Bir kiracı konusu benden gelsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayırlı kandiller belki yeri burasi degil ama.Yeni üye oldum.Size sorayım dedim arkadaşlar biz evimizi sattık yeni ev aldık aldığımız evin sahibi bize hiç kiracıdan bahsetmedi sadece dediki parayi getirin evi alın parayi verdik ama adam yan çizdi yok kiracıyı çıkaramazsınız diye laflar konuşmaya basladi ama eve de taşınamadık kiracı çıkmıyor çıkmayı bırakın bizle muhattap olmuyor kiracıya hep güzellikle gittik anlamadı acaba hukuki anlamda haklarımız nedir karşı tarafla sözleşmesinde yok uzun olmuş kusura bakmayın
Karşı taraf kontrat yaptı mı eğer kontrat yoksa yasal olarak bişey ispat edemezsin adam parayı vermese bile yazılı bişey olmadığı için ispat da edemezsiniz

Yeni malik evi satın aldıktan sonra bir ay içinde ihtarname gönderebilir. 6 ay sonra da tahliye davası açabilir.
Sizin evi iktisap tarihiniz 23 aralık ise 1 aylık süre geçmiş. Yasal olarak mevcut kira sözleşmesinin tarafı haline gelmişsiniz artık.
Şu aşamada kira dönemi sonunda ihtiyaç nedeniyle tahliye için gerekli prosedürler yapılabilir bence. Ancak size net ve doğru bir bilgi verilebilmesi için mevcut kira sözleşmesini tarihleri vs incelemek gerekir.
Şahsi görüşüm avukat bir meslektaştan danışmanlık alıp en doğru yolu çizmek. Buradan gelen genel bilgilerle yol almanız sağlıklı olmaz ve mağduriyet yaşama ihtimaliniz yüksek..
Umarım gönlünüze göre olur.
Tsk dediginiz gibi avukatla görüşecek yigenim hukuk okuyor onla konustum iki gün önce hala dedi eger sözleşmesi yoksa bir avukat tutun anında çıkartır onu

Çok garipsiniz konu sahibi, haklarinizi bilmiyorsunuz ama kiracinin 1ayda çıkmamış olması sorun olmuş, satışın nasıl oldugu belli değil telefonla 1 ay müsadeyi normal görüyorsunuz. Doğru düzgün haklarinizi öğrenin ona göre adım atın böyle sonuç alamazsınız
Hep eşimin sütce basta ben ona dedim evi satanla ve kiracıya konusalim öyle evimizi satalım ama esim hic bir şekilde benim dediğim şekilde yapmadi ama sonra pişman oldu

Tsk dediginiz gibi avukatla görüşecek yigenim hukuk okuyor onla konustum iki gün önce hala dedi eger sözleşmesi yoksa bir avukat tutun anında çıkartır onu
Kira sözleşmesinde yazılılık şartı yoktur. Kirayı banka yoluyla yatırıyorsa yahut faturaları ödüyorsa vs bir sürü şekilde kira akdini ispatlayabilir. Bu sebeple “anında” çıkarabileceğinizi düşünmüyorum. Ama tabi bu benim hukuki görüşüm.
Dediğim gibi en doğrusu tüm bilgi/belgeleri sunarak bir avukat ile görüşmeniz. Çünkü dosya içeriğini bilmediğimiz için farazi tahmin yürütüyoruz burada.

Hep eşimin sütce basta ben ona dedim evi satanla ve kiracıya konusalim öyle evimizi satalım ama esim hic bir şekilde benim dediğim şekilde yapmadi ama sonra pişman oldu

Sizin beklentilerinizde makul değil 3 günde çık derseniz kimse olumlu cevap vermez makul olan 6 ay yada belirlediğiniz bir sürede çıkmasını istemeniz. Ztn ihtar süresini kaçırmışsın birde işi mahkemeye mecbur bırakıp zaman kaybetmeyin

Bize hep dediler kiracı haklı yok onu evden çıkartamazsınız hukiki hakkınız yok dediler bende buraya sorayim dedim
Yoo bizi çıkardı ev sahibi mesela
Satılmıştı
Yeni ev shibi gelmişti
Çıkardı
Bizde ev yaptiriyoduk zaten, biraz inşaat halinde sayılırdı tamamlanmış diyemezdim, bahçe bitmemişti misal
Taşındık mecbur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X