Bebek bakıcısı sorunu

Sezeryanla doğum yaptım. İlk 1 ay için destek istedik. 1 haftada gitti. Ha hoş ona güvenip doğum yapmadım . Torununu göremeye bile gelmedi. Tek kendime kızdığım nokta şu; o dönem eve yardımcı haftada 1 geliyordu keşke her gün gelip yemek yap deseydim. O hengamede aklıma gelmedi
Benimde esim yapti 2. Sezeryanda
Herseyle ilgilendi Allah razi olsun
Beni yanlis anlamayin genel olarak soyledim

Yeni bakıcı bulduğunuzu söyleyince herhangi bir şey dedi mi acaba?
Söylemedim daha. Telefonda konuştururtmadı. Parası var ya bizde :) yüz yüze konuşalım dedi. Şeytan diyor ki 1 hafta hiç söyleme haftaya pat diye söyle :) zaten o kendine bir yer bulduğunu söyledi cuma günü , cumartesi şartlarda orta yol bulalım sabah sizin evde öğleden sonra bizim evde bakayım dedi . Şartlarım net olmaz dedim. Bu sabah aradı, bende konuşacaklarım var dedim bugün müsait değilim telefonda konuşamam yarın yüz yüze konuşalım dedi peki dedim

Kv bugün en fazla 5 gün bakabileceğini söyledi 🙄 çok şükür ne ona ne de bu kadına muhtaç kaldım. Allah yüzüme baktı da yeni bakıcıyı buldum
Ciddimisiniz.Bakıcı bulmanıza çok sevindim ama kv bin bu yaptığını unutmayın.İlerde bakıma ihtiyacı olduğu bir durumda sizde ona sadece 5 gün bakabilcegini söyleyin.yahu torun ya.Öteai var mı? Üstelik zor durumdaydiniz.Ne diyim Allah onlara muhtaç etmesin

Ciddimisiniz.Bakıcı bulmanıza çok sevindim ama kv bin bu yaptığını unutmayın.İlerde bakıma ihtiyacı olduğu bir durumda sizde ona sadece 5 gün bakabilcegini söyleyin.yahu torun ya.Öteai var mı? Üstelik zor durumdaydiniz.Ne diyim Allah onlara muhtaç etmesin
Amin Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim 🙏

Söylemedim daha. Telefonda konuştururtmadı. Parası var ya bizde :) yüz yüze konuşalım dedi. Şeytan diyor ki 1 hafta hiç söyleme haftaya pat diye söyle :) zaten o kendine bir yer bulduğunu söyledi cuma günü , cumartesi şartlarda orta yol bulalım sabah sizin evde öğleden sonra bizim evde bakayım dedi . Şartlarım net olmaz dedim. Bu sabah aradı, bende konuşacaklarım var dedim bugün müsait değilim telefonda konuşamam yarın yüz yüze konuşalım dedi peki dedim
Muhtemelen geri adam atacak. Yaptığı çok ayıp ne diyeyim ama ben olsam çalışmadığı zamanın ücretini vermem ya da ben artık çalışmayacağım dediği zamandan itibaren vermezdim. 🤷🏼‍♀️ Allah yardımcınız olsun ❤️

Merhaba,
11 aylık kızım var. Pandemi başladığından beri evden çalışıyorum. Ağustos ayı itibariyle ofise geçti arkadaşlar ben geçemedim.

Bakıcımız ile tatil konusunda anlaşamadık. Benim işim yazın yoğun oluyor ve izin çok zor kullanıyoruz.

Bayramdan önceki hafta zar zor babam hastanede yatıyor diye izin aldık. Bakıcı ablamıza da söyledik. Onun eşi bayramdan sonra 2 hafta izin almış. Neyse dedim evden çalışırım idare edelim. Mecbur kaldık. İdare ettim bir şekilde.

Evden çalıştığım dönemde ablamızı yarım gün çağırıp tam gün ücreti ödedik. Yeter ki mağdur olmasın diye. Sonuçta bize güvenip diğer işlerini bıraktı.

Evden çalıştığım dönemde mesai saati 8:00-17:00 , ofise geçersem 7:00-17:30 olacağını başta söyledim ve bizim evimizde bakacak anlaşma böyleydi.

Her şey tamam pazartesi günü ofise geçeceğim diye aradım dedi ki ; çalışma saatleri arttı ekstra ücret isterim , kendi evimde bakarım. Kabul etmedim. Sonra biraz geri vites yaptı. Orta yol buluruz 4 gibi evime getiririm , bende hayır evimde bakılacak dedim. Eğer şartların buysa benim hızlıca aksiyon almam lazım dediğim de " ya orta yol bulalım, olmadı 15 ağustosa kadar bakayım sonra başka biri var ona giderim "

Kaldı 2 gün nereden , nasıl bakıcı bulacağım? Eşime daha söyleyemedim şu an şehir dışında.

Kv ,kp e mecbur kalmak istemiyorum. Çünkü bebeğim kolik ağlıyor diye aylarca gelmediler, 10 dklık mesafe var aramızda

Yabancı bakıcısı olan var mı ? Bu konuda fikir ve önerileriniz bekliyorum.
Sinir oldum sinsi kadın , uyanık işgüzar kesinlikle yeni birine bakmaya başlayın pis kadın

Şartlarımızın uymadığını artık devam edemeyeceğimizi söyledik. Tamam ben kabul ediyorum evde bakarım dedi, biz de artık güvenimizin kırıldığını diğer bulduğu yeri kabul etmesini söyledik. Blöf yapmış bize , zor durumda kaldık, ödemelerim var dedi. Biz de ama başkasını buldum dedin demek ki zorda bırakıp kendi şartlarını kaba tabirle para koparmaya çalıştığını ima ettik. Ağladı . Üzüldüm ama yapacak bir şey yok.

Benim üzüldüğüm kızım ona çok alışmış :KK43: yarın yeni bakıcıyla başlayacağız . Bakalım neler olacak ?

Şartlarımızın uymadığını artık devam edemeyeceğimizi söyledik. Tamam ben kabul ediyorum evde bakarım dedi, biz de artık güvenimizin kırıldığını diğer bulduğu yeri kabul etmesini söyledik. Blöf yapmış bize , zor durumda kaldık, ödemelerim var dedi. Biz de ama başkasını buldum dedin demek ki zorda bırakıp kendi şartlarını kaba tabirle para koparmaya çalıştığını ima ettik. Ağladı . Üzüldüm ama yapacak bir şey yok.

Benim üzüldüğüm kızım ona çok alışmış :KK43: yarın yeni bakıcıyla başlayacağız . Bakalım neler olacak ?
Oh iyi olmuş ben hiç üzülmedim kadına. Peki ücreti verdiniz mi kesinti yaptınız mı?
kızınız yeni bakıcıya da alışır merak etmeyin :)

Zerre kadar üzülmedim, niyeyse hemen ağlarlar. Bakıcıların ortak düzeni şu çocuğu kendine alıştırmak bu yöntemle çocuğu kullanarak anneyi taciz etmek ,taleplerini yaptırmak.

X