Aşk şart mı?

Eşimle aşık olarak evlenmedim. Zaten hayatımda bir kez 18 yaşında aşık olmuştum .Uzak mesafe ilişkisi olarak başladı. Tanıştık, görüştük birkaç kere ve gitti. Aşk olsaydı güzel olurdu tadından yenmezdi. Ama her şey bir arada olmaz kafası taşıyorum. seviyorum, beğeniyorum, takdir ediyorum, seksi buluyorum, çok karizmatik ve çok zeki... bana yetiyor. Evlenmeden yakınlaşmamız oldu birkaç kere. İlk başlarda çok cazip değildi. Vajinismus yaşadım beş ay. O yüzden ten uyumuna inanmıyorum, zamanla yakalanabilen ve öğrenilen bir şey olduğunu düşünüyorum cinselliğin. Şunu da eklemeliyim ki ben zaten gösterişin cafcafın insanı değilim. Duygusal anlamda da sakince yaşarım her şeyi. O yüzden aşkı ara diyemem. Sen de kendini bu manada tartarsan doğruyu bulursun. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Ben de bekarken bu ikilemde çok kaldığımdan uzun açıklama yapmak istedim
Öncelikle teşekkür ederim açıklamanız için. Evet her şeyi bir arada bulmak konusunda haklısınız. Olmuyor da bence.
Cinsellikte ben normalde de zevk alma konusunda bir sıkıntı yaşıyorum bundan mı bir çekim olmadı acaba dedim, ama hiç almadım da değil daha önce. Bu sorunu halletmeyi deneyeceğim. Eğer bu çözülürse çok da bir sorun kalmaz benim için.

Bu dediğiniz olabilir mi acaba diye düşündüm şimdi. Diğerlerinde evet aynen böyle oldu. Mesela biri bir vardı bir yoktu hayatımda, ben hep bir korku içindeydim. Diğeri de daha başkaydı ama o da net değildi. Böyle oldukça ben daha çok kapıldım. Ama şuanki başından beri hep aynıydı. Hiç kaybetme korkusu yaşamadım, duyguları değişmedi. Belki ister istemez bu bana rahatlık vermiştir.
Daha fazla vakit için uğraşacağım, dediğiniz sayfaya da bakıyorum hemen teşekkür ederim 🤩
İşte bu korkular, elde edememe duygusu , bize ait mi değil mi bu tip sorguları aşk zannedebiliyoruz. Şuna bakın çevrenizde ideal evlilik tanımına uyan evlilik , ilişki var mı ? Bu ilişkilerin yapısı nasıl ? Bu da bize ilişkiden ne aradığımıza dair ipucu veriyor. Bir dizide dahil genelde biraz aykiri tipleri vs çekici buluyoruz güvenli olanı çok değil. Cinsel çekim konusunda da ne kadar rahattiniz , önceki deneyimlerle çok kıyaslamayın . Ben de yaş ilerledikçe o yoğun hisler oluşmuyor mesela . İlişkiye isim koymak için de , ne hissediyorum demek için de acele etmeyin bırakın birazcık. Anladığım kadariyla olsun diye de zorluyorsunuz bu da sizin rahat hissetmenizin önüne geçiyor. Bir de bazen biz kadınlara da yaranilmiyor mesela bı soğuk yapsa , mesafeli dursa siz çok daha yükselip peşinden kosacaksiniz:)

Eklentiler

• Screenshot_2021-07-27-07-23-55-282_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-07-27-07-23-55-282_com.instagram.android.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 38
benim en son açtığım konuya bi bak istersen :)
1 aydır biriyle yazışıyorum, iki kez buluştuk ama her gün iletişim halindeyiz.
ilk buluşma o kadar gözümde büyüdü ki iptal etme noktasına gelmiştim. gerçekten evde masterchef izlemek daha cazip gelmişti. neyse zar zor gittim hatta böyle gayet de sade giyinmiştim yani. 1 saat oturduk, konuştuk eve geldiğimde aynen şöyleydim: eh, fena değil ama ne olur bilemem. daha ne kadar yalnız kalıcam ki? o da isterse belki bi deneriz sıkılınca da sepetlerim, nikahıma mı alıcam dedim. ikinci buluşmamız biraz plansız oldu. arkadaşından dönüşte benim mahalleme geldi, arabasında muhabbet ettik saat çok geçti. işte ne olduysa ikinci buluşmada oldu. bu benim kendimi test edişimdi resmen. işte o zaman bi sıcaklık olduğunu farkettim. elini tuttuğumda, sarıldığımda, giderken yanağından öptüğümde falan. eve geldim sabaha kadar uyuyamadım ağzım kulaklarımdaydı. üçüncü kez görüşmedik daha, o da ayrı kriz. ama ilerleyebilmemiz için görüşmemiz şart. neyse ben de zamana bıraktım şimdilik. aşk şart mı? ben aşk yaşıyorum diyemem ama en azından arada çekim olması şart. yani ben çekim hissetmediğim birini özleyemem. onu özlüyorum mesela. bana çekim hissetmeyen birini de istemem. üçüncü buluşmamızda cinsellik ya da en azından buna yönelik bişey olur mu diye düşünmüyor değilim mesela. bunu ben istemesem bu fikre kapılmazdım. düşünüyorum yani kırmızı oje mi daha seksi, siyah mı? yeni iç çamaşırları falan almam lazım. yani bunlar yoksa bu işler olmuyor. düşüncesi bile insanı heyecanlandırmalı.
Sizin adınıza çok sevindim. Umarım güzel bir şekilde devam eder😍
Bir sonraki buluşmamız umarım benim için de belirleyici olur

İşte bu korkular, elde edememe duygusu , bize ait mi değil mi bu tip sorguları aşk zannedebiliyoruz. Şuna bakın çevrenizde ideal evlilik tanımına uyan evlilik , ilişki var mı ? Bu ilişkilerin yapısı nasıl ? Bu da bize ilişkiden ne aradığımıza dair ipucu veriyor. Bir dizide dahil genelde biraz aykiri tipleri vs çekici buluyoruz güvenli olanı çok değil. Cinsel çekim konusunda da ne kadar rahattiniz , önceki deneyimlerle çok kıyaslamayın . Ben de yaş ilerledikçe o yoğun hisler oluşmuyor mesela . İlişkiye isim koymak için de , ne hissediyorum demek için de acele etmeyin bırakın birazcık. Anladığım kadariyla olsun diye de zorluyorsunuz bu da sizin rahat hissetmenizin önüne geçiyor. Bir de bazen biz kadınlara da yaranilmiyor mesela bı soğuk yapsa , mesafeli dursa siz çok daha yükselip peşinden kosacaksiniz:)
Bazen biz kadınlara rahat batıyor sanırım :)
Çok haklısınız. Biraz akışına bırakıp acele etmemem gerekiyor o halde.

Hala elini tutunca heyecanınız var mı ? Ne kadar süredir evlisiniz , kaç yaşındasınız ? Çok imrendim ama bunun nedense artık kendim için çok imkansız olduğunu düşünüyorum
Ben 35 yaşındayım, 11yıllık evlilik 16 yıllık birlikteliğimiz var
Belki tuhaf olan benimdir bilemiyorum
Her elimi tuttuğunda tabiki heyecanlanmıyorum ama mutlaka hissediyorum hani gayri ihtiyari elele tutuşursun farkında değilsindirya o olmuyor olamıyor bende, ilk günler gibi hissi
Çoğunlukla da içim bir kıpırdar heyecanlanırım

aşk mı sevgi mi sorusunun cevabı, dahası bunların net bir ayrımı bende hiç olmadı. aşk heyecan, sevgi ise zamanla oluşup katlanan bir duygu diyebilirim en fazla ama iki insanı birbirine bağlayan bir şey ilişkinin başında mutlaka olmalı bence. daha ilişkinin başında bir sürü kararsızlık, ikilem, içe sinmeyen bir şeyler, cinsel anlamda arzulamama gibi şeyler varsa zaman geçtikçe bu duyguların pozitife dönme ihtimali bence çok çok az. ha belki adamı tanıdıkça ne kadar iyi bir insan olduğunu anlayacaksın vs ama bu da bir ömür geçirmek için yeterli olmuyor hiç. ben eşime yoğun duygular besleyerek evlendim ama yaşım küçüktü, pek çok şeyin ayırdında değildim. yıllar geçtikçe birbirimize tahammülümüz azaldı, çocuğumuz küçük olduğu için cinsel hayatımız da ciddi sekteye uğradı. şimdi dürüst olmam gerekirse cinselliği düzenli yaşadığımızda çok daha mutlu bir insandım :KK70: bu çok önemli bir nokta. bence bu konuya yoğunlaşın bu aralar :KK70: kendinizi ve onu keşfedin.

Öncelikle sorularım ve kafamdaki endişelerim size saçma gelebilir ama benim daha önce düzgün bir ilişkim olmadı. Bir çok erkek oldu hayatımda ama güzel giden bir şey yaşamadım. Bu nedenle neredeyse ilk kez bir ilişki yaşıyor gibi bir durumdayım
4 aylık bir ilişkinin içerisindeyim. Yeni yeni bir şeylerin adını koyduk.
Evet her şey güzel gidiyor onunla mutluyum, ama başından beri ona karşı büyük bir aşk beslemiyorum. Nasıl anlatsam bilmiyorum ama daha önce iki defa aşık olmuştum. Onlara hissettiklerim çok daha farklıydı
O zaman neden devam ediyorsunuz derseniz, dediğim gibi daha önce hiç bir zaman güzel ve istediğim gibi bir ilişkim olmadı. Kendisi karakter olarak tam istediğim gibi biri. Hani şu konuda şöyle düşünsün, bu konuda böyle düşünsün gibi bir çok konuda istediğim kişi diyebilirim. Tabi sadece bu değil, görünüş olarak da beğeniyorum, zaten beğenmesem tanımak istemezdim. Ama aradaki fark tam olarak şu; Hani birini seviyorsak o zaten çok güzel gelir ya gözümüze, benim öyle değil, ben beğendiğim için beğeniyorum sanki.
Benim size sormak istediğim esas soru şu:
Bir ilişkide aşk şart mıdır ve bu bir anda mı olur yoksa tanıdıkça mı? (O bahsettiğim diğer kişilerde bir kaç görüşme sonucu olmuştu bahsettiğim büyük duygular) Ancak arkadaşım bir insanı sevmenin aşık olmanın zamanla olacağını düşünüyor . ( Bu arada aramızda mesafe var çok da görüşmüş sayılmayız)
Onun haricinde ben onunla mutluyum, herşey güzel gidiyor şimdilik. Hatta istemsizce o mutluyken mutlu oluyorum ( bu sevgi oluyor sanırım) Sadece daha büyük şeyler hissetmem gerekmez miydi konusunda takılıyım.
Birde aramızda bir kaç kez yakınlaşma oldu ve bende o çekim olmadı. İşte bu bir sorun sanki bilmiyorum, bu da zamanla düzelir mi :KK43:
Çok karışık yazdım ama siz sevgilinize ya da eşinize karşı büyük bir aşk duyuyor musunuz yoksa evet onu seviyorum mutluyum ama deli divane de aşık değilim mi dersiniz?
Ya da ilk başlarda küçük küçük beğeniler zamanla büyüyerek aşka mı dönüştü?
Ben zamanla aşık oldum. Başlangıçta hoşlanmayla birlikte kafalarımızın çok uygun olduğunu keşfetmiştik, sonra bu aşka dönüştü. 13 yıldır evliyim ve çok mutluyum. Şu an bile terketse ayakta kalırım ama yerini kimse dolduramaz. 4 ay çok kısa bir süre, kendine ve ilişkiye zaman tanı, tensel çekim de zamanla oluşabilir. Tereddütlerin bu çekimi engelliyor da olabilir. Akışına bırak, olursa olur olmazsa biter, aşık oldum mu olacak mıyım diye sorgulama, aşk dediğin şey onda gördüğün küçücük bir zaaf ya da minik bir jestle alaevlenebilir. Önceliği uyuma ver.

Ben 35 yaşındayım, 11yıllık evlilik 16 yıllık birlikteliğimiz var
Belki tuhaf olan benimdir bilemiyorum
Her elimi tuttuğunda tabiki heyecanlanmıyorum ama mutlaka hissediyorum hani gayri ihtiyari elele tutuşursun farkında değilsindirya o olmuyor olamıyor bende, ilk günler gibi hissi
Çoğunlukla da içim bir kıpırdar heyecanlanırım
Belki de ilk ilişkinizdi tüm duygularınız safliginda kalmış , 33 yaşındayım ben de o kadar çok yara alınca , güven sorunu yaşayınca bir yerde duygularımız ölüyor maalesef . Ne güzel maşallah size :)

Öncelikle sorularım ve kafamdaki endişelerim size saçma gelebilir ama benim daha önce düzgün bir ilişkim olmadı. Bir çok erkek oldu hayatımda ama güzel giden bir şey yaşamadım. Bu nedenle neredeyse ilk kez bir ilişki yaşıyor gibi bir durumdayım
Evet her şey güzel gidiyor onunla mutluyum, ama başından beri ona karşı büyük bir aşk beslemiyorum. Nasıl anlatsam bilmiyorum ama daha önce iki defa aşık olmuştum. Onlara hissettiklerim çok daha farklıydı
O zaman neden devam ediyorsunuz derseniz, dediğim gibi daha önce hiç bir zaman güzel ve istediğim gibi bir ilişkim olmadı. Kendisi karakter olarak tam istediğim gibi biri. Hani şu konuda şöyle düşünsün, bu konuda böyle düşünsün gibi bir çok konuda istediğim kişi diyebilirim. Tabi sadece bu değil, görünüş olarak da beğeniyorum, zaten beğenmesem tanımak istemezdim. Ama aradaki fark tam olarak şu; Hani birini seviyorsak o zaten çok güzel gelir ya gözümüze, benim öyle değil, ben beğendiğim için beğeniyorum sanki.
Bir ilişkide aşk şart mıdır ve bu bir anda mı olur yoksa tanıdıkça mı? (O bahsettiğim diğer kişilerde bir kaç görüşme sonucu olmuştu bahsettiğim büyük duygular) Ancak arkadaşım bir insanı sevmenin aşık olmanın zamanla olacağını düşünüyor . ( Bu arada aramızda mesafe var çok da görüşmüş sayılmayız)
Onun haricinde ben onunla mutluyum, herşey güzel gidiyor şimdilik. Hatta istemsizce o mutluyken mutlu oluyorum ( bu sevgi oluyor sanırım) Sadece daha büyük şeyler hissetmem gerekmez miydi konusunda takılıyım.
Birde aramızda bir kaç kez yakınlaşma oldu ve bende o çekim olmadı. İşte bu bir sorun sanki bilmiyorum, bu da zamanla düzelir mi :KK43:
Çok karışık yazdım ama siz sevgilinize ya da eşinize karşı büyük bir aşk duyuyor musunuz yoksa evet onu seviyorum mutluyum ama deli divane de aşık değilim mi dersiniz?

Cok. Aşığım ölüyorum bitiyorum duyguları insanı yalnısa surukleyebilir, boyle mantığınız yerinde seviyorum bana uygun vs olayları daha sağlıklı gibi. Zamanla tabı sevgi artar alışkanlık olur, çekim artabilir. Bilemiyorum ki siz daha iyi bilirsiniz de cok aşık olmak ta şart değil. Anne olunca zaten çocuklara aşık oluyo insan, ilerde birgun anne olursanız bütün aşklar yalanmis be dersiniz 🤗 başka yere gittim bıraz ama duygularım bunlar.

İlişkinin başındaki aşk yıllar geçtikçe alevini, boyutunu ya da derecesini değiştiriyor, cogunlukla azaltıyor zaten.. sizin anlattığınız gibi aşk olmadan baslayan ilişki seneler geçtikçe ne hale gelir bi düşünün.. o zaman her şey katlanılmaz hale gelir. Hele evlilik gibi bir kurumda. O duygu oyle güclü ki çoğu şeye katlanmamızı sağlıyo.. uzun vadeli göremedim bu iliskiyi anlattığınıza göre. Mantık bi yere kadar bence, iliski için aşk ve heyecan şart
Çok aşık olunca da insanın gözü biraz kör oluyor, yalnısi, güzeli, çirkini kötüyü ayırt etmek zorlaşıyor. Evlenince aşk bitince yerini sevgi alır, ozaman aman tanrım ben bu adamla nasıl evlendim demesin😄

Çok aşık olunca da insanın gözü biraz kör oluyor, yalnısi, güzeli, çirkini kötüyü ayırt etmek zorlaşıyor. Evlenince aşk bitince yerini sevgi alır, ozaman aman tanrım ben bu adamla nasıl evlendim demesin😄
Evet orası da öyle haklısınız. En iyisi aşkın sevgiye evrilmesi. Kör aşık olmak sıkıntı zati😅

Eşim de ben de çay bağımlısıyız, o evde yokken demleyip içemem boğazıma dizilir
Canımı verecek kadar ortak bir evlat sahibi olacak kadar seviyorum, gözüm ondan başkasını görmeyecek kadar elimi tuttuğunda heyecanlanacak kadar aşığım
İlk günden beri hiç değişmedi duygularım
Eşinizi tebrik etmek lazim, ne guzel ifadeler😄

pekiiii hanımlar ben şimdi size farklı ama konuyla alakası da bulunan bir soru sorayım.
insan karşısındakine sarıldığında huzur hissettiyse, kokusunu çok sevdiyse, çok güzel kokuyorsun, saçların da çok güzel kokuyor dediyse mesela. konuşurken durup durup sesin, ses tonun ne güzel vs diyorsa sizce aşık olmanın başında mıdır? yoksa hiçbir hissi yok mudur? kadın olsun erkek olsun farketmez insan böyle hissediyorsa, nedir bu hissin adı?

pekiiii hanımlar ben şimdi size farklı ama konuyla alakası da bulunan bir soru sorayım.
insan karşısındakine sarıldığında huzur hissettiyse, kokusunu çok sevdiyse, çok güzel kokuyorsun, saçların da çok güzel kokuyor dediyse mesela. konuşurken durup durup sesin, ses tonun ne güzel vs diyorsa sizce aşık olmanın başında mıdır? yoksa hiçbir hissi yok mudur? kadın olsun erkek olsun farketmez insan böyle hissediyorsa, nedir bu hissin adı?
Hislerin herkes için belli bir tanımı olduğunu düşünmüyorum , aşık oldum diyen herkes birbirinden farklı hislere sahip . Neden tanımlama ihtiyacı hissediyorsun ? Şu anda 2 kere görüştün diye okumuştum , bence bekle sadece görüş ve anın tadını çıkart . Yaşlarımız bir anda o yüksek duygular için biraz büyük geliyor , bir de çok yıprandık , çok temkinliyiz. Biraz daha görüşünce kafanda çoğu şey netleşecek. Ben şimdiye kadar ilk görüşte aşka , yüksek hisse inanan biri oldum ve bu şekilde olan ilişki, flört beni bir yere götürmedi . Biraz salarsak , anı yaşarsak , gözlem yaparsak bı yerlere gidip gitmediğini göreceğiz . Ben de dahil olmak üzere kadınlar olarak çok aceleciyiz hadi ne hissettim , hadi o ne hissetti , ne oluyor , ne zaman olacak , oldu mu vb ... Ben salmaya karar verdim, gel birlikte salalım :)

Sevişmeyin hayal etmediginiz biriyle evlenmeyin. Tek diyeceğim bu.Cunku evlenince bol bol seviseceksiniz

X