Bir rezalet bayram günü de benden

Bir öğretmen olarak konuşuyorum. Öğretmenler odasında kaynana koca muhabbeti yapan kimseyle muhatap olmuyorum. Çok rahatsız edici bir durum. Zaten iyi okullarda, merkez okullarda çalışmaktan ve bir şeyler üretmekten bu tip şeylere fırsat kalmaz. Bunları normallestirmeyin lütfen . Ayrıca özel hayatını işine yansıtmış ki, tenefüste bu tip konular konuşuluyor. Kendisi itiraf etti.
Ayyy neyi itiraf etmişim yaaa😂😂Çok hossunuz gerçekten .Konuşuluyor diyorum .Kaynana ile oturuluyor görümce ile kalkiyor .Konuşmayan tek bir kadın öğretmen görmedim hatta erkek öğretmenlere bile rastladım .Özel hayatimi ulu orta konuşmam kalkmam dinlerim ama beni ilgilendirmez .Paylaşmak isteyen de paylaşır .

Bir öğretmen olarak konuşuyorum. Öğretmenler odasında kaynana koca muhabbeti yapan kimseyle muhatap olmuyorum. Çok rahatsız edici bir durum. Zaten iyi okullarda, merkez okullarda çalışmaktan ve bir şeyler üretmekten bu tip şeylere fırsat kalmaz. Bunları normallestirmeyin lütfen . Ayrıca özel hayatını işine yansıtmış ki, tenefüste bu tip konular konuşuluyor. Kendisi itiraf etti.
Ayy bizde mühendisler olarak arada konuşuyoruz konuşunca seviye mi düşüyor anlamadım ki ? Hepimizin derdi oluyor . Diş hekimim bana anlatti kanki gibiyiz benim kanal tedavisini yaparken anlatır derdini sıkıntısını kocaman ofisi var o da aynı . Keşke olmasa ama ülkemizin gerçeği 😅

Çok haklısınız bence.
2 çocuğum var ki aralarında 6 yaş var ona rağmen ben misafirlik sevmiyorum. Kaldı ki 2 bebekle alt değiştir,mama hazırla,oyala ,uykusu gelir ,alti pislenir,kalabalıktan huysuzlanır vs vs ne gerek var.
Bir sonraki gün gidilebilirdi yada arayıp, geliyorduk size de teyze ama bebek durmuyor, kusura bakmayın, iyi bayramlar denemezmiydi? Anlayış göstermeyen zaten insan değildir kimse kusura bakmasın.
16 yaşında bir çocukta sizi takmıyor,bebeğinize acımıyor, dayıma sor diyebiliyor. Dayısı da zaten ağızlarına bakıyor. Ayıp yani,size gidiyoruz nasil diyebiliyor? Ablasına deseydi abla siz gidin bebek durmuyor,biz sonra gideriz,yada ararız.
Tamam bayramlaşmak önemli,bayramlar güzeldir ama eziyete de çevirmenin anlamı yok. Size de çocuklarınıza da yazık.
Eve gidene kadar sabredebilseymişsiniz daha iyi olurmuş tabi,çocuklarınız da korkmuştur sizi öyle görünce.

Son düzenleme:
Çok haklısınız bence.
2 çocuğum var ki aralarında 6 yaş var ona rağmen ben misafirlik sevmiyorum. Kaldı ki 2 bebekle alt değiştir,mama hazırla,oyala ,uykusu gelir ,alti pislenir,kalabalıktan huysuzlanır vs vs ne gerek var.
Bir sonraki gün gidilebilirdi yada arayıp, geliyorduk size de teyze ama bebek durmuyor, kusura bakmayın, iyi bayramlar denemezmiydi? Anlayış göstermeyen zaten insan değildir kimse kusura bakmasın.
16 yaşında bir çocukta sizi takmıyor,bebeğinize acımıyor, dayıma sor diyebiliyor. Dayısı da zaten ağızlarına bakıyor. Ayıp yani,size gidiyoruz nasil diyebiliyor? Ablasına deseydi abla siz gidin bebek durmuyor,biz sonra gideriz,yada ararız.
Tamam bayramlaşmak önemli,bayramlar güzeldir ama eziyete de çevirmenin anlamı yok. Size de çocuklarınıza da yazık.
Eve gidene kadar sabredebilseymişsiniz daha iyi olurmuş tabi,çocuklarınız da korkmuştur sizi öyle görünce.
Anladığıniz için teşekkür ederim.

Ayy bizde mühendisler olarak arada konuşuyoruz konuşunca seviye mi düşüyor anlamadım ki ? Hepimizin derdi oluyor . Diş hekimim bana anlatti kanki gibiyiz benim kanal tedavisini yaparken anlatır derdini sıkıntısını kocaman ofisi var o da aynı . Keşke olmasa ama ülkemizin gerçeği 😅
Yok canım olur mu ne demek koskoca mühendis oturup dert mi anlatır ??Diploma aldıysan artık tek konuşacağın şey bilim ,teknoloji ve sanat ,yapabileceğin tek dedikodu Picasso nün hayatı olabilir 😂😂Beethoven neden böyle buhranlı besteler yapıyor hep diye onu cekistirebilirsin sadece 😂😂Öfke patlaması falan da yaşayamazsin ,yaşarsa ln da kuralları var 😂😂

Yok canım olur mu ne demek koskoca mühendis oturup dert mi anlatır ??Diploma aldıysan artık tek konuşacağın şey bilim ,teknoloji ve sanat ,yapabileceğin tek dedikodu Picasso nün hayatı olabilir 😂😂Beethoven neden böyle buhranlı besteler yapıyor hep diye onu cekistirebilirsin sadece 😂😂Öfke patlaması falan da yaşayamazsin ,yaşarsa ln da kuralları var 😂😂
Bilemiyorum insanın derdi tasasi hiç olmaz mı 😅 yoksa kk da ne işimiz var . Burda anlatmasam bende çözemezdim sanırım . Çok izole yaşadım üniversite bitene kadar ama o nişan takılınca mesleğin bir önemi kalmıyor . Bir şekilde ilmi siyaset yapmayı öğrenmek lazım .

Sadece 20 dk size sorulmadan bir yaşlı teyzenın bayramda elını opmek ıcınmı bu kadar rezalet cıkarttınız buna mı bu kadar doldunuz yoksa bırıkımmı bılmıyorum ama esınıze araba surerken arkadan saldırmak yada cocukların yanında sınır krızlerı gecırmek gerekmezdı .Çıkmayın kardeşim çıkmayın evinizden bu kadar kavga hakaret kufur sınır krızlerı olacaksa yaaaa ...Sadece sizinmi küçük çocuklarınız var bayram seyran ozel gunlerde iki saat gec uyumasın gec uyusun yada ıkı saat canı ıstemıyorsa yemesın gec yesın yemegını bunlar ıcın yuva yıkılırmı sız bosanmayı ne zannedıyorsunuz Allah askına .
sizin çocuğunuz var mı? hiç bebek ile biyerlere gittiniz mi?
her bebek bir değil inanın ve bu işler öyle kolay amaan yedir yatır değil

görümce bencil konu sahibi.. kendi çocuklarına uyulacak ama sizinkileri geç
16 yaşında çocuk ergendir cahildir takılmayın ona.. şimdiki ergenlerin çoğu böyle şeyler yapabiliyor

Hakkınızda en hayırlısı ne ise o olsun pearl jam pearl jam

En son eşime boşanma kararımi ve nedenlerini oturup sakince anlattım .Herkesi akladi .Yok o yeğenine demiski biz buradan şu teyzeye gecicez demiş kız da o yüzden annesine dayıma sor demiş .Yok ablası dememiş teyzeye gidelim diye eşim söylemiş .Kapı dışında bir şey söylememiş ama eminim söylediğine .Benim mal kocam eve dönecekti o demese ve arabaya biner binmez bilmem ne teyzeme gidiyoruz dedi .Sonuç olarak özür diledi . Hataliyim .Her şey benden kaynaklanıyor dedi .Bir daha bu ve buna benzer bir şey olduğunda asla tepki vermeyeceğim .Canım cicim eve geleceğim ve pılımı pirtimi toplayıp gideceğim .Benim aldigim karar bu .

Diğer bir konu ben bu Görümceye bu konuyu açsam mi ?Yaptığı şeylerin farkında olduğumu söylesem mi????Yoksa adam yerine koymamak en iyisi mi?
ben olsam görümceye de dökerim içimi
ne yaptığının farına varsın

Görümceniz de kızları da oldukça terbiyesiz. Kim olsa sinirlenir. Ama siz de fevrisiniz bayram günü gidilmesi gereken yerlere mecbur gidiyoruz. Bende nefret ediyorum ama eşimin hatrına geziyoruz. Bence siz bu konuda gereksiZ tavır sergilemişsiniz. Benim dediğim değil de görümcenin dediği oldu diye cıldırıp delirmişsiniz. Çocukların yanında sinir krizi geçirip kendinizi yolmanıza ve eşinize saldırmanıza gerek var mıydı cidden ? Eve döndükten sonra çocukları yatırıp kocanızı ciddi bi şekilde karşınıza alıp konuşabilirsiniz. Bu hareketler evliliğin cılkını çıkarmış hareketler

Ya bu öğretmenler ilim konuşur meselesi geçen bana da dendi. Bir ortamda geyik yapıyorum. Bir kaç kişi birden " Sen biraz duygusuzsun. Mesleğinle alakan yok." Dedi. İçimden; psikoloji, felsefe konuşsam sanki anlayacaksınız, dedim. 😂 Ay bir de herkes bu konularda 2 kitap okuyup, film- dizi izleyip uzman oluyor.
Doktor bir kaç arkadaşımız var kayınvalide, çocuk ve din konuştuk. Bize meslekle ilgili seminer verseler bön bön bakarız. Çok yanlış bir bilgi söylenmediği sürece sosyal ortamda konuşmam asla. İnsanlar farklı şeyler konuşmak dert dökmek ya da eğlenmek isteyebilirler. Tabi bu benim düşüncem. Yatıp kalkıp akademik bilgi kovalayan insanlara da saygılar.

Görümceniz de kızları da oldukça terbiyesiz. Kim olsa sinirlenir. Ama siz de fevrisiniz bayram günü gidilmesi gereken yerlere mecbur gidiyoruz. Bende nefret ediyorum ama eşimin hatrına geziyoruz. Bence siz bu konuda gereksiZ tavır sergilemişsiniz. Benim dediğim değil de görümcenin dediği oldu diye cıldırıp delirmişsiniz. Çocukların yanında sinir krizi geçirip kendinizi yolmanıza ve eşinize saldırmanıza gerek var mıydı cidden ? Eve döndükten sonra çocukları yatırıp kocanızı ciddi bi şekilde karşınıza alıp konuşabilirsiniz. Bu hareketler evliliğin cılkını çıkarmış hareketler
Haklısınız bu konudaki tek pişmanlığım o zaten ..Haklı iken haksiz duruma düştüm .

ben olsam görümceye de dökerim içimi
ne yaptığının farına varsın
O zaten yaptığının farkında olarak yaptığı için onu asam yerine koymamaya ve mesafeli davranmaya karar verdim .Zaten mesafeliyim .Konuştuğumuz tek konu merhaba ,nasılsın ,çocuklar nasıl ,işler güçler nasıl?Onu da zaten hiç tanımadığın insanla da konusursun .Gerçekten bilinçsiz yaptığını bilsem konuşurdum ama onun istediği de bu .Beni hiç sevmedi .Karşılıklı ağiz dalaşına girmek .Ona bu zevki yaşatmayacagim .Benim hayatimda bir etkisi olduğunu düşünmesin ve kendisi ile bir daha bu şekilde gezme vs.gitmayecegim .Eşime de söyledim .

Eski konularınızı bilmiyorum, bu konuda kriz geçirecek bir şey bulamadım. Küçük çocuklu aileler için bayramlar her zaman eziyettir, kapıdan çıkarken bu yaşanacakları biliyor olmanız gerek zaten. 16 yaşındaki çocuğun neyine bozulduğunuzu hiç anlamadım, dediği bir şey yok.
Şu aşamada boşanmayı düşünüyorsanız mutlaka öncesi vardır çünkü bu anlatılan olayda gerçekten hiçbir şey yok, bayram ziyaretine giden her küçük çocuklu anne bunları yaşamıştır.
16 yasindaki kuz da biliyor yengenin bir hukmu yok. Sen dayima sor, onu ikna et demek bu. Yani konu sahibine sen istedigini söyle bir onemi yok demek bu. Cocuk bile farkinda durumun

Eşine söyle herkes bundan sonra bayram gezmesine kendi ailesiyle gitsin, eşin eniştenin yokluğunu telafi etmek zorunda değil. Görümcem ve kv biZimle bayram ziyaretine gelmişlerdi bir kere (zaten bir kere olabildi), böyle bir şey yaşamadığım halde hemen önünü aldım. Herkes kendi eşiyle kursun iletişimini nokta.

Çocuklarınız çok ufak. 3-4 kapı gezecek çocuk yaşında değillerki. Belliki siz iki çocuk ve eş ilgisizliğinden de bir dolusunuz. Bir birikim bunlar. Görümce saygısız ise araya mesafe şart ! Kardeş kardeşe gezsin manyaklar. Siz takılmayın onlara madem. Imkan varsa psikolojik destek yada bir cocuga kreş. Bir durup nefes almanız şart. Inani erkeklerin çoğu ruh hastası zaten
Değmez onlara!! Cocuklarin psikolojilerini lütfen önemseyin. !

bak normalde haklısın ne demek senı saymayıp esıne demesı ve esının de gorumcenı dınlemesı. ayrıca gorumce kızınında dayımabsoralım demesı hos degıl. sadece cocukların yanında rezalet cıkarman yanlıs. dıger hepsınde haklı gordum senı bayram dıye cocuklarla rezılmı olcan yazık sanada onlarada. bendede ıkı kucuk var o kadar anlıyorumkı senı ınsan mısafırlıge gıtmeye korkuyor. bosanmanda senın bılecegın bırsey . ogretmensın bak ne ezdırıyon kendını tersle valla gorumcenı falan cekınme. ne dusunursen dusun de

X