Bir Altın Bileklik Mevzusu

Biz eşimle ortak birikim yapmaya çalışıyorduk. Aylık 5 bin koyuyorduk diyelim. Abim evlendikten sonra ve onun kirası da bize dahil olduktan sonra eşim sen 2 bin abinin kirasını öde 3 bin bana at. Ben senin yerine de birikim yaparım. Yine aynı kapıya çıkıyor dedi. O yüzden abimin kirasına karışmadı. Birikim yapıyorum diye de benim taksitlerime de destek olmadı. Geçen ay da tüm parasını birikime yatırdı döviz, altın yükselecek diye. Eksiye girdi.
Şimdi de bileklik istiyot işte. Belki altından maddi olarak kalkabilirim ama içimden gelmiyor işte. Eşime almayacağımı da söyledim. Tamam dedi. İş arkadaşlarımın da beni cimri pinti yerine koyması da canımı sıktı..
Valla herkesin her dediğine takılmayın.
Ayrıca demişler ya bize de kararmış bileklik alırsın vs diye.
Belki hiç hediye almayacaksiniz olamaz mı ?
Herkes hediyeleşmek zorunda mı ?
Bence benim bütçem benim kararım deyip cenelerini kapatın.

Biz eşimle ortak birikim yapmaya çalışıyorduk. Aylık 5 bin koyuyorduk diyelim. Abim evlendikten sonra ve onun kirası da bize dahil olduktan sonra eşim sen 2 bin abinin kirasını öde 3 bin bana at. Ben senin yerine de birikim yaparım. Yine aynı kapıya çıkıyor dedi. O yüzden abimin kirasına karışmadı. Birikim yapıyorum diye de benim taksitlerime de destek olmadı. Geçen ay da tüm parasını birikime yatırdı döviz, altın yükselecek diye. Eksiye girdi.
Şimdi de bileklik istiyot işte. Belki altından maddi olarak kalkabilirim ama içimden gelmiyor işte. Eşime almayacağımı da söyledim. Tamam dedi. İş arkadaşlarımın da beni cimri pinti yerine koyması da canımı sıktı..

Bu kadar borcun harcın hic birine karismayip parasini istiflerken altin bileklik isteyen adam yeri ve zamani gelince o birikimi sizle paylasmaz. Cebinizdeki son kurusa kadar kendisine harcatma gayreti icinde. Normalde" hayatım sıkışıksın, tum borclari sen oduyosun, bisey almasan da olur vs" demesi gerekiyor.

Bana altin bileklik al diyen erkek Ben de duymadım ama altin takan gördüm, asla yanına yaklasmayacagim erkek tipi. Bak sonra böyle oluyormuş demek. 😁
Gözümde desenli gömlek giyip göğüs kısmına kadar düğme açan esmer bı erkek tipi canlanıyor 🤭

Abinin kirası size neden dahil oldu onu anlayamadim ben. Tamam ortak ileriye dönük birikimler olabilirde hediyeye karisilmaz içinizden gelen şeyi alın. Birde iş arkadaslarinizi hiç ilgilendirmiyor bu konu aslında keşke onlara bu kadar ayrıntıya girmeseydiniz onların tepkileri de saçma olmuş.
Evlenince eş durumundan hemen memleketime tayin olurum sandım. Kendi çalıştığım şehirdeki evimi hiç bozmadan memleketime de ev dizdik. Annem gil kira vermeyelim diye kendi kiracılarını çıkartıp bizi oturttu ama bana eş durumundan tayin verilmeyince eşim dizdiğimiz evde yaşamaya devam etti. Abim de evlenince borçları da çok olunca annem gil siz yardımcı olun dediler. Biz de kiralarını ödemek durumunda kaldık.

Merhabalar arkadaşlar.
Farklı bir bakış açısına ihtiyacım var.
Eşimin gelecek hafta doğum günü var. Eşim benden altın bileklik istedi ama ben şu an bunu karşılayacak durumda değilim. Zaten tayin durumundan dolayı ayrı yaşıyoruz. Kendi kiram, abimin kirası (annem gile ait evde eşim kirasız oturup, abim kirada oturduğu için ve düğün borçları olduğu için biz karşılıyoruz) süpürge, kurutma makinesi taksitlerim, diğer kredilerim vs vs var. Bunların hiçbirine eşim karışmıyor. (birikim yapmaya çalışıyor) Kendim ödüyorum. Eşim de Doğum gününe altın bileklik istedi işte. Kendini değerli hissetmek istiyormuş. Ben de almak istemedim. İş yerindeki arkadaşlarımla bu konuyu konuşurken sen yabancı birine almıyorsun eşine alıyorsun. Kredi kartının asgarisini öde, istediği altın bilekliği al. Eşya aldıysan da kendine almadın aynı eve çıkınca beraber kullanacaksınız dediler ama ben yapamayacağımı söyledim. Bugün de eşime gömlek bakarken şok olmuş ifadeyle bana bakıp arkadaşın değil o kişi, eşin. Sen hâlâ gitmiş gömlek bakıyorsun deyip ayıpladılar. Bizim doğum günümüze de kararmış bileklik alır gelirsin diyerek dalga geçtiler. Benim de zoruma gitti. Şöyle de bir durum var. Eşimin tayin aldırıp yanıma gelme durumu vsr. O zaman da ev ya da araba kredisi çekicez. Benim şu an borca girmek istemeyip altın bileklik almak istememem mantıklı mı değil mi?
Tüm yükü siz sırtlamışsınız valla ne güzel hayat eşinizinki,bir de kendini değerli hissetmek için altın bileklik istiyor.
İnanın eşiniz düşüncesiz bencil adamın teki.
Eşinizle maddi konuları konuşup masrafları bölüşün,yoksa ömür boyu borç ödersiniz.
Bilekliği alamayacağınızı uygun bir dille anlatın.
Allah size kolaylık versin.

Merhabalar arkadaşlar.
Farklı bir bakış açısına ihtiyacım var.
Eşimin gelecek hafta doğum günü var. Eşim benden altın bileklik istedi ama ben şu an bunu karşılayacak durumda değilim. Zaten tayin durumundan dolayı ayrı yaşıyoruz. Kendi kiram, abimin kirası (annem gile ait evde eşim kirasız oturup, abim kirada oturduğu için ve düğün borçları olduğu için biz karşılıyoruz) süpürge, kurutma makinesi taksitlerim, diğer kredilerim vs vs var. Bunların hiçbirine eşim karışmıyor. (birikim yapmaya çalışıyor) Kendim ödüyorum. Eşim de Doğum gününe altın bileklik istedi işte. Kendini değerli hissetmek istiyormuş. Ben de almak istemedim. İş yerindeki arkadaşlarımla bu konuyu konuşurken sen yabancı birine almıyorsun eşine alıyorsun. Kredi kartının asgarisini öde, istediği altın bilekliği al. Eşya aldıysan da kendine almadın aynı eve çıkınca beraber kullanacaksınız dediler ama ben yapamayacağımı söyledim. Bugün de eşime gömlek bakarken şok olmuş ifadeyle bana bakıp arkadaşın değil o kişi, eşin. Sen hâlâ gitmiş gömlek bakıyorsun deyip ayıpladılar. Bizim doğum günümüze de kararmış bileklik alır gelirsin diyerek dalga geçtiler. Benim de zoruma gitti. Şöyle de bir durum var. Eşimin tayin aldırıp yanıma gelme durumu vsr. O zaman da ev ya da araba kredisi çekicez. Benim şu an borca girmek istemeyip altın bileklik almak istememem mantıklı mı değil mi?
Bu kadar saçma bir şey duymadım kendini değerli hissetmek için altın bileklik istiyor peki ..sizi değerli hissedirecek ne yaptı acaba

iş arkadaşlarına neden para ile ilgili şeyleri anlatıyorsun ki ? maddiyatla ilgili konuşmak iyi bir şey değil zarar veriyor ilişkilere. ya kıskanılıyorsun ya da çekemiyorlar cimri diye yaftalarlar. keşke anlatmasaydın

Aynı evin içine girsek giderler de gelirler de ortak olacak. Biz eş durumundan ayrı yaşadığımız için böyle problemler çok oluyor...

iş arkadaşlarınız biraz fazla abartıyo bence, doğum gununde kendine altın isteyen erkekde ne bileyim.
onun derdi bileklik degilde zaten bir sey alacak al6in aldirayimda bi kosede dursun bence.
eşinizin parayı nerede biriktirdiğini biliyomusunuz?
eşiniz bana biraz fazla uyanık geldi siz borç içinde yüzerken kendi birikim yapacağım ayagina cidden sefasini suruyo, beleş beleş evdede oturuyo.
eşiniz heybesini dolduruyo farkındamısiniz?

iş arkadaşlarına neden para ile ilgili şeyleri anlatıyorsun ki ? maddiyatla ilgili konuşmak iyi bir şey değil zarar veriyor ilişkilere. ya kıskanılıyorsun ya da çekemiyorlar cimri diye yaftalarlar. keşke anlatmasaydın
Keşke.. İş arkadaşlarımla aram iyidir dertleşiiriz genelde. Bir an boş bulundum anlattım. Bana hak verecekler sandım ama cimri yaftasını yapıştırıp dalga geçtiklerinde çok canım sıkıldı

Evlenince eş durumundan hemen memleketime tayin olurum sandım. Kendi çalıştığım şehirdeki evimi hiç bozmadan memleketime de ev dizdik. Annem gil kira vermeyelim diye kendi kiracılarını çıkartıp bizi oturttu ama bana eş durumundan tayin verilmeyince eşim dizdiğimiz evde yaşamaya devam etti. Abim de evlenince borçları da çok olunca annem gil siz yardımcı olun dediler. Biz de kiralarını ödemek durumunda kaldık.
Aaa çok kötü olmuş bu durum sizin için. Şimdi şöyle mi oldu annenizin evinde eşiniz tek yaşıyor siz oraya kira vermiyorsunuz. Abiniz evsiz kaldığı için abinizin kirasına destek oluyorsunuz ? Yanlış anlamamisimdir inşallah

X