Bir Altın Bileklik Mevzusu

Keşke.. İş arkadaşlarımla aram iyidir dertleşiiriz genelde. Bir an boş bulundum anlattım. Bana hak verecekler sandım ama cimri yaftasını yapıştırıp dalga geçtiklerinde çok canım sıkıldı
Fazla samimiyetin sonu bu oluyor malesef o yüzden çok ayrıntı vermemek lazım onların tepkileri de saçma geldi bana kendilerini de işin icine sokmuşlar hemen hediye olarak

Keşke.. İş arkadaşlarımla aram iyidir dertleşiiriz genelde. Bir an boş bulundum anlattım. Bana hak verecekler sandım ama cimri yaftasını yapıştırıp dalga geçtiklerinde çok canım sıkıldı
Kendileri toplanıp alsınlar çok içlerinde kaldıysa. Bana da bi tek taş ister misin?

Ne alaka yahu. Evlisiniz. Abinizin evinde bedava oturuyor. Abinizin kirasini ödesin ozaman ?
Abisinin kirasini konu sahibine yuklemisler. Mantıken kendi annesine kira ödüyor gibi olmuş ama o evde yaşamadığı için tuhaf bı durum

Aaa çok kötü olmuş bu durum sizin için. Şimdi şöyle mi oldu annenizin evinde eşiniz tek yaşıyor siz oraya kira vermiyorsunuz. Abiniz evsiz kaldığı için abinizin kirasına destek oluyorsunuz ? Yanlış anlamamisimdir inşallah
Aynen öyle. Çok doğru anladınız.

Merhabalar arkadaşlar.
Farklı bir bakış açısına ihtiyacım var.
Eşimin gelecek hafta doğum günü var. Eşim benden altın bileklik istedi ama ben şu an bunu karşılayacak durumda değilim. Zaten tayin durumundan dolayı ayrı yaşıyoruz. Kendi kiram, abimin kirası (annem gile ait evde eşim kirasız oturup, abim kirada oturduğu için ve düğün borçları olduğu için biz karşılıyoruz) süpürge, kurutma makinesi taksitlerim, diğer kredilerim vs vs var. Bunların hiçbirine eşim karışmıyor. (birikim yapmaya çalışıyor) Kendim ödüyorum. Eşim de Doğum gününe altın bileklik istedi işte. Kendini değerli hissetmek istiyormuş. Ben de almak istemedim. İş yerindeki arkadaşlarımla bu konuyu konuşurken sen yabancı birine almıyorsun eşine alıyorsun. Kredi kartının asgarisini öde, istediği altın bilekliği al. Eşya aldıysan da kendine almadın aynı eve çıkınca beraber kullanacaksınız dediler ama ben yapamayacağımı söyledim. Bugün de eşime gömlek bakarken şok olmuş ifadeyle bana bakıp arkadaşın değil o kişi, eşin. Sen hâlâ gitmiş gömlek bakıyorsun deyip ayıpladılar. Bizim doğum günümüze de kararmış bileklik alır gelirsin diyerek dalga geçtiler. Benim de zoruma gitti. Şöyle de bir durum var. Eşimin tayin aldırıp yanıma gelme durumu vsr. O zaman da ev ya da araba kredisi çekicez. Benim şu an borca girmek istemeyip altın bileklik almak istememem mantıklı mı değil mi?
Boyle es ve arkadaslar dusman basina. On senelik esime bir tane altin takmadim yada ne bilim erkek altin bilekligi ne yapacakmis yahu? Kaldiki esyalari almissin adam kira vermeden ailenin evinde oturuyor yuz kizarmadan hediye istyor altininda grami firlamis bihaber dunya umrunda degil adamin.arkadaslarim gaz veriyor. Hadi esin haketti cok sevdin esimdir dedin aldin bu arakadaslarin nasil surekli mudahale ediyor. Onlar kararmis bileklik diyince aydinlandim ben bunlarin beklentileri var anladigim kadariyla. Kesinlikle mesafe koy derim.nisanliyken esime gomlek kravar almistim dogumgununde. Evlenirken saat aldim.ozel gunlerde tisort pantolon yani eksiklerini alirim.bir defa gulerek ipone muu aliyomuss benim karim bakayim bana dedi ruyanda gorursun alacak olsam once kendime alirim dedim.😂 Hele bide arkadaslara bak😂 onlara cck sptnin bayatlamis keklerinden godneriridim anca😁

Abisinin kirasini konu sahibine yuklemisler. Mantıken kendi annesine kira ödüyor gibi olmuş ama o evde yaşamadığı için tuhaf bı durum
Eve alınan beyaz eşyayı bilmemeyi de kendi oduyo. Adamın kirasını oduyo. Kendi mutfağını kirasını faturalarını da oduyodur. Adam da haklı olarak altın bilezik istemiş. Çünkü o birikim yapiyo.😐

Aynen öyle. Çok doğru anladınız.
Keşke başka bı eve çıkmış olsaydınız anne evi olmasaydı. şuan hem paranız gidiyor hemde manevi anlamda ayrı bı yük var bence sırtınızda.

Birde nerdeyse tüm sorumluluğu siz almışsınız tamam eşiniz birikim yapiyormus ama ilerde sizin bu yaptıklarıniz göze gelmeyecek bak ben şu kadar biriktirdim diyip her şeyi tek yapmış gibi davranacak gibime geliyor

Merhabalar arkadaşlar.
Eşimin gelecek hafta doğum günü var. Eşim benden altın bileklik istedi ama ben şu an bunu karşılayacak durumda değilim. Zaten tayin durumundan dolayı ayrı yaşıyoruz. Kendi kiram, abimin kirası (annem gile ait evde eşim kirasız oturup, abim kirada oturduğu için ve düğün borçları olduğu için biz karşılıyoruz) süpürge, kurutma makinesi taksitlerim, diğer kredilerim vs vs var. Bunların hiçbirine eşim karışmıyor. (birikim yapmaya çalışıyor) Kendim ödüyorum. Eşim de Doğum gününe altın bileklik istedi işte. Kendini değerli hissetmek istiyormuş. Ben de almak istemedim. İş yerindeki arkadaşlarımla bu konuyu konuşurken sen yabancı birine almıyorsun eşine alıyorsun. Kredi kartının asgarisini öde, istediği altın bilekliği al. Eşya aldıysan da kendine almadın aynı eve çıkınca beraber kullanacaksınız dediler ama ben yapamayacağımı söyledim. Bugün de eşime gömlek bakarken şok olmuş ifadeyle bana bakıp arkadaşın değil o kişi, eşin. Sen hâlâ gitmiş gömlek bakıyorsun deyip ayıpladılar. Bizim doğum günümüze de kararmış bileklik alır gelirsin diyerek dalga geçtiler. Benim de zoruma gitti. Şöyle de bir durum var. Eşimin tayin aldırıp yanıma gelme durumu vsr. O zaman da ev ya da araba kredisi çekicez. Benim şu an borca girmek istemeyip altın bileklik almak istememem mantıklı mı değil mi?
deseydin ya ne anlatıyon be abla gözünü seveyim be abi diye. Sonradan görme mi oluyordu bu da. Bildiğim kadaarıyla zaten erkekler maddi değeri olan takıları da takamıyorlardı. Gıcık oldum bak. O size aldı mı altın bilezik bileklik kolye tarzı bişey

Yalnız bi daha okudum da. Siz bütün taksitleri ödüyorsunuz, adam beleş oturuyor siz kira da ödüyorsunuz. Bu adam size para yolluyor mu hiç acaba. Bu aynı eve girince de böyle olmasın sonra.
Bizde açıkçası ben evin hiçbir ödemesine karışmıyorum tüm taksit kredi faturalar eşimde, ben kendi paramla bir eşime telefon aldım onu ödüyorum. Haricinde eşim çok ödeme yaptığı için yetişmediğinde kullanması için bir kredi kartım var. Aylık bazen ona ödeme yapıyorum. Gerisi keyfime kalmış kafama göre harcıyorum genelde. Baştan çok yanlıştasınız

Boyle es ve arkadaslar dusman basina. On senelik esime bir tane altin takmadim yada ne bilim erkek altin bilekligi ne yapacakmis yahu? Kaldiki esyalari almissin adam kira vermeden ailenin evinde oturuyor yuz kizarmadan hediye istyor altininda grami firlamis bihaber dunya umrunda degil adamin.arkadaslarim gaz veriyor. Hadi esin haketti cok sevdin esimdir dedin aldin bu arakadaslarin nasil surekli mudahale ediyor. Onlar kararmis bileklik diyince aydinlandim ben bunlarin beklentileri var anladigim kadariyla. Kesinlikle mesafe koy derim.nisanliyken esime gomlek kravar almistim dogumgununde. Evlenirken saat aldim.ozel gunlerde tisort pantolon yani eksiklerini alirim.bir defa gulerek ipone muu aliyomuss benim karim bakayim bana dedi ruyanda gorursun alacak olsam once kendime alirim dedim.😂 Hele bide arkadaslara bak😂 onlara cck sptnin bayatlamis keklerinden godneriridim anca😁
Eşinin gram fiyatından haberi vardir çünkü dolar altın tarzı birikim yapiyormus diye hatırlıyorum yazısını bulamadım şimdi 🥺

Merhabalar arkadaşlar.
Sizde roller değişmiş gibi yaa okurken şok oldum gerçekten yeni jenerasyon erkekler değişmiş demek ki, altın bileklik isteyen bir erkek bilemedim yani, altın bileklik kolye vb takan bir erkekten buz gibi sogurdum ben ya gözümün önünde Yeşilçam filmlerinde ki erkek oyuncular canlandı, ben eşinize gıcık oldum yaa sizi kullanıyormuş kurnazlık yapıyor gibi hissettim, siz o kadar borç öderken o birikim yapıyor ve o birikimi kendine yapıyor emin olun size değil ayrılma durumu olursa size beş kuruş koklatmaz

X