Biraz derdimi dökeyim tavsiyeye ihtiyacım var

kiz aileleri genelde cekimser durur yuva yikan yaftasi yememek için. erkek ailesi de gelin alinca sanki esya aliyo gibi davraniyolar. yetistirilme tarzından dolayi da gelin damat büyüktür diye hep susunca.... kadin ezildikce eziliyo cocuklari heder oluyo...

ama babaniz bilse ki esiniz ailesinin lafiyla hareket etmez kendi kararlarını kendisi alir o zaman o da arkanizda durur.

dediginiz gibi esiniz kararli olmak zorunda. bundan sonrasi daha kolay olcak insallah.
Kesinlikle. Benim ailem de farkında elimin aileaine çok bağlı olduğunun. Ama bişey diyemiyolar dediğiniz gibi. Hatta bazen tartıştığımızda falan annem hep "eşin gibi ailene düşkün ol biraz bak o nasıl saygıda kusur etmez tek laf ettirmez" der hemen

Kalın tabi. O arada mutlaka ev bulmanızı tavsiye ederim.
Meğer sorun gerçekten ilk adımı atamamakmış. Evden çıkmayı hep dile getiemiştim ama yok dediklerinde susup kalmıştık. Az önce eşim ziyaretimize geldi. Kv yide getirmiş. Hemen bakıp gittiler. Eşimle konuştum şimdi. Yolda annemle konuştum ev işini dedi. Dikleştim hemen heycanlandım noldu dedim. Dr çocuğun bu kadar hasta olmasını ufoya bağladı diye olayı biraz daha büyüterek anlattım dedi. Bende huyunu bildiğimden kesin bi kap su koyun dedi demi dedim evet demiş. Eşimde cevaben siz ne derseniz deyin ben o evden çıkıcam demiş. Sustu kaldı babanla konuş bakalım madem demiş. Daha neyi konuşacak bilmiyorum. Ama şöyle bişey var babası yok dese de eşim ısrarcı olduğunda benden söylemesi ben karışmam kendin bilirsin diyen bi insan. Çok şahit oldum buna. Nasıl sevindim bilemezsiniz. Eşime beni çok mutlu ettin çok teşekkür ederim dedim. Güzel haberler almaya başlıyorum hayattan, hayallerimden...... :) :) :)

Meğer sorun gerçekten ilk adımı atamamakmış. Evden çıkmayı hep dile getiemiştim ama yok dediklerinde susup kalmıştık. Az önce eşim ziyaretimize geldi. Kv yide getirmiş. Hemen bakıp gittiler. Eşimle konuştum şimdi. Yolda annemle konuştum ev işini dedi. Dikleştim hemen heycanlandım noldu dedim. Dr çocuğun bu kadar hasta olmasını ufoya bağladı diye olayı biraz daha büyüterek anlattım dedi. Bende huyunu bildiğimden kesin bi kap su koyun dedi demi dedim evet demiş. Eşimde cevaben siz ne derseniz deyin ben o evden çıkıcam demiş. Sustu kaldı babanla konuş bakalım madem demiş. Daha neyi konuşacak bilmiyorum. Ama şöyle bişey var babası yok dese de eşim ısrarcı olduğunda benden söylemesi ben karışmam kendin bilirsin diyen bi insan. Çok şahit oldum buna. Nasıl sevindim bilemezsiniz. Eşime beni çok mutlu ettin çok teşekkür ederim dedim. Güzel haberler almaya başlıyorum hayattan, hayallerimden...... :) :) :)
Sanki evin tapusunu istiyor. Kv de bir tuhaf.
Aynen böyle devam edin. Yavrunuzla bir süre annenizde kalın. İyice kendine gelsin yavrucak. O arada eşinizle ev işini halledersiniz.

Kiranizi kp kv oduyorsa tabiiki cikip cikmamaniza karisirlar. Kimi ise gir calis demis ama saniyor musun rahat edersin o zaman? Coktan cok azdan az gider.. kira derdiniz bile yokken bilmem be kadarlik kredi cekip araba aliyor esin ve soguk evde oturuyosunuz. Arabayi koynuna mi alip yatiyor esin? Gercekten cok sorumsuzca davranus. Birde kirayi odesinler vs demen cok garip. Kendi baslarinin caresine bakanlar olsun bari

En cokta kizina uzuldum, doktora goturdun mu?

Aynen böyle devam edin. Yavrunuzla bir süre annenizde kalın. İyice kendine gelsin yavrucak. O arada eşinizle ev işini halledersiniz.
Annemlerde kalmak istemesem de babam götürür zaten ki kızım için en iyi ortam şu an orası. Ben ev bakmaya başladım bile :)

Kiranizi kp kv oduyorsa tabiiki cikip cikmamaniza karisirlar. Kimi ise gir calis demis ama saniyor musun rahat edersin o zaman? Coktan cok azdan az gider.. kira derdiniz bile yokken bilmem be kadarlik kredi cekip araba aliyor esin ve soguk evde oturuyosunuz. Arabayi koynuna mi alip yatiyor esin? Gercekten cok sorumsuzca davranus. Birde kirayi odesinler vs demen cok garip. Kendi baslarinin caresine bakanlar olsun bari

En cokta kizina uzuldum, doktora goturdun mu?
Ben kirayı ödesinler demedim ki. Kendileri ödeyeceğiz dediler. Ödemiyolar. Tamam ödemesinler zaten. O zaman bana karışma hakkını da bulmasınlar kendilerinde. Kızımla şuan hastanedeyiz. Yatış istedik dr umuz uygun gördü. Daha iyi tedavi olması için.

Selam bayanlar.
Şu sıralar biraz sıkıntım var. Buraya konu açmak biraz da olsa rahatlamak istedim. Evliyim. Kızım var Allah bağışlarsa. Aslında nerden başlasam bilemedim ki...

Neyse bundan yaklaşık 9 ay önce eşim tüm yalvarmalarıma , tüm küsme, trip atma hatta döktüğüm gözyaşlarıma rağmen eski arabamızı satıp 20 bine yakın kredi çekerek yenisini aldı. Eski arabamız güzeldi küçücüktü seviyodum ama arada bir arıza yapıyodu. Eşim de sinir yaptı sattı. Bütçemize uygun bişey almak istedik ama babasına danışmadan bişey yapamayacağından kaldırmakta çok çok zorluk çekeceğimiz bir yükün altına girdik.

Ay yazdıkça aklıma neler geliyo o kadar çok şey varki. Şuraya bi parantez açmak istiyorum. Evlendiğimde bana en fazla 1 sene kirada kalacağımı, sonrasında ev alınacağını, ev alınana kadar kiramızın verileceği söylendi. Peki yapıldımı. ASLAAA. 1 sene ya verdiler ya vermediler kirayı. Çalışıp kazanıyosun kendiniz ödeyin dediler. 4 seneyi geçkin bi zaman uçup gitti ortada hala ev yok. Evim 2+1 odaları minicik. Çocuğumun odası yok. Kışın donuyoruz yazın böceklerden geçilmiyo. Başka biyere çıkmamıza bile izin verilmiyo. Konuyu dağıtmak istemiyorum bunlar içinde ayrı konu açarım.

Neyse krediyi çektik çekmesine. Gelin görün ki yetiştiremiyoruz(ağlicam sanırım meğer ne kadar dolmuşum). 3000 gibi bi maaşı var eşimin nasıl yetişemiyosunuz derseniz inanın bende anlamıyorum. Maaş ayın 11 i ve 26 sı olacak şekilde 2 parça halinde yatıyo. 4 ümde bonomuz 5inde yol paramız yatıyo parça pinçik yani. Kışın ufo kullanıyoruz 350 tl elektrik 250 tl su faturası geldi. 400 tl kiramız var. 500 tl kredi ödememmiz var. Maaş yattığında bunları ödemekle birlikte ödemek için aldığımız borçları da ödüyoruz elimizde avucumuzda hiçbişey kalmıyo. 3 aydır yılsonu kesintisi adı altında maaşlar da çok az yatıyo. Öyle daraldım öyle bunaldım ki. 1 lirayı harcamaya korkar oldum. Allah yardımcımız olsun da 3 sene kadar daha ödeyeceğiz.

Ailesi bize yardım etmek zorunda değil biliyorum siz söylemeden ben söyleyeyim. Ama kızım şuan hasta bronşit. Az önce balgam atamadığı için kustu nefessiz kaldı. Ne alaka derseniz evim buz gibi. Oturduğum odadan çıkmak, bulaşıkları dahi yıkamak, evi temizlemek yani kısaca hiçbişey yapmak istemiyorum. Çok çok afedersiniz banyoda tir tir titreme kaygısı yüzünden eşimle yakınlaşamıyorum bile. Şuan uyuyo yavrum göğsü hırıldıyo. Sonrada bakamıyosun hasta ediyosun oluyo. Ne yapayım ayaklı çocuk işim gücüm olunca takılıp peşime geliyo. Hangi anne evladını bile bile hasta eder. Bunu görüp bu evden çıkmama izin vermiyolar. Eşim giderlerimizi yetiştirmek için çalışırken ki halini ben görüyorum. Birbirimizi çok seviyoruz. Sırf yardımcı olabilmek adına çalışayım dedim evlendiğimizde istemeyen adam sırf ihtiyacımız olduğu için seve seve kabul etti ama yine kayınbabam izin vermedi. Bari söz verdiğiniz gbi kiramı verin de biraz olsun nefes alalım ya :KK43: Allah rızası için hakkınızı helal edin çok uzın oldu biliyorum ama daha neler var içimde bilemezsiniz. Yaz sezonu gelsin rahatlicaz maaşım artacak diyo birde çalıştığı yere özel taksitlendirmeyle bişeyler almıştık (örneğin çok sıkıştığımızda taksitle tlfon alıp peşine satıyordu ihtiyacımızı karşılıyoduk. O şekilde olan taksitlerimizde bitince baya hafifleriz.)

Bugünler bi geçip gitse maaşı da iyi artırırız bile ama kış ayları bizi çok zorluyo. Ailesi tek oğlan diye sürekli üstüne tiitrer gibi görünüyo. Yapmıyosun yedirmiyosun bakamamışsın oğlan zayıflamış deyip bunaltıyo beni. Kv için demiyorum bide onun kv si var eşimi belli bi yaşa kadar o büyütmüş. Maaşı var sğrekli hayor yapıyo dağıtıyo. Ben kuruşunda değilim beni yanlış anlamayın ama oğlum darda sıkıntıda dryip biraz destek olmuyo. 1 gün götürmesem hasret bıraktın soğutuyosun çocuğu bizden dedği torunun daha 5 kuruş harçlık vermedi. Kardeşim bıgüne kadar bana 1 lirayı geçkin para verdi borç diyemiyorum çok uyanıyorum kendi küçüğümden geri vermek istediğimizde kabul bile etmedi. Sırf ileride çalışabilmek adına katıldığım kurs paramı bile o ödedi. Onun verdiği paranın hesabını da annem tutar gerçi kardeşim istemese de oda ayrı bi konu. Öyle işte daha neler neler de çok uzun oldu keseyim burda. Derdimi dökmek istedim. Okuyanlara teşekkür ediyorum şimdiden.
250 TL su faturası mi?

Zaman zaman hangimiz hesapsız iş yapmıyoruz...kendinizi toparlayın önünüze bakin

Hayat bu hatalarımızdan ders almak için var..üzülmeyin.. 42 yaşındayım.. herşey yolunda mi yooo..ne kadar toparlarsan toparla şu yalan dünya işleri hep yarim kalacaktır...hep bir şeyler eksik gidecez bu dünyadan...sağlık olsun..

Zaman zaman hangimiz hesapsız iş yapmıyoruz...kendinizi toparlayın önünüze bakin

Hayat bu hatalarımızdan ders almak için var..üzülmeyin.. 42 yaşındayım.. herşey yolunda mi yooo..ne kadar toparlarsan toparla şu yalan dünya işleri hep yarim kalacaktır...hep bir şeyler eksik gidecez bu dünyadan...sağlık olsun..
Güzel bi detay. Yinede bişeyleri az da olsa yoluna koymak için uğraşıyorum işte

izin vermiyor ne demek ya? izin isteyen kim sorması ayıptır? yaptığınız başlıca hatalar 1)daha evlenmeden başkasına sırtınızı dayayıp geçinme hayalleriniz varmış ve doğal olarak suya düşmüş.Yani çalışan eden evli adamın kirasını ailesi niye ödesin. 2) Siz eşiniz ve çocuğunuz bir ailesiniz , kayınpederiniz eşinizin babası olabilir ancak bu onun dış kapının dış mandalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Ona neden soruyorsunuz hala?Eşiniz ailesinden bağımsızlaşmayı düşünüyor mu inşallah? 3)Neden sessiz kalıyorsunuz?Kusura bakmayın ama her şey sizin de elinizde.Hiçbir zaman ağzınızı açmadınız diyelim bari çocuk bu haldeyken al git ananın babanın evine böyle olucak iş mi bu? bir de 250 lira su faturasını anlamadım biz 4 kişiyiz şu an ve bu ay 66 lira geldi.yazın evin en kalabalık halinde temmuz sıcağın duşlar çamaşırlar derken 100 falan geliyor.biraz ayağını yorganına göre uzatma sorunu da var sanırım.

izin vermiyor ne demek ya? izin isteyen kim sorması ayıptır? yaptığınız başlıca hatalar 1)daha evlenmeden başkasına sırtınızı dayayıp geçinme hayalleriniz varmış ve doğal olarak suya düşmüş.Yani çalışan eden evli adamın kirasını ailesi niye ödesin. 2) Siz eşiniz ve çocuğunuz bir ailesiniz , kayınpederiniz eşinizin babası olabilir ancak bu onun dış kapının dış mandalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Ona neden soruyorsunuz hala?Eşiniz ailesinden bağımsızlaşmayı düşünüyor mu inşallah? 3)Neden sessiz kalıyorsunuz?Kusura bakmayın ama her şey sizin de elinizde.Hiçbir zaman ağzınızı açmadınız diyelim bari çocuk bu haldeyken al git ananın babanın evine böyle olucak iş mi bu? bir de 250 lira su faturasını anlamadım biz 4 kişiyiz şu an ve bu ay 66 lira geldi.yazın evin en kalabalık halinde temmuz sıcağın duşlar çamaşırlar derken 100 falan geliyor.biraz ayağını yorganına göre uzatma sorunu da var sanırım.
Kimseden izin almadım. Kimseye sırtımı dayamadım kendilerini yapacaklarını söylediler belli bi müddet yaptılar. Şuanda yapsınlar demiyorum. Tek istediğim bana karışmamaları. Fatura da bir iki aylık birikmiş fatura

Ben kirayı ödesinler demedim ki. Kendileri ödeyeceğiz dediler. Ödemiyolar. Tamam ödemesinler zaten. O zaman bana karışma hakkını da bulmasınlar kendilerinde. Kızımla şuan hastanedeyiz. Yatış istedik dr umuz uygun gördü. Daha iyi tedavi olması için.
Aynen nickinde yazdigi gibi cevap ver onlara. Odemiyorlarsa zaten sorun yok. Kizina gecmis olsun

Bugün evime giderim. Bi duşa girip kıyafetleri yıkayıp temizleyeyim yarın babama beni almasını söylerim. Kızım orda daha çabuk toparlanır. Evi de hemen bulamayız diye korkuyorum ama umarım bulurum

Eşimde karaelı annesine resti çekmiş. İnşallah kısa sürede olumlu sonuç alırız yeni ev işinden

bence konuyu da guncelleyin musait olunca, herkes ilk yazinizi okuyup yorum yapıyo tekrar tekrar yazmak zorunda kaliyosunuz.

insallah gönlünüzce olur hersey, kuzuya da tekrar geçmiş olsun

siz zaten artik kabugunuzu kirdiniz bundan sonrasi için endise edecek bisey kalmadi :super:

Bugün evime giderim. Bi duşa girip kıyafetleri yıkayıp temizleyeyim yarın babama beni almasını söylerim. Kızım orda daha çabuk toparlanır. Evi de hemen bulamayız diye korkuyorum ama umarım bulurum
Bulunur inşallah.
Emlakçı varsa onlara bakın, daha hızlı olur.

bence konuyu da guncelleyin musait olunca, herkes ilk yazinizi okuyup yorum yapıyo tekrar tekrar yazmak zorunda kaliyosunuz.

insallah gönlünüzce olur hersey, kuzuya da tekrar geçmiş olsun

siz zaten artik kabugunuzu kirdiniz bundan sonrasi için endise edecek bisey kalmadi :super:
Yeni girdim evime. Kızımın ilacı havası derken oturamadım daha güncellerim fırsat bulunca. Teşekkürler sağolun

X