Benim yaptığım baskı mı? (Eş ile iletişim)

mavera110

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2021
842
252
Arkadaşlar selam.
Nasıl bir başlık seçeceğimi bilemedim açıkçası.
Eşimle çok şükür aramızda bir güven problemi yok.
Bir yere gittiğinde haberdar eder, dönerken de haberdar eder.
AMA!!!!
Kaçta geleceksin? Neden gidiyorsun? Gibi soruları duymak istemediğini söylüyor bana.
Ben hesap sormak amaçlı sormuyorum bunları.
Örneğin dün , kendi bekarken yaşadığı mahallesindeydi, “canım eve mi geleceksin, yoksa başka bir yere mi geçeceksin” diye sordum.
Ve sonra aradım. Aslında eve geldiği halde yani o sürede yoldayken, mahalleme geçiyorum dedi. Ben de mesajıma neden cevap vermedin deyince “bana öyle sorular sorma diye kaç kez dedim” vs çıkıştı.
Geldiğinde çok büyüdü tartışmamız. “ Ben sana haber veriyorum zaten senin öyle sorular sormanı istemiyorum” diyor. “Bundan sonra da haber vermicem görürsün, madem öyle, işine geliyorsa” vs dedi. Yani böyle saçma basit konularda özgürlük naraları atmaya o kadar hazır ki.
Ben de evliliğin böyle olmayacağından bahsedince, benim konuşmalarımdan sıkıldığını vs söyledi bayağı sesimiz yükseldi. vs vs. Sonra evden çıktı, geç saatte döndü ayrı uyudu.
Şu an konuşmuyoruz.
Hanımlar, gerçekten kısıtlayan bir insan değilim.
Ama bir kadının eşine sormaya hakkı olan soruları egosundan dolayı sormamı hak görmüyor.
Kalbimi o kadar kırdı ki sözleriyle.
Barışan ben olmak istemiyorum.
Evde yüzümü görsün istemiyorum.
Hep yanaşan taraf ben oldum ama bunun sonu yok. Durduk yere kırıyor kalbimi.
Normalde sabah o işe giderken kahvaltı hazırlarım her sabah eksiksiz. Bu sabah kalkmadım. Çünkü dün ilk kez ayrı uyudu.
O kadar gereksizdi ki tepkileri bağrışları. Kendime bir noktada saygısızlık etmiş oluyorum normal davrandıkça.

Son düzenleme:
Çok gereksiz bir tepki yaptığı yani ne var soru sormak insanlık halidir sen biryere gittiğinde soruyor mu sana nereye kiminle vs diye ?

Bu konuda sorma tarzı çok önemli bence
Hesap sorar gibi sorulduğunda ben de çok rahatsız olurum
Belki niyetiniz o değilse bile sorma tarzınız hesap sorar gibidir
Sorduğunuz soruların büyük çoğunluğunu ben d3 sorarım sanırım ama
Niye geç cevap yazdın sorusu da sevgililikte kalan bi soru benim için
Geç yazdıysa işi vardır adamın sonuçta
Benim için de aynısı geçerli

Çok gereksiz bir tepki yaptığı yani ne var soru sormak insanlık halidir sen biryere gittiğinde soruyor mu sana nereye kiminle vs diye ?
O sormadan ben söylüyorum zaten ki sorsa kocamdır derim bundan doğal ne var.
Kendi içinde hesap yapıyor ben ona sorduğumda sanki baskın sorgucu kadın rolündeymişim o da hanım evladı gibi görüyor kendini.
Çok garip çok yorucu.
Defalarca niyetimden bahsettim, zaten beni habersiz bırakmıyorsun dedim.
Ama ben ona ömrüm boyu için söz veremem.
Sana hiçbir zaman gelecek misin, nereye diye sormayacağım diye. Böyle bir şey olabilir mi

Yok yani şu şekilde.
Ben onun o mesajıma kasıtlı cevap vermediğini anladım. Bu benim canımı sıktı. Evimdeyim ve eşime çok masum bir soru soruyorum. Bana 12 de geleceğim dese güler yüzle karşılayacağımı çok iyi biliyor. Ama beni bir kalıba sokmak istiyor. Ama ben o kalıpta yaşayamam.

Insan komsusunu arkadasini bi yere gidiyoken gordugunde bile sorar hayirdir nereye diye.

Esin ileri gitmis sacmalamis. Bi soru sordun diye uf puf triplerine girmis. Hem suclu hem guclu. Sen disarsa olsan 40 kez aranirsin belki ama ses etmeye hakkin olmaz.

Yerinde olsam asla muhattap olmam mesafe koyarim yanima yanastirmam yapilacak islerini de asla yapmam akli basina gelene kadar.

Evlenmeden önce de boyle miydi? Her ilişkinin dinamigi farklıdır. Bazıları icin asiri kisitlama olan bir sey bazilari icin normal olabiliyor. Sizin esinizi dogru tanımanız lazim boyle bir konuda.

Eger evlenmeden once boyle degilse ve evlenince bir anda kızmaya basladiysa degisen bir seyler var demek ki. Ama evlenmeden once de boyle kiziyorsa hep siz alttan alıyorsaniz bu sorunun ustunu ortmussunuz demektir evlenene kadar.

Nasıl anladınız kasıtlı cevap vermediğini?
Bu durumda ikinci soruyu zaten hesap sormak için sormuşsunuz o zaman

Evet. Bu konuyu onunla defalarca konuştum ben sana hesap sormuyorum diye.
“İstediğim yere giderim bana kimse karışamaz “ modunda. Bu istediği yerler arkadaşlarıyla eğlence mekanları değil ama yine de bu kafada olmasına beni baskılamasına anlam veremiyorum.

Esinize degil insan ev arkadasina bile nereye gidiyorsun, kacta geleceksin diye sorabilir. Bu sorularda bir sorun yok bana kalirsa. Ama bence esiniz size ne yaptigini biraz anlamali. O size haber vermiyorsa, siz de birkac kere yazmayin ona kacta geleceginizi ya da nereye gittiginizi. Kendi yaptigini anlasin biraz

Bundan sonra sende biryere giderken haber verme diyeceğim ama insan merak eder etmez mi el kızı değil sonuçta karısı yani ben eşinizin yaptığınızı çok gereksiz buldum açıkçası kimse nerde olduğunu söyleyince hanım köylü olmaz ben böyle birşey yaşasam kriz geçirirdim muhtemelen bazen eşim dışarı çıktığında bende evde meşgul oluyorum ve arayıp mesaj atmıyorum kendisi arayıp niye nerde olduğumu merak etmedin diye hesap soruyor birde bana erkeklerin ortası yok işte hep en uçta yaşıyorlar herşeyi sakın geri adım atıp barışma bunu normalleştirmesine izin verme lütfen şimdi iyi ama 5-10 yıl sonra bu huyundan faydanalanmaya çalışabilir

Nasıl anladınız kasıtlı cevap vermediğini?
Bu durumda ikinci soruyu zaten hesap sormak için sormuşsunuz o zaman
Şöyle anladım.
Başka bir mesajıma cevap verdi yani ben ona sormuşken farklı bir konu hakkında yazdı bana. Ben de anladım rahatsız olduğunu, aradım.
Ama rahatsız olması beni rahatsız ediyor.
İnanın baskıcı değilim.
Genel tavrı bu. Ben haber veriyorum diyor.
Ama eş olarakta, kısıtlanmak ve belirli sorulardan men edilmek dokunuyor insana.

Aslında evet hep böyleydi.
Ama ben evlenince zaten onu evde beklediğim için ve eninde sonunda eve geleceği için ona hesap soruyormuşum gibi hissedeceğini düşünmedim. Normalde çok iyi anlaşıyoruz , yumuşak huyluyumdur. Buna rağmen bana karşı böyle bir gard alması canımı sıkıyor. Ve konuşma yapamıyorum, hemen bağırmaya başlayıp benimle konuşamadından bahsediyor ben ne kadar sakin olsam da. Evliliğe alışamamış gibi ergen tavırlar.

Çok haklısınız. Ben bunu kabul etmeyeceğim. Ne demek karısının nerdesin nereye diye soramaması. Diğer arkadaşlarının evliliklerini görüp önlem aldığını düşünüyorum.

Ne zamandır evlisiniz? Ne kadardır tanıyorsunuz birbirinizi?
Benim erkek arkadaşım da ne dersen de asla tersi yoktur, nerdesin dediğin de ya napcan der. Babasına annesine herkese sevmiyor o napıyorsun nerdesin sorusunu ısrarla sorulmasını.
Huyu buysa bilip öyle davranmak lazım hayatı zorlaştırmaya lüzüm yok diye düşünüyorum.

Yanlış soru sordum sanırım
Size geç cevap vermiş ya eşiniz
Siz de niye geç yazdın demişsiniz
Onu bilerek geç yazdığını nerden anladınız diye sormak istemiştim
Bu anlattığınız durumda geç cevap verilmemiş sorduğunuz bi soruya hiç cevap vermemiş oluyor
İkinci soruyla devam etmiş sohbete yani
Bunda niye geç yazdın diye sorulmaz zaten

Valla şimdi bi yorumunuzu okudum
Eşiniz hep böyleymiş zaten
Siz sorun çıkarmıyorsunuz diye anlaşıyormuşsunuz
Sonuç olarak yeni çıkan bir huyu olmadığına göre bilerek evlenmişsiniz
Sizinkinin kumaşı bu
Değiştirmeye boşa çalışmayın
İşe yaramaz
Kendinize yeni özgürlük alanları açın
Siz de haber vermeyin madem her seferinde
Onun size haber vermek istediği kadar haber verin siz de ona

Evet yaşam tarzı bu. Ama anne baba başka eş başka. Ben bu durumu kabullenirsem insanoğlu yıllar geçer suistimal edebilir. Bu olduğu gibi kabul edilecek bir şey değil ki öyle kabul ettiğim çok yönü var ama bu bir lüks resmen, garanticilik

Kocaniz hır cikarmaya yer aramis. Insan bu kadar normal soruya bile gelemiyorsa evlenmemeli. Ayni soruyu ailem arkadasim da sorabilir gayet siradan. Tabi ki bu davranisi yok saymayin taviz tavizi dogurur. Hep mi boyleydi esiniz yeni mi huy edindi bunu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…