Belimizi Büken Doğal Gaz Faturası..

Burda millet ayaklansa hepsini terörist diye içeri atarlar ama önceden af ayağına ne kadar katil tecavüzcü hırsız varsa salarlar sonra da “hakkını savunmak isteyeni” terörist damgasıyla içeri atarlar. Sosyal medyada da analarından girip babalarından çıkarlar.
Tik-si-ni-yo-rum!
Aynen oyle malesef ki ...

söyleyecek şey çokta konunuz kapansın istemem.
söylesekde boş aslında hiç birşey değişmiyor değişmeyecek
haa ne yapacağım ben ? bu ay afedersiniz eşşek gibi yemekden içmeden kısılacak ki ödenebilsin bu fatura yokda nerde..
allahtan kurbandan kalan etler felan var.. şaka gibi ya ne hallere düştük

size yine iyi gelmiş.. ben ne yapayım :KK43:
alt komşum o kadar cimri ki kadın evde titreyerek oturuyor
evine git ağzından buhar cıkar
ama yakmıyor parası yokmuş :KK57:
Sjsjsjsjsjsjsj buna cok güldüm vallahi en sevmediğim şey soğuk ev eşimde sağolsun bu konuda cömert yakıyoruz atletle yatıyorum yani çünkü annemlerdede evimiz cayır cayır yanardı kapıda kar biz evde şortla otururduk o derece babam deli gibi yakardı üşüyomuş ondan alışmışım bu ay simdi düşük geldi bencede ama diğerlerine baktığımda yine en yüksek fatura bizde bi dahaki ayı bekliyorum geçen sene 350lileri görmüştük

Sjsjsjsjsjsjsj buna cok güldüm vallahi en sevmediğim şey soğuk ev eşimde sağolsun bu konuda cömert yakıyoruz atletle yatıyorum yani çünkü annemlerdede evimiz cayır cayır yanardı kapıda kar biz evde şortla otururduk o derece babam deli gibi yakardı üşüyomuş ondan alışmışım bu ay simdi düşük geldi bencede ama diğerlerine baktığımda yine en yüksek fatura bizde bi dahaki ayı bekliyorum geçen sene 350lileri görmüştük
benim evimde senin ki gibi olsa canm ödediğim fatura zoruma gitmez lakin
ev durumu böyle iken çok çok sıcak değil iken bu faturayı ödemek insanın çok zoruna gidiyor.

Ben evlilik dolayısıyla bir akdeniz şehrine geldim ama klima kullanmak zorundayız. klimayla kesinlikle ısınılmıyor. Geldiğim şehirde doğalgazlıydı evimiz. Burda resmen donuyorum. Şehrin çoğu evinde doğalgaz yok aklım almıyor. Kime bunu desem de aaa burası çok sıcak kış olmuyor ki diyor. Valla hiç öyle değil kış her yerde kış,illaki genel bir ılıklığa ihtiyaç oluyor. Onu da klima ile sağlamak zor. Ki üstelik klimamız yeni modellerden. Resmen sobalı evde yaşıyormuş gibi hissediyorum hayat kalitem düşmüş gibi hissediyorum:) Görünce yazayım dedim. Bizde klimayla tek odayı ısıtıp size gelen fatura kadar fatura ödüyoruz. Ama havaya gidiyor para. Keşke doğalgaz olaydı da evim en azından o parayı verip evin her yeri ısınsa diyorum.

ona görede giynsem ben o derece üşüyorum.. hırka + patik oglumda ayı şekilde ama üşüyorum demişti o derecede tutmadım o yüzden demek ki birde bünye meselesi birde evden eve fark eder söylediğiniz gibi. tabiki nasıl ısınıyor isek o şekilde yakmalıyız benim anlatmak istediğim şu aslında gecen senede aynı yakıyordum.. bu senede değişik yakmadım.. çok farklı geldi.. herkesin mi böyle neden böyle onu merak ediyorum

Öyle tabi ki. Epey zamlandı bu sene. Doğalgaz ithal ediliyor ve ekonomi de malum...

Bu faturalar Amerikanın oyunu diyesim geldi.. Malum her kötü iş onlardan..

Benimde bebeğim var.. Geçen ay sadece geceleri birkaç saat en düşükte yaktım 150 tl geldi fatura.. Bu ay hece gündüz yanıyor, arada 40 dereceye çıkarıyoruz.. Bakalım 400 tl kesin.. Allah sonumuzu hayra çıkarsın..

5 petek sayısını azaltmanız mümkünmü belki faturanızda düşer.
yok canm değil..
oglumun odası yanıyor zaten ..
mutfak koridor. yatak odası ve oturma odası yanıyor
banyo yanmıyor zaten salon ve kiler de yanmıyor.. bu saydığm yerleride kapatsam olmaz.. kombiyi 50 dereceye felan alsam 500 tl gelecek herhalde :KK57:

benim evimde senin ki gibi olsa canm ödediğim fatura zoruma gitmez lakin
ev durumu böyle iken çok çok sıcak değil iken bu faturayı ödemek insanın çok zoruna gidiyor.
Ahh o kötü gerçekten ya yönetim değişti bizde geçen yıl senin gibiydim merkezininde bazı gıcık tatafları var aksam 5den sonra yakıyolardı falan ev ısınmıyordu bu sene gece gündüze geçtik işte ama sana yapabilecek bişey yok insanların evinin içine girip açtıramazsın ki kombiyi :KK43:

İki kişiyiz karı koca. Akşam eve gelince yakıyoruz gece yatarken kapatıyoruz. Şehir Ankara.
Sayaçtan baktığım kadarı ile 185 tl fatura bekliyorum. Fazla mı evet neden çünkü geçen sene en soğuk zamanda 160 ödemiştim. Şimdi 185 ise ocakta sömestrda 300 öderiz.

Ben evlilik dolayısıyla bir akdeniz şehrine geldim ama klima kullanmak zorundayız. klimayla kesinlikle ısınılmıyor. Geldiğim şehirde doğalgazlıydı evimiz. Burda resmen donuyorum. Şehrin çoğu evinde doğalgaz yok aklım almıyor. Kime bunu desem de aaa burası çok sıcak kış olmuyor ki diyor. Valla hiç öyle değil kış her yerde kış,illaki genel bir ılıklığa ihtiyaç oluyor. Onu da klima ile sağlamak zor. Ki üstelik klimamız yeni modellerden. Resmen sobalı evde yaşıyormuş gibi hissediyorum hayat kalitem düşmüş gibi hissediyorum:) Görünce yazayım dedim. Bizde klimayla tek odayı ısıtıp size gelen fatura kadar fatura ödüyoruz. Ama havaya gidiyor para. Keşke doğalgaz olaydı da evim en azından o parayı verip evin her yeri ısınsa diyorum.
benimde zoruma giden 345 tl lik faturaya göre değecek bir ısınma değil.. keşke öyle olsa.. bu faturaya göre evin çok iyi ısınması lazım ama yok nerde..

Merhaba hanımlar açıkcası canım çok sıkıldı bu duruma çünkü geçen seneye göre müthiş derecede fark var doğalgaz 'da.. faturayı görünce çok şaşırdım çünkü evde 4. yılım ilk defa bu kadar yüksek geldi.
Evim yalıtımlı 6 yıllık bir bina lakin güneş almıyor alt komşum yakmıyor.
üst komşumda akşamları yakıyor sadece bu çok olumsuz bir etken bizim için evde 2 bucuk yaşında oğlumuz var. evim arada kalıyor allahtan öyle rüzgar felan almıyor.
Doğal gaz 24 saat yanıyor gündüzleri ev 22.22 5 23 arası gece ise 20 21 derece arası..
Bu ay gelen fatura 345 üstelik daha ayaz kar gelmedi. Benimde canım sıkıldı çünkü yetişmiyor ay sonu gelmiyor zaten zor geliyor, kredi ödemeside yapıyoruz.. allah yardımcımız olsun.
Sizlerde durum nedir ? bana mi anormal gelmiş bu fatura bilemiyorum.. Sizlerin evi kaç derece gelen fatura ne kadar ?
geçen sene maksimum 250 tl gelirdi ocak ayında oda kar felan olduğu zaman..
Ne olacak böyle halimiz nasıl bitecek bu kış bu faturalar ile.. ?
bu faturayı ödeyip evde kısa kollu gezen aileler var gerçekten çok imreniyorum. üzülüyorum da
bir yandan acaba normal mi diyorum kendimi teselli etmeye çalışıyorum
Şoku atamadım üzerimden gelen faturaya göre evim öyle 24 25 derecelerde felanda değil.. çok aşırı sıcakda değil sogukta değil bize yetiyor .. neden böyle oldu ya. toplamda 5 petek yanıyor kombimiz de 40 45 derece yanıyor 50 dereceye felan almam hiç..
Ben doğalgazdan anlamam ama babam kombiyi son derece ye ayarlıyor evi bı anda ısıtıyor heralde yanlış hatirmaliyorsam 70 di ama evin içi en fazla 23 yapıyor onlar ara kat 250 den fazla gelmemiş birde böyle denesen

Faturalar uçtu cidden,sadece doğalgaz değil elektrik ve su da geçen yıla göre fazla geliyor.
8 senedir aynı sitedeyim,merkezi sistem ama aşırı faturalar gelmiyor evim sıcak oluyor,henüz gündüz yakmadım kalorifer şu an da yanmıyor,akşam yakıyorum sabaha kadar açık zira kızımda oğlumda üzerlerini örtmüyorlar.kalorifer yanmamasına rağmen şu üzerimde kısa kollu tişört var üşümüyorum, bebeğim var 4 aylık oda gayet sıcak,penye tulum ve içinde bodysi var ne terliyor ne üşüyor. Evim güneş aliyor ama bununla ilgili değildir sanırım zira güneş yok ama biraz kuytuda kalıyor belki bundandır sıcak olması. Bence pencelereleriniz yada yalıtımınızla ilgili sıkıntı olabilir. Onlardan kaynakli ısınmıyor olabilir eviniz belkide bilemedim. Biz camları cift cam pimapen yaptırmıştık tasınırken ciddi anlamda faydasını görüyoruz. Ha havalar öyle aşırı soğumadı henüz soğuyunca açarım muhakkak gündüzde ama şu an gerek duymadım. Saat 15.30da kızımı okuldan almaya giderken 3 dereceye alırım,sabaha kadar kalir öyle bize şimdilik yetiyor.

X