Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Günaydın 14.08.2020
Kahvaltıdan önce Yeşilçay
Saat 11:30 kahvaltı kıymalı yumurta bir tane 5 zeytin salatalık domates bolca 5 badem 1 ceviz az peynir
Türk kahvesi ve su
Saat 16:00 bir top çikolatalı dondurma
Su
Saat 18:30 akşam yemeği
Küçük güveçte kaşarlı soslu köfte ve bol salata be 6-7 tane kızarmış patates 😢
Su çay
9500 adım yürüyüş
Kızlar arada dondurma yedim ama bu çok etkiler mi sizce bir daha yapmayayım mi? Yoksa canım çektiğinde azıcık tırtıklasam bir şey olmaz mo?
Ben de yiyorum dondurma, bence bir bak, dondurma yediğinde kilo vermen duruyor mu, devam mı ediyorsun vermeye, ona göre yol çizersin. Dondurma yediğim günlerde de kilo verdiğim için bu hafta yedim ben sık, ama kilo vermem azalırsa cikaricam. Dondurmali bugünkü menümü de yazayım bari:)
Sabah:Zeytin, çeçil peyniri, diyet pankek, 1 tatlı kaşığı bal.
Ara:KK70:ondurma
Öğleden sonra: Karides söğüş salata,5 köfte, karpuz.
Ara:yağ yakıcı kahveli,kakaolu, tarçınlı süt.

Kızlar iyi geceler
Çok yoğun bir gündü hiç bakamadım yazdıklarınızı okuyacağım şimdi
Gün bitmeden bari menüyü vereyim 🙈

18/6
12.30: 1 yumurta, 2 kk beyaz, 1 kk kaşar peynir 5 siyah zeytin , 2 ceviz, domates salatalık yeşil çay
16.45 : ızgara biftek 2 parça, yeşil salata,cacık
2 kaşık piyaz
Yeşil çay, kahve, bol su, maden suyu içtim

Kızlar bir şey soracağım şu kalori hesaplama programında almam gereken kaloriyi 900 yazıyor mesela ben 950 kalori yedim yaptığım yürüyüş atıyorum 500 kalori bu 950 den 500 mü çıkarıyoruz o günkü kaloriyi hesaplamak için

Hayirli geceler hanimlar
Menum
Sabah 11.00
Kabakli havuçlu yagsiz omlet
4 siyah zeytin
1 dilim tb ekmegi

Ara 15.00
3 yk yogurt icine 1 adet murdum erigi ve tarcin karisimi

Aksam 19.00
6 yk zeytinyagli fasulye
3 yk yogurt

2.5 lt su 1.5 lt detoks suyu

İyi geceler
Bugun cok hareketli gectı sabah 20 dk yurudum sonra kahve yesılcay su ıctım saat 4 te 1 tabak etli mantar ve bulgur pilavı yogurt yedım 1 saat daha yurudum sonra kahve ıctım suyumu da tamamladım.
Afiyet olsun canım 🥰
Ediyorum da baskanim inadimdan oldu nolduysa 😂 son 2 saat baya kotu oldum . Bu da tecrube oldu iste bana sınırımı ogrendim .
Evet sevgili diyetdaslarim bugun tek ogun yedim cunku 2 parca borek yedim 😂😂😂 aslinda 1 kere isirip tadina bakcaktim sein tuzsuz dedi diye ama borek cok severim bende yedim zaten sabah 2 tane leslie videosu yapmistim (-500 kalori) . Boregin yaninda 1 haslanmis yumurta beyaz peynir yagsiz pismis 3 tane kokteyl sosis (ketcap ve mayonez bandim ) yedim . Daha sonra kahvemin yaninda 2 parca bitterli cikolata yedim (pazartesi ben tartilmicakmisimcasina )
Toplamda 600 kalorilik bi beslenme oldu . Aksam da 1 saat eliptik ve egzersiz yaparim . Gunu kapatirim . Hafta sonlari bana yaramiyo esim haftasonlari da calissa ben hic diyetimi bozmam da iste yapcak bisi yok adam hafta sonu da evde 😂😂😂
zorlamadan sen zaten normal düzeninde devam etsem sporunla vs. gayet güzel gider 🥰
Haftasonları evde eşler olunca yemek işi çok zor oluyor biliyorum 🙈
Afiyet olsun 🥰
slm kızlar.menu yazsam mi acaba. birileri bana terliğini firlatmasa bari😅
saat 10.30 da
minik tabakta menemen
5 zeytin
3 4 lokma krem peynir
yarim somun😣
4 5 lokma çilek reçeli😣
sekersiz cay
saat 13.30 da
1 bardak kefir

saat 17 de
dana rosto yicem.300 gr olur heralde.
günu kapatacam.3 lt su.yürüyüşu de belki yaparim esim gelince.
buarada hesapladim 1500 kalori yapiyor.
günlük sınırım 1600 kalori.
Afiyet olsun 🥰 kalori limit içinde olmam güzel ama sen de yazmışsın zaten, kalorinin geldiği kaynak iyş değil yarın daha kaliteli kaynaklara yönelelim ki vücuda yardım edelim yağ kaybetmesinde 😉

Yoğunluktan yazamadım
20/4 yaptım yine
18 de açtım
Erişteli mercimek yemeği
Salata
Çayı kaç gündür şekersiz içiyordum dalgınlığıma geldi şekerli içtim sonrada ipin ucu kaçtı 🙈 2 küçük kare çikolata da yedim
Yarına 16/8 yapmak istiyorum kahvaltı yapmayı özledim
Bugün tartıldım sonunda 69.7 yi gördüm inşallah devamı gelir son 10 kilo artık gitsin😔
Afiyet olsun 🥰
İşte şeker alınca bünyeye hemen bir tane daha istiyor can ne ilginç bir şey ya gerisi geliyor hemen
Bugün 17/7 uyguladım
13:00 1 bardak süt, 1 dilim ekmek, yarımşar yeşil biber ve kırmızı biber, 4-5 parça peynir, zeytin, küçük bir parça helva, domates. Birkaç gündür kahvaltılarım hemen hemen aynı. Bugün fazladan küçük bir yeşil elma vardı.
Ben ders çalışırken akşam yemeğini eşim hazırladı.
18:00 tavuk dürüm ve birkaç çatal patates kızartması.
Akşam yemeği sağlıklı olmadı malesef.
2,5 litre su ve 1,5 km yürüyüş yapabildim.
Afiyet olsun canım 🥰
Yarın biraz daha dikkat 😉
Bugün 20/4 yaptım. 18:30 da yemek faslını kapattım.
13:45 hergün hemen hemen aynı şeyleri yediğim için artık yazmak istemiyorum. 😬 Ek olarak menüye bazen meyve girip, çıkıyor.
18:00 bir kase terbiyeli şehriye çorbası, bir tabak fasülye dizmesi, bir kase yoğurt, iki orta boy dilim karpuz, küçük bir kase salata.
Şimdilik 2 litre su.
Bir de açlık diliminde şekersiz türk kahvesi içilebildiğini biliyorum ama kahveye birer çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve tarçın da koyuyorum. Acaba bu karışımı beslenme penceresinde mi içmek gerekir? Bu durum uygun değilse bundan sonra dikkat edeyim.
Afiyet olsun. Beslenme fazında iç canım Hindistan cevizi yapı ve tarçını. Açlık evresinde olmaz.
Aç karnına tüketeceksen de tam orucunun bitişine yakın ilk öğün öncesi olabilir 😂
günaydın,
14.08.2020
14:00 bezelye ve pilav yedim,
21:00 patates yemeği ve biraz bamya yemeği yogurt
3 lt su ve yeşil çay turk kahvesi aralarda içildi
pazartesi tekrar tartılma inş iyi sonuclar olur herkese iyi haftasonları :)
Afiyet olsun canım 🥰
Patates pilav bezelye üçü de yoğun karbonhidrat nişasta ve hepsi de çok acıktırır bu sebeple aynı gün çok tüketmemeli
Eğer biraz daha protein eklersen inan alacağın sonuçlar çok daha iyi gelecek 🙏😉
Dünkü menümden merhabalar 😂😂
Sabak küçük bir poğaça yedim akşamda karışık ızgaranyedim:) sınavım güzel geçti stres bitti içim rahat :)
Haydi gözün aydın iyi sonuçlar al insallah 🙏
Afiyet olsun 🥰
Günaydın 14.08.2020
Kahvaltıdan önce Yeşilçay
Saat 11:30 kahvaltı kıymalı yumurta bir tane 5 zeytin salatalık domates bolca 5 badem 1 ceviz az peynir
Türk kahvesi ve su
Saat 16:00 bir top çikolatalı dondurma
Su
Saat 18:30 akşam yemeği
Küçük güveçte kaşarlı soslu köfte ve bol salata be 6-7 tane kızarmış patates 😢
Su çay
9500 adım yürüyüş
Kızlar arada dondurma yedim ama bu çok etkiler mi sizce bir daha yapmayayım mi? Yoksa canım çektiğinde azıcık tırtıklasam bir şey olmaz mo?
Afiyet olsun 🥰
Dondurma meyve süt grubu hakkımız aslında ama şunu düşünelim içinde gerçek beyaz şeker var dolayısı ile tatlı tüketimi insülin tetikleyip acıktırma ve daha fazla Tatlı isteği yaratır
Evet arada 1 top bir şey olmaz ama “gerçekten “ arada ise 😉😊
Kizlar birsey sorum 24 yada 48 saat oruclari ne icin yapiyorsunuz yararlari nedir. Kiloda etkisi nedir

@eddak canım uzun oruçlar aslında vücutta yağ yakma, hücresel yenilenme, insülin dalgalanmalarına karşı daha dirençli olma ve yeni sağlıklı hücre üretme için yapılır
Kilo verdirir evet ama herkesin özelinde değişir rakam
Uzun orucu tutmak kadar açarken ki kısım daha önemlidir beslenmeye bir anda yüklenmemek gerekir 🥰

Merhaba bende if diyetine başlamak istiyorum hatta an itibariyle bugün başlıyorum saat onda kahvaltı ettim üstüne bir de dondurma yedim temin tartılayım dedim 69.40 çıktı gözlerim yuvalarından çıktı hiç 65 üstüne çıkmamıştım çok üzüldüm anladığım kadarıyla kahvaltı ve akşam yemeği arası sekiz saat olmalı bende en geç saat altıda akşam yemeğimi yerim bugün
Merhaba bende ilk bugün başladım
Sabah kahvaltımda
10:30 bir küçük sigara böreği bir fincan çay üç zeytin yedim
12:00 bir çubuk dondurma yedim ve ben o dondurma sonrası tartılıp 69 görünce diyete başladım aklımdaydı ama cesaret edemiyordum
18:30 bir tabak bezelye bir dilim kepek ekmeği bir küçük kase yoğurt yedim bu saatten sonra artık yeşil çay içerim akşam
Merhaba hoşgeldin
İlk sayfada aralıklı oruç konusunda çok Bilgi ve grup ile ilgili kurallarımız var bakabilirsin 🥰
Kahvaltı ve akşam yemeği arası 8 saat olacak diye kural yok ara öğün şart değil ama ihtiyaç duyuyorsan yaparsın
Menünde yiyeceklerde protein çok az bu şekilde doymazsın , protein kilo verme konusunda sebze ve yoğurtlarla baş tacımız 😂
Selam kızlar, Selam başkan
Dün herşey yoluna girdi elhamdülillah 🤭 ama dün yakın bir akrabamın virüsten dolayı vefat ettiğini duydum çok etkilendim ve dünden beri baş ağrısı çekiyorum umarım uzun sürmez bu hafta benim için hiç verimli bir hafta olmadı inşallah ilk ve son olur
Pazartesi çok sağlıklı enerjik bir şekilde görüşmek üzere 🙋‍♀️
Allah rahmet eylesin canım üzüldüm 😞
Allahım bitsin artık şu bela😞
Sam kızlar

Bugün oruca devam ediyorum insallah bozmam. Menü yok

Kahve sodaya devammmm :KK54:
Şifa olsun inşallah canım dikkat et kendine 🥰🤩
Bugün herkesin ödül günü sanırım ben de öyle yaptım :KK22:
11de kahvaltı erikli şeftalili smoothie
1 ara türk kahvesi ceviz badem
2 buçukta öğle yemeği köfte pilav pide salata ezme ve sonra iki kaşık sütlaç
4 ara öğün un kurabiyesi, siyah üzüm
6 akşam yemeği taze fasülye,yoğurt ve 2 dilim siyez ekmeği
spor sadece yürüyüş yaptm 10 bin adım 420 kalori
Spor süper ama menü için ne desem bilemedim 🙈
Afiyet olsun 🥰
Selam kizlar
20/4 yaptım
16.00
Yulaf lapasi 1 küçük muz 3 bogurtlen 3 cilek 1 tatli kasigi bal 5 cig fındık 5 cig badem ile
20.00
Etli taze fasulye 2 servis kasigi
3 yemek kasigi pilav
Yogurt
3.500 su
1 karisik bitki cayi
1 sade Türk kahvesi
Afiyet olsun 🥰
Bugun klasik bir kahvalti yaptim
Carsiya gittik tam 4 saat gezmisiz eve geldik en pratik ne yapabilirm
Tarahana corbasi ve yogurt yedim yaninda da domates ve sogan
Bu kilolar cok inatci gitmem diyor baska birsey demiyor yaaa ne olacak bu kilolar
Afiyet olsun 🥰
Gidecek gidecek sabır 💪🏆
Kızlar biz bugün evimize döndük

Anne evinin son günleri aşırı cozuttum

Pazartesi tarti aglatacak buyuk ihtimal

Hayırlısı bakalım
İnşallah canım iyi sonuçlar gelir
Olmazsa da artık kendi düzenindesin toparlarsın hızla 🙏🥰
Ben de yiyorum dondurma, bence bir bak, dondurma yediğinde kilo vermen duruyor mu, devam mı ediyorsun vermeye, ona göre yol çizersin. Dondurma yediğim günlerde de kilo verdiğim için bu hafta yedim ben sık, ama kilo vermem azalırsa cikaricam. Dondurmali bugünkü menümü de yazayım bari:)
Sabah:Zeytin, çeçil peyniri, diyet pankek, 1 tatlı kaşığı bal.
Ara:KK70:ondurma
Öğleden sonra: Karides söğüş salata,5 köfte, karpuz.
Ara:yağ yakıcı kahveli,kakaolu, tarçınlı süt.
Afiyet olsun dondurma ve tatlı için görüşlerim yukarıda 🥰

Kızlar bir şey soracağım şu kalori hesaplama programında almam gereken kaloriyi 900 yazıyor mesela ben 950 kalori yedim yaptığım yürüyüş atıyorum 500 kalori bu 950 den 500 mü çıkarıyoruz o günkü kaloriyi hesaplamak için
Mantıken öyle olmalı hiç bakmadım ona desem 🙈
Canım o programlarda galiba egzersiz girebildiğin alan da var onu yazınca birşey değişiyor mu

Hayirli geceler hanimlar
Menum
Sabah 11.00
Kabakli havuçlu yagsiz omlet
4 siyah zeytin
1 dilim tb ekmegi

Ara 15.00
3 yk yogurt icine 1 adet murdum erigi ve tarcin karisimi

Aksam 19.00
6 yk zeytinyagli fasulye
3 yk yogurt

2.5 lt su 1.5 lt detoks suyu
Afiyet olsun 🥰

Afiyet olsun canım 🥰

zorlamadan sen zaten normal düzeninde devam etsem sporunla vs. gayet güzel gider 🥰
Haftasonları evde eşler olunca yemek işi çok zor oluyor biliyorum 🙈
Afiyet olsun 🥰

Afiyet olsun 🥰 kalori limit içinde olmam güzel ama sen de yazmışsın zaten, kalorinin geldiği kaynak iyş değil yarın daha kaliteli kaynaklara yönelelim ki vücuda yardım edelim yağ kaybetmesinde 😉

Afiyet olsun 🥰
İşte şeker alınca bünyeye hemen bir tane daha istiyor can ne ilginç bir şey ya gerisi geliyor hemen

Afiyet olsun canım 🥰
Yarın biraz daha dikkat 😉

Afiyet olsun. Beslenme fazında iç canım Hindistan cevizi yapı ve tarçını. Açlık evresinde olmaz.
Aç karnına tüketeceksen de tam orucunun bitişine yakın ilk öğün öncesi olabilir 😂

Afiyet olsun canım 🥰
Patates pilav bezelye üçü de yoğun karbonhidrat nişasta ve hepsi de çok acıktırır bu sebeple aynı gün çok tüketmemeli
Eğer biraz daha protein eklersen inan alacağın sonuçlar çok daha iyi gelecek 🙏😉

Haydi gözün aydın iyi sonuçlar al insallah 🙏
Afiyet olsun 🥰

Afiyet olsun 🥰
Dondurma meyve süt grubu hakkımız aslında ama şunu düşünelim içinde gerçek beyaz şeker var dolayısı ile tatlı tüketimi insülin tetikleyip acıktırma ve daha fazla Tatlı isteği yaratır
Evet arada 1 top bir şey olmaz ama “gerçekten “ arada ise 😉😊

Bende gitmiyo ki . Ekstra cabalamam gerekiyo . Ama bugun esimin is arkadasina gittik . Esi beni gorunce sanki baska biri var nasil boyle kilo verdin dedi , bendeki havayi gor ama bi kabardim boyle oturdugum yerde 😂😂😂 kot pantolonla likrali dar bi badi giymistim . Hic bi yerimde firtlamiyodu . Onceden kat kat giyiyodum yazin bile firtlayan yerlerim kapansin diye yada 2 beden buyuk tisortler aliyodum 😂😂😂 vakti zamaninda bu bana olur diye aldigim ama giyince her yerim firtlayan bi tisort diye giymedigim bi tisorttu 😂😂😂 ve kesinlikle siyah degildi 😂😂 boyle mutlu bi gundu ama savasmam gerekti cunku kadin bana surekli meyve suyu ic pasta ye diyip durdu diyetteyim dememe ragmen 😣😣😣 yemedim 1 sade kahve ictim sadece 😎

Günaydınlarrr herkese bugün güne çok güzel sağlıklı uyandım çok şükür sabah yürüyüşümü yaptım🤗
20200816_084430.jpg

blondeaddict canim yukardan mesajimdan alıntı yapip yorum yazdığın uyarısı geliyir ama mesajini göstermiyor haberin olsun canim en son bişey sordun birsey filan yazdiysan göremiyorum :KK200:

Selamlar hepinize güzel insanlar bugün bu haftanin en yağ yakan gününü geçirmenizi dilerimmmmm
Sabah sabah Menüm gelsin:kk77:

60. Saatten selam olsun rekorumu kıramadım ama onurlu ve mutluyum:KK70: gözüm kararinca bozdum mecburen

Sabah 9:00
Biberli omlet, 2 dilim ekmek,peynir, tereyag bal (birer cay kaşığı) sarelle (1 tatli kasigini az geçmiştir valla ilk cikolatam aylardir affiniza sığınayım)

Ara 2 incir

Akşam tavuk izgara yeşillik kefir 1 şeftali
Regl tatli krizi cekiom kötü gune denk geldi pazar pazar :kızgın: her cısımada bi cevabim var :)

Valla kac saat oruc yaparsam yapiyim benim iştahım gitmiyor. Istahi gidenleri alkışlıyorum :KK54::KK25:

15.08.2020 günaydın😊
Saat 12:00 kahvaltı
2 adet haşlanmış yumurta 5 zeytin domates salatalık peynir bir silim 1 ceviz azıcık dut kurusu
Su ve Türk kahvesi
16:30 büyük boy elma
Yürüyüş 10000 adı
19:00 akşam yemeği
4 köfte azıcık salata bir kase yoğurt
Çay ve su

slmlar.
bugünkü menümü simdiden yazayim da unutmayayim.
saat 11.15 de
1 tavada yumurta az yag ile
3 siyah zeytin
ceyrek domates ve salatalik
kk kadar peynir
1 dilim somun ekmek
sekersiz cay

saat 15 de
1 tabak yesil fasulye yicem.

kaloriyi hesapladim 600 kalori yapiyor.
kalori hesaplayan arkadaşlarimiz sizce de dogru mu hesaplamisim.fat secret ile google da biraz farklilik var.

belki öğlene 1 bardak süt ve tarcin da ekleyebilirim 600 kalori ise.
fazlaysa eklemem.

Selamlar hepinize güzel insanlar bugün bu haftanin en yağ yakan gününü geçirmenizi dilerimmmmm
Sabah sabah Menüm gelsin:kk77:

60. Saatten selam olsun rekorumu kıramadım ama onurlu ve mutluyum:KK70: gözüm kararinca bozdum mecburen

Sabah 9:00
Biberli omlet, 2 dilim ekmek,peynir, tereyag bal (birer cay kaşığı) sarelle (1 tatli kasigini az geçmiştir valla ilk cikolatam aylardir affiniza sığınayım)

Ara 2 incir

Akşam tavuk izgara yeşillik kefir 1 şeftali
Regl tatli krizi cekiom kötü gune denk geldi pazar pazar :kızgın: her cısımada bi cevabim var :)

Valla kac saat oruc yaparsam yapiyim benim iştahım gitmiyor. Istahi gidenleri alkışlıyorum :KK54::KK25:
60 saat çok güzel, tartıldın mi, ne kadar gitmiş? regl öncesi biraz şişkinlik de olabilir, regl bitince daha doğru sonuç verir gerçi tartın.

slmlar.
bugünkü menümü simdiden yazayim da unutmayayim.
saat 11.15 de
1 tavada yumurta az yag ile
3 siyah zeytin
ceyrek domates ve salatalik
kk kadar peynir
1 dilim somun ekmek
sekersiz cay

saat 15 de
1 tabak yesil fasulye yicem.

kaloriyi hesapladim 600 kalori yapiyor.
kalori hesaplayan arkadaşlarimiz sizce de dogru mu hesaplamisim.fat secret ile google da biraz farklilik var.

belki öğlene 1 bardak süt ve tarcin da ekleyebilirim 600 kalori ise.
fazlaysa eklemem.
Kuzum, tarçın, kakao ve Türk kahvesinden birer çay kaşıgi koyup sütle yaptığında yağ yakıcı özelliği var, özellikle göbekteki yağlar icin. Bence sen kendini kısıtlama, kisitlamayinca daha az yiyorsun, diğer türlü yasak gelince daha çok yeme istegin oluyor gibi gördüm menulerinden.

X