Bir tek benim kocam mı böyle anlamıyorum...

O kayinvalide sizinle yasadigi surece o samimiyet asla olmaz aranizda benim esimde gece surekli anne babasinin wcye kalkmasina sinir olurdu gercekten cit ciksa yatak gicrdasa saga sola donerken bile ole anlaar diye sinir olurdu orda kalmaya esiniz o konuda hakli mecbur ole davraniliyor elde degil dedigim gibi eltiniz varsa ordada kalmali yoksa genclik gidiyo elden
Ah ah...kaynanam kendi evinden başka yerde rahat edemez...biraz fazla takıntılı bu konuda. Sinir oluyorum bu huyuna da...kızlarına bile gitmez kalmaya. Gitse de en fazla 2 gün .
Büyük eltim çok kurnaz. Kabul etmez böyle birşeyi, oğluyla(yani kaynımla) çocuklarla anlasamazlar deyip çıkmış işin içinden..tabiki hepsi bahane asıl kendi anlaşamaz.. arada bi yemeğe çağırır eltilerim kaynanamı. Taş çatlasın 1 saat durur iner. Sanki orasi oğullarının evi değilmiş gibi rahat edemez hiç...

Merakla bekliyorum..
ya kardeşim kişiye göre değişir etkisi diyor hiç kullanmayan biri kolay kolay anlayamazmış öle sarhoşluk gibi bişey değil zaten diyor sadece daha sakin ve duruma göre mutlu ya da mutsuz bi ruh haline bürünüyrmuş insan bazıları durmadan konuşur bazıları da hiç konuşmayabilirmiş gözlerin kızarıklığı önemli bir işaret ama lens kullanıyorsa buda pek etkili bir kanıt değil diyor

kv ile aynı evde yaşıyorsunuz o yüzden biraz mesafe olması normal geldi bana. daha yeni evlisiniz bu konuda zamanla evliliğiniz oturur bence. aktiviteniz yok sanırım. sürekli söylenin şunu yapalım bunu yapalım diye. bir iki zorla yapar belki ama zamanla uyabilir size. madde kullanımına dikkat edin arkadaşlara katılıyorum bu konuda. ama içkiyi bırakmış diyorsunuz ben o yüzden pek sanmıyorum kullanacağını ama tabi takipte kalın. diğer anlamda zamanla oturur evliliğiniz. ama siz duygusal davranıp geri çekilmeyin girişken olun eşinize karşı. huyu öyle olabilir zamanla değişir

Evet evliliğin oturması için 5 sene şart çünkü o zaman 2. çocuk filan oluyor kadın oturmak zorunda kalıyor dizini kırıp. Boşanma şansı azalıyor. Ablan çok doğru söylemiş ... Ne alaka yahu şimdi adam 5 sene sonra ibrahim sadriye filan mı dönüşecek şiirler okuyacak sana. Oturan sen olacaksın evliliğin değil . Tavsiyem yok.

Şu yorumu çerçeveleyip duvarlara falan asmalı...Bazıe evliliklerin otruması aynen böyle oluyor çok çok çok doğru.

Bu kadar düzgün cümle kurarak bukadar ayrıntılara girerek anlatılan konunun finalindeki soru bu olmamalıydı ya neyse.Ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunu düşünen bir eş konu sonundaki dandik soruya mı takılır yani? Mantık hatası var biyerlerde.

ya kardeşim kişiye göre değişir etkisi diyor hiç kullanmayan biri kolay kolay anlayamazmış öle sarhoşluk gibi bişey değil zaten diyor sadece daha sakin ve duruma göre mutlu ya da mutsuz bi ruh haline bürünüyrmuş insan bazıları durmadan konuşur bazıları da hiç konuşmayabilirmiş gözlerin kızarıklığı önemli bir işaret ama lens kullanıyorsa buda pek etkili bir kanıt değil diyor
Umudum lens kullanmasından sebep kızarmasından yana... inşallah da öyledir.. teşekkür edeeim. Bundan sonra daha dikkatli takip edicem davranışlarını.

Bu kadar düzgün cümle kurarak bukadar ayrıntılara girerek anlatılan konunun finalindeki soru bu olmamalıydı ya neyse.Ciddi bir sorunla karşı karşıya olduğunu düşünen bir eş konu sonundaki dandik soruya mı takılır yani? Mantık hatası var biyerlerde.
Çok fazla ayrıntı verdim evet, bunların hepsinin de etkisi olmuştur belki kendi halinde yaşama isteğinde diye düşünmüştüm. Aslına bakarsanız soruyu daha doğrusu neyi soracağımı bilemedim... daha anlatamadığım çok şey var çünkü...

kv ile aynı evde yaşıyorsunuz o yüzden biraz mesafe olması normal geldi bana. daha yeni evlisiniz bu konuda zamanla evliliğiniz oturur bence. aktiviteniz yok sanırım. sürekli söylenin şunu yapalım bunu yapalım diye. bir iki zorla yapar belki ama zamanla uyabilir size. madde kullanımına dikkat edin arkadaşlara katılıyorum bu konuda. ama içkiyi bırakmış diyorsunuz ben o yüzden pek sanmıyorum kullanacağını ama tabi takipte kalın. diğer anlamda zamanla oturur evliliğiniz. ama siz duygusal davranıp geri çekilmeyin girişken olun eşinize karşı. huyu öyle olabilir zamanla değişir
Arabamız yok. Abisinin arabasını alır çıkarız çoğu zaman.haliyle haftasonu herkes birşeyler yapıyor, yani araba abisine de lazım oluyor. Ben hep derim şuraya mı gitsek şöyle mi yapsak kendi de der ama araba olmadığı zamanlar pek dışarı çıkmaya gönlü olmaz. Bebekle dolaşmak zor oluyor diye. Otobüslerde minibüslerde perişan oluruz diyor. Ben de üstelemek istemiyorum. Inanın beni hep gezdirsin, lüks yerlerde yedirsin içirsin,bizi hep rahat ettirsin,bir dediğimi iki etmesin modunda yaşayan bir insan olmadım asla... bunu onjnla da konuştum ben senden hediyeler çiçekler aşk dolu sözcükler vs istemiyorum her zaman, içten bikaç cümlen, bi davranışın yaptığın ufacık bi hareket bile beni bulutlara çıkarır yeter ki sen mutlu etmeyi bil,iste dedim. Biraz fazla odun ya da beni sürekli kızdırmak için zıt cevaplar veriyor. O dediklerin siparişle olmaz diyor. İçinden gelse bile ben duygularını bastırdığını düşünüyorum. Dedimya; kadınlara değerli olduklarını pek hissettirmemek gerek, yoksa hep daha fazlasını bekler diye düşünenlerden eşim...

Kv konusunda evet ben de ayni fikirdeyim. Çünkü ilk zamanlar bu kadar ilgisiz değildi. Evde daha rahat davraniyordu ilk zamanlar. Ama annesi bikac kez uyardı eltilerimin de çocukları sürekli eve girip çıktıkları için bizim özel yaşam alanımız yatak odasıyla sınırlandı ve öylece de kaldı diyebilirim... çok zorlanıyorum bu konuda hep dua ediyorum inşallah hayırlısıyla;kendi düzenimde, eşimle,oğlumla huzurlu bir hayat nasip olur tez zamanda diyorum...rabbime sığındım artık sabırla duayla bekliyorum...

Bir zamanlar Ot içtiğim de olmuştu diye belirtmişti... ot deyince esrar oluyor sanırım. Buradaki arkadaşlar öyle yorumladı çünkü. Malesef ben çok bilgili değilim bu konularda..
Eğer halinde bir duraksama sessizlik ve çok uzatmadan direk ilişkiye girmek gibi şeyler yapıyorsa içiyor olabilir

Ah ah...kaynanam kendi evinden başka yerde rahat edemez...biraz fazla takıntılı bu konuda. Sinir oluyorum bu huyuna da...kızlarına bile gitmez kalmaya. Gitse de en fazla 2 gün .
Büyük eltim çok kurnaz. Kabul etmez böyle birşeyi, oğluyla(yani kaynımla) çocuklarla anlasamazlar deyip çıkmış işin içinden..tabiki hepsi bahane asıl kendi anlaşamaz.. arada bi yemeğe çağırır eltilerim kaynanamı. Taş çatlasın 1 saat durur iner. Sanki orasi oğullarının evi değilmiş gibi rahat edemez hiç...
Gelinler rahat ettirmiyodr sizdende bu samimiyeti almis basta yuzunuzu gulmeseydiniz sizlede anlasamasa mecbur esit kalacakti aslinda hemen iner dedinz ayni apartmandaysanz yalnzda yasablr soncta siz kiraya cikin dicem ama herkes kendini bilir valla ne desem zor

Konu sahibi sizi asla kırmak istemiyorum,inşallah çookk mutlu olursunuz.ama yani insanlar senelerdir süren ilişkime ohoo siz daha gençsiniz cahilsiniz daha hiç tanımıyosun evlen görürsün gününü diyor.halbuki benle aynı yaşta iki ay tanışıp evlenmiş insan cahil genç olmuyor tecrübeli oluyor görmüş geçirmiş oluyor! Deli olucam.insanlar da ne bağımlısıdır nasıl bir ev erkeğidir hiç düşünmeden malı mülkü var diye mükemmel damat sayıyor.bakın kız annelerine seslenmek istiyorum, lütfen çok iyi düşünün.öncelikli damat kriterlerinizi gözden geçirin

Gelinler rahat ettirmiyodr sizdende bu samimiyeti almis basta yuzunuzu gulmeseydiniz sizlede anlasamasa mecbur esit kalacakti aslinda hemen iner dedinz ayni apartmandaysanz yalnzda yasablr soncta siz kiraya cikin dicem ama herkes kendini bilir valla ne desem zor
Eşim geçinemeyiz diye bahane ediyor ama ben anliyorum asıl sorunu ; bırakır da kiraya cikarsa hayırsız evlat olur herkesin gözünde..bi de kv şeker hastası. Insülin kullaniyor biz gidersek yataklara düser kesinnn

Konu sahibi sizi asla kırmak istemiyorum,inşallah çookk mutlu olursunuz.ama yani insanlar senelerdir süren ilişkime ohoo siz daha gençsiniz cahilsiniz daha hiç tanımıyosun evlen görürsün gününü diyor.halbuki benle aynı yaşta iki ay tanışıp evlenmiş insan cahil genç olmuyor tecrübeli oluyor görmüş geçirmiş oluyor! Deli olucam.insanlar da ne bağımlısıdır nasıl bir ev erkeğidir hiç düşünmeden malı mülkü var diye mükemmel damat sayıyor.bakın kız annelerine seslenmek istiyorum, lütfen çok iyi düşünün.öncelikli damat kriterlerinizi gözden geçirin
Eşim zengin değil:) orta halli ve çok da savurgandır. Evlilikte para konusu asla kriter olmadi benim için. Ben sadece sevgisine inandım güvenmek istedim. Ama yetmedi işte bunlar...
Sağolun Allah razı olsun aminn inşallah biz de mutlu oluruz.

Eşim zengin değil:) orta halli ve çok da savurgandır. Evlilikte para konusu asla kriter olmadi benim için. Ben sadece sevgisine inandım güvenmek istedim. Ama yetmedi işte bunlar...
Sağolun Allah razı olsun aminn inşallah biz de mutlu oluruz.
Yok sizin eşiniz özelinde söylemiyorum yani madde kullanımı ciddi bir mesele ve sizi resmen Allah korumuş kötüsüne denk gelmemişsiniz.Allah muhafaza çok kötü bir tablo da olabilirdi,pek çok insan belli kalıplarda düşünüyor böyle şeyleri hiç düşünmüyor ben onu kastettim.

Yok sizin eşiniz özelinde söylemiyorum yani madde kullanımı ciddi bir mesele ve sizi resmen Allah korumuş kötüsüne denk gelmemişsiniz.Allah muhafaza çok kötü bir tablo da olabilirdi,pek çok insan belli kalıplarda düşünüyor böyle şeyleri hiç düşünmüyor ben onu kastettim.
Anladım:) evet bu konuda ben de size hakveriyorum. Çok şükür ki bizimki ciddi boyutlarda bir durum değil. Gerçekten de Allah korumuş.

X