim 39 ... 1 kızım var 7 yaşında 🤗🤗
31 yaşındayım canım bende allah bağışlasın bende çocuk ok daha şimdiden alırsam diye korkuyorum ilerisi ne olacak bu işin diye bünyede müsait

Günaydın kızlar harika bir gün diliyorum ❤🥰
Dün akşam resmen kıyısından döndüm az daha bozuyordum orucu gözüm döndü resmen.
Acayip sinirlendiğim bir olay olmuştu onun tetiklediğini düşünüyorum var ya tüm akşam savaştım kendimle şükür atlattım kazasız belasız ama çok çok zorlandım 😩

M MervaTeacher ekledim seni

Tabi ki ekli dosyaya bir bak canım

Ooo 🤩👏 süper pazartesiye güzel rakam gelecek o zaman 🙏😀
😵Dün akşam üzeri komşulardan biri patates kızarttı kesin bir koktu anlatamam sonra toparlandım geçti dedim😂
annemde gidelim alalım yapalım diyip durdu 😅benim sayemde oda 3,5 kilo verdi Annemide ikna ettim yaptırtmadım 👊🏻🤩
Ama sabah kahvaltıda bir küçük patatesi minik küpler şeklinde doğrayıp patatesli yumurta yapmayı düşünüyorum 😅

bugün tüketeceklerimi belirledim. günün menüsü gelsin o zaman =)
emziren anne menüsü:

10:00 hafif atıştırmalık

5 adet çiğ fındık
1 adet hurma ( süt arttırıyor)

11:00 şekersiz türk kahvesi

12:00 kahvaltı
bol dereotlu tek yumurtalı, az peynirli omlet (dereotu süt yapıyor)
4 adet zeytin
domates salatalık maydonoz
1 bardak yeşil çay
1 dilim kepek ekmeği

14:00 sade soda

15:00 ara öğün
1 porsiyon meyve

16:00 yeşil çay

18:30 akşam yemeği
zeytinyağlı bol etli kuru fasulye (tahıllar süt arttırıyor)
2 yemek kaşığı bulgur pilavı
yeşillik ağırlıklı mevsim salata (süt arttırıyor)
1 bardak kefir ( kesinlikle tok tutuyor, sütün kalitesini arttırıyor, bağırsak florasını düzenliyor)

19:30 rezene çayı ( süt arttırıyor, zayıflatıyor)
ve gün içinde 3 litre su...

edit: Emzirdiğim için, sütün kalitesi ve miktarı azalmaması için sabah hafif atıştırma ihtiyacı oluyor. emzirmiyorsanız ve dayanabilirim diyorsanız 10:00daki atıştırma öğününü atlayın. daha fazla etkisini görürsünüz.

bugün tüketeceklerimi belirledim. günün menüsü gelsin o zaman =)
emziren anne menüsü:

10:00 hafif atıştırmalık

5 adet çiğ fındık
1 adet hurma ( süt arttırıyor)

11:00 şekersiz türk kahvesi

12:00 kahvaltı
bol dereotlu tek yumurtalı, az peynirli omlet (dereotu süt yapıyor)
4 adet zeytin
domates salatalık maydonoz
1 bardak yeşil çay
1 dilim kepek ekmeği

14:00 sade soda

15:00 ara öğün
1 porsiyon meyve

16:00 yeşil çay

18:30 akşam yemeği
zeytinyağlı bol etli kuru fasulye (tahıllar süt arttırıyor)
2 yemek kaşığı bulgur pilavı
yeşillik ağırlıklı mevsim salata (süt arttırıyor)
1 bardak kefir ( kesinlikle tok tutuyor, sütün kalitesini arttırıyor, bağırsak florasını düzenliyor)

19:30 rezene çayı ( süt arttırıyor, zayıflatıyor)
ve gün içinde 3 litre su...

edit: Emzirdiğim için, sütün kalitesi ve miktarı azalmaması için sabah hafif atıştırma ihtiyacı oluyor. emzirmiyorsanız ve dayanabilirim diyorsanız 10:00daki atıştırma öğününü atlayın. daha fazla etkisini görürsünüz.
Emziren anne örnek menüsü olarak ilk sayfa ilk posta ekledim 🥰 Gayet güzel canım 👏

Günaydın kızlar 😘😘

Pazartesiden. Bu yana sadece 100 grm gitmiş yaaa nerde hata yapıyorum acaba😥
Günaydın canım spor durumun ne az ise Biraz arttırmayı denesen? Birde yeterince su içiyor musun? Pazartesi ye kadar sıfır kaçamaklı bir plan yapsan ? O zaman çözüleceğini düşünüyorum

Günaydın canım spor durumun ne az ise Biraz arttırmayı denesen? Birde yeterince su içiyor musun? Pazartesi ye kadar sıfır kaçamaklı bir plan yapsan ? O zaman çözüleceğini düşünüyorum
Spor yapmıyordum canım ama bugünden itibaren başlayacağım su çok içerim günde 3 litre mutlaka

Bilemedim ki normalde çok çabuk veririrm aslında

Spor yapmıyordum canım ama bugünden itibaren başlayacağım su çok içerim günde 3 litre mutlaka

Bilemedim ki normalde çok çabuk veririrm aslında
Canım spora başlama zamanı gelmiş demek 😊
Dediğim gibi birde hiç kaçamak yapma gerçekten bi dene bakalım 😉

X