Bir çocukla ve Hamileyken boşanmak yardım?

Markete çıkmama bile izin vermedi zaten bu süre içinde işten bile izin almış 15 gün evde bekledi ki ben gitmiyim diye bir yere eminim bende polisle çözücem işi zaten artık doğru diyorsunuz
Anahtarının 1 yedeğini yaptır sakla. Elinden alır kitlerse seni çıkmak için.
Normal zamanda artık gerçekten bulaşma ne derse tamam peki tamam. Çocukla ilgilen. Yükte hafif pahada ağır şeyler varsa çantanda dursun. Bilezik takı vs. Bir sırt çantası yap sakla evin bir yerine. Bir tane kangru mu olur sling mi olur bebeği kendine bağlamak için bir şey al. Vaktini bulduğun ilk anda bir taksi çağır kaç. Ya da kardeşini ara gelsin kapının önünde seni beklesin. Kafanda kaçma planları yap. Kades uygulamasını cidden indir telefonuna. Allah kurtarsın.

Kolay bir süreç olmaz ama en fazla bir sene üzülürsün bak o da en fazla.Eğer eşin bu huyundan vazgeçmez ise ömür boyu çekeceksin.Sinip bir köşede durmanı istiyor belli ki..Kendine reva görme o hayatı.Seni kaybetmek istemiyorsa öfke kontrolünü düzeltecek adımlar atsın,terapi olur,ilaç olur.Ama baktın ki olmuyor o çocuklara da yazık..Kavga gürültü içinde büyüyen çocuklara yazık.On sekiz senelik öğretmenim öğrencilerimin ev durumlarını gözlerinden anlarım.Sorunsuz evlilik elbet olmaz ama şiddet en kötüsü.Çok net konuş ilk önce.Anlayabilecek bir adamsa ve sizi kaybetmek istemiyorsa bir ihtimal düzelir.En ufak bir şiddet içeren davranışı bile kabul etmiyorum de,sorunlarımızı insanca konuşalım diye bir teklifte bulun.Daha çok gençsin bunun kıymetini bil.

Annen baban seni oradan alabilirler mi? Ben onlar yok ve evde kapalı tutuluyorsun sanıyorum

Annen baban seni oradan alabilirler mi? Ben onlar yok ve evde kapalı tutuluyorsun sanıyorum
Yok varlar çok şükür ama ben onlara henüz bir şey söyleyemedim çağırsam hemen gelirler ama eşimin pislik yapacağından adım kadar eminim onlar geldiğinde bebeğimi vermek istemeyecektir babama ters laf eder bir şekilde pislik çıkarır o yüzden ben kendim çıkıp gideyim diyorum oraya da gelir büyük ihtimal ama artık kopacaksa bir kere kopsun kıyamet en azından ben kendim gideyim diyorum onları bu eve çağırmak istemiyorum ikinci kez

Dogru söylüyorsun bence. Aynen öyle yap hemde hemen.

eşiniz bu süreçte dışarı çıkıyor mu yani sürekli evde dip dibe misiniz? bu ara da geçmişi temizlemeyi unutmayın pc den ne eolur olmaz burayı görür yazdıklarınızı falan

ya hocam bırak direk ver polise. öğretmensin birde. adam resmen sizi dövüyor yahu hemde babasının yanında siz. direk polise verin çocukları onada vermezler şiddet uyguladığı için.

ha şu da var altınları maltınları hepsini kaldır banka hesabına yatır. çünkü ilk onları alcaktır.

Mahkemenin vermeyeceğini bende biliyorum ama eve gelir annemi babama pislik yapar sürekli almak için tehdit eder diye düşüncelerim çünkü çok arsız bir insanmış

eşiniz bu süreçte dışarı çıkıyor mu yani sürekli evde dip dibe misiniz? bu ara da geçmişi temizlemeyi unutmayın pc den ne eolur olmaz burayı görür yazdıklarınızı falan

Eh işte çıkmıyor gibi bir şey ekmek almaya çıkıyor en fazla oda çok yakın fırın

Eh işte çıkmıyor gibi bir şey ekmek almaya çıkıyor en fazla oda çok yakın fırın
Konu sahıbı, mlkctk gayet acık ve yardımcı olacak sekılde ne yapacaginızı yazmıs.
Okudunuz mu bu yorumu?
Hala bir tek ekmek almaya fırına cikiyor orası da cok yakın yazıyorsunuz.

Konu sahıbı, mlkctk gayet acık ve yardımcı olacak sekılde ne yapacaginızı yazmıs.
Okudunuz mu bu yorumu?
Hala bir tek ekmek almaya fırına cikiyor orası da cok yakın yazıyorsunuz.
adamın evde olmadığı bir an bula kaçsa diyeceğim ama polisten başka çareniz yok snaırım

9 yıldır bu forumdayım. Ve baya konu okudum.
En çok şaşırdığım ve en çok üzüldüğüm konular sizinki gibi olanlar.

Neden mı?
Evlenmişsiniz ilk günlerden sorunlar başlamış.. Eşinizin sorunlu olduğu ortaya cıkmış. Ve buna rağmen sırf eşiniz çocuk çocuk diye tutturduğu için hamile kalmışsınız.

Inanılmaz risk almışsınız. Evliliği güllük gülistanlik olan kadınlar bile en az 1 2 yıl bekliyor. Benim bir kız arkadaşım 37 yaşında evlendiği halde 1 yıl bekledi. Evlilik farklı bir şey, aynı evde yaşamaya alışmak lazım dedi ve bekledi.

Hadi diyelim çocuk oldu size şiddet başlamış. Hem psikolojik hem fiziksel şiddet. Şiddetin terlikle olanı da şiddettir bu arada. Terlik onu masum yapmaz.
Neden babanızın evinden dönüyorsunuz? Ve bir de dönüp ikinci çocuğa hamile kalıyorsunuz???

Adam size fiziksel ve ruhsal şiddet uyguluyor. Hem eve bakıyor; hem adamın laflarını çekiyor; hem dayak yiyor; hem de cinsellik yaşayıp hamile kalıyorsunuz.

Ben sizin yerinizde olsam sadece iki üç ay iyi olan eşten olan ilk cocuğumu aldırıp boşanma davası açmıştım. Haliyle şu an boşanmış ve çocuksuzdum. Hayatıma yön vermeye çalışıyordum.

Sizse hala o eşin yanında gelecek dayağı ve hakaretleri bekliyorsunuz. Ve eğitimli kültürlü bir kadınsınız. Inanılır gibi değil. Tahminen 2.den sonra 3. Çocuk da olur. Neden olmasın ki?

Eşiniz değişmez. Bu zamana kadar hiç iyi davranmamış. Ona rağmen evi terk etmeyip; yemeğini yapıp; hakaretlerini çekip bir de üstüne cinsellik yaşayıp 2 çocuk olmuş. Dayakçı eş neden değişsin ki ?

Umarım bu konuyu okuyup genç kadınlar ibret alırlar. Benim sizden hiç umudum yok. Hâlâ dayaktan düşük tehlikeniz var ve o evdesiniz. O dayakçı eşin yanındasınız. Inanılır gibi değil. Ben eşinizi terk edeceğinizi hiç düşünmüyorum. Umarım ben yanılırım. Yürekten temenni ediyorum ki ben haksız çıkarım.

Son düzenleme:
Haklisiniz insanin başına her şey gelebilir. Sinanmadigimiz konuda ahkam kesmek ok kolay. Sanki öğretmenler duygusal acıdan zayıf düşemez.
Aslında ben size olumsuz bir şey yazmak istememiştim. Özür dilerim

Geldi başıma. O gün evi terkettim ve hamileydim Bebeğimi kaybettim. Siz de bilmeden beni yargılamayın! Evde dayak yemek sizin seciminiz devam edin. İşi gücü olmayan kadınlara asla laf etmem caresizler de öğretmen bir kadına yakışmaz!
Kocanla mutluluklar!
Not: işine gelmeyen yorum istemiyorsan konu acmayacajsin

Malesef sonuna kadar haklısınız.

Reactions: 000

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…