Bir garip ev mevzusu - içinden çıkamadım destek fikirlerine ihtiyacım var

Eşin bu hesap karşısında neden istemiyor sadece kreşe bırakma konusu için mi ?
Öyle ise kaç yıl daha kreşe gidecek ki çocuğunuz.
Ya da sizin göremediğiniz başka bir olumsuzluk mu görüyor ?

Eşim oturup hesap yaptığında evdeki alarm sistemi, kamera sistemi, vs. taşıması, evin taşınması derken astarı yüzünden pahalıya gelecek, kar edeceğimiz yerde zarara gireceğiz diyor.

Cocuklarimiz apartman katinda dort duvar arasinda buyutmek istemiyorum dediginiz an ben ikna oldum
Bende kizim icin hickimseyi tanimadigim biryere tasindim 7 yil once( bahce kati degil ama bahcesi cevresi cok guzel rahat bir site)
Cok guzel vakit gecirdi gecirdik hala da keyfimiz devam ediyor
Merkezi degil ama arac var sorun olmuyor
Sıkılmıyoruz , evde boğulmuyoruz cevre de edindik iyi ki boyle bir karar almisiz
Hic keske demedik
Ellemeseler yillarca oturur bebegimi de buyuturum

Sanırım biz de sizin yaptığınız gibi birşey yapacağız.
Site tarzı bir yere taşınmak en makulu.
Ben hiç bodrum dairede oturmadım keza eşimde.
O yüzden biraz da eşim istemiyor.

Burada bahsedilenleri göz önünde bulundurarak, su basar, komşuların pisliği olur, böcek derdi olur, rutubet derdi olur vs. gibi konulardan da kabul etmiyor ve sanırım ben de artık eşimden yana ikna oldum.

Yeni daire olmasının dezavantajları da var, yaşamadan bilemezsiniz, rutubet ve kanalizasyonla ilgili sorunlar cıkabilir bence 1 2 yıllık evler daha mantıklı
Rutubet yaparsa herşeyden önce çocukların sağlığını etkiler
Şu an yinede genel anlamda olumlu buldum ama bir şartla -herhangi bir problemde taşınabilirseniz
Sanırım böyle bir ihtimal yok, yine de bahçeli üst kat daireler olabilir
Birde ankastre setleri araştırın daha yeni oda arkadaşım 3500 liraya aldı 1000 lira çok az bir rakam

Arkadaşınız nereden ankastre aldı bilmiyorum, ancak ufak bir araştırma sonucunda bahsettiğim fiyata ankastre buldum.
Dediğim gibi çok aşırı pahalı, bir çok özelliği kullanılamayacak markalar tercih edilirse, 6000 TL ye de ankastre var.
Maksat işimi görsün ama kötü de olmasın dediğimizde, sadece fırın - ocak üretimi ile bilinen markaların ankastre setleri daha uygun.

Yorumunuz için teşekkür ederim, evet risk sıfır daireye taşınmak bu anlamda.
Herhangi bir problemi varsa, ancak bunu yaşayarak öğrenmek durumunda kalacağız.
Bu da sıkıntı yaratabilir zaman içerisinde.

Kira artış zamanlarında hep böyle bi niyetlenilir sonra üşenip vazgeçilir. Biz de böyle oluyor yani geneli 5 sene önce 950 tl ile başladık kiracılığa şu an 1650 tl kira veriyoruz. Bu süreçte taşınmayı da çok düşündük ama ne bileyim. Çocuğun kreşi vs bence rahatlık çok daha önemli. Taşınma masrafları vs de işin içine girecek. Hem dışarıdan güzel görünse de içine girince masraf çıkarabilir yeni ev bilemezsiniz. Bence taşınmayın. Ev sahibini kafalayın az zam yapsın :KK70:. Bizim ev sahibi biraz şirret o yüzden artış her zaman yukarı yuvarlamak suretiyle yapıldı.

Ev sahiplerinden çekimiz zaten.
Sabit olsa şu kiralar ne olurdu sanki değil mi?
Bu evin kira ederi budur, ve yıllarca bu ücreti ödeyeceksin deseler amenna...

Neyse, haklısınız. Eşim üşengeçlikten değil ama durduk yere masraf yaratmamaktan yana.
Oturup hesap yapıyorum astarı yüzünden pahalıya geliyor diyor ve o yüzden de taşınmak istemiyor.
Hayırlısı bakalım. Önümüzdeki yaz ne olacak, yaşayıp göreceğiz...

KK'nın güzel ve akıllı hatunları...
Seviyorum sizleri... :KK200:

Her birinizin güzel yorumu ve tavsiyesi için çok teşekkür ederim.
Ellerinize sağlık, derdimi dert ettiniz kendinize.

Eşim ile dün akşam uzun uzun konuştuk enine boyuna hesapladık.
Eşimi haklı buldum.
Ben bu işten caydım hanımlar... :KK39:

Dediğiniz gibi olumsuz yönleri çok fazla, tamam bahçe bir artı olabilir çocuklar için.
Ancak sadece bunun için taşınılmayacak sorunlar barındırıyor olabilir.
Bunları da göze alamayacağımız için vazgeçtik.
Hakkımızda hayırlısı olsun, inşallah Allah yüzümüze güler de 2 seneye kadar kendi evimizi alırız.
Ev sahibi oluruz.
:dua::dua::dua:

Arkadaşınız nereden ankastre aldı bilmiyorum, ancak ufak bir araştırma sonucunda bahsettiğim fiyata ankastre buldum.
Dediğim gibi çok aşırı pahalı, bir çok özelliği kullanılamayacak markalar tercih edilirse, 6000 TL ye de ankastre var.
Maksat işimi görsün ama kötü de olmasın dediğimizde, sadece fırın - ocak üretimi ile bilinen markaların ankastre setleri daha uygun.

Yorumunuz için teşekkür ederim, evet risk sıfır daireye taşınmak bu anlamda.
Herhangi bir problemi varsa, ancak bunu yaşayarak öğrenmek durumunda kalacağız.
Bu da sıkıntı yaratabilir zaman içerisinde.

Bosch markaydı, fakat dairede baca yoksa - ki baca varsa diğer dairelerin kokusu mutfaktaymış yeni öğrendim. - çekiş gücü iyi davlumbaz gerekiyor, yoksa 6 ayda ev yemek kokar. Aynı zamanda ses desibeli düşük olmalı, yoksa evde sesinizi duyamazsınız. Bunlar hep 2 günlük değil ömürlük kullanılacak şeyler. Evet bende alırken çok özellik seçmedim ama 3 programlı fırın da almadım, en yüksek desibelli davlumbaz almadım. O yüzden arkadaşım biraz ortalama model seçti. Üst katlarda oturanlar varsa, en azından bir görüşün, sorun soruşturun. Bu konu avantaj, dezavantaj meselesi , size göre artıları eksileri yazabilirsiniz. Bana avantaj olan, size dezavantaj olabilir. Tam tersi de olabilir.

KK'nın güzel ve akıllı hatunları...
Seviyorum sizleri... :KK200:

Her birinizin güzel yorumu ve tavsiyesi için çok teşekkür ederim.
Ellerinize sağlık, derdimi dert ettiniz kendinize.

Eşim ile dün akşam uzun uzun konuştuk enine boyuna hesapladık.
Eşimi haklı buldum.
Ben bu işten caydım hanımlar... :KK39:

Dediğiniz gibi olumsuz yönleri çok fazla, tamam bahçe bir artı olabilir çocuklar için.
Ancak sadece bunun için taşınılmayacak sorunlar barındırıyor olabilir.
Bunları da göze alamayacağımız için vazgeçtik.
Hakkımızda hayırlısı olsun, inşallah Allah yüzümüze güler de 2 seneye kadar kendi evimizi alırız.
Ev sahibi oluruz.
:dua::dua::dua:

Bu msjınızı şimdi gördüm, ne yalan diyim oh dedim
Bende bahçe katında oturuyorum, ama yüksek giriş. Rutubet sorunum benim binamda yok, ama bahçedeki 4 ün 2 sinde var. Yeni bina, cogunluk ev sahibi. Ben kendi evime çıkmak istiyorum, Rabbim herkese nasip eylesin
İnşallah çocuklarınızla mutlu mesut yaşar, kendi evinizi alırsınız.

Bu msjınızı şimdi gördüm, ne yalan diyim oh dedim
Bende bahçe katında oturuyorum, ama yüksek giriş. Rutubet sorunum benim binamda yok, ama bahçedeki 4 ün 2 sinde var. Yeni bina, cogunluk ev sahibi. Ben kendi evime çıkmak istiyorum, Rabbim herkese nasip eylesin
İnşallah çocuklarınızla mutlu mesut yaşar, kendi evinizi alırsınız.

Amin inşallah.
Teşekkür ederim ilginiz ve desteğiniz için.
Allah tüm kirada olanlara kendi evlerini nasib etsin inşallah.
Her ay her ay insanın içi acıyor verdiği paralara.
Allah bu günlerimizi aratmasın diyerek, şimdilik oturuyoruz oturduğumuz yerde.
İlerisi için de Allah kerim. İnşallah gönlümüzdekileri görmek nasib olur.

1800 kira ne demek ya :KK14:
Ben Ankara da yeni dairede 630 a oturuyorum. Bir ay icinde Allah nasip ederse tasinacagiz oranin da kirasi en fazla 900 olacak. 1800 kira versem kesin ac kalir batardik biz Allah yardimciniz olsun İstanbulda yasam gercekten zormus :işsiz:

Önümüz kış,dairede ilk oturan siz olacaksınız ve bahce katı rutubet yapabilir yalıtım iyi değilse demeye gelmiştim,dün okumuştum konuyu,ki vazgeçmişsiniz.
Bence doğru karar vermişsiniz. Tabiki kira zammı olacağı zaman baktınız çok yüksek çıkıyor aynı muhitte başka daire bulabilirsiniz belki uyguna. Hemde düzeniniz bozulmamış olur.

Sanırım biz de sizin yaptığınız gibi birşey yapacağız.
Site tarzı bir yere taşınmak en makulu.
Ben hiç bodrum dairede oturmadım keza eşimde.
O yüzden biraz da eşim istemiyor.

Burada bahsedilenleri göz önünde bulundurarak, su basar, komşuların pisliği olur, böcek derdi olur, rutubet derdi olur vs. gibi konulardan da kabul etmiyor ve sanırım ben de artık eşimden yana ikna oldum.
Sevindim, hayirli olsun simdiden
Tasinacaginiz siteyi haftasonu , guzel havalarda yada okul cikisi gibi saatlerde bi gezin derim
Cocuk sayisina , cocuklarinizla uyumlu yas gruplarina, disaridaki bisiklet vs sayisina dikkat edin
Bazi sitelerde hic cocuk olmuyor yada disari cikmiyor
Birde cok buyuk sitelerden ziyade butik sitelerde iletisim ve guvenlik daha iyi oluyor
Ayrica sifir daire rikstir
Eksileri zamanla cikar
Az oturulmus, temiz , yada bakimi tadilati yapilmis yapilacak cok yuksek olmayan ara kat her zaman avantajdir

X