Gebeliğe Hazırlık Bat 21-22-23 nisan gelin birlikte bekleyelim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar selam, benim bat 22 nisan . Bundan sonrasi bekleme asamasinda birlikte bekleyelim konusalim
Benim bat tarihim 22 nisandi. Bugünü de sayarsam İki gün gecikti. Hafif ve kesik ağrılar yasiyorum regl ağrısına benziyor ama daha hafif. Sag kasigimda batma oldu. Orta kisimda agrilar oldu. Genelde yururken başlıyor. Bulantı falan yok. Koku hassasiyeti yasamadim. Oruc tuttugum için yorgunluk var ama bunu oruc tutmaya bagliyorum. Yuzumde normalde cikmayan koca koca sivilceler çıktı yuzumu kapladı resmen. Ağrılar bes gundur falan gelip gidiyor. Gebelikten suphelendim ama kist falan da olabilir dediler. Umutluydum umudum kırıldı açıkçası. Erken gebelik testi aldim. Elim gitmedi testi yapmaya. Telefonun başında caresiz bekliyorum belki regl olurum diye. Ya kist daha önce hic basima gelmedi. 8 aylik evliyim. İki aydır çocuk deniyoruz.ilk ay yumurtalama gününü onemsemedim. Bu ay hesaplayip iliskiye girmistik. Ama iliski sonrasi yatakta yatma bacaklari kaldirma vs seyler yapmadim. Kalkip normal hayatima devam ettim. Nisanliyken regl agrilarim cok siddetli oluyor diye doktora gitmistim doktor baktiginda ooo maşallah yumurtlarin cok saglikli demisti Yani kistle hamilelik belirtilerini anlamanin bulanti haricinde yolu yok mudur? İlk defa adetim iki gün gecikti. Normalde 29 gunde bir oluyorum. Hatta bazen bir iki gün erken oldugum da oluyordu. En gec 30. Gunde olurdum. Bugun 31. Gun olmadim. Hamilelik ihtimalim var midir ki?

Ben elendim kızlar testim negatif çıktı Hepinizin hakkinda hayırlısı olmasını dilerim. Olanlarında bebişlerine sağlıcakla kavuşmalarını dilerim

Canım kist olabileceği çıkarımına nasıl vardın ki? Aklına böyle şeyler getirme. Benimde reglim 28 günde bir düzenli olurdu. Geçen ay 31. Günde oldum ama geçen ay geç yumurtlamıştım. Bu ay tam 14. Gün yumurtladım dün regl olmam lazımdı ama olmadım hala. Ama bence hamilelik denemeleri de regli geciktiriyor. Çünkü vücut spermle buluşuyor

Benim hic aklimda kist falan yoktu. Başlık açmıştım belirtileri yazinca biri kist de olabilir demisti. Karar verdim öğrenmenin çaresi artık test yapmak. Yarin test yapicam. Hatta sahura kalktığımda yapicam sanırım. Pozitif çıkarsa mujdeyi veririm.

Burda maşallah herkes doktor zaten reglde 1 haftalık gecikmeler gayet normal.

Evet canım hamilesin gözün aydın erken gebelik testi mi yaptın yoksa normal kaset test mi?

Test yap, en basit yolu bu. Benim 4 gün gecikmem var, test negatif.

Maşallah canım, hayırlı olsun. Benimde adet gelecekmiş gibi ha bire akıntım var, belim de ağrıyor. Kaset test negatif ama adette gelmedi senin yumurtlama üzerinden kaç gün geçti
Açıkçasi yumurtlama zamanımı tam bilmiyorum. Bloom diye adet takip uygulamasını kullandim. Onda tahmini olarak ayın 8 ini yumurtalama günü olarak gösteriyordu. Ama biz bu ay gün aşırı ilişkiye girdik. Bana sorarsan o uygulama herhangi bir sıkıntın yoksa doğru hesapliyor. Kisiye özel ortalama degerleri hesaplıyor. Çünkü cocuk yapma isine gecen ay baslamistik. O takvime göre o ay yumurtalama günümden daha geç iliski yaşadık tabi tutmadi. Bu Ay sekizinde yumurtladiysam üzerinden 15 gun geçmis oluyor. Bende kasik ağrısı oldu. Sag kasigim ağrıdi. Kaset test icin erken olabilir belki erken gebelik testinde cikabilir yani belirtilerini bilirsin. Normalde yasamadigin seyleri yasiyorsan bir farklılık varsa suphelen bence. Mesela kimisi hemen mide bulantisi yaşamış kimi koku hassasiyeti falan bende sadece kasik agrisi oldu ve aşırı yuzumde sivilce çıktı. Bugun de saydam akintim var. Yani belirtiler kişiden kisiye degisebilir sen normalde olmayan seyleri belirgin olarak hissediyorsan olasılık büyük. Bence belirtileein belitginse kaset testten ziyade erken gebelik testleri daha iyi sonuc veriyor. Ben ilk defa hayatimda test yaptim o da şükür ki pozitif çıktı. Belki kaset test yapsaydim hayal kirikligi ugrayabilirdim. O da insana daha cok stres verir. Senin kac gun geçti acaba?

20 Nisan'da adet tarihim, bugün ayın 23 ü hala yok, sadece belim ağrıyor. Önceden ağrıdığında birkaç saat içinde Max 24 saat içinde adet olurdum, hani yok 3 gündür bahsettiğin uygulamayı bulamadım canım Android'de yok sanırım.

İsmi böyle geçiyormuş. Telefona yuklenince bloom oluyor. Hamile olabilirsin dedigim gibi kasette cikmamistir belki. Yeniden test yap bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…