Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Selam kızlar.
Sabah kahvaltıya kadar 1litre alkali su (limonlu, sirkeli)
Kahvaltı : 2 yumurtalı menemen, az peynir, zeytin,ceviz
Akşam yemeğine kadar bol su
Yoğurtlu buğday çorbası, sebze yemeği, küçük bir dolma biber, salata ve baharatlı yoğurt
Henüz spor yapamadım. Ama uyumadan önce pilatese başlamayı düşünüyorum.

Merhaba:) Dün giremedim siteye. Dünün ve bugünün menüsünü yazıp kaçacağım 😬🙈
Dün;
11:30 yarım simit, 2 yumurtadan omlet, bir bardak süt, biraz peynir, 4-5 tane zeytin, birer tane salatalık ve domates
19:30 tarhana çorbası, kıyma soslu makarna (makarnasını az sosunu daha fazla koydum), salata, bir kase yoğurt
2 litre su.

Bugün;
12:30 dünden kalan makarna sosu ile tost yaptım, bir iki parça peynir, 5-6 tane zeytin, yarım salatalık ve domates
19:00 tarhana çorbası, bir kase yoğurt, büyük bir salata kasesi salata

2 litre suyu biraz geçtim.

Bu aralar ekmek türevi fazla tüketmeye başladım sanki. Biraz dikkat etmem gerekiyor bu konuya.

kızlar bi şey sorucam benim uyku düzenim çok kötü ya 12de yatağa giriyorum 12de çıkıyorum bu kilo vermemi zorlaştırrı dimi günnün yarısı yatakta uzanarak geçiriyorum o yüzden bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?
Gruba ilk girdiğimde aynı durumdan ben de muzdariptim. Ne yaparsam yapayım uykumu düzene sokamıyordum. Gece en erken 3-4 gibi uyur, öğlen 2-3 gibi de uyanırdım. Sürekli de enerjisiz olur, miskin miskin tüm gün yatardım neredeyse. Gün içinde egzersiz yapmak, bedenimi yormak da yatağa erken saatte girmemi sağlamazdı. Hantallaştığım için kendime kızar, kızdıkça moralim bozulurdu. Kısaca bir kısır döngüydü. Bir ay önce çalışmaya başladım. Fiziksel olarak çok aktif olmasam bile akşam 10-11 dedimi uykum gelmeye başlıyor. Bu sürede şunu farkettim; günümü ne kadar dolu dolu geçirirsem uyumak hem daha kolay oldu, hem de uykum düzene girdi. Aslında tek ihtiyacım o günü verimli geçirmekmiş. Gününüzü sevdiğiniz şeylerle doldurmaya, dolu dolu geçirmeye, sabah erken uyanmanız için de bir nedene ihtiyaç duyacak şekilde planlamayı deneyin. Farkı göreceksiniz. 🙂

Gruba ilk girdiğimde aynı durumdan ben de muzdariptim. Ne yaparsam yapayım uykumu düzene sokamıyordum. Gece en erken 3-4 gibi uyur, öğlen 2-3 gibi de uyanırdım. Sürekli de enerjisiz olur, miskin miskin tüm gün yatardım neredeyse. Gün içinde egzersiz yapmak, bedenimi yormak da yatağa erken saatte girmemi sağlamazdı. Hantallaştığım için kendime kızar, kızdıkça moralim bozulurdu. Kısaca bir kısır döngüydü. Bir ay önce çalışmaya başladım. Fiziksel olarak çok aktif olmasam bile akşam 10-11 dedimi uykum gelmeye başlıyor. Bu sürede şunu farkettim; günümü ne kadar dolu dolu geçirirsem uyumak hem daha kolay oldu, hem de uykum düzene girdi. Aslında tek ihtiyacım o günü verimli geçirmekmiş. Gününüzü sevdiğiniz şeylerle doldurmaya, dolu dolu geçirmeye, sabah erken uyanmanız için de bir nedene ihtiyaç duyacak şekilde planlamayı deneyin. Farkı göreceksiniz. 🙂
sağ olun deneyeceğimmmm

Böyle gidesen muhakkak görürsün 65 ide 63 üde. diyeti sıkı tutmak psikolojimiz için daha iyi canım. çünü az kg. verince işler uzuyoda uzuyo. bu sefer bıkıyorsun. ben geçen ay hep öyleydim. valla çok sıkıldım artık hep derdim kg. vermek oldu iyice ama gevşettimde bir yandan zararınıda kendim gördüm geriye gittim. buda psikolojik olarak ciddi anlamda yordu beni. Öylelikle başladım su orucuna.
O halde sende su orucuna uzak değilsin o zamn benim sana tavsiyem her hafta hep aynı gün 36 saat yap. mesela pazartesi yap. salıda sadece 1 - 1.5 lt el yapımı meyve suyu iç. çarşamba öğlen salata akşam sebze yemeği ye. bak gör nasıl veriyorsun. allah nasip ederse benimde ikinci hedefim bu. çünkü kolay alırım su orucumun arkasına illaki. Güzel dileğine amin diyorum inşallah canım.
her gün tartılıyorum ve kendime su orucu günlüğü yaptım. çok yemek yediğim günlerde okuyup ne çektiğimi hatırlatsın diye:)
kg. her gün değişiyor. bugün mesela -500 ü gördüm ilk defa bu az olanı her gün daha fazlaydı. malesef azalacak artık. ama ben bunu haftada ancak verirdim :)
Sagol canim tavsiyelerin icin yapmaya calisicam insallah en kisa zamanda. Gunluk tutmak ta cok mantikli bu gunler i hatirlamak icin . Bende yapabilirim kg kolay aliniyor ama zor veriliyor malesef. Tebrik ediyorum seni insallah her gun 500 er gider canim,🥰🤗😍

İyi geceler dünkü menüm
275gr karnabahar
220gr haşlanmış göğüs
2yk fıstuk ezmesi
Yarım muz
1 Hindistan cevizi yağlı Türk kahvesi

bugunkü menüm
Sabah
5yumurta sarısı
2tam haşlanmış yumurta
2salatalık
50gr örgü peynir

ara
1yk fıstık ezmesi
1avuç karışık çerez

4lt su

Bugun 24 saat yapiyorum yine kizlar . 10.40 de yine ayni kahvaltiliklar yedim 30.dk sonra kapattim zatem. Dunden detoks su yapmistim 1 lt onu ictim 2 lt su toplamda. 12000 adim ve 150 ip atlama. Daha fazla spor yapamadim cocuklar biraz rahatsiz insallah corona degillerdir eltim ler corona olmuslar malesef bakalim ne yapicaz

Bende son 1 aydır 85 e çıktım. Ne zaman 3-5 kilo versem iki katıyla geri alıyorum. Artık çok sıkıldım. Kesin ve kalıcı şekilde kilo vermek istiyorum. Ama artık hiç birşey beni motive etmiyor. Çünkü çok kolay kilo alıyorum. Ama maalesef çok zor veriyorum. 10 kilo vereyim derken 10 kilo alıyorum maalesef. Bu beni çok yordu. İnşallah burada birbirimize destek olup motive oluruz. Vee bu kilolardan sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kurtuluruz😍🤲
Burada insan hata yapsa bile öyle tatlı tatlı uyarılıyorki motivasyonun hiç düşmüyor. Hoşgeldinnn😍😍😍
Bugun 24 saat yapiyorum yine kizlar . 10.40 de yine ayni kahvaltiliklar yedim 30.dk sonra kapattim zatem. Dunden detoks su yapmistim 1 lt onu ictim 2 lt su toplamda. 12000 adim ve 150 ip atlama. Daha fazla spor yapamadim cocuklar biraz rahatsiz insallah corona degillerdir eltim ler corona olmuslar malesef bakalim ne yapicaz
Muhteşemsin😍😍😍 Enerjin hiç düşmüyor mu ? Benim başıma inanılmaz bir ağrı giriyor biraz zorlayınca... Allah esirgesin çocuklarını...

Sizi çoook özledim. İyi geceler kızlar
Dün yolda geçti. Pazartesi son gün olduğu için dikkat edemedim ama artık kaldığımız yerden devam etme. zamanı.. Menüm
5.00 sade kahve
11.00 1 yumurta. 3 zeytin çeyrek yufka ekmeği
14.00 3 tane zeytinyağlı yaprak sarma
18.00 bol salata salata 3 kaşık kıymalı pirinç pilavı ve günü kapattım
Adım 6513
30 dk leslie b.

Sizi çoook özledim. İyi geceler kızlar
Dün yolda geçti. Pazartesi son gün olduğu için dikkat edemedim ama artık kaldığımız yerden devam etme. zamanı.. Menüm
5.00 sade kahve
11.00 1 yumurta. 3 zeytin çeyrek yufka ekmeği
14.00 3 tane zeytinyağlı yaprak sarma
18.00 bol salata salata 3 kaşık kıymalı pirinç pilavı ve günü kapattım
Adım 6513
30 dk leslie b.
3 litre su blondeaddict blondeaddict

Su orucumu hem de 7 gün ben 7 gün yapsam rahatlıkla 3kilo veririm Fakat şu an benim içim riskli yemek yemeyi seven biriyim gün içinde çok fazla acıkıyorum inşallah biraz veriryim derslerim bir toparlayayım yaparım siz kaç kilo verdiniz ben tam olarak anlayamadım da
sık sık ağzına bir şey attığın için sık sık acıkıyorsun canım. 2 öğün arasını 8 saat tutmaya alıştırınca kendini öylede gidiyor. tabi KH 1 lokma bile kaçırsan o zaten sık acıkmana sebep oluyor.
troid hastası olmama rağmen 6 kg. civarı versim :)

Sabah 2 yumurta
Bir dilim ekmek
Salatalık peynir
Ara
Mandalina
1 wasa
Muz
Elma
Akşam
1 kase yoğurtlu tavuk salata
Çay tabi ki şekersiz
Oğlumu uyuyunca 45 dk leslie
Herkese iyi akşamlar😘😘😘
hafta sonu menülerinde böyle olursa canım pazartesi tartı yüzünü güldürecek eminim :)

bugün su orucumda 8. günüm canlar.
7 ye niyetlenmiştim ancak 10 a tamamlandığında sağlıklı hücrelerin hasta olanları son 3 günde yemeye başladığını iyice beynime kazıdım ve 10 güne tamamlamaya karar verdim çok şükür. kolay değil doğruyu söylemek gerekirse en büyük sorun şu: zaman hiç geçmiyor:KK43:
ama az kaldı inşallah. 1 tane fındık, sadece 1 çatalcık peynir bile meğer ne önemliymiş. (ne alakaysa canım hep bu ikisini istedi miktarıda bu kadar olacak ama)
menüm yok yani
alıntı yapamadığımdan çok mesajım birikiyo farkındayım:KK43:

Sanirim ben su orucu hic yapamam. Aksam olunca 2 ogunde zorlaniyorum yani hazir yemegim olmasina ragmen resmen gozum donuyor fazla fazla yiyorum. Hata yapiyorum bu aksam icin dunden yulaf lapasi hazirlamistim insallah ekstra birseyler atmam agzima. Aksamlari kabak detoksuna mi uysam desem de o yontemle verdigim kilolari hep geri aldim

Selam kızlar nasılsınız
Yeni düzen beni çok zorluyor kusura bakmayın düzensiz giriyorum bundan dolayı yetişemiyorum 😞
Koruma dönemi devam diyet yönünden abartılı bir şey hala yemedim bu güzel ama spor konusunda hava soğukluğu sebebi ile çok çıkmak istemiyorum evde zaten iş bitmiyor bakalım bu dönemi nasıl atlatacağım 😩
galiba anladım kilomu ve kendi hakkımdaki bilgilerimi ekleyeyim mi? cidden çok heycanlandım her gün yediklerimi yazmak zorundayom galiba elimden gelen her şeyi yapacağım :KK70:

kilom 80 hedefim 54 boyum 164 uzun zamandır kilo vermeye çalışıyorum hem kendim hem de çevremin etkisiyle çabuk demorilize oluyor 3 sene önce kilo vermiştim bir uygulama vardı ordada herkes birbirini motive ediyordu ve bu beni de etkiledi yaklaşık 5-6 kilo verdşm sonra bıraktım o zamanlar 70 kiloydum fakat şimdi 80 kiloyum inanılmaz aburcubur yeme isteğim var sğrekli oturuyorum ve habtallaşıyorum inşallah sizin sayenizde hedefime ulaşacağım ço teşekkürler şu an inanılmaz inançlıyım kilo vereceğime daair :)

Bende son 1 aydır 85 e çıktım. Ne zaman 3-5 kilo versem iki katıyla geri alıyorum. Artık çok sıkıldım. Kesin ve kalıcı şekilde kilo vermek istiyorum. Ama artık hiç birşey beni motive etmiyor. Çünkü çok kolay kilo alıyorum. Ama maalesef çok zor veriyorum. 10 kilo vereyim derken 10 kilo alıyorum maalesef. Bu beni çok yordu. İnşallah burada birbirimize destek olup motive oluruz. Vee bu kilolardan sağlıklı bir şekilde kalıcı olarak kurtuluruz😍🤲

Merhaba birşey sorudan bende başlamak istiyorum ama bu menudekilerden birinimi yapıcaz yoksa hepsinin yapıcaz
hoşgeldiniz hepiniz umuyorum hedeflerinize burada beraberce ulaşırız 🥰

Kaptancım nerelerdesin sennnnnn!!!:skandal: aybu skandal ikonunuda hep kullanmak istemiş konu bulamamıştım iyi oldu :KK48::KK48::KK48:

Biz bırakırız buraları bize yakışır biz yeriz sen yeme dersin sen bizim başımızsın düşeriz kaldır biziiii şeytana uyarız uyandır biziiiiii
ama ama nerelerdesin amaaaa buralar ıssızlaşıyor yokluğundaaaaa:duduk:

tamam zayıfladın güzelleştinde bize neden hava atıyorsun gözlerimiz seni arıyo:KK57::KK48:
bak başsız devlet yıkılır bak hep çocuklarınla ilgileniyosun biz kıskanırız haberin olsun baakkkkkk :KK48:

Canlar bugünde su orucuma devam ediyorum 7. gündeyim
1 saat yürüyüş yaptım
sporu ikinci kez yapıyorum fazla yapmadım bu sürçte
menü yok
canım ya çok teşekkürler yokken arkadaşlara yardımcı olmuşsun 💐
Ya yok zayıfladım diye değil ben buraya giremeyince inan acayip huzursuz oluyorum az çok tanımışsınızdır disiplinli bir yapım var ama yukarıda da yazdım bu ara çok zorlanıyorum akşamlar günler nasıl geçiyor bilmiyorum herkesin düzeni bozuldu etkilendi umuyorum kısa vadede bitsin diyorum ama daha da artıyor karmaşa yoğunluk nasıl oturtacağımı bilemiyorum 😩
Diyetsel olarak koruma dönemindeyim hala bozacak şeyler yemedim ama bu iyi haber
Seni tebrik ediyorum canım su orucu konusunda 👏🤩
Tam temizlik yapıyorsun 👏😍
Canım umuyorum iyidir çocuklar 🙏
Hastalanınız insallah çabucak atlatsın 💐geçmiş olsun

X