Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Günaydın kızlar 🥰
Ay benim tartınin pili azalmis degisince kilom da değişti eksi yönde çok sevindim🤭
Bende kilo aldım diye kafayı yiyorum meğerse pilim azmis 🤣🤣🤣
🤣🤣 Çok iyi haber, gözün aydın, süper gidiyoruz.
100 gr gitse bile insan mutlu oluyor ki zaten 🤗

Çok güzelsin maşallah 🥰

Ha ha dün 70
Bugün 68.3
Kilosundan memnun olmayan pili yenilesin 🤣🤣🤣1.7 kilo garanti
Dün bide pizza ile pasta yedim 😁
Çok teşekkür ederim 🥰 sen güzel bakıyorsun 🤗
Ahahaha 😂 baktık ki tartıda fazla kilomuz, şöyle bir iki silkeleyip tekrar çıkalım
Ben arada karbonhidrat abartıyorum, vücudu şaşırtıp devam ediyorum. Diğer türlü duruyor kilo verme zaten 😅

Çok teşekkür ederim 🥰 sen güzel bakıyorsun 🤗
Ahahaha 😂 baktık ki tartıda fazla kilomuz, şöyle bir iki silkeleyip tekrar çıkalım
Ben arada karbonhidrat abartıyorum, vücudu şaşırtıp devam ediyorum. Diğer türlü duruyor kilo verme zaten 😅
Tek öğünde metabolizma yavaşlayabilir Merve
Arada bir kaç öğün hafif de beslenmene
Ben bazen 14/10 yaptım 😁
2 haftadır korumada yım diye 12/12 bile oldu 16/8 yüzde yüz riayet etmiyorum artık🤭

Tartilma konusunda uyandıktan 2 saat sonra filan 200 gram daha eksi çıkıyor 😁
Şiş ödem gidiyor biraz eğer hemen işe gitmeyecek sen hafta sonu filan geç tartil çok farkeder 🤭🤭
Ben dün 7 de tartıldım🤭🤭
Bugün 11 de 😁😁😁

Merhaba kızlar nasılsınız? 🥰
Dün hiç vaktim olmadı girmeye koruma döneminde yine ara ara menü yazacagım kontrollü olmak adına o sebeple dünkü menü Gelsin

10: 2 yumurtalı menemen, 1/2 simit ( kaç ay oldu yemeyeli inanın hatırlamıyorum ) , 50 gr peynir ,5 zeytin
domates salatalık yeşil çay
13.30 civarı: etli kuru fasülye cacık
15:1 elma,1 bardak kefir
18: 1 kase mercimek çorba, lor peynirli salata

koruma döneminde yine akşam geç kapanış yapmamaya çalışacağım 16/8 gibi oldu
Yürüyüş 5 km

Tek öğünde metabolizma yavaşlayabilir Merve
Arada bir kaç öğün hafif de beslenmene
Ben bazen 14/10 yaptım 😁
2 haftadır korumada yım diye 12/12 bile oldu 16/8 yüzde yüz riayet etmiyorum artık🤭

Tartilma konusunda uyandıktan 2 saat sonra filan 200 gram daha eksi çıkıyor 😁
Şiş ödem gidiyor biraz eğer hemen işe gitmeyecek sen hafta sonu filan geç tartil çok farkeder 🤭🤭
Ben dün 7 de tartıldım🤭🤭
Bugün 11 de 😁😁😁
Ay bunu öğrendiğim iyi oldu 😁
Ben de farkediyordum aslında biraz geçince daha çok indiğini ama ne bileyim demek doğruymuş 😁😍
Sabah çok erken işe gidiyorum ben 7.45te işte oluyorum genelde.
Ondan dolayı erken tartılıyorum mecburi 😅
Metabolizmam yavaşlamıyor çünkü süreli şaşırtıyorum.
Hep aynı beslenmediğim için şükür bir yavaşlama olmadı 😁 teşekkür ederim fikir verdin 😁😁🤗

Merhaba aralikli orucla 6 ayda -31 kilo mu :KK57: masallah tebrik ediyorum.
Aralikli orucun hangi türünü kullandiniz peki farkli programlar varya🤔
Teşekkürler 🥰
Genellikle 18/6 Arada 20/4

aynen kaptanim.birazcik azalttim.ins yarin ve sonraki günlerde de karbonhidrat içeren seyleri kesicem.aslinda aburcubur yemiyorum da gözüm yemeklerde ve ekmekte.
aynen kaptanim.birazcik azalttim.ins yarin ve sonraki günlerde de karbonhidrat içeren seyleri kesicem.aslinda aburcubur yemiyorum da gözüm yemeklerde ve ekmekte.
can sıkıntısı durumu da degil de gerçek açlık gibi.
bi süre törpülemem lazim.tartim feci.
bu hafta da artiyim büyük ihtimal.neden böyle oldu bilmiyorum.geldim geldim tam 9 kilo kalmisken geri yukari ciktim.uzatmasaydim 2 ayda biterdi bu iş.
bu arada seni de tebrik edemedim.cok giremedim.dün girdim.gordüm ama alinti yapmayi unutmusum.
çok sevindim.masallah haftasina girmeden hedefin de altina indin.maşallah kaptanim.inş hayatin boyunca bu kiloda sabitlenirsin.❤

slm kizlar.bugünku menüm
saat 11.30 da
2 haş yum.
4 zeytin
kk kadar peynir
domates biber
1 dilim ekmek
sekersiz cay

saat 14.10 da ara
1.5 bardak sütlu tarcinli kahve
minik bi tabakta (kuru üzüm kuru dut,2 dilim muz)

saat 17.30 da
3 yk barbunya
firinda 4 köfte patates
1 tabak zeytinyağli sebze (patlican domates biber soğan)
2 bardak ayran

ilk defa bugün aclik cekmedim.doydum baya.bundan sonra da 2 ana 1 yada 2 ara seklinde gidecem.sapitmamak icin.
2 lt su
canım teşekkürler iyi dileklerin için umarım hep beraber başaracağız 🥰
Evet canım daha iyi menüler kendi dengeni bul, vucüdunu ihtiyaçlarını dinle ki uzun vadede tümden Kopma 🥰
İyi geceler kızlar
Utanarak dün ne yediğimi hatırlamıyorum desem🙈 kafam o kadar dolu ki... Çocuklar ,tezim, ev.... Offf... Bazen hepsinin yarım kaldığını düşünüyorum. Neyse :confused:ama dikkat ettiğimi 6/18 yaptığımı hatırlıyorum.
Gelelim bugünün menüsüne 6/18
5.00 sade kahve
9.00 3 zeytin 3 dilim etimek çökelek sahanda yumurta 1 çay kaşığı ev yapımı vişne reçeli
12.30 gendime çorbası
16.00 Bir tane haşlanmış patates ve çay
15 dakika leslie b.
9.327 adım
bugün stresten ya da yağmurdan bilmiyorum kendimi temizliğe verdim. 4 saat temizlikEki Görüntüle 2716090
Canım kolay gelsin işlerinde koş temposu çok zor biliyorum 🙏
Ev iş çocuk birde pandemi şartları bunaltıyor ama şu dönemden insallah hepimiz güçlenerek çıkacağız 🏆😍
İyi geceler
Sabah
2 Haslanmıs yumurta
50gr örgü peynir
1 salatalık
2 kuru kayısı
1yk fıstık ezmesi

Ara
13 gr hindistan cevizi yağlı kahve

Aksam
4 dal Haslanmıs brokoli
4 köfte
3yk mantı 🙈
1dilim baklava 🙈

Birkaç gun misafirlerim var. Çok kasmadan devam edeceğim pztesi gününe kadar 🙊
Kolay gelsin misafirlerle 🥰
iyi geceler kızlar benim hamilelikten bu yana devam eden bir kasik ağrım var bazen hafifliyor bazen bacağa vuruyor ve yürümekte zorluk çekiyorum dr gittim kaç kez hiçbirşey bulamadılar dün yine fena tuttu bende arkadaşa sülük atyirdim 7 tane sabah çok iyi kalktım hiç ağrım kalmamıştı sanki tüm evi supurdum 5 çocuk malum ikindi vakti ödem oluştu ağrım çoğaldı normalde dinlenmek lazımdı şimdi iyi gibiyim dunde menü atamadim malum sizinle paylaşmak istedim

12 peynir zeytin 1yumurta tere 2dilim ekmek

17 1 tabak prasa
1kse yoğurt su çok icemedim regli basladi
hakkınızı helal edin uzun oldu biraz
Geçmiş olsun dikkat et kendine
5 çocukla gerçekten işin bitmez
Allah güç kuvvet versin canım 🙏🥰
Merhaba, iyi geceler. Günübirlik İzmir'e, Marmaris'e git gel, günlük iki üç saatlik uykular, iş, yatılı misafir vs derken elime telefonu alacak halim kalmadı. Yine de hergün farklı aralıklarla İf yapmaya devam ettim. Sadece kahvaltıyı öğleden önceye çekmek durumunda kaldım. Akşam yemeği saatinde bir değişiklik olmadı. Ara öğünlerde neredeyse bir şey yiyecek zamanım olmuyor. Bu hafta fazla oynama olmaz gibime geliyor ama erkenden de konuşmak istemiyorum. Bu hafta yemeği hep eşimle kardeşim yaptı, ne yapmışlarsa yedim akşam, pek dikkat edemedim. Haftanın geri kalanı da böyle geçecek gibi.
Bugünün menüsü;
10:00 2 yumurtadan sütlü omlet, zeytin, birkaç dilim sucuk, 1 tane boyoz, iki fincan şekersiz çay, domates, salatalık ve biraz peynir.
12:00 şekersiz filtre kahve
15:00 yarım fincan süt
19:00 1 tane tavuk dürüm, bir kase yoğurt, bir tane küçük salatalık turşusu

2 litre su.
O kadar gidiş geliş tempoya rağmen devam etmen süper
Bazen de şartlar belirliyor dert etme Allah sağlık versin zaten düzene girince oturur hersey 🙏
Bugunku menum 18/6
7.30 da kahve
10.30 limonlu su
11.10 da yagsiz soganli yumurta pisirdim , 3 tane kiraz domates maydanoz lor ve 1 wasa 1 tane diyet bisküvi.
16.20 de 100 gr tavuk yagsiz soteledim yesil salata , 2 ceri domates be yarim kasik lorla limonladim.
2 lt su
11482 adim
30 saat leslie boosted.
Afiyet olsun 🥰
Dünkü menü
Biber sote
Haslanmis yumurta
Peynir
Zeytin
Yeşillik
Bir sürü dilim kepekli ekmek 🙈
Öğlen
Tavuk sote
Acı biber turşusu
Ekmek

Spor 1 saat eliptik su 1.5 lt

Üstüne bide bu saatte acıktım kalktım badem atıştırdım uyku semesi . Sonra bi baktım badem yiyorum eee dedim kendime oruç ne oldu 😂😂 galiba ekmekten dolayı bu kadar acıktım ben . Normalde saat 9 10 a kadar gidiyordu.

Yani az değil tabi arada 2 beden fark var şimdi 😂 ama maşallah sana ben senden çok çok fazla ama kendi potansiyelime göre az kacamak yaptım 😂😂😂

Bugünkü menü
Sabah haşlanmış yumurta 3 sosis domates salatalık peynir 1 dilim ekmek
Oğlan 1 hamburger birazda patates . Hayatımda uzun bi aradan sonra ilk defa 1 hamburgerle bıraktım hala şoklardayım birazdan da eliptik ve egzersiz yapcam diye umuyorum inşallah 😂😂
Canım 2 beden az mı ya 👏
Dediğin gibi kendine göre az kaçamak yapıyorsun ben biliyorsun hiç yapmadım o farkediyor tabi ama önemli olan sürdürmek insanın kendini tanıması ben herkes bu tür yapsın diyemem kimi der ki ben öyle yapsam sonra deli gibi bozarım 😂
o sebeple kendimizi tanıyıp ona göre ilerliyoruz zaten ki sende bu işte gayet dürüst ve bilinçlisin 😍👏
Önemli olan ilerlemek 3 kilo olsun 30 kilo olsun farketmez ,1-0 olsun bizim olsun 😂😂😂
evet sır bu HEP dikkat etmek.. çünkü bizde durum hep şu kendi adıma söyleyim... zayıflayıp ideal kiloma kavuşuyorum. 1 ay diyetten çıkmanın verdiği hisle NORMAL İNSANLAR KADAR yiyorum. bakmışım kilo almışım. sonraki takip eden aylardada alışkanlığa dönüyo bir bakmışım 4 ay geçmiş ben 15 kilo almışım. Ama allah biliyo normal yerim asla çok fazla değil...

Koruma döneminde, haftada 2 gün istediğim şeyi yemeyi düşünüyorum. 5 gün yine dikkat ve spor. bunu başarırsam korurum yoksa bunca çekilen çile başa saracak... Koruma dönemindeki arkadaşlara da fikir olabilir isterlerse.
Canım tabi ki olur bu program
Önemli olan kendini kısıtlanmış hissetmemek 🥰
Gü nay dınn 😂
Seda Sayan girişi yaptım kızlar. 😚👈
Annem ve kardeşim memlekete İzmire gittiler, babamla evde tek kaldık ikimiz de çalıştığımız için.
Çok fazla bir şey yiyemem de zaten artık. 😅
Tartıldım sabah bir de ne göreyim..
63.7 😍
İnanamıyorum, aşırı mutlu oldum.
Sabrın sonu selamet 🤲🏼
Hemen sizinle paylaşayım istedim.. 🥰
Az kaldı az, hepimiz sağlıklı kilolarda olucaz. 🤗
Tebrikler süper 👏🤩

Merhaba kızlar bende Bi karar verdim artık kaza orucu yla aralıklı orucu birleştircem dün dini oruca niyetlendm en son öğünümü 4 de yapmıstım boooolca su ve maden suyu içtm suan orucum sıfır su içtim ama akşam ezanı 5i geçe okunuo imsakta 5de yani o arada 3 litreye tamamlarım suyumu az once tartıldm şükür aldıgım fazlam gitmiş 🥳 yem3 pencerem 22/2 fln olur heralde tek ögün bide aramğ0n düşünüyorum sahur yapan biri değilim zaten bakalm nasıl gidicek reglime bi kaç gün kaldı ama bttkten sonra kaza orucumla devam edicem sürece inş akşam menüm
1 yemek tabagı pırasa
1 çatal Makarna
1 küçücük dilimde ev yapımı su böreği
Bol yeşil salata
1 bardak kefir olur gibi artı bişe olmaz sanırım herkese iyi akşamlar 🥰

Ay bunu öğrendiğim iyi oldu 😁
Ben de farkediyordum aslında biraz geçince daha çok indiğini ama ne bileyim demek doğruymuş 😁😍
Sabah çok erken işe gidiyorum ben 7.45te işte oluyorum genelde.
Ondan dolayı erken tartılıyorum mecburi 😅
Metabolizmam yavaşlamıyor çünkü süreli şaşırtıyorum.
Hep aynı beslenmediğim için şükür bir yavaşlama olmadı 😁 teşekkür ederim fikir verdin 😁😁🤗
Benim bir kez 500 gram oynadi şaka gibi.
Hatta sabah aç karnına spor yapıp tartilinca da çok fark olur 😁
Bazen de ne yaparsan yap 100 gram gitmez🤣🤣

Benim bir kez 500 gram oynadi şaka gibi.
Hatta sabah aç karnına spor yapıp tartilinca da çok fark olur 😁
Bazen de ne yaparsan yap 100 gram gitmez🤣🤣
Evet benim de öyle. :KK70: Çok gittiği zaman aşırı mutlu oluyorum ama bazen 1 gr veremiyorum :KK70:
Spor yapmıyorum ben ama dans ediyorum bir de at kılı fırçası kullanıyorum çok faydasını gördüm :KK70:

Teşekkürler 🥰

Evet canım daha iyi menüler kendi dengeni bul, vucüdunu ihtiyaçlarını dinle ki uzun vadede tümden Kopma 🥰

Ev iş çocuk birde pandemi şartları bunaltıyor ama şu dönemden insallah hepimiz güçlenerek çıkacağız 🏆😍

Bazen de şartlar belirliyor dert etme Allah sağlık versin zaten düzene girince oturur hersey 🙏

Afiyet olsun 🥰

Canım 2 beden az mı ya 👏
Dediğin gibi kendine göre az kaçamak yapıyorsun ben biliyorsun hiç yapmadım o farkediyor tabi ama önemli olan sürdürmek insanın kendini tanıması ben herkes bu tür yapsın diyemem kimi der ki ben öyle yapsam sonra deli gibi bozarım 😂
o sebeple kendimizi tanıyıp ona göre ilerliyoruz zaten ki sende bu işte gayet dürüst ve bilinçlisin 😍👏
Önemli olan ilerlemek 3 kilo olsun 30 kilo olsun farketmez ,1-0 olsun bizim olsun 😂😂😂

Tebrikler süper 👏🤩
Çok teşekkür ederim kaptanım. :KK70:
Yolunuzdan gidiyorum.:KK200::nazar:

Teşekkürler 🥰

Afiyet olsun 🥰

Canım 2 beden az mı ya 👏

Tebrikler süper 👏🤩

Yavaş yavaş veriyorum kiloyu , artık kabullendim ben böyleyim yavaş verebiliyorum o yüzden takmıyorum hiç kafama , kilo vermekle beraber verdigimi de korumaya çalışıyorum 😂 hiç değilse kilo almıyorum 😂😂 fukara tesellisi gibi oldu ama yapcak bisi yok 😂😂

Merhaba kızlar bende Bi karar verdim artık kaza orucu yla aralıklı orucu birleştircem dün dini oruca niyetlendm en son öğünümü 4 de yapmıstım boooolca su ve maden suyu içtm suan orucum sıfır su içtim ama akşam ezanı 5i geçe okunuo imsakta 5de yani o arada 3 litreye tamamlarım suyumu az once tartıldm şükür aldıgım fazlam gitmiş 🥳 yem3 pencerem 22/2 fln olur heralde tek ögün bide aramğ0n düşünüyorum sahur yapan biri değilim zaten bakalm nasıl gidicek reglime bi kaç gün kaldı ama bttkten sonra kaza orucumla devam edicem sürece inş akşam menüm
1 yemek tabagı pırasa
1 çatal Makarna
1 küçücük dilimde ev yapımı su böreği
Bol yeşil salata
1 bardak kefir olur gibi artı bişe olmaz sanırım herkese iyi akşamlar 🥰
Allah kabul etsin kaza oruçların 🙏
Zaten dini orucun da bir amacı zararlı şeylerden uzak kalmak , fazla tüketmemek ve şükür etmek, sağlık bulmak
Bu sebeple şimdiden şifa olsun inşallah 😍

Evet benim de öyle. :KK70: Çok gittiği zaman aşırı mutlu oluyorum ama bazen 1 gr veremiyorum :KK70:
Spor yapmıyorum ben ama dans ediyorum bir de at kılı fırçası kullanıyorum çok faydasını gördüm :KK70:
Ben spor yapmadan hayatta 14.6 kilo veremezdim🤣🤣
Yürüyüş adım benim vazgeçilmez lerim
Arada Leslie

Arada Leslie

Arada Leslie
:KK70: ben de sporsuz asla veremezdim ve bu süreçte kilo vermem çok fazla durdu uzun süre 65 66 arası gidip geldi eğer pes etseydimmm hop geri alırdım net yani :KK70: :KK70: 7den sonra yeme ve karbonhidratı, şekeri azalt bitti zaten önemli olan irade.. :) o da bu gruptaki herkeste var şükür :)

Bu spor olayına benm de tekrar baslamam lazım bulunduğum ilçede dışarıda yürüyüş neredeyse imkansız evde leslie pilates yapıodum ama 1 bck aydr fln yapamıyrm nasıl aşıcam bu problemi hep spor yapmadgm için yavasladım istedgm kiloya yaklaştım Bi gevşeklik geldi blmyrm nasıl başlcm cnm hç ama hiç spor yapmak istemyr 😒😒😭😭

Bugünkü menü
Sabah zerdecalli süt
Biber sote
3 tane Peynirli poğaça
Domates zeytin

Aslında daha yemicektim ama acı biber turşusu çekince canım 1 tane daha poğaça acı biber turşusu ve domates yedim

Bugün karbonhidratı costurdugum ve 3 haftadır uzun oruç yapmadigim için uzun oruca başlıyorum pazartesi öğlene kadar oruç olmayı planlıyorum.

X