Border Collie beslemek istiyorum ama...

Kazen evde(bahçede) Border Collie

• beslesin, destekliyorum

OY: 365 43,3%
  • asla beslemesin

OY: 477 56,7%

• Ankete Katılan
    842
Gerçekten ayıpladım. Hayvanlar mal mı ki alınıp satılsın ? Barınaklara bakın. Terkedilen çok oluyor. Petarkadaş vb. sitelerde bulursunuz istediğiniz cinsi hem de ücretsiz ! Bunun haricinde genelde kücük olsun apartman hayatina uyumlu olsun denir. Ama büyük köpek beslemek daha kolaydır. Kücükler 1-)Çok havlar 2-)Tuvalet eğitimi daha geç oturur 3-)Asosyal yapıda oldukları için saldırma eğilimleri vardır. Evde birini sahiplenip diğerini kendine düşman edinebilir. 4-)Genetik hastalıklara daha yatkındırlar. Veteriner masrafınız çok olur. Pekinezler,puglar .... Bu 4'ü birleşince bir süre sonra milyarlara aldığınız köpek size o kadar da sevimli gelmeyecektir. Bakamıyoruz sahiplendirelim ya da aldığımız fiyata satalım olacaktır.
---------------------------
Eğitilmesi en kolay olan ırklar genellikle border collie,collie,pitbull,dogo,goldendır. Özellikle goldenlar apartman hayatına çok uyumludur. Ve eğitilmesi çok kolaydır. Boyum 162 collie melezi köpeğim var 35 kilo neredeyse ben boyda. Her gören bunu evde nasıl besliyorsun diyor.Ama apartman hayatına çok uyumlu. Ben evde yokken sessizce beni bekler. Tuvaleti geldiğinde kapıya gider. Dışarıdan gelince bir iki sevişiriz sonra ben nereye gidersem yanıma gelip oturur.
Tatlım ücretli o site baktım sinir oluyorum hayvanları satanlara

Tatlım ücretli o site baktım sinir oluyorum hayvanları satanlara
Petarkadaş gibi sitelerde satış yasaktır. Satış yapan hesaplar kapatılır. Bunun haricinde bazı akıllılar kedi/köpek satıyor.5199 sayili kanuna göre ruhsatsiz hayvan satmak yasak. Hem hayvana el konuluyor hem de üreticiye ceza kesiliyor. Petshoplarda bile bunun bir kıstası var. Şartlar açıkca belirtiliyor. Uymayanların hayvan satış ruhsatı elinden alınıyor. Ama denetleyen olmadığı için ancak biri dava edince yaptirim uygulanıyor :KK43:

Evde danua beslemek istiyorum ama eşimi ikna edemiyorum....

Aha alın size dert... Burayı takip ediyor lütfen beni destekleyin.... Ankete göre hareket edeceğiz, lütfen beni destekleyin.

Danua nasıl bir cins diyen olursa ;

Ayrica bunlarin kulaklari kesik. Kanuna göre bunu yapan veterinerin de(klinik kapatmaya kadar) yaptıranın da cezasi yüksek. Fotoğraf internetten bulunma ama haberiniz olsun

Petarkadaş gibi sitelerde satış yasaktır. Satış yapan hesaplar kapatılır. Bunun haricinde bazı akıllılar kedi/köpek satıyor.5199 sayili kanuna göre ruhsatsiz hayvan satmak yasak. Hem hayvana el konuluyor hem de üreticiye ceza kesiliyor. Petshoplarda bile bunun bir kıstası var. Şartlar açıkca belirtiliyor. Uymayanların hayvan satış ruhsatı elinden alınıyor. Ama denetleyen olmadığı için ancak biri dava edince yaptirim uygulanıyor :KK43:
Biliyorum böyle olduğunu ama ücretsiz yazıp ücret isteniyor arandığında
Bende köpek sahiplenmek istemiştim aradım 2.5 bin istemişti hepsini aradım hepside ona yakın ücret istediler (4-5 yıl önce oldu bu olay)

bulun bana border coli hemen gelip alacağım.....

siyah, cinsiyetinin bir önemi yok.... lakin yaşı ufak olmalı zira yaşadığım yerde eğitemez isem köylüler maalesef onu vurur. Yani koyun kovalamamayı öğretmem lazım. Genelde burada köpekler koyunları kovalayınca anında vuruluyor zira koyunlar şişip ölüyor ve buna kızan ufo gören masum köylüde zang diye vuruyor
Selam patron. Bizim barinaga haber saldim. Varsa beni arayacaklar. Hemen size donerim. Denetimli veriyorlar,aylik takibi var, arayip soruyorlar yani. Cins kopek cok var,ben pek anlamam o yuzden gittigimde gormus muydum bilmiyorum.

Büyükbaş çiftliği olan deseydiniz çok var da köpek bir iki soruştursam çıkar ama köpek cinsi tehlikeli

Biliyorum böyle olduğunu ama ücretsiz yazıp ücret isteniyor arandığında
Bende köpek sahiplenmek istemiştim aradım 2.5 bin istemişti hepsini aradım hepside ona yakın ücret istediler (4-5 yıl önce oldu bu olay)
Husky istemissiniz sanirim yorumlar da gördüm. 3 tane falan husky sahiplendirdim sayisiz husky ile tanistim hepsinin ortak özelliği sahibine bağlanıp diğerlerini dışlamak havlamak falan değil direk yokmuş gibi davranmak :KK70:Sey yapabilirsiniz mesela izmirdesiniz diyelim instagrama izmirhayvanseverler yazarsaniz ücretsiz sahiplendirme yapan bircok sayfa bulursunuz. Her sehir de vardir mutlama

Husky istemissiniz sanirim yorumlar da gördüm. 3 tane falan husky sahiplendirdim sayisiz husky ile tanistim hepsinin ortak özelliği sahibine bağlanıp diğerlerini dışlamak havlamak falan değil direk yokmuş gibi davranmak :KK70:Sey yapabilirsiniz mesela izmirdesiniz diyelim instagrama izmirhayvanseverler yazarsaniz ücretsiz sahiplendirme yapan bircok sayfa bulursunuz. Her sehir de vardir mutlama
Terrier 0 numara İçin aramıştım o siteyi bana kalsa husky ama eşim büyük ırklardan korkuyor goldendan bile korkuyor o yüzden küçük ırk sahiplenmek istemiştim şuanda evde bir kedim var sokakta daha gözleri açılmamış halde atmışlardı sahiplendim büyüttüm koca dana oldu 😂

Terrier 0 numara İçin aramıştım o siteyi bana kalsa husky ama eşim büyük ırklardan korkuyor goldendan bile korkuyor o yüzden küçük ırk sahiplenmek istemiştim şuanda evde bir kedim var sokakta daha gözleri açılmamış halde atmışlardı sahiplendim büyüttüm koca dana oldu 😂
Terrier asla tavsiye etmem. En zor ırk huy olarak. Sahiplendirdigim terrierler hep geri gelirdi. Doğru yuva bulama kadar 2-3 kez yuva değistirirdi. Diğer ufak irklar kadar masraflı değiller ama kisilikleri garip, saldırganlar gürültücüler,tuvalet olayı cok zor, sizi sever esinizi düsman beller vs... Terrier sahipleri varsa daha iyi bilir :) Coocker sahiplenebilirsiniz cok kücük degil ama büyükte değil. İlla minicik isterseniz pekinez de olabilir biraz masraflılar ama cok iyi huylu köpekler :)

Terrier asla tavsiye etmem. En zor ırk huy olarak. Sahiplendirdigim terrierler hep geri gelirdi. Doğru yuva bulama kadar 2-3 kez yuva değistirirdi. Diğer ufak irklar kadar masraflı değiller ama kisilikleri garip, saldırganlar gürültücüler,tuvalet olayı cok zor, sizi sever esinizi düsman beller vs... Terrier sahipleri varsa daha iyi bilir :) Coocker sahiplenebilirsiniz cok kücük degil ama büyükte değil. İlla minicik isterseniz pekinez de olabilir biraz masraflılar ama cok iyi huylu köpekler :)
Daha önce terrier köpeğim vardı çok akıllıydı hatta kediyle köpek aynı evdeydiler köpeğim mamasını (tavuk)az yiyip kediyi sürüyerek ye onları derdi kalp krizinden öldü sabahın 4ünde 😭
Keşke hiçbir 4 patili ölmese

Merhaba bişey sorabilir miyim biz geçtiğimiz bayram Golden sahiplendik gece çok bağırdı kardeşlerinin yanına geri götürdük dayanamadık aslında sahiplenmesi için gerekli süreyi de doldurmuş neden öyle oldu acaba?
Anneden ve kardeşlerden yeni ayrıldığı içindir. İdeali 2.5-3 ayliktir. Öncesi küçük oluyor. Bağırma dediğiniz ağlama mı,havlama mı,uluma mı o önemli.

Merhaba bişey sorabilir miyim biz geçtiğimiz bayram Golden sahiplendik gece çok bağırdı kardeşlerinin yanına geri götürdük dayanamadık aslında sahiplenmesi için gerekli süreyi de doldurmuş neden öyle oldu acaba?

Bu olabilir, çok normal. Ortam değişikliği, kardeşlerinin, varsa annesinin yokluğu, korku,...vs. bir çok sebebi olabilir ki yavru köpek sahiplenmelerin büyük bir kısmında ilk günler bunlar yaşanabiliyor. Aslında büyük küçük demeden bütün köpeklerde, ortam değişikliğinde ilk zamanlar çeşitli sorunlar yaşanabilir. Alışmasını beklemek gerekir.
Benim köpeklerimde ilk günler uyuyamadığım, korkmasın diye sabaha kadar yanında kaldığım çok oldu.

Bu olabilir, çok normal. Ortam değişikliği, kardeşlerinin, varsa annesinin yokluğu, korku,...vs. bir çok sebebi olabilir ki yavru köpek sahiplenmelerin büyük bir kısmında ilk günler bunlar yaşanabiliyor. Aslında büyük küçük demeden bütün köpeklerde, ortam değişikliğinde ilk zamanlar çeşitli sorunlar yaşanabilir. Alışmasını beklemek gerekir.
Benim köpeklerimde ilk günler uyuyamadığım, korkmasın diye sabaha kadar yanında kaldığım çok oldu.
Biz gece dayanamadık geri götürdük 😔kardeşleri ve annesinin yanına bi tanıdığımızdan almıştık süresini doldurmuş sahiplenilebilir dedi

Daha önce terrier köpeğim vardı çok akıllıydı hatta kediyle köpek aynı evdeydiler köpeğim mamasını (tavuk)az yiyip kediyi sürüyerek ye onları derdi kalp krizinden öldü sabahın 4ünde 😭
Keşke hiçbir 4 patili ölmese
2 patililer de ölmesin efenim hiçbir canlı ölmesin 😔muhabbet kuşum vardı konuşurdu ben odadan çıksam geri geleyim diye bağırırdı o öldüğünde kaç gün kendime gelemedim bir daha da dedim sahiplenmem😔

2 patililer de ölmesin efenim hiçbir canlı ölmesin 😔muhabbet kuşum vardı konuşurdu ben odadan çıksam geri geleyim diye bağırırdı o öldüğünde kaç gün kendime gelemedim bir daha da dedim sahiplenmem😔
Benim 25 haziranda muhabbet kuşum öldü kaç kere veterinere götürdük ilaçlar falan fayda etmedi insan çok üzülüyor gözlerim şişti ağlamaktan 😭

Yavrular genellikle annesinden kardeşlerinden ayrıldığı İçin ağlarlar onu yanınıza alıp uyursanız ağlaması kesilecektir

Benim 25 haziranda muhabbet kuşum öldü kaç kere veterinere götürdük ilaçlar falan fayda etmedi insan çok üzülüyor gözlerim şişti ağlamaktan 😭
İlaç da fayda etmemişti bikaç gün ilgilenememiştim onunla belki de üzüntüden öldü aklıma geldikçe yüreğim acıyor 😔

Biz gece dayanamadık geri götürdük 😔kardeşleri ve annesinin yanına bi tanıdığımızdan almıştık süresini doldurmuş sahiplenilebilir dedi

Süresini doldurmuş olması en önemli şey zaten. Kesinlikle anneden yeter miktarda sütü almış olması gerekiyor bağışıklık açısından.
Ancak dediğim gibi süresini doldurmuş olması yeni ortama hemen adapte olabileceği anlamına gelmiyor maalesef. Yapı da önemli. Bazı köpek hemen alışır, bazısı için biraz zaman gerekir. Ama en önemlisi sahibinin ilgisi ve şefkati tabi :KK74:

X