Binnaz Abla

Merhaba kizlar, kimseyi uzmek istemem ama ben de hikayemi anlatmak isterim. Falcilarin nasil duygularimla oynayip sonra da nasil ortada kaldigimi soylemek istiyorum.

Oncelikle benim imkansiza yakin bir durumum vardi, din farki, dil, milliyet farki bir de asik oldugum kisinin 5 yillik bir sevgilisi varmis megersem. Yasca da benden 5-6 yas kucuk. Kendisi is arkadasim.

O kisiye saplantili derecede asiktim 2021 aralik ayindan beri. Ne isime odaklanabildim ne de baska bir sey yapabildim. Inanilmaz derece guzel ve yakisikli bir cocuk ve tavir ve davranislarindan bana ilgisi oldugunu dusunmustum. Ona neden bu kadar saplandim bilmiyorum, ama tum hayatim durdu 6-7 ay boyunca ona olan askimdan. Neyse, ben 2022 Nisan ayinda fal baktirmaya basladim. Once telefon fallarinda o kisinin da bana hisleri oldugunu dogru zamani bekledigini soylemislerdi. Kendisi 4-5 ay kadar baska bir yere gitmisti is icin. O surecte onu hergun goremedigimden fallarla ayakta durdum. Aylarca o kisiyle iletisim kurmadan bekledim. Gerceklik algim kaybolmustu. Sonra o kisi ise dondu, hala falcilar su zaman acilcak bu zaman acilcak deli gibi asik deyip duruyorlardi. Hem telefon falcilari, hem falsepeti falcilari surekli beni gaza getirip durdular. Ben kesin inanmistim onun da bana asik olduguna, ama duydum ki sevgilisi varmis.

Asiri umut vermeyen sadece melisa donukuk, serkan tek ve nakta vardi. Onlar da sana asik ama kizi ortada birakmak istemiyor gibisinden konusuyorlardi. Yine de nakta ve serkan tek su zaman acilacak bu zaman acilacak gibisinden konustular. Bir tek melisa acilmaz cok inat ve kil bi cocuk, iliskisini birakip yeni duzen kurmaz, kiza asik degil ama aliskanlik olmus dedi. Onun disinda baktirdigim 100 falci var hepsi acilacak dedi.

Neyse sonra ben psikologa gitmeye basladim, psikologum bana o kisiye acilmami, yabancilarin boyle seyleri cok dert etmeyecegini, seviyorsa zaten sevgilisini birakip gelebilecegini cok kafamda buyutmememi soyledi. Dediklerini yaptim, cocuga ima yoluyla acildim. Ama sonra cocuk bir cevap vermedi bana. Sessizce dinledi sadece. Heralde dusunecek dedim, isime odaklanabilmeye basladim 2022 Ekim ayi itibariyle. Daha sonra da gittigim etkinliklere cok katilmaya basladi ama o meseleyi konusmadik. Sonra 2022 aralikta yilbasi partisinde cok zor birine hisleri oldugunu soyledi. Birkac gun sonra ona mesaj atip agzindan laf almaya calistim, ve aniden ona is disinda mesaj atmamami soyledi. Sinirlenip instagramdan sildim. Resmen dunyam durdu, falcilarin yalanlarini anlamistim. Ama o kadar saplantili ve kopek gibi asiktim ki bir aciklama bir duzelme bekledim. Melisaya ve serkana fal atmaya devam ettim. Isyerinde onunla konusmayi biraktim, selam verince almamaya basladim. Bu sefer de o surekli selam vermeye basladi, ama 2023 haziran ayina kadar hicbir girisimi olmadi bana karsi ve ben umudu kestim. Bir yandan da aramiz is arkadasi olarak duzeldi sayilir, limoni degildi. Sonra artik kalbime gommeye calistim. Isyerinde muhabbetimiz vardi azcik ama sadece isle alakali. Isyerinde aramiz fena olmadigi icin her seyi unutmak arkadas olmak adina gecen hafta instagramdan ekledim ancak kabul etmedi.

Simdi geriye donup baktigimda farkediyorum bazen uzulup kotu hissettigimde o kisi hic yanimda olmamis, dertlesmemis benimle dogru durust, arkadasim bile olmamis. Herkesle samimiyken benden uzak durmus. Isyerinde herkesin instagram fotolarini begenirken benim tek resmimi bile begenmemis. Benden niye bu kadar uzak durdu, neden bana soguk davrandi, neden bazen dusmanca davrandi bazen de benle konusmaya calisti bilmiyorum. Tek bildigim falcilarin sana deli gibi asik dedikleri cocuk beni arkadasi olarak bile saymamis, kalbimin kirilmasini hic umursamamis... Keza bu sene farkettim ki kendisi asiri kibirli, anlasilmasi zor bir insan. Kisilik olarak bes para etmez biri.

Keske saplantim basladiginda direk psikologa gidip duzelseydim, psikologa da gittim evet, ancak falcilarla iletisimi kesmedim. Keske falciya gidip de umutlarimi artirmasaydim.

Etrafca cok guzel bulunan bir kadinim, belki de o kadar yakisikli bir cocugun bana asik olmasini istedim bilmiyorum. Ancak falcilara inandigima kopek gibi pismanim. Keske falcilari dinleyip ona asik olmaya devam edecegime, kendime odaklanip kendimi gelistirmeye ugrassaydim. Yillar once yine cok yakisikli bir sevgilim vardi ve onu terketmistim yeterince olgun olmadigi icin, o cocuga cektirdiklerimi misliyle yasadim.

2021 aralik ayindan 2023 aralik ayina kadar 2 yil boyunca gonlumde o kisiye bosa yerdim, vermeseydim keske. Kendimi cok yorgun ve kandirilmis hissediyorum... Siz siz olun falcilari inanip da hayatinizi mahvetmeyin benim gibi. Tam dedikleri gibi diyorsun ani bildiler saniyorsun, ama onlar senin inanmak istedigini, ya da inanabilecegin seyleri soyluyorlar ki surekli onlara git diye...
Size hak verdiğim noktalar var tabii ki. Ancak burada yine sorumluluğu tam olarak üstlenmeyip falcıları günah keçisi ilan ediyorsunuz zihninizde. Bu tarz yerlerdeki falcılar kimseye bana zorla gel demez ki. Siz kendinize duyduğunuz öfkeyi başkalarına yönlendirerek yine kendi sorumluluğunuzu üstlenme durumundan kaçıyorsunuz gibi görünüyor.

Size hak verdiğim noktalar var tabii ki. Ancak burada yine sorumluluğu tam olarak üstlenmeyip falcıları günah keçisi ilan ediyorsunuz zihninizde. Bu tarz yerlerdeki falcılar kimseye bana zorla gel demez ki. Siz kendinize duyduğunuz öfkeyi başkalarına yönlendirerek yine kendi sorumluluğunuzu üstlenme durumundan kaçıyorsunuz gibi görünüyor.
Evet kendime en çok kızgınım. Ama zorla gel dememeleri onları da suçsuz yapmaz. Hikayeler yazıyorlar ve inanmak da benim suçum. Bence falcıların yapmaları gereken de derin duygular anlatmak yerine bu kişiden adam olmaz deme cesaretini gösterip bir daha gitmemeniz pahasına size gerçekleri açıklamaları olmalı.

Gerçekleri açıklayıp olmayacak uzak dur diyen falcılar da oldu, örneğin Melisa Donukuk, Gül Demir ve mihriyeee bu işin olmayacağını söylediler zaten. ( gül demir ve mihriyeeden önceki mesajımda bahsetmeyi unutmuşum, onlar da olmayacak demişti zaten)

Bazı falcılar da var ki siteyi tek bir falcı yönetiyor. Yazılı bakım yapılıyor. Baktırdığınız bütün falcılar bütün ihtimalleri sıralıyor ama aslında hepsini tek bir kişi yapıyor. Size yaptıkları yorumları aylar geçtikçe değiştiriyorlar, hatta sitesinde birçok bakım yapan kişiyi sabit sayı tutup siteyi aktif göstermeye çalışıyorlar. Böyle davranışların dürüstlükle uzaktan yakından alakası yok.

Fal baktıran insan zaten psikolojik olarak da bağımlı olan insandır, tıpkı uyuşturucu gibi. örneğin uyuşturucu bağımlısı olan bir kişi düzeltikten sonra uyuşturucu satıcılarından nefret edip onları da suçlasa haksız mıdır? Hepsini geçtim devlet bağımlıları değil, satıcıları suçluyor ve tutukluyor. Falcılık suç değil tabi ki, analoji ile anlatmaya çalıştım.

Bağımlı biri zaten fal baktırmadan o hale düşmüştür ki fal baktıracak seviyeye gelsin. O hale düştükten sonra zaten bu durumdan çıkması çok zordur, ama bağımlılığı daha çok artıran şeyler yapanlar da suçludur benim gözümde.

Merhaba kizlar, Ilkay Mirati deneyenler varmi?
Ilk falinda bana olumsuz konuşmuştu fakat aklimdaki kişinin hayatinda biri olduğnu ve 6 ay içinde kesin dönmeyeceni bilen tek kişiydi.
Artik aklimda başka biri var ve bu durum hakkinda kesin sevgili olucakdiniz dedi.

güncelleme yazıyorum gökçe ay'ın verdiği tarih tuttu bi diğerini bekliyorum. alçin hanımın vardı bi tarihi bir de o tutarsa mükemmel olur :)

Merhaba bir yolun varda falcı marsa baktıran var mı bana karşı aşırı olumsuz önyargılı beni suçlayan bir fal bakmış ve dedikleri çıktı mı

X