Bir çocukla ve Hamileyken boşanmak yardım?

Ben oğlumu bana ver karnındaki senin olsun diyen bir baba olabileceğini de sanmıyordum. Ya da şiddeti aile yanında dahi uygulayabilecek bir insanımsı...
Ama varmış işte

Maalesef bu ilişkiden bir şey olmaz, beraberliğiniz hem size hem çocuklara zarar. Darp raporu alabildiniz mi? Uzaklaştırma kararı aldırın size ve ailenize yaklaşamasın. Çocuk küçük şiddet uygulayan babaya değil anneye verilir. Zaten mesleğiniz de var. O da paşa paşa çocuklara nafaka ödemek zorunda. Allah yardımcınız olsun
Bir de burada insanlar geçmişlerini yargılayalım diye değil, dertlerini paylaşmak, bundan sonrası hakkında fikir almak için konu açıyorlar. Yorum yaparken karşımızda kanlı canlı bir insan olduğunu, üstelik de derdi olan o insanı incitiyor olabileceğimizi unutmayalım.

Her kadının artık dilimde tüy bitti bir kaçış planı olmalı. Siz sanıyorsunuz ki dizilerdeki gibi bavullara dramatik müzik eşliğinde eşyalarınızı toplarken eşinizde arkanızdan metin olan bir tavırla göz yaşları akarak bakacak.

Bu adamların evinden ya polis eşliğinde çıkarsın ya da kandırıp çıkarsın.

Bebeğini doktora götürüyorum diye sadece bak çantanı alarak o evden çıkacaksın ve babanın evine kaçacaksın. Ama o gün gelene kadar asla belli etmeyeceksin kavgaya polemiğe girmeyeceksin şüphelendirmeyeceksin
Çulu çaputu takısı eşyası lanet olsun diyeceksin anladın mı?

Biz babamın evinden ayağımızda terlik bacağımızda pijama bir gece yarısı kaçtık.

İçişleri bakanlığının uygulaması var. KADES kadın destek hattı telefonuna indir. Bir tuşa basıyorsun yardım gönderiyorlar polisi aramana gerek yok. Konumunu polise gönderiyorlar yardım geliyor. Tuvalete gir bas ya da... bekle.

Evet okul öncesi öğretmenliği bitirdim devlet okulunda çalışmıyorum memur değilim ama evlenmeden önce 4 yıl bir kolejde çalıştım evlendikten sonra da oğlum doğana kadar çalıştım yine burda ki bir anaokulunda. Ben Avrupa yakasında oturuyordum eşimle evlenince Anadolu yakasına geldim ve annemlere çok uzak evim şehir dışında nerdeyse. İnsan şiddet görünce sürekli bir evde hakaret duyunca artık uyuşuyor beyni sanki bende evlenmeden önce biri bana anlatsa ona bu kadar pasif olmamasını sindirilmemelisiniz söylerdim ama insan yaşamayınca başına böyle bir eş gelmeyince anlamıyor resmen sindirildim eşim babasını bile babam vurduğunda kapıya atan bir insan neredeyse babasına vuracaktı karışmasın diye çok değişti ya da gerçek yüzü buydu kendimden çok çocuklarımı ve sevdiklerimi düşünür oldum çaresizlik çok kötü

Çok teşekkür ederim saolun aynen öyle bazen en yakınına bile anlatamazlen insan buralara girip hiç tanımadığı kadınların fikrini öğrenmek istiyor kendi hayatı hakkında sanki file kalmıyor düşünmekten beynim uyuşuyor sürekli düşünmekten tehdit edilmekten. Evet aldım doktor düşük tehlikesi oluşmuş diye de belirtti raporda zaten

Markete çıkmama bile izin vermedi zaten bu süre içinde işten bile izin almış 15 gün evde bekledi ki ben gitmiyim diye bir yere eminim bende polisle çözücem işi zaten artık doğru diyorsunuz

Sizin konuyu nerden tutsak elde kalıyor. Üstelik sizin gibi eğitimli, İstanbul’da yaşayan bir insan böyle bir durumu yaşıyor üstelik. Adamın size her iyi olduğunda çocuk yapmışsınız. 2 buçuk yıllık evlilikte iki çocuk. Ben sizin yerinizde olsam kürtaj düşünürdüm ikinci gebelikte. Olan olmuş artık bahaneleri bırakın. Polisi arayabilirsiniz aileniz arkanızda, mesleğiniz var siz erkek kardeşinizi mi düşünüyorsunuz? O evde can güvenliğiniz yok ilk şiddet gördüğünüzde dönmemek üzere gitmeniz gerekirdi geç bile kalmışsınız. Şu erkeklerin çocuğu vermem lafı tamamen boş. Daha hiç öyle söyleyip gerçekten ufacık çocuğu alabilen erkek görmedim. Hemen darp raporu alın polis eşliğinde çıkın gerekirse o evden.

Çocuklara yazık olmuş. Keşke 2. Çocuk olmasaymış. Şiddet nereye kadar devam edecek? Üstelik hamile halinizle. Boşanmanız sizin için iyi olacaktır. Aileniz arkanızdaysa destek alın. Korkmayın ailenize bir şey yapamaz. Kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz? Allah yardımcınız olsun

Cok üzüldüm size hem yaşıt hem de meslektaşız, ben de bosanıyorum. Ama cocugum yok, zaten en güvendiğim insana bile cocuk hemen yapmam hele ki siz bunca zulüm görmüssünüz, olan olmus artık lütfen kararınızdan caymayın. Değil iki, üc dört cocukla bile o adam olmadan basa cıkarsınız. O evde büyüyen cocukların ilerdeki yasamını düsünmek bile istemiyorum en azından mutlu özgür ve güclü bi anneyle büyüsünler

Devlette mi öğretmenlik yapıyorsunuz? Memuriyet durumunndan dolayı atama isteyin bambaşka nir yerde güzel nir hayatınız olsun bırakın bu adam misveddesni

Sizin sebep bedir?

Devlette mi öğretmenlik yapıyorsunuz? Memuriyet durumunndan dolayı atama isteyin bambaşka nir yerde güzel nir hayatınız olsun bırakın bu adam misveddesni
Hayır hiç devlet okulunda çalışmadım hep kolejde çalıştım iş sorun değil benim için herhangi bir anaokulunda grip çalışabilecek tecrübem var ama bebek doğacak hamileyken beni kimse işe almaz bebek doğduktan sonra ikisini de anneme yıkamam heralde bir yıl beklerim en azından bu süre içinde babası olacak adam nafakayı verir diye düşünüyorum. Bir yıl sonra büyük oğlum da 2buçyk 3yaşına gelir Yanımda alır götürürüm oda kendi sınıfında olur diğerine de annem bakar diye düşünüyorum

Sizin de halkınız da hayırlısını diliyorum insan aynen bende öyle düşünüyorum artık

Bende istemedim aldırma süresi geçti zaten de yapamazdım heralde benim suçumu ona yıkamazdım ama olmasa daha iyiydi diyorum hala kabbullenemedim nasıl olacak bilmiyorum

Bende istemedim aldırma süresi geçti zaten de yapamazdım heralde benim suçumu ona yıkamazdım ama olmasa daha iyiydi diyorum hala kabbullenemedim nasıl olacak bilmiyorum
Allah'ın bı bildiği vardır elbette sizin içinde hayırlı olanı nasip etsin. Olan olmuş. Kimi ister olmaz , kimi istemez olur. Nasip işte inşallah eşinizle aranız düzelir. Bebeğinizi de sağlıkla kucağınıza alıp mutlu olursunuz.

Reactions: 000
Canim bence gercekten kalbini dinle. Kimseyi düsünmeden bir saniyelik icin olsada. Cocuklarini bile düsünme. Onlara cok iyi bakan bir anneleri var nede olsa demi? Sorun babalarinin yaninda olmalari olamaz, cünkü bir cok kisi bu sekilde büyüdü ve allaha sükür bir eksiklikleri yoktu. Baba zaten iyi bir babaysa gelir görür ve ilgilenir. Allah riskinizi eksik etmez. Hicbirseyden korkma. Bu adam seni haketmiyor. Biraz sinirlendim ona suan senin kararinida etkilemek istemem. Ailenin ve kimsenin baskisi altinda kalma sakin. Konusmaya ihtiyacin varsada ben burdayim hergün dinlerim seni. Sakin kendi hayatini hice sayip seni bukadar üzen birine adama.

Çok saolun bu tarz mesajlar insana iyi geliyor teşekkür ederim yaklaşımınıza

Meslektaşım,kardeşim annen baban seni bu öküzü çek diye mi okuttu? Böyle bir adamla bırakın cinsel bir hayatı,insanın yanına yatıp uyuyası gelmez.Ama artık olan olmuş..Şimdi silkelen ve kendine gel.Darp raporunu al ve karakola git.Bak bu adam bu huyundan vazgeçmez.Öfke kontrolü olmayan saygısızın teki.Bir anne olarak söylüyorum kızıma bu şekil davranan adamın alnını karışlarım.

Aynen öyle annem babam çok istediler evlendikten sonra da mesleğimi yapıp kendimi geliştirmemi şu an haberleri yok olsa yanımda olurlar tabi ama insan hamileyken daha çok hassas oluyor bin kere düşünüyor onları da üzmek isteniyorum ama bu hayatın çekilecek tarafı kalmadı çok saolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…