Aşırı aileci eş konusunda fikirlerinize ihtiyacım var..

Her depresyonda sizi yaninda gördüyse aliskanlik olmuş olabilir depresyon degilde sizi yaninda tutmak icin demagoji yapiyo olabilir, yada ne yardan geciyor ne de serden. Çocuğunuzda yokmus iyi düşünün set koyun evliligin bir ömür beraberlik oldugunu unutmayin. Esiniz sizin kararlariniza saygi duyup annesiyle aranizda kalmayacaksa oraya gidip onu eğlemecek size gelipte sizi eğlemeyecekse evliliginizi devam ettireceginizi söyleyin. Annesinin oyuncagi degil sizin hayat arkadaşınız olmali yoksa yolunuzu ayirmanizi oneririm çünkü cekilmez.
Çok sevindim sizin için🙏
Yemek problemini çözdük ama annesi hangi konuda dolduruyor bilmiyorum eşimi ama şimdi de depresyona girmis iste sebebini sorduğumda bir sebep söyleyemiyor
Once evliliginizi kurtarmaya calisin birbirinize sureler verin bilemiyorum bu hayat ikinizin

Her depresyonda sizi yaninda gördüyse aliskanlik olmuş olabilir depresyon degilde sizi yaninda tutmak icin demagoji yapiyo olabilir, yada ne yardan geciyor ne de serden. Çocuğunuzda yokmus iyi düşünün set koyun evliligin bir ömür beraberlik oldugunu unutmayin. Esiniz sizin kararlariniza saygi duyup annesiyle aranizda kalmayacaksa oraya gidip onu eğlemecek size gelipte sizi eğlemeyecekse evliliginizi devam ettireceginizi söyleyin. Annesinin oyuncagi degil sizin hayat arkadaşınız olmali yoksa yolunuzu ayirmanizi oneririm çünkü cekilmez.
Daha önce hiç böyle biseyine şahit olmadım ilk defa depresyondayim diyor.Annesinin psikolojik manipülasyonlarindan, benimle annesinin arasında kalmasından yıpranmış da olabilir ama tamamen kendisinin bir duruş gösterememesinden,aramızda denge kuramamasindan tamamen kendi hatası..
Evet daha önce de çok konuştum kendisiyle bu konudaki tavrımı biliyor,ama tam olarak sebep ne şuan neden bu kadar bunaldı anlamıyorum çünkü tam olarak bise söyleyemiyor..Sürekli Içimden ağlamak geliyor,kalbim de ağrıyor,kendimi ise yaramaz hissediyorum fln diyor.Sorun ne diyorum aynı şeyleri tekrarlıyor ben de sormayı bıraktım artık biraz kendiyle başbaşa kalsın anlatmak isterse anlatır diye düşünüyorum

Daha önce hiç böyle biseyine şahit olmadım ilk defa depresyondayim diyor.Annesinin psikolojik manipülasyonlarindan, benimle annesinin arasında kalmasından yıpranmış da olabilir ama tamamen kendisinin bir duruş gösterememesinden,aramızda denge kuramamasindan tamamen kendi hatası..
Evet daha önce de çok konuştum kendisiyle bu konudaki tavrımı biliyor,ama tam olarak sebep ne şuan neden bu kadar bunaldı anlamıyorum çünkü tam olarak bise söyleyemiyor..Sürekli Içimden ağlamak geliyor,kalbim de ağrıyor,kendimi ise yaramaz hissediyorum fln diyor.Sorun ne diyorum aynı şeyleri tekrarlıyor ben de sormayı bıraktım artık biraz kendiyle başbaşa kalsın anlatmak isterse anlatır diye düşünüyorum
Bence ailesi cok üstüne geliyor, ne onlara hayir diyebiliyo nede size. Bence biraz basbasa kalmaya calisin tek basiniza tatil yapin telefonlari kapatin uzaklasin herkesten herseyden

Bence ailesi cok üstüne geliyor, ne onlara hayir diyebiliyo nede size. Bence biraz basbasa kalmaya calisin tek basiniza tatil yapin telefonlari kapatin uzaklasin herkesten herseyden
Ben de öyle düşünüyorum biraz da annesi herşeyi esimle dertleşir ailelerindeki sorunları,hepsi bir araya gelmişse bunalmıştır diye düşünüyorum..

Konunuzu okumadım başlık için yazmak istedim. Eşim veya sevgilim yok ama olunca bakacağım en önemli noktalardan biri bu.
Babam annesine resmen bağımlı bir adam, babaannemi çok severim ama aile ilişkilerimizde annem hep ezilen yorulan yıpranan taraf oldu birebir yaşadım ve hiç değişmiyor babam 56 yaşında hala aynı. Babaannem çocuk gibi sever babamı hala övgülerle. Ortasını bulmak da erkeğe eşe düşüyor kimse kusura bakmasın.

Ben kendi annemi düşünüyorum, birkaç aylığına yurt dışına tatile gidecek olsam kapıdan bes dakikada olsa veda etmemi isterdi , bende anneyim , cocugum gidecek olsa veda etmesini isterdim , iki gün önce yemekte ben gidiyorum demek farklı birsey , evleri uzak olsa anlarım ama aynı apartmanda oturup yola çıkarken veda etmemeyi anlayamam
tamam da bu cocugu degil, gelini. ben KV olsam uzulsem bile bu kadar mesele yapmazdim esine sikayet edecek ve huzursuzluk yapacak kadar. bi de sevdiginden yapsa. yanlis birsey yapsin da catayim diye bekliyor.

Eşinizin ağlarken fotoğraf atması, intihar etmek istediğini söylemesi direkt şov değil mi?

Ayrıca sürekli kayınvalide konusu açmışsınız demek ki bu eşle ve bu aileyle yürümüyor bu iş. Eşiniz arada kaldığına göre size de tam olarak hak vermiyor demek ki, diğer türlü her şekilde annesini ikna ederdi.

Eşinizin ağlarken fotoğraf atması, intihar etmek istediğini söylemesi direkt şov değil mi?

Ayrıca sürekli kayınvalide konusu açmışsınız demek ki bu eşle ve bu aileyle yürümüyor bu iş. Eşiniz arada kaldığına göre size de tam olarak hak vermiyor demek ki, diğer türlü her şekilde annesini ikna ederdi.
İlk etapta ben de sizin gibi düşündüm.Hatta kizdim biraz,cunku ortrada bir sorun varsa konuşulur.Boyle şeylere gerek yok.Ama düşündüğümde de ilk defa böyle bise yaptı.Surekli böyle davransa acitasyon yapıyor derdim. Düşünüyorum evet o da yıprandı kendi hatası olsa da tamamen.Ailesi kolay bir aile degil hepsi problemli çünkü.. Kendi bana kiz kardeşimin psikolojik sorunları var,babam depresyonda,annem zor bir kadin demişti.Tabi bunu önceden söylemiyor evlendikten sonra ben sorun yaşayınca.Annesi sürekli ne problemleri olursa esimle konuşur,baban bugün yemek yemedi,baban bugün hiç bahçeye çıkmadı,bugün doktora gittim bunu söyledi,kiz kardeşin erkek arkadaşıyla kavga etmiş..Aklımıza gelebilecek önemli önemsiz herşey hakkında esimle dertlesmeye çalışır.Kocasi yerine koyuyor esimi..Esim bise olunca ailesine çok üzülür çok dert eder..Halbuki kp zaten her zaman az yer,çalışan adam zaten her gun dışarda eve geldiğinde bahçeye çıksa ne çıkmasa ne,kiz kardeşi zaten geçimsiz herkesle kavga eder erkek arkadaşıyla tartışmış çok degil yani..
Esimle konuştuğumuzda daha önceki birlikte sürekli yemek yeme konusunda ,evet onlar da abarttı ama yaşlı insanlar diyor.Cunku kv sürekli kendilerini acindirdigi için ailesi onun gozunde hep mağdur..Yoksa bu durumun normal olmadığını o da biliyor.

Bence eşiniz hem her gün orada yemek yediği ve zaman geçirdiği için, hem annesinin sürekli konuşmalarına maruz kaldığı için ve hem de siz uzakta olduğunuz ve sizinle paylaşımda bulunamadığı için bunalıma girmiştir. Acaba istersen hemen gelebilirim dediğinizde nasıl bir tepki verir çok merak ediyorum. Bu durumda olmasının önemli bir nedeninin sizin uzakta olmanız olabilir diye düşünüyorum. Eşim de 1 haftalığına ailesinin yanına gitmişti ki bizim ailesi ile hiçbir sorunumuz yok. Telefonda konuşurken bile sesi çok farklı geliyordu sanki yıllardır ayrıyız gibi konuşuyordu.

Şimdi size boşanın demişler ama ağladığı fotoğrafı size göndermesinden belli ki bu adam ayrılığı kabul etmez bu sefer de intihar fotosu gönderir. KV ile tekrar görüşmeye başlamasaydınız keşke eşimden de önemlisi benim mental sağlığım. KV'ye gitmek bana iyi geliyor mu? Hayır. Eşinizin böyle davranmasının nedeni çocukken yaşadığı sorunlardır muhtemelen. Bu da uzman desteği istiyor.

kendi annesine karsi gelemiyor korkuyor.sen nasilsa affedersin diye sana acitasyon yapmak kolay geliyor.taviz verme boyle insanlara.kadina bak ya ne sinsi insan.gorumce hele.onami kalmis senin cakisip calismaman aman oglunun parasini yersen.kafalara bak .ezdirme kendini affetmede bisiler duzelmeden senin icin karsisina ailesini almadan inanma dediklerine.psikoloji cok.zor duzelen birsey sende bunu kimsenin bozmasina izin verme

Eklentiler

• Screenshot_20210808-112404_Instagram.jpg
    Screenshot_20210808-112404_Instagram.jpg
    91,1 KB · Görüntüleme: 48
Hanimefendicigim büyük bir oyunun icindesiniz ve buna evlilik diyorsunuz. yasadiginiz sey evlilik degil cok üzgünüm ama. Ailedeki patern sürekli ayni farkinda misiniz? Kv yemege gelmeyecegiz deyince agliyor, üzülüyor, kocasindan ogluna bahsederken "baban hasta, depresyonda bugun su kadar yemek yedi ya da hic yemedi" gibi gercekdisi manipülatif bilgiler veriliyor. Kocanizin böyle olmasi neden sizi sasirtiyor, kocaniz ne görerek büyüdüyse, nasil yetistirildigiyse tamamen öyle davraniyor. Ama siz cocuk bakicisi degilsiniz neden ömrünüzün en guzel yillarini mahvedeceksiniz?
Bende yurtdisinda yasiyorum sizin gibi sonradan evlenip gelen gelin cok gördüm sürekli bir sorun cikiyor anlamalisiniz bunu burada yurtdisindaki türklerle Türkiyede yasayan türkler arasinda büyük bir yetistirilme, kültür ve bilimum farklar var. Hic sasirmadim bu problemleri yasamaniza, Görümce sacma sapan isler buldu diyorsunuz, bu isler türkiyeden gelen dil bilmeyen düz tabirle vasifsiz iscilerin en cok calistigi alanlar. turizm mezunuymussunuz- bogazici mezunu falan degilseniz, süper is deneyimleriniz yoksa bir de o ulkenin dilini bilmiyorsaniz bu alanda is bulmaniz oldukca zor ha Türk seyahat sirketlerinde türk musteriler ile calisabilirsiniz bir nevi yakinlarinizda varsa.
Her neyse, kocaniz gercekten koca bir bebek bence kendinizi kurtarmaya bakin okumus etmis akli basinda yazdiklarinizdan anladigim kadariyla da olgun bir kadinsiniz. Kendinize yazik etmeyin evde bir koca yok kocaman bir bebek var cünkü.

Bence eşiniz hem her gün orada yemek yediği ve zaman geçirdiği için, hem annesinin sürekli konuşmalarına maruz kaldığı için ve hem de siz uzakta olduğunuz ve sizinle paylaşımda bulunamadığı için bunalıma girmiştir. Acaba istersen hemen gelebilirim dediğinizde nasıl bir tepki verir çok merak ediyorum. Bu durumda olmasının önemli bir nedeninin sizin uzakta olmanız olabilir diye düşünüyorum. Eşim de 1 haftalığına ailesinin yanına gitmişti ki bizim ailesi ile hiçbir sorunumuz yok. Telefonda konuşurken bile sesi çok farklı geliyordu sanki yıllardır ayrıyız gibi konuşuyordu.
Belki de bilemiyorum.Normalde önce ben gelirdim o da işlerini bitirdiğinde 1 ay gelirdi, kalırdı birlikte dönerdik.Bu sene işiyle ilgili bazı sınavları var.O yüzden gelemedi.Belki orda bunalmıştır bilmiyorum ama nolursa olsun bana net konuşmalı.Ozlediysek özledim diyemeyecek insanlar değiliz,burda sıkıldım da diyebilirdi böyle çocukça davranışlara gerek yoktu.
Şuan sağlıklı bir iletişim kuramıyoruz söyledikleri ayni şeyler,depresyondayim,kalbim ağrıyor vs.Peki ben senin için ne yapabilirim diyorum yine aynı şeyleri söyleyip duruyor 1 ayim kaldi dönünce yüzyüze konuşuruz artik derdi neymiş o sekilde anlarim.

Şimdi size boşanın demişler ama ağladığı fotoğrafı size göndermesinden belli ki bu adam ayrılığı kabul etmez bu sefer de intihar fotosu gönderir. KV ile tekrar görüşmeye başlamasaydınız keşke eşimden de önemlisi benim mental sağlığım. KV'ye gitmek bana iyi geliyor mu? Hayır. Eşinizin böyle davranmasının nedeni çocukken yaşadığı sorunlardır muhtemelen. Bu da uzman desteği istiyor.
Inanın ilk defa böyle bir şey yaşıyorum ve ne yapmak istediğini anlamıyorum.
Kv ile barışma sebebim kanında tümör cıkmış,esim de görüşmediğimiz için huzursuzdu.Ben de madem öyle zaten eskisi gibi olmaz ama çok sık görüşemem ve kimseden israr da istemiyorum bu sıklıkta birbirimizi sıkmadan,bunaltmadan görüşmeyi kabul ederse annen, anca bu şekilde giderim dedim.. Annesine bir şey olursa içinde ukde kalsın istemedim.Yoksa kesinlikle sizinle aynı fikirdeyim.Elbette önce kendi mental sağlığım.Bu yüzden 1 yıl görüşmedim.. Ama esimin böyle davranmasının sebebi ne bilmiyorum.Destek alması şart.Destek aldığını yazmıştı ama pek inandırıcı gelmedi bana.Destek alan insan çoktan kendini toparlamış rahatsiz olduğu her ne ise benimle şimdiye çoktan konuşmuştu diye düşünüyorum

kendi annesine karsi gelemiyor korkuyor.sen nasilsa affedersin diye sana acitasyon yapmak kolay geliyor.taviz verme boyle insanlara.kadina bak ya ne sinsi insan.gorumce hele.onami kalmis senin cakisip calismaman aman oglunun parasini yersen.kafalara bak .ezdirme kendini affetmede bisiler duzelmeden senin icin karsisina ailesini almadan inanma dediklerine.psikoloji cok.zor duzelen birsey sende bunu kimsenin bozmasina izin verme
Sanırım evet.Annesiyle bu konuda ne konusuyorlar tavrı nasil annesinin bilmiyorum ama dediginiz gibi belki bana acitasyon yapmak daha kolay geliyor..
Kv malesef çok sinsi,gorumcem açıktan yaptığı için onu görüyor onunla gorusmememe bise diyemiyor ama annesini göremiyor.Iste malesef çalışma konusundaki tavirlari bunların zihniyetini ele veriyor zaten.
Teşekkür ederim yorumunuz için,çok haklısınız kendi mental sağlığım için artik verici olmadan makul olan ne varsa sadece onu yapabilirim,kimse için fazlasını yapamam artik🌸

X