Babamdan kurtulamiyorum lutfen akil verin bana

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Basindan beei yardim edecegim derken kotuluk etmissiniz kendinize. Odeyemesin borclarina icra gelsin. Sonra da hapis hayati. En azindan orada cins cins hareketlerde bulunmaz. Siz de kefil olup kendi hayatinizi dara sokmayin. Ailenizi yaniniza alip daha mutlu, iyi standartlarda bir hayat surebilirsiniz. Masrafi daha az sevabi daha cok olur. Babanizi hayatınızdan tamamen silin sonrasinda da
Amacm babama yardm etmek degil asla. Ama dedgm gbi nasilsa annesine kardesine yardm edecek onlari gormezden gelemez diye dusundgu icin ne faturalara ne kiraya sahip cikiyor. Ben de tam planladigi gbi annemle kardesm zor durmda kalmasin,karanlkta oturmasn dogalgazlari kesilmesn dye yardm ediyorm. Bu boyle kisir dongu devam edecek annem bosanmadkca. O yuzden kurtulamiyorm diyorm 😒 umarm bir micize olur da bosanirlar tek umudm o. Yoksa artk hicbr seye el uzatmayacgm artk annemle krdesmn sahsi ihtyclri harcnde🥺

Amacm babama yardm etmek degil asla. Ama dedgm gbi nasilsa annesine kardesine yardm edecek onlari gormezden gelemez diye dusundgu icin ne faturalara ne kiraya sahip cikiyor. Ben de tam planladigi gbi annemle kardesm zor durmda kalmasin,karanlkta oturmasn dogalgazlari kesilmesn dye yardm ediyorm. Bu boyle kisir dongu devam edecek annem bosanmadkca. O yuzden kurtulamiyorm diyorm 😒 umarm bir micize olur da bosanirlar tek umudm o. Yoksa artk hicbr seye el uzatmayacgm artk annemle krdesmn sahsi ihtyclri harcnde🥺
Anneler böyle işte. Bosanmasi icin yalvarirsiniz ama bosanmazlar. Ordan baska bir hayat düşünemezler. Sizde evli oldugunuz icin yuk olmak istemezler. Oncelik kardesinizi yaniniza alsaniz. Anneniz de gelir heralde. Siz annenizle kardeşinizi size davet edin. Hastayim yanimda birilerine ihtiyacim var diyerek. O sure zarfinda orada kalmalari icin ikna etmeye calisin. Babanizin siddet gibi olaylari varsa polise sikayet edin.

Anneler böyle işte. Bosanmasi icin yalvarirsiniz ama bosanmazlar. Ordan baska bir hayat düşünemezler. Sizde evli oldugunuz icin yuk olmak istemezler. Oncelik kardesinizi yaniniza alsaniz. Anneniz de gelir heralde. Siz annenizle kardeşinizi size davet edin. Hastayim yanimda birilerine ihtiyacim var diyerek. O sure zarfinda orada kalmalari icin ikna etmeye calisin. Babanizin siddet gibi olaylari varsa polise sikayet edin.
Bi siddet olayi yok cok sukur😒 ben kac defa konstm denedm canm artk yoruldm. Dunden beri karar aldm mucadele etmeycgm annemle. Sdce kendm arastrp bir yolunu bulacagm diger turlu hicbir seklde olmuyor🥺

Hülya Avşar annesi borç yapıyor diye kısıtlama yapmıştı ya siz de yapın
Kimsenin borcunu ödemeyin

Cahilde değillsiniz en başında atandığınızda kardeşini anneni alıcaktın yanına bir düzen kurup hayatına devam edecektin sen evlendiğinde annen kardeşin o düzende devam edecekti babana krediler çekip yedirtene kadar ve diğer masraflarla ailen kral gibi yaşardı annenide boşatırdın bu süreçten geçinip giderdiniz bir insan bile bile ne diye para verir

Cahilde değillsiniz en başında atandığınızda kardeşini anneni alıcaktın yanına bir düzen kurup hayatına devam edecektin sen evlendiğinde annen kardeşin o düzende devam edecekti babana krediler çekip yedirtene kadar ve diğer masraflarla ailen kral gibi yaşardı annenide boşatırdın bu süreçten geçinip giderdiniz bir insan bile bile ne diye para verir
Bu sekilde azarlamadan once keske onceki yazdklrmi gorseydiniz.🥺 Tekrar aciklayayim evet cahil degilim ne yapilmasi gerektigini biliyorm ama annem yuzunden yapamiyorm cnku kabul etmiyor. :KK43: Atandgmda da gelmedi benmle,smdi de gelmiyor. Zaten bu yuzden isin icinden cikamadgm icin sizlerden yardm istedm ben de.

Kesinlikle yazdiklarinda o kadar haklisin ki. Tesekkur ederm emek verip acikca yazdgn icn. Zaten smdi bu konuyu yazmama sebep yine babamla yuz goz olmamdi. Aynen dedgn gbi yapiyorm,anneme dedim ben gidiyorm bosanmadgn muddetce adim atmam bu eve sen gelirsin. O da toplaniyor smdi benmle gelecek bir sure kalacak yanmda. İster doner ister kalir ben yildim peslernde kosmaktan... Zamanla anneme de kizmaya basladm ben de, karsisinda esim bile yalvardi bosan biz bakarz sana diye. Yine de yuk olamam gelemem diyor. Yapacak birbsey kalmadi...
Yuk olamam deyip deyip misliyle yuk olmaya sebep olmus anneniz, bunu daha baska nasil gozune sokabilirsiniz ki acaba?

Vasi tayin edilmeniz gerekli durumu belgelendirip çocuk gibi üstünüze alıp yetkileri kısıtlayacaksınız
Bunun icin kanitlari belgelendirdigimde nereye basvurmam gerekiyor? Yardmcci olr msnz bilgnz varsa? Kendm degil de annem olabilir mi vasi? Ben siyrilmak istrym artk 🥺 annen olmazsa mecbur kendme alaym o zmn

Annemin benden baska kimsesi yok. Kardesim de bu yil mezun oldu liseden. Maddi olarak tek dayanak benm. Esimle yardmci olalim bosan kurtar kendni biz bakarz sana diyorz sizin vebalinize giremem kendi yuvanizi gecindirin diyor. Kardesim de meslek sahibi olursa o da atanp giderse napacaksn diyorm Allah buyuktur napayim ki diyor ben cildiriyorm ama o da hakli. Esim de bir yere kdr yardm eder. Ayni anda iki eve bakamaz
Niye kardeşiniz de atanıp da uzaklaşsın ki. En başında atandığınız şehre annenle kardeşini de almalıydın biraz geç olmuş bunu söylemek için çünkü çoktan evlenip kendi yolunuzu çizmişsin.

Niye kardeşiniz de atanıp da uzaklaşsın ki. En başında atandığınız şehre annenle kardeşini de almalıydın biraz geç olmuş bunu söylemek için çünkü çoktan evlenip kendi yolunuzu çizmişsin.
Atandigimda neden benle gelmediklerini acikladim ustteki cevaplarmda. Su anki durumum icin de gec degil hicbir sey,yapilacak bir sey var mi diye danismak icin yazdim. Yargilanmak ve bir seyler yapmadigimi duymak icin degil ✌🏻cnku fazlasiyla yaptim...

Bunun icin kanitlari belgelendirdigimde nereye basvurmam gerekiyor? Yardmcci olr msnz bilgnz varsa? Kendm degil de annem olabilir mi vasi? Ben siyrilmak istrym artk 🥺 annen olmazsa mecbur kendme alaym o zmn
Aile ve sosyal politikalar bakıyor her tür
Sulh hukuk mahkemeleri bakıyor sanırım oraya başvuracaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X