Bebek bakıcısı sorunu

Ben borç batağında olsam asla diklenmem artı patron ne zaman izine çık derse o zaman çıkarım .
Evet toplumumuzda yardımcılar bir acıma var. benim denk geldiğim sürekli para konuşuyor ve ağlıyor. Belki ondan bu kadar vicdan yaptım ama bir üye siz onun ebeveyni değilsiniz yazmış, silkeledi beni o söz. Ardından sizin yazdığınızı okuyunca " evet benim borcum olsa ben onu hak etmek için çalışırım , ekstra efor sergilerim " dedim
Ben eve gelen temizlikçi kadınlara yumuşak oldum yemediğim kazık kalmadı. Yardımcı abla vs demiyorum artık temizlik yapmaya geliyorsa hakkıyla yapacak. Kim 1 günde 200 225 kazanıp üstüne bir de yemek ısmarlanıyor.

Bugün yeni bakıcıyla konuşurken Allah yüzüme bakmış kadın çirkeflik iyi ki yapmış dedim. Yeni kadın eğitimli. 14 yıldır bir fiil çocuk bakıyor. Ve hep uzun çalışmış. Şu an ayrılacağı yerde 7 yıl çalışmış.
Bebeğin yemeği, ütüsü , banyosu , çamaşır yıkaması bende dedi. Diğeri bunları yapmıyordu.
Etkinlik saatlerimiz olacak bana şunlar şunlar lazım dedi. Diğerine sürekli " abla kuleleri dizmeyi göster , halka geçirmeyi göster" diye diye bir hal oldum ve yapmıyordu. Yapmayı unuttuk diyordu :)
Dün gece hiç uyumadım. Bugün içim rahat ,o kadar huzurluyum ki. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın
Hep böyle güzel olsun şansı kuzucuğun

Bakmadığı haftaları neden ödeyesiniz ki? O yaptığınız sözleşmeye sadık kalmamış, fes olmuş o sözleşme :) O düşünmüş mü bırakıyorum yarı yolda bu bebek ne olacak diye yerinizde olsam hiç umurumda olmaz borçları . İnsan olsun fazlasını vereyim de köylü kurnazlıklarına hiiiç tahammülüm yok.

Son düzenleme:
Ben eve gelen temizlikçi kadınlara yumuşak oldum yemediğim kazık kalmadı. Yardımcı abla vs demiyorum artık temizlik yapmaya geliyorsa hakkıyla yapacak. Kim 1 günde 200 225 kazanıp üstüne bir de yemek ısmarlanıyor.
Yüz yumuşaklığını maalesef sizi tenzih ederim "saf " olarak algılıyorlar. Halbuki iyi niyetli yaklaşıyoruz

Tabi ki sizin evinizde bakacak.kendi evimde bakarım ne demek? Gelen olacak, giden olacak ...belki sigara içen var evde..onun evi onun kuralları olacak...inşallah başkasını bulursunuz

Buna ekstra ekstra katılıyorum ben de çok yaşadım. Bin kez abla buraları unutma lütfen dediğim yeri gözünün önünde, o temizliği bitirdikten sonra, sildim (pencere iç tarafındaki mermer dışı bile değil) resmen toz doluydu kaç kez oldu bu, hep ayyy unutmuşum dedi. En son mesafeyi koyunca nedense işini çok güzel yapmaya başladı 😬

Tabi ki sizin evinizde bakacak.kendi evimde bakarım ne demek? Gelen olacak, giden olacak ...belki sigara içen var evde..onun evi onun kuralları olacak...inşallah başkasını bulursunuz
Buldum başkasını . Benim evimde bakılacak diye ilk anlaşma yapılmıştı. Sonradan kendi kendine ben evimde bakacağım dedi

Ankara'da yaşıyorum . Özel olup milli eğitime bağlılar 18 ayda alabiliyoruz dedi. Gündüz bakım evi olarak geçen bir iki yer buldum yarın arayacağım
Ankara da kreş imkanı için çok iyi bir yer. Allah kolaylık versin inşallah. Bakıcıya bırakmayın lütfen terbiyesiz insan. Yani eski bakıcı.

Bugün yeni bakıcıyla konuşurken Allah yüzüme bakmış kadın çirkeflik iyi ki yapmış dedim. Yeni kadın eğitimli. 14 yıldır bir fiil çocuk bakıyor. Ve hep uzun çalışmış. Şu an ayrılacağı yerde 7 yıl çalışmış.
Bebeğin yemeği, ütüsü , banyosu , çamaşır yıkaması bende dedi. Diğeri bunları yapmıyordu.
Etkinlik saatlerimiz olacak bana şunlar şunlar lazım dedi. Diğerine sürekli " abla kuleleri dizmeyi göster , halka geçirmeyi göster" diye diye bir hal oldum ve yapmıyordu. Yapmayı unuttuk diyordu :)
Dün gece hiç uyumadım. Bugün içim rahat ,o kadar huzurluyum ki. Allah kimseye bu durumu yaşatmasın
Çok sevindim. Her işte bir hayır vardır dedikleri bu. İyi ki kadın gerçek yüzünü hemen göstermiş. 😊

Ben borç batağında olsam asla diklenmem artı patron ne zaman izine çık derse o zaman çıkarım .
Evet toplumumuzda yardımcılar bir acıma var. benim denk geldiğim sürekli para konuşuyor ve ağlıyor. Belki ondan bu kadar vicdan yaptım ama bir üye siz onun ebeveyni değilsiniz yazmış, silkeledi beni o söz. Ardından sizin yazdığınızı okuyunca " evet benim borcum olsa ben onu hak etmek için çalışırım , ekstra efor sergilerim " dedim
Yeni bakıcı bulduğunuzu söyleyince herhangi bir şey dedi mi acaba?

Benim de benzer olayım oldu. İlk bakıcım komşumdu. Kendi geldi bakıcı aradığımı duyunca ben bakarım ederim tamam dedim. Esnek çalışmadan normal çalışmaya geçtim ona güveni pazartesi gece 5 te ben bakamayacağım kendine başka birini bul diye mesaj attı.
Kaldım ortada. Eşim annesine anlatmış o da telefon da ağlamış ben bakamam diye.
Muhtaç etmesin tabi ben öyle aman kv diye geri duran biri değildim. Size neden saçma geliyor muhtaç olmayım demem? Düşünün elin tanımadığım kadınına kvdemden daha çok güvene biliyorum. Çünkü torunum diyip bağrına basmadı. El daha iyi kvdemden
Bir insan neden torununu sevmesin ya ben bu grupta bunun fazla abartıldığını düşünüyorum neden bağrına basmasn torunu yani siz kv bakacak ama ben baktırmak istemyrm gibi yazmışsın o yüzden sasrdm ben.

Ters cevap vermeyi ben ondan öğrendim. Anneme hep kızarım insanlar için kendimi parçalatmayı öğretti diye. Doğumuma 2 hafta kala babam yoğun bakıma alındı annem gelemedi doğuma , ablam geldi. Neyse annem telde kv deye demişki " Allahtan siz varsınız kızım yalnız kalmayacak " o da demiş ki "aman bana kimse güvenmesin, kocası var o bakar." Annem oturmuş saatlerce ağlamış ahahah
Bir kiz annesinin boyle demesini uygun bulmuyorum ben
Kari koca birbirine yetiyor bence kv anne baba kp bakma isleri falan bana ters geliyor hani ilk dogumda acemilik oluyor az destek ise yariyor yada sezeryansan 30 40 gun iyi oluyor
Cannimm mesafe candir

Bir kiz annesinin boyle demesini uygun bulmuyorum ben
Kari koca birbirine yetiyor bence kv anne baba kp bakma isleri falan bana ters geliyor hani ilk dogumda acemilik oluyor az destek ise yariyor yada sezeryansan 30 40 gun iyi oluyor

Cannimm mesafe candir
Sezeryanla doğum yaptım. İlk 1 ay için destek istedik. 1 haftada gitti. Ha hoş ona güvenip doğum yapmadım . Torununu göremeye bile gelmedi. Tek kendime kızdığım nokta şu; o dönem eve yardımcı haftada 1 geliyordu keşke her gün gelip yemek yap deseydim. O hengamede aklıma gelmedi

Bir insan neden torununu sevmesin ya ben bu grupta bunun fazla abartıldığını düşünüyorum neden bağrına basmasn torunu yani siz kv bakacak ama ben baktırmak istemyrm gibi yazmışsın o yüzden sasrdm ben.
Keşke baksa. Benim baktırmama gibi bir söylemim olmadı. Önceden kv ile sorun yaşayan insanları anlamazdın.başınıza gelmeden anlayamıyorsunuz. Herkesle küs ,kendi babası yalnız yaşıyor gözü bile görmüyor onun yanına dahi gitmiyor . Torununu görmeye gelir kucağına dahi almaz. Öper sigara içmeye çıkar

X