Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Geçmiş olsun 💐
Verirsin verirsin sen iyi olda önemli olan o canım🥰

Afiyet olsun 🥰
Tartı günümüz Pazartesi saat 14 e kadar canım

50 Li kilolarda 1 haftada -1,2 bence muhteşem 😍
Menün çok abartılı gözükmedi sadece yufka ekmek ve zeytinyağlı sarma biraz karbonhidrat yükü onlar çıkartılsa bence iyi olur
Gerekirse FatSecret filan uygulamalar var kalori takibi de yapabilirsin 🥰

Kolay gelsin o tad uzun oruçlarda da olur, ketosis evresinde oluyor ve yağ yakımına işaret
Çok rahatsız isen bazıları Hindistan cevizi yağı ile çalkalama yapıyor internetten bakabilirsin 🥰

Merhaba
Öncelikle kilo verme çabanızda başarılar

Yazdıklarınız zaten bizim uyguladığımız şeyler
Bizde şekeri karbonhidratları ve abırcuburları kesiyoruz ve sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz
Açıkçası yazdıklarınızı okuyunca sanki biz sürekli aç kalarak kilo vermeye çalışan bir grupmuşuz, sizde sağlıklı beslenme önerileri veriyormuşsunuz gibi hissettim.Böyle bir şey söz konusu değil.

Burada sağlıklı protein, bol yeşillik, yoğurt kefir gibi probiyotikler ağırlıklı olmak üzere beslenmeye çalışırız fakat kimseye genel çerçeve dışında öneride bulunulmaz ve hayat tarzına uymayan bir şey yapması önerilmez .
Konuda tek geçer kural herkesin kendi yaşam tarzına uyan beslenme penceresini seçip ona göre beslenmesidir. Grupta 12/12 beslenen de 20/4 De var.
Tüm doktorların aralıklı oruçla beslenmeyi vücuda dinlenme şansı vermenin hem sağlık hem de kilo vermek için elzem olduğunu açıkladığı ve otofaji denilen uzun oruç konusunu araştıran bilim adamının 2016 yılında Nobel Ödülü aldığını belirtmek isterim
Uzun oruçlar arada tutulursa şifadır ve ilk amac da kilo vermek değil, vücutta hücresel temizlik ve büyüme hormonu salgılatmaktır ki bu tüm dinlerde Farklı tarzlarda önerilen bir şifa yöntemidir.
Konuya katkınız İçin teşekkürler.
aralıklı oruç konusunda Biraz daha bilgilenmek isterseniz öncelikle ilk sayfa ilk postu okuyabilirsiniz

Aralikli oruc icin neden hep aclik diyeti diyeti diye dusunuluyor anlamiyorum bi turlu 🤔😮

Merhaba
Nasilsiniz guzel hatunlar
Bende gecen konu uzerine sunu soylemek istiyorum ben diyet yaparken yedigime ictigime daha cok dikkat ederim kaslardan vermemek icin ozellikle et kiyma tavuk tuketirim...badem cevuz yemeyen ben diyetteyken yerim..ozellikle canim meyve istemesede yerim..
Gordugum kadariyla herkesin menusude kaliteli protein vitaminler hep var. .
Asil sagliksiz olan kisim bence diyette olan kisim da yasiyoruz ne buluyorsan yolla mideye...

Bugunku menu 2 yumurta 3 4 ince dilim pastirma ince bi dilim beyaz peynir 2 dal cecil peyniri biraz dereotu bide dunden kalan haslanmis brokoliyi ve 100 gr kadar konserve ananas (52 kalori) yedim gunu kapattim . Biraz fazla yedim cunku uzun oruc yapcam 😂 en az 48 saat yapmayi planliyorum bakalim 😂
Afiyet olsun canım şifa olsun uzun oruçta başarılar 🙏🥰
Aralikli oruc icin neden hep aclik diyeti diyeti diye dusunuluyor anlamiyorum bi turlu 🤔😮
Bilgi kirliliği eksikliği 😊
Sacmasapan bir menüm oldu ama yine de yazayim...
10.00
Kahve
1 paket diyet bisküvi

16.00
1 tabak zeytinyagli fasülye
1 kase yogurt

Spor yok. Gün boyu evi süpürdüm sildim derin temizlik yaptim.
İş arasında oluyor bazen insan yetişemiyor
Afiyet olsun yarın biraz protein su ve yeşillikleri ilave edersen süper olur 🥰
14:30
2 yumurta 50 gr hellim peyniri 1 dilim tam buğday ekmeği salatalık
1 elma
2 kare çikolata ve türk kahvesi
18:30
Ayran aşı çorbası 1 kase
Salata -umarım😅-
Spor -860kcal ve 200 ip
3 lt su şimdilik
Afiyet olsun 🥰 salata candır 😉
If in Türkçesi aralıklı açlık olduğu için olabilir mi :confused: :confused: :confused: :confused: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Çok tatlısın ya:rapci:
Intermittent fasting tam Türkçesi aralıklı oruçtur
Ama çoğu kişi belli saatler içinde yeme fikrine buz olduklarıniçin bunu açlık diyeti olarak duyurmuş bence 😉
Bende bugun 22 saatte bozdum sutlu kahve ictim aslinda bozmiyacaktim ama komsum kahveye geldi bozmak zorunda kaldim ne yiyecegimi hic bilmiyorum temizlik yapiyorum...sabahtan belli yorucu gecti halada bitmedi hayirlisi....
Kolay gelsin canım
Bence evde birsey yoksa omlet, haşlanmış yumurta, veya salata üzeri peynir kolay yemek alternatifleri olabilir yanına yoğurt ayran kefir ile ?
Slm kizlar,
bugunku menum,
6.30 2 yumurtayla peynirli omlet, 8 zeytin, 2 dilim peynir
10.00 yesil cay,
11.00 4 kofte, çoban salata, 1 bardak kefir,
Afiyet olsun 🥰

Selam arkadaşlar. Ben sadece fikrimi söylemek istedim. Bu karantina doneminde bende 6 kilo Aldim. Aldigim kilolari vermek istiyorum. 4 gündür diyetteyim. Aslinda diyet dememk lazim. Ilk basta hangi diyeti denesem diye araştırdım ama oruc diyeti mantıklı gelmedi. Çünkü virus doneminde kendimi ac birakmak belki bunyemde halsizlik yapip vitaminden düşürebilir diye düşündüm. O sebeple de herzmaanki yeme icmeme bir tik porsiyon azaltarak devam ettim ve sadece ekmegi tamamen kestim. Agzima ekmek hicbirsekilde vurmuyorum. Cayi sekerli icerdim onu kestim. Seker atmadan istedigim kadar cay icmeye devam ediyorum. Birde ivir zivir cok yerdim cips cikolata vs. Onlari tamamen kestim.
Bayan olarak ozel günüme denk geldigi icin canim aşırı tatli istedi ufacik bir kacamak yaptim ve elme vs yedim tatli istegimi bastirdim. Her neyse arkadaslar yani yine yemek yemeyi birakmadim sadece ekmeksiz bol su bol sebze yesillik esliginde yedim.
Ivir zivir dedigim gbi malesef yok seker ve ekmek haric herseyi yedim. Su an bile 1 kilo verdim. Zaten kilo aldiran en buyuk etken ekmek seker ve yagli aburcubur.
Onlari birakinca otomatik vermeye basliyorsunuz.
Karantina doneminde malesef hamur isiişi cok fazla yapip tukettik , aburcubur cekirdek tatli pasta cok yedim ve durdugum yerde 6 kilo almıştım. Smdi zaten zararli olan seyleri hayatimdan çıkartarak, hem ac kalmadan hemde virus doneminde bünyemi dusurmeden kilo veriyorum. Tavsiye ederim..
Ama ilk gunler ekmegi cok aradim ozellimle ekmeksiz doymadim. Ama 2. Gunden itibaren ekmekaiz doydugumu farkettim.
Herkese kolay gelsin
🤞
benimde bu diyette basladigimda en az 20 kg fazlam vardi ( arti burayi tamamen tesaduf eseri gordum ki iyi gormusum) kilo vermeye karar verdim ve yaklasik 1 ay kadar sabah nesfit aksam yemegi yerine kurutulmus meyve yulaf yogurt yedim bu donemde midem rahatsizlandi zaten sık sik mide agrimda olurdu IF Abasladigimdan beri midem cok rahat cok sukur yaklasik 1.5 ayfir yapiyo
Geçmiş olsun 💐
Verirsin verirsin sen iyi olda önemli olan o canım🥰

Afiyet olsun 🥰
Tartı günümüz Pazartesi saat 14 e kadar canım

50 Li kilolarda 1 haftada -1,2 bence muhteşem 😍
Menün çok abartılı gözükmedi sadece yufka ekmek ve zeytinyağlı sarma biraz karbonhidrat yükü onlar çıkartılsa bence iyi olur
Gerekirse FatSecret filan uygulamalar var kalori takibi de yapabilirsin 🥰

Kolay gelsin o tad uzun oruçlarda da olur, ketosis evresinde oluyor ve yağ yakımına işaret
Çok rahatsız isen bazıları Hindistan cevizi yağı ile çalkalama yapıyor internetten bakabilirsin 🥰

Merhaba
Öncelikle kilo verme çabanızda başarılar

Yazdıklarınız zaten bizim uyguladığımız şeyler
Bizde şekeri karbonhidratları ve abırcuburları kesiyoruz ve sağlıklı beslenmeye çalışıyoruz
Açıkçası yazdıklarınızı okuyunca sanki biz sürekli aç kalarak kilo vermeye çalışan bir grupmuşuz, sizde sağlıklı beslenme önerileri veriyormuşsunuz gibi hissettim.Böyle bir şey söz konusu değil.

Burada sağlıklı protein, bol yeşillik, yoğurt kefir gibi probiyotikler ağırlıklı olmak üzere beslenmeye çalışırız fakat kimseye genel çerçeve dışında öneride bulunulmaz ve hayat tarzına uymayan bir şey yapması önerilmez .
Konuda tek geçer kural herkesin kendi yaşam tarzına uyan beslenme penceresini seçip ona göre beslenmesidir. Grupta 12/12 beslenen de 20/4 De var.
Tüm doktorların aralıklı oruçla beslenmeyi vücuda dinlenme şansı vermenin hem sağlık hem de kilo vermek için elzem olduğunu açıkladığı ve otofaji denilen uzun oruç konusunu araştıran bilim adamının 2016 yılında Nobel Ödülü aldığını belirtmek isterim
Uzun oruçlar arada tutulursa şifadır ve ilk amac da kilo vermek değil, vücutta hücresel temizlik ve büyüme hormonu salgılatmaktır ki bu tüm dinlerde Farklı tarzlarda önerilen bir şifa yöntemidir.
Konuya katkınız İçin teşekkürler.
aralıklı oruç konusunda Biraz daha bilgilenmek isterseniz öncelikle ilk sayfa ilk postu okuyabilirsiniz
grubu cok guzel ifade etmissiniz bende bir cevap vermek istedim ama yazdim yazdim sildim surekli. ( belki burda iki paylasimi gorupte yargilayan insanlara nasil cevap verecegimi bulamayacagimdandir diye dusunuyorum) yaklasik 1.5 aydir burdayim ve 20/4 yapan biri olarak ilk gun basladigim menuleri ve suan ki menulerim arasinda daglar kadar fark var. Bence bu grup ihtiyaci olanlar icin cok faydali seyleri paylasan arkadaslarin oldugun bir yere dönüstü.... çabalariniz icin cok tskler sizede ayrica💜

Bugünkü menü 22 saat açlık sonrası Menüm
yarın yine niyetim 18/6 bakalım 😂

13: 2 yumurta, 50 gr beyaz peynir, 10 zeytin domates salatalık
15: 1 tabak Etli Nohut yemeği, cacık
8 km yürüdüm
Yeşil çay, kahve, maden suyu ve bol su içtim

benimde bu diyette basladigimda en az 20 kg fazlam vardi ( arti burayi tamamen tesaduf eseri gordum ki iyi gormusum) kilo vermeye karar verdim ve yaklasik 1 ay kadar sabah nesfit aksam yemegi yerine kurutulmus meyve yulaf yogurt yedim bu donemde midem rahatsizlandi zaten sık sik mide agrimda olurdu IF Abasladigimdan beri midem cok rahat cok sukur yaklasik 1.5 ayfir yapiyo

grubu cok guzel ifade etmissiniz bende bir cevap vermek istedim ama yazdim yazdim sildim surekli. ( belki burda iki paylasimi gorupte yargilayan insanlara nasil cevap verecegimi bulamayacagimdandir diye dusunuyorum) yaklasik 1.5 aydir burdayim ve 20/4 yapan biri olarak ilk gun basladigim menuleri ve suan ki menulerim arasinda daglar kadar fark var. Bence bu grup ihtiyaci olanlar icin cok faydali seyleri paylasan arkadaslarin oldugun bir yere dönüstü.... çabalariniz icin cok tskler sizede ayrica💜
Çok teşekkürler hep beraber alıyoruz bence bu güzel yolu 🧿❤️
Evet bir iki paylaşım görülüp üzerine her zaman Farklı yorumlar gelebilir hiç sıkıntı değil, ben bu sistemin sağlık açısından insülin dengesi açısından açlık krizlerini yenme açısından en faydalı program olduğunu düşünüyorum ve bunu kendimde değil tüm ekipçe kanıtlıyor olduğumuz İçin de ekstra gurur duyuyorum 🧿❤️
Benim için önemli olan bizim ekip olarak ne yaptığımızı biliyor olmamız , tüm Olumlu olumsuz eleştiri ve katkılara da elinden geldiğince anlatırım sistemi 🙏🥰

Afiyet olsun canım şifa olsun uzun oruçta başarılar 🙏🥰

Bilgi kirliliği eksikliği 😊

İş arasında oluyor bazen insan yetişemiyor
Afiyet olsun yarın biraz protein su ve yeşillikleri ilave edersen süper olur 🥰

Afiyet olsun 🥰 salata candır 😉

Intermittent fasting tam Türkçesi aralıklı oruçtur
Ama çoğu kişi belli saatler içinde yeme fikrine buz olduklarıniçin bunu açlık diyeti olarak duyurmuş bence 😉

Kolay gelsin canım
Bence evde birsey yoksa omlet, haşlanmış yumurta, veya salata üzeri peynir kolay yemek alternatifleri olabilir yanına yoğurt ayran kefir ile ?

Afiyet olsun 🥰
Evet yarin özen göstermeyi planliyorum menüme. Evimin temizligini bugün yaptim, yarinda izinliyim vakit bulurum insallah bolca.

Günaydın bal kızlar 💚
Şuan 18.saatimden bildiriyorum
muhtmelen birazdan açacağım
Protein ağırlıklı güzel bir kahvaltı ile
Şu ağzımdaki metal taddan nefret ediyorum sanki sürekli ağzım metal kokuyormuş gibi🙊
yokmudur bi çaresi😁
Ayyy bendede oluyor ya bi diyete basladiktan sonra. Damagimda genzimde tuaf birsey var. Tat degil degisik. Metal demekki nedne oyle oluyorki? Adini koyamadim oyuzden soramadim
al bendende okdar. Ama bende ilk. Duydugumda sadece adini duyunca dedim kesin bu ac kalarak yapiliyor. Oyuzden ucundan kiyisindan arastirmaya tenezzul. Etmedim bile. 🙈😂 Nasil olsa yapamam diye
Çok teşekkürler hep beraber alıyoruz bence bu güzel yolu 🧿
Evet bir iki paylaşım görülüp üzerine her zaman Farklı yorumlar gelebilir hiç sıkıntı değil, ben bu sistemin sağlık açısından insülin dengesi açısından açlık krizlerini yenme açısından en faydalı program olduğunu düşünüyorum ve bunu kendimde değil tüm ekipçe kanıtlıyor olduğumuz İçin de ekstra gurur duyuyorum 🧿
Benim için önemli olan bizim ekip olarak ne yaptığımızı biliyor olmamız , tüm Olumlu olumsuz eleştiri ve katkılara da elinden geldiğince anlatırım sistemi 🙏🥰
Insulin dengesi demişsin buna siddetle katiliyorum. Bir insulin hastasi olarak. Eger bu vucuda gercekten saglik vermese ben bu hastalikla ayilir bayilirdim..
Ve hayatimda ilk defa 6 7 den sonra bisey yemeyerek yasiyorum. Saskinim naisl guzel birsey 1 hafta oldu olucak inanilmaz rahatim. Insulin hastasi olarak cok cok memnunum. Yola devammm😁 ay bide hergun wc olsa kaptanim. Ya 🥵
O anlamad demedim 😂 16 yada 18 20 saat yemek yememenin insani hasta edecegini falan dusunuyolar 😂 sanki biz agzimiza lokma koymuyomusuz gibi dusunuyolar 😂
Alsind abilmiyorlarki obur turlusu bizi hasta ediyor.

Çok rahatsız isen bazıları Hindistan cevizi yağı ile çalkalama yapıyor internetten bakabilirsin

Çok teşekkür ederim canım bi bakayım internetten
Aslında bi ara duymuştum onu ama aralıklı oruç için yapıldığını bilmiyordum
Araştırıp yapayım hemen

Ayyy bendede oluyor ya bi diyete basladiktan sonra. Damagimda genzimde tuaf birsey var. Tat degil degisik. Metal demekki nedne oyle oluyorki? Adini koyamadim oyuzden soramadim
al bendende okdar.
Aynen canım aynısı bende de var işte
Ve sürekli olarak var
Yemek yesemde var artık oruç yapsamda var
Yaka yaka bitiremedimi yağları acep😂

X