Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

❗ Aralıklı oruçta Oruç fazında ilaç konusu ❗

📌ilk olarak kısa cevap ada81 ada81 eğer Demir ilacın şeker tatlandırıcı insülin tetikleyici madde protein, yağ vs içermiyorsa sorun yok, bozmaz. Doktoruna muhteviyatı sorabilirsin

📌Oruç fazında ilaç alınıp alınmayacağının cevabı hem evet hem hayır maalesef ki

Eğer ilacınız bazı tür aminoasitler, protein yağ şeker yada tatlandırıcı, meyve şekeri özü vs. içeriyorsa alamazsınız
Aklıma geldi , alan yok bildiğim kadarı ile ama protein tozu oruç fazında içilmez yeri gelmişken

Balık yağı, çoğu multivitamin ise sindirilebilen karbonhidrat içermediği için oruç fazında alınabilir
Birde şuna dikkat etmek lazım bazı ilaçlar etki göstermesi için yağ ile vs alınır çözülsün diye bu tarz şeyleri de oruç açtıktan sonra gıda ile almak gerekli
Benim bildiklerim bunlar arkadaşlar, bu kapsamda bakarak tereddüt durumunda eczacı ya da doktorunuza Danışmak mantıklı olabilir etken maddeler için 🥰

750 ml su
Yesil cay
Maden suyu
Yarim limonun suyu . Yesil cayi 750 ml sicak suda 5 suda demliyoruz sonra kalan malzemeleri ekliyoruz gun icinde iciyoruz hepsini .

Tamamdır varın diyor

Yarın ilk gün yapayım

Baktım rahat gidiyor 1 hafta yaparız

Özel bi uygulama yönetimi var mı 1 hafta yap 3 gün ara vs vs diye

Iyı geceler kızlar
18/6
Kahvaltı oncesı damla sakızlı turk kahvesı ıctım sekersız
12.30 13.00 kıymalı yumurta peynır bol yesıllık cay ve 1 avuc fındık yedım bu kahvaltıdan sıkılmaya basladım son 2 gun 😊
16.00 menengıc kahvesı
18.30 19.00 kendı yagında pısmıs tavuk etı 2 kasık haslanmıs bulgur ve ayran dun asırı yurudugum ıcım bugun sadece 20 dk yurudum su 1.5 lt ıctım cunku gercekten canım ıstemedı kendımıde zorlamak ıstemedım.
Oruç fazında sade kahve iç canım damla sakızlı kahve orucu açtıktan sonra içebilirsin
Kahvaltına değişiklik getir mutlaka yoğurt +az meyve/kuruyemiş yada yulaf Olabilir
Kızlar yarın da günlerden yeşil çay günü

Herkes 2 bardak yeşil çay içsin yarın:)
Aslinda dukan birasi da yapabiliriz bi hafta . Ben hic denemedim . Ama yapanlar memmun
ikisl de uyar bana
Ben Dukan birasını oruç açılış sonrası içerim 👍

Oruç fazında sade kahve iç canım damla sakızlı kahve orucu açtıktan sonra içebilirsin
Kahvaltına değişiklik getir mutlaka yoğurt +az meyve/kuruyemiş yada yulaf Olabilir

ikisl de uyar bana
Ben Dukan birasını oruç açılış sonrası içerim 👍

Bence oruc actiktan sonra daha mantikli. Limon ne kadar etkiler bilmiyorum ama mein olmak en iyisi . Zaten ben sabah 10 da aciyorum orucu.

Günaydın kızlar😘😘

Cuma menüsü aslında sadece protein yapacaktım ama ufakkaçamak oldu

Sabah 10.00
Izgara tavuk,,,1 dilim peynir

Ara yeşilçay
(Babam tazecik simit getirmiş dayanamadım) yarım simit

Akşam 18.00
Izgara tavuk, yoğurt

Ara
Yeşilçay
Yarım haşlanmış mısır🤦‍♀️🤦‍♀️

Su 3 litre

Kizlarrrrrrrr

Şaka maka 2 gün kaldı tartiya

Lütfen dikkat

Pazartesi yüzler gülsün

Geçen hafta topikten 23 kilo gitti

Bu hafta hedef 25 :)

Hadi kizar yapabailiirz :)

Valla o kadar spora korkuyorum veremedim diye 😂 gerce kuculdugunu hissediyorum karnimin ama ne biliyim . Birde en cok hani kiloda kalsiysak orda duraklar diyorlar da benim 80 85 arasi yillardir . 80 altini en son 2016 da gordum ve simdi daha basindan takilirim diye de korkuyorum .

Valla o kadar spora korkuyorum veremedim diye 😂 gerce kuculdugunu hissediyorum karnimin ama ne biliyim . Birde en cok hani kiloda kalsiysak orda duraklar diyorlar da benim 80 85 arasi yillardir . 80 altini en son 2016 da gordum ve simdi daha basindan takilirim diye de korkuyorum .

Yok yok hiç korkma öyle bi gidecek ki sen bile şok olacaksjn:)

Günaydın hanimlar 🤗
İlk sayfayi hatta 10 sayfayi okudum azminize hayran oldum gece 3 e kadar aralikli orucu arastirdim aslinda suan benim beslenme seklime uyuyor aralarda atistirmazsam.
81.1 ile bugun basliyorum pazartesi ilk tartim olsun inşallah seker atagi olmaz surdurebilirim 20 kilo verdim ama geri aldim ve kendime olan inancimi yitirdim
İnşallah bu seferde yaparim sizlerin sayesinde
Birazdan su ve kahve icicem ilk hafta adapte olma haftasi olsun spor yapmiycam sonraki hafta baslarim inşallah hadi bakalim saglikli yasam baslasin 💪🏋️🤸

Yok yok hiç korkma öyle bi gidecek ki sen bile şok olacaksjn:)

Gitsin artik valla daral geldi alisveris gidip 40 saat beden aramaktan . Bide benim eskiden dusuk bel giymekten yanlarim bi garip oldu . Hayir neyimeydiyse sanki dusuk bel 😂 simdi toparlamak biraz zor gibi geliyo. Bilemiyorum artik nasil olacak .

Tebrikler güzel vermişsin 👏
Daha sonraki postunda midenin rahatsız olduğunu söylemişsin küçülme kaynaklı olabilir demişsin olabilir ama benim görüşüm arka arkaya yediğin dürüm lahmacun ve çiğ köfte rahatsız etmiş olabilir.
yöntemine ve ödülüne saygı duyuyorum ama bence yiyeceksen çok çok yüklenme bir anda 🥰

Canım olabilir tabi, çantana badem veya leblebi de atabilirsin 🥰

Ay ben tamamen kapı arkasına saklandım o zaman 🤪

Kolay gelsin sporda 🙈

Afiyet olsun nasıl hissediyorsun?
saol canim.tereyağli epey bi agir geldi bana.biraz da kokuyor acikcasi ama yag yaktiryormus diye ictim.ins ise yarar.bu aralar duraklamadayim.kirabilmek icin.

Ay kızlar bayilcammmm

Manyak chloe bugün 4 video koymuş manyakkkkjjjk

Dort ya bildigij dort 4 yani four

Ama yaptm :)

Ben suan gunde 1 chloe videosu yapiyorum . 75 in altina dusmeden program seklinde yapamam zaten . Ben kendimi iki ayagimin ustunde zor tasiyorum Chloe degisik degisik seyler yaptiriyo 😂 ilk gun oyle yapmaya calistim ama hareketi yanlis yapinca elimle de fazla yuklenince bilegim agridi 2 gun bide sisti . Bende dedim once biraz hafiflesiyim oyle program seklinde yapiyim 😂

Ama senin basarilarinin devamini diliyorum durmak yok yola devammm 👏👏👏👏👍👍👍

X