Artık Çok Geç

bu soruların hiçbirinin cevabını bilmiyorum. Ne istediğimi, ne yaptığımı, ne yapmaya çalıştığımı bilmiyoruuuuuuuummmmmmm............

Belki yazdıklarımla çok üstüne geliyorum,belki hiç haddim değil seni yargılamak ama hayata yenik düşmeyi anlayamıyorum.Hepimiz kendimizce birşeyler yaşadık,yeri geldik boğulduk hayatta,zaman zaman isyan ettiğimiz,çıkmaza girdiğimiz,son nokta burası dediğimiz anlar oldu ama asla pes etmedik.Çok kolaydır çünkü yenilgiyi kabul etmek,bir anda olup biter ve bir bakarsın sen artık yoksun.Ama an gelir bu tip düşüncelerden sıyrıldığında insan başını kaldırınca göğe aslında yaşamın bize verildiği bir hediye olduğunu görür,tabiki yaşamak kolay bir meziyet değil,insanın sırtına yüklenmiş çok sorumluluklar var ama bir düşünsene yaratılanların içinde sadece insanoğlunda var düşünme ve sorumluluk yeteneği,demekki biz hayatta ne yaşarsak yaşayalım neler görürsek görelim ayakta kalabilecek kadar kuvvetli ve azimliyiz,yalpalarız belki bu yükle bazen düşecek gibi oluruz ama yinede hayat yolunda yürür gideriz ömrümüzün son gününe kadar.O yüzden benden sana abla tavsiyesi asla ama aslaa yenilme hayata,biliyorum bu sana zor geliyor adam sende bu kadın neden bahsediyor diyebilirsin ama hayatta bizlerde tecrübelendik bazı konularda ve aslında hayatın başkaları için bir çırpıda harcanmayacağını,düşünce tekme atacağını ve tekmelenmemek için hep ayakta dimdik olmayı,herkese inat hayata inat yaşamayı öğrendik

Peki ne yapmam gerekiyor???????????????????????????????????????????????????

yapman gereken sıkı tutunmak ve birazda laf dinlemek dr mümkün değil diyosun ama neden ve şunu unutma belki bura yeri değil ama Allahın verdiği can emanet bunu unutma bazı şeyleri yaşıyordak elbet bizim anlayamadığımız bir sebebi vardır. benim fikrim sana uzanan elleri tut :rolleyes2:

Gülüm,hayat şartlarını,aile şartlarını bilmiyorum ama bence öncelikle hayat tarzını değiştirmelisin,arkadaş çevrende seni mutsuzluğa sürükleyen,zarar veren kişileri hayatından çıkarmalı eğer ailende seni yargılamadan dinleyecek biri varsa sorunlarını onunla paylaşmalısın,ailem beni anlamıyor dinleyen kimse yok diyorsan sıkıntılarını paylaşacak gerçek bir dost bulmalısın,birine sorunlarını anlatmak bazen insanı biraz olsun rahatlatır ve sırtındaki yükün hafiflemesine sebep olur ama mutlaka iyiliğinden emin olduğun birine açıl çünkü insanlar bazen ikiyüzlüdürler ve paylaştıklarını aleyhine kullanıp seni daha fazla üzebilir yada seni yanlış yönlendirebilirler, eğer çalışmıyorsan(çalışıyor ve çalıştığın yerde mutsuzsan işyerini değiştirmelisin) ve çalışmana bir mani yoksa bir işe girmelisin,işe girmen söz konusu değilse seni mutlu edecek bir hobi bulmalısın kendine ve birde en doğru bilgilendirmeyi sitemizdeki psikoloğumuz Meltem hanım yapacaktır bence ondan yardım almalısın,bizlere anlatamadığın gizli kalmasını istediğin sorunlarını birbir sıralayıp içinde bulunduğun ruh halini yansıtan bir özel mesaj atabilirsin doktor hanıma eminim faydası olacaktır.Bunlar senin için önerebildiğim aklıma gelen çözümler daha fazla şey öneremiyorum çünkü hem doktor değilim hemde hayatını seni sıkan bunaltan faktörleri bilmiyorum

meltem hanımla zaten uzun bir süredir konuşuyorum.

Buna sevindim nur,bak göreceksin Meltem hanımla konuşman,burdaki üyelerimizle vakit geçirmen sana çok iyi gelecek ve kendini toparlayacaksın ama lütfen kafandaki diğer kötü düşünceleri bir kenara bırak hatırım için,belki hiç tanımadığın birinin hatırı için birşey yapmak abes olacak ama beni ablan farzet ve sözümü dinle bütün kötü şeyleri düşünmeyi bırak ve burda hayata sıfırdan başladığını düşünerek tekrar kendin için iyi birşeyler yapmaya başla:eyes: Hayat hiçkimse için kolay değil ama biraz mücadele etmenin kime ne zararı varrr,ben inatçı biriyimdir sen kendini tekrar buluncaya kadar,kafandaki tüm kötü düşünceleri yok edinceye kadar burdan seni takip edeceğim:yes:

Tamam abla senin hatrını kırmak ne haddime. :wink: Dediğini yapıcam. Aklımdaki kötü düşüncelerden sıyrılmaya çalışıcam. Sağol ve sağolun herşey için.

Canım benim hatırımı saydığın ve beni kırmadığın için teşekkür ederim, kafana takılan,seni üzen herşeyi beraberce alt edicez,yeterki bunu iste :yes: Oh içim rahatladı,herşey çok güzel olacak nurum emin ol,senin için hayat yeniden başlıyor:yes: ve sen bambaşka bir nur olacaksınnnn bunu biliyorummm,bak ne diycem bunun şerefine mümkünse git saçlarını farklı bir renge boya şöyle değişik bir kesimde olabilir,hafifte bir makyaj senin gibi bıcır bir kıza sanırım pembe tonları yakışır yada şöyle tatlı bir mavi:wink:

mune .!.:
Canım benim hatırımı saydığın ve beni kırmadığın için teşekkür ederim, kafana takılan,seni üzen herşeyi beraberce alt edicez,yeterki bunu iste :yes: Oh içim rahatladı,herşey çok güzel olacak nurum emin ol,senin için hayat yeniden başlıyor:yes: ve sen bambaşka bir nur olacaksınnnn bunu biliyorummm,bak ne diycem bunun şerefine mümkünse git saçlarını farklı bir renge boya şöyle değişik bir kesimde olabilir,hafifte bir makyaj senin gibi bıcır bir kıza sanırım pembe tonları yakışır yada şöyle tatlı bir mavi:wink:

Bunu çok isterdim yani bu olayın şerefine bişeler yapmayı ama henüz erken gibi geliyor bana. Bence tam herşey bitsin o zaman kutlama yaparız. Çok şekersiniz hepiniz. Sizleri seviyorum. Hepinizi hem de :teselli: :1hug:

ben bu yaziyi daha once hic gormemistim..okuduklarim beni gercekten cok uzmustu..ama cok sukur mutlu sonu gordum..:smile: birseyleri degistirme istegin bile cok guzel bir baslangic nur ne kadar sevindim anlatamam..:nanaktan öp:

nur1835 .!.:
Bunu çok isterdim yani bu olayın şerefine bişeler yapmayı ama henüz erken gibi geliyor bana. Bence tam herşey bitsin o zaman kutlama yaparız. Çok şekersiniz hepiniz. Sizleri seviyorum. Hepinizi hem de :teselli: :1hug:

Tamam gülüm seni bu konuda zorlamayacağım:wink: ama elimden kurtulamazsın bi abla olarak sitede takipçinim haberin olsun:yes: :smilewinkgrin: Kutlama sözünü unutma sitedende olsa şerefine birşeyler yaparız anlaştık mı:bigrazz:

nuuuuuuuur beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam ayrıca kk ya girmek kolay üyelikten çıkmak zordur bırakmayız anlayacağın .

bir de imzana bayıldım bu bile büyük bir adım senin için sevgiyle öpüyor ve daha önce olduğu gibi tüm paylaşımların için her zaman hazır olduğumu bilmeni istiyorum

:)

beni yalnız bırakmadığınız ve benim için elinizden geleni yaptığınız için hepinize çok çok teşekkür ederim. Aslında tüm insanların aynı olmadığını gösterdiniz bana. Kısa zaman oldu belki ama sizleri gerçekten çok çok sevdim. Herşey için tekrar teşekkürler.

Bazen insan ne yapması gerektiğini bilemez. Aslında bilir ama bilmek istemez. Daha doğrusu uygulamak istemez. Birileri söylesin ister. Birileri yanında olsun ister. Yalnız olmak istiyorum derken bile bu bir çağrıdır aslında. Yalnız bırakma beni demektir. Çünkü yalnızlık kapkara, anlamsız ve sessiz... Oysa benim konuşmaya, daha çok konuşmaya ihtiyacım var demektir... Ama bunu anlayabilecek çok az insan vardır dünyada. Ve ben sizlerin o ender insanlardan olduğunuzu gördüm. En az benim kadar inatçısınız siz de.

Kendinize sadece kendiniz için iyi bakın. Çünkü en değerli sizsiniz hayatınızda dersem sanırım artık ağzınız açık kalır :laugh:

NOT: Senin imzanda çok güzel kuzeyyy abla.:wink:

O şansı çoktan yitirdim. HEm de kendim geri çevirdim. Şimdi sadece bekliyorum. Neyi beklediğimi, niye beklediğimi bilmeden öylece bekliyorum.

Nur canım yazılanları tüylerim diken diken olarak okudum çünkü yıllar önce benim kızımda intihara iki kere teşepbüs etti ve şimdi bana diyorki ben ne kadar aptalmışım o yıllarda sizin beni sevmediginizi ve bu hayatın bana yakışmadıgını düşünüyordum oysa ne kadar yanıldıgımı şimdi anlıyorum Annecim diyor.
Hastaneden haber geldiginde sokaga çıkışımı bir arabanın önüne kendimi atışımı hiç tanımadıgım bir araç sahibinin beni hastaneye götürüşünü kızımı görmek için çırpınışımı şu anda aglayarak yazıyorum bu acıları ne kendine nede ailene sakın sakın yaşatma tatlım seni sevenlerle yeşer her zaman ki filizlenen dallarını kendi ellerinle kırma.
K.k üyeleri olarak seni seviyoruz

Neyi bekledigine gelince bence mutlu olmayı , sende anne olmayı bekliyorsun çünkü bu hayat sana yakışıyor ölüm degil .

umarım bende ileride bunları gülerek hatırlarım. Kimseyi üzmek değildi amacım. Sadece kendimi çok zaman böyle kötü hissediyorum ve bana en iyi gelen şeyde konuşmak daha doğrusu yazmak içimdekileri. Düzelinceye kadar artık bir süre idare edeceksiniz beni. Umarım ileride çok farklı bir nur olarak aranızda olmaya devam ederim. Duyarlılığınız için hepinize çok teşekkür ederim.KEndinze dikkat edin.

Silbaştan yapıyorum durmadan. Yeniden başlıyorum bişeler, sonra yeniden aynı noktaya geliyorum. İsyanlarda yine yüreğim... Çığlık çığlığa.... Nasıl düzelicem ben?? Nasıl eski ben olucam??? Ya da nasıl ben deki ben'le barışıcam. Offfffffffff herşeyin daha çok çok başındayım. Bu kadar çabuk pes etmek istemiyorum. Ama beynim hasta gibi, ya da vücudum, ya da ruhum. Neresi olduğunu bilmiyorum ama bir hastalık var ben de; beni bana düşman eden, beni hayata düşman eden bir hastalık....

Artık ne yapacağımı hiç bilmiyorum. HEr yeni gün beni bana yakınlaştıracağına beni bana uzaklaştırıyor. Beni herşeye uzaklaştırıyor. Sonu yok bu gidişin. Bunu biliyorum. Her geçen gün biraz daha uzaklaşarak devam edecek hayat denen bulmaca.

Konuşmak istiyorum. İçimdeki herşeyi söylemek. Ama bir düğüm boğazımda. Ben haykırdıkça o düğümleniyor. Düğümlendikçe büyüyor, büyüdükçe boğuyorrrr..........

İçimden çığlıklar yükselse de tuhaf bir durgunluk var üzerimde. Artık ölüm isteği de yok. Hiç istek yok, hiçbişeye karşı.

Boğuluyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

X