Bebek bakıcısı sorunu

Bende cocuk gelişimi mezunuyum. Stajyer olarak 2 yil da çalıştım ama lise öğrencisine 3 yas ta olsa 6 da olsa sorumluluk oyle sizin düşündüğünüz gibi verilmez. Herzaman kadrolu öğretmen gözetiminde olur hersey. Lise bitince de üniversite eğitimi alıp mezun olmazsanız, yardımcı öğretmen olursunuz. 17, 18 yasında çocuksun 2 yasında bir bebeğe bakmak bütün gün benim görüşüm bu ben olsam güvenemem. Sevmiyor olsam da istemiyor olsamda madem çok mecburiyetim var. Aile bireylerinden rica ederim, geçici bir süre.
Aile bireyine durumu anlattım . Kv ben bakamam 1 hafta belki ama dedi . Bakmam dediğinde mecbur kaldığında böyle çözümler üretiyoruz. Neyse ki şükür gerek kalmadı. Bakıcım buldum 🙏

bu kadar iyi niyetli olma
çünkü o sana karşı iyi niyetli değil
çalışmadığı haftayı ödemek zorunda değilsin
paar nedir bi emek karşılığında alınan ücret herhangi bi emek yok burada
Dürüst olsa inanın hiç sorun değil öderim. Zaten maaşını hemen ayırıyorum. Blöfler , çirkefleşmeler olunca soğudum. Bir de en zorda kalacağım zamanı kollayıp resmen o zamanda blöf yaptı. Hoş eşim ödeyelim dedi. İçime çok oturdu ama napalım

Bana göre iyilik yapmak oluyor. Her türlü iyiliği yaptığın insan sen muhtaçken bu durumu kullanıyorsa, aman zaten karşılık beklemeden yapmıştım, diyemiyorsun. Bu karşıdakinin nankör olduğunu gösteriyor bana.
Farklı fikirler 😊
Nankörlük konusunda size katılıyorum. İyilikten karşılık beklenmez ama bana iyilik yapanı zor durumda bırakmam idare ederim ki adı iyilik olsun. Tabi ki ticari boyutu da var. Ben maaşımdan fazlasını alıyorsam zorda da bırakmam. Cumartesi günü çalıştığımda eşimin de mesaisi olmuştu . Rica ettik yarım gün geldi o zamanda maaşına ek ücret verdik.

Ödeme. O senin zor duruma düşmeni önemsiyor mu
Ondan ne farkım kalır ? Sonuçta kredi ödüyor. Ya hayatımda hiç bu kadar ikilemde kalmadım. Akşam ödemeyeceğim diyorum sabah yok olmaz diyorum. Vebal almak istemiyorum. Çok mu ince düşünüyorum bilmiyorum ki :KK43:

Dürüst olsa inanın hiç sorun değil öderim. Zaten maaşını hemen ayırıyorum. Blöfler , çirkefleşmeler olunca soğudum. Bir de en zorda kalacağım zamanı kollayıp resmen o zamanda blöf yaptı. Hoş eşim ödeyelim dedi. İçime çok oturdu ama napalım
ödemeyin
ne kadar bencil gamsız insanlar var şu dünyada ya

Böyle disiplinsiz, sorumsuz bir kadının çocuğunuza bakmaması iyi olmuş aslında. Şu anlattıklarınızdan sonra böyle biri çocuğuma 1 gün baksın istemem.
Allah kolaylık versin, umarım çok iyi bir bakıcı çıkar karşınıza.
Bugün yeni bakıcıyla konuşurken Allah yüzüme bakmış kadın çirkeflik iyi ki yapmış dedim. Yeni kadın eğitimli. 14 yıldır bir fiil çocuk bakıyor. Ve hep uzun çalışmış. Şu an ayrılacağı yerde 7 yıl çalışmış.
Bebeğin yemeği, ütüsü , banyosu , çamaşır yıkaması bende dedi. Diğeri bunları yapmıyordu.
Etkinlik saatlerimiz olacak bana şunlar şunlar lazım dedi. Diğerine sürekli " abla kuleleri dizmeyi göster , halka geçirmeyi göster" diye diye bir hal oldum ve yapmıyordu. Yapmayı unuttuk diyordu :)
Dün gece hiç uyumadım. Bugün içim rahat ,o kadar huzurluyum ki. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın

Bu bakicindan vazgeçin.Yüz göz olmuşsunuz artık çocuğunuzda iyi bakmaz güvenemezdim ben.Bende şuan bakıcı arıyorum.İlk kiziminda 3 sene bakıcı ile büyüttüm.İns onun gibi biri denk gelir diye arayiştayim.
Gerekirse kp kv minnet edin evladınız için bulana kadar ama bu bakıcıya evladinizi emanet etmeyin
Kv bugün en fazla 5 gün bakabileceğini söyledi 🙄 çok şükür ne ona ne de bu kadına muhtaç kaldım. Allah yüzüme baktı da yeni bakıcıyı buldum

Siz veya bebeğiniz kadının umrunda değil. Neden bu kadar düşünüyorsunuz bu kadını?
Borcu var bana güvendi diye. İyi ki buraya konu açmışım. Herkes farklı bir bakış açısı kazandırdı. Çocukları var o zor durumda kalmasın dedim. Beni düşünmedi o. Ben onu düşünüyorum. Galiba fazla empati yapıyorum.

Allah bilir yaşlılığında da size baktırmayı düşünüyordur kendini.
Lohusalık süreci geçince mesafeliydik. Hoş ben değil o koydu. Kızım kolikti kaçtı gitti. 3 ay görmedi torununu. Şimdi haftada 1 veya 2 haftada bir gelir 2 saat uzaktan sever gider. Kp kızıma düşkün onun zoruyla gelir. Bir kere şakayla karışık yaşlanınca bana bakarsın dedi ben de Allah o duruma düşürmesin kimseyi dedim. Benim zor zamanımda yanında yok eeee ben ona bakacağım yok ya

Lohusalık süreci geçince mesafeliydik. Hoş ben değil o koydu. Kızım kolikti kaçtı gitti. 3 ay görmedi torununu. Şimdi haftada 1 veya 2 haftada bir gelir 2 saat uzaktan sever gider. Kp kızıma düşkün onun zoruyla gelir. Bir kere şakayla karışık yaşlanınca bana bakarsın dedi ben de Allah o duruma düşürmesin kimseyi dedim. Benim zor zamanımda yanında yok eeee ben ona bakacağım yok ya
Yüzsüzlük resmen. Siz yine yumuşak cevap vermişsiniz şurda üç beş günün sıkıntısını yaşıyorsunuz o kadar bile idare etmeyen biri ne yüzle söylemiş bunu. Daha sert bir cevabı haketmiş

Öncelikle başıma geleni anlataym iki ay önce komşumla knstk çocuğuma bakacağını söyledi. Kabul etti ama yaz dönemi olduğu için benim ise basladgm tarihten on beş gün sonrasini kabul etti bende TM dedim esmle.iki hafta idare ederiz dedik. Pazartesi ise baslyrm ve dün aradı vazgectm eşim izin vermedi dedi düşünün iki ay bekledm yetmez iki iki haftada idare ettm ücret vs değil çünkü ne derse. TM dedik. Yarı yolda kaldk şimdi kreş bakyrm sizin yerinizde olsam hiç duusnmem kv kp görünce kuzen veririm emin olun hiç düşünmeden yok kolik diye gelmedi ne saçma bir düşünce ya geçici var hiç tanımadgn insana verebliyorsun geçici ama aynı kandan kişilere vermiyorsun muhtaç olmamak için bana aşırı sacma geldi. Keşke benim imkanım olsa da versem çocuğumu kv ye ki kendisini sevdgmden degil
Benim de benzer olayım oldu. İlk bakıcım komşumdu. Kendi geldi bakıcı aradığımı duyunca ben bakarım ederim tamam dedim. Esnek çalışmadan normal çalışmaya geçtim ona güveni pazartesi gece 5 te ben bakamayacağım kendine başka birini bul diye mesaj attı.
Kaldım ortada. Eşim annesine anlatmış o da telefon da ağlamış ben bakamam diye.
Muhtaç etmesin tabi ben öyle aman kv diye geri duran biri değildim. Size neden saçma geliyor muhtaç olmayım demem? Düşünün elin tanımadığım kadınına kvdemden daha çok güvene biliyorum. Çünkü torunum diyip bağrına basmadı. El daha iyi kvdemden

Yüzsüzlük resmen. Siz yine yumuşak cevap vermişsiniz şurda üç beş günün sıkıntısını yaşıyorsunuz o kadar bile idare etmeyen biri ne yüzle söylemiş bunu. Daha sert bir cevabı haketmiş
Ters cevap vermeyi ben ondan öğrendim. Anneme hep kızarım insanlar için kendimi parçalatmayı öğretti diye. Doğumuma 2 hafta kala babam yoğun bakıma alındı annem gelemedi doğuma , ablam geldi. Neyse annem telde kv deye demişki " Allahtan siz varsınız kızım yalnız kalmayacak " o da demiş ki "aman bana kimse güvenmesin, kocası var o bakar." Annem oturmuş saatlerce ağlamış ahahah

Siz bakıcının ebeveyn i değilsiniz nasıl öderse ödesin borcunu harcını. Başka birini bulun. Böyle bakıcı olmaz iyice şımarmış iş ahlakı da yok
Ya bayıldım buraya konu açmaya. Çok farklı yaklaşımlar var. Tam vicdan falan derken sizin mesajınızı okudum . Evet onun yerine borcu sahiplendim. Çok haklısınız. Zor duruma kendinin de düşeceğini düşünmeliydi. Şu an çok gaza geldim . Sabaha fikrim değişmez umarım :)

Allah ellerine düşürmesin, önce alıştırıp sonra böyle tavırlar sergiliyorlar. Çalışan anne olmak, bebeği gönül rahatlığı ile emanet etmek çok zor. Bakıcının b sine bile tahammülüm yok, o yüzden 27 aylık kreşe verdim işiniz gücünüz rast gitsin ama bu kadından artık hayır gelmez.
Çok sağolun. 24 aylık bir yapsaydık . İnşallah yeni başlayacak olanla sorun yaşamayız

Mesajınızı yeni gördüm. Çok teşekkür ederim. Eryaman . Umarım bir daha zor durumda kalmam. Olursa sizi kenara not ettim
Aynı şehlrdeyiz. Bulursunuz başka bakıcı . Bu kadınla zaten hep sorun yaşarsınız paranızla hem siz hem de bebek rezil olur. 3 kuruş fazla verin evinize gelip bakacak düzgün çocuk seven bir kadın bulun

Bu kadar iyi niyetli olmayın
Ödemeyin tabi ki
Bu pislik yapmak değil. Hak edene hakrttiğini vermek
Toplumda nedense bakıcı ve eve gelen yardımcılara karşı büyük bir acıms duygusu oluyor
Anneme gelen yardımcı kadın oğluna ev aldı mesela ben hala kiradayım
Ben ücretsiz izin aldım, kimse çalışmadığım iki haftanın parasını vermeyecek bana
İş hayatı gibi düşünün
Kredi borcu varsa bunu o düşünmeli siz değil

Siz borç batağında olsanız patrona diklenir misiniz şartlarım bunlar diye?
Demek o kadar zor durumda değille4
Ben borç batağında olsam asla diklenmem artı patron ne zaman izine çık derse o zaman çıkarım .
Evet toplumumuzda yardımcılar bir acıma var. benim denk geldiğim sürekli para konuşuyor ve ağlıyor. Belki ondan bu kadar vicdan yaptım ama bir üye siz onun ebeveyni değilsiniz yazmış, silkeledi beni o söz. Ardından sizin yazdığınızı okuyunca " evet benim borcum olsa ben onu hak etmek için çalışırım , ekstra efor sergilerim " dedim

X