Border Collie beslemek istiyorum ama...

Kazen evde(bahçede) Border Collie

• beslesin, destekliyorum

OY: 365 43,3%
  • asla beslemesin

OY: 477 56,7%

• Ankete Katılan
    842
İlaç da fayda etmemişti bikaç gün ilgilenememiştim onunla belki de üzüntüden öldü aklıma geldikçe yüreğim acıyor 😔
Bide ölmeden birkaç dakika önce zar zor tırmandı bize baktı sonra indi aşağıya öldü 😭
Nasıl hayvanlara işkence ediyorlar onlara nasıl kıyıyorlar bilmiyorum

Bide ölmeden birkaç dakika önce zar zor tırmandı bize baktı sonra indi aşağıya öldü 😭
Nasıl hayvanlara işkence ediyorlar onlara nasıl kıyıyorlar bilmiyorum
Biz kedi de sahiplendik küçük kızım 2 yaşındaydı çok kıskandı sever gibi yapıp yere atıyordu kanepeden onu da geri verdik canlı en nihayetinde insan üzülüyor 😔

Ben 9 yasındaki köpeğimi bursa çiftlikten aldım. Aldığım beyefendinin ismi Osman dı. Ama şuan iletişim numarası falan yok. Çok güzel kopekcikleri vardi.

Terrier asla tavsiye etmem. En zor ırk huy olarak. Sahiplendirdigim terrierler hep geri gelirdi. Doğru yuva bulama kadar 2-3 kez yuva değistirirdi. Diğer ufak irklar kadar masraflı değiller ama kisilikleri garip, saldırganlar gürültücüler,tuvalet olayı cok zor, sizi sever esinizi düsman beller vs... Terrier sahipleri varsa daha iyi bilir :) Coocker sahiplenebilirsiniz cok kücük degil ama büyükte değil. İlla minicik isterseniz pekinez de olabilir biraz masraflılar ama cok iyi huylu köpekler :)
Evet ama coccker larda baya agresif canim ve cok hareketliler. Iyi huylu demissin de şaşırdım inan ki..hatta ona antidepresan verenler de varmis ama çok tatlılar o ayrı bir konu. Bir de bence o av kopegi sanirim kemirme huyu da var labrador ve huskyler gibi. Husky egitimi asiri zor inatci bilirsin ve sanirim onlar da cok kemirgen. Bir husky limon agacini kemirdi. Limon agacini kurt kemirmez. Acı dır yani. Duşun :KK70: Terrier konusunda cok haklısın 2 tanıdığım kiside var 2 si de sahibini ısırdı. Bi tanesi hastanelik etti kadını. Daha doğrusu sahibi olarak evin adamını belledigi icin,adamın karısını ısırdı.
Küçük ırklar insan seciyor. Bende ki de küçük ve sürekli havliyor asla çözüm bulamadım 9 yasinda. Kapı çalınca odaya kapatıp,kapıyı kapatınca (yani kargocu, sucu falan geldiginde) geri açıyoruz kapıyı. Asla susmuyor ve tek kişiye bağlı olma eğiliminde gercekten küçükler. Büyükler de öyle ama onlar evdeki diğer bireylere düşmanlık yapmıyor en azından 😁😁😁
Ve benimkinin tuvalet eğitimi olmasina ragmen,yeterki bizi sinirlensin gidiyor banyo paspasina yapıyor. Sevdiğimiz icin katlaniyoruz büyük ırklar daha akıllı gercekten de

Evet ama coccker larda baya agresif canim ve cok hareketliler. Iyi huylu demissin de şaşırdım inan ki..hatta ona antidepresan verenler de varmis ama çok tatlılar o ayrı bir konu. Bir de bence o av kopegi sanirim kemirme huyu da var labrador ve huskyler gibi. Husky egitimi asiri zor inatci bilirsin ve sanirim onlar da cok kemirgen. Bir husky limon agacini kemirdi. Limon agacini kurt kemirmez. Acı dır yani. Duşun :KK70: Terrier konusunda cok haklısın 2 tanıdığım kiside var 2 si de sahibini ısırdı. Bi tanesi hastanelik etti kadını. Daha doğrusu sahibi olarak evin adamını belledigi icin,adamın karısını ısırdı.
Küçük ırklar insan seciyor. Bende ki de küçük ve sürekli havliyor asla çözüm bulamadım 9 yasinda. Kapı çalınca odaya kapatıp,kapıyı kapatınca (yani kargocu, sucu falan geldiginde) geri açıyoruz kapıyı. Asla susmuyor ve tek kişiye bağlı olma eğiliminde gercekten küçükler. Büyükler de öyle ama onlar evdeki diğer bireylere düşmanlık yapmıyor en azından 😁😁😁
Ve benimkinin tuvalet eğitimi olmasina ragmen,yeterki bizi sinirlensin gidiyor banyo paspasina yapıyor. Sevdiğimiz icin katlaniyoruz büyük ırklar daha akıllı gercekten de
Huskyler inatçı ya dediginiz gibi o özelligini söylememisim nedense öyle bir huyları var 😅 coockerlar genellikle cok cana yakın olurlar ama zeka konusunda birazcık problemler var bu benim sahibim demiyor mesela herkese mavi boncuk benim tanidiklarım da böyleydi. Sadece bir tanesi agresifti kivircik saçlıyım diye beni sevmezdi kapıdan iceri bile sokmazdı beni ona ne rüsvetler verdim halbuki yaş mamalar ödül mamaları lahmacun arkadaşım ben geleceğim zaman mecbur odaya kapatırdı :KK70: halbuki onu da ben sahiplendirdim nankör pislik sahiolendirdikten sonra onun sahibiyle çok yakın arkadaş olduk ama köpek hala beni kabullenemedi sırf kıvırcığım diye srfsz

Benimde şu ana kadar olan tecrübelerime göre kesinlikle büyük ırklar daha uysal.
Huskyler kadar inatçı köpek ne gördüm ne duydum ama o oranda da tatlılar işte :KK48: Kesinlikle çok kemirgenler, biraz da oyunculuktan yapıyorlar ama bunu. İşleri güçleri oyun. Ailede insan seçtiklerine hiç şahit olmadım ama aile dışındaki insanlardan pek hoşlanmıyorlar.
Aslında ben de küçük ırkların daha çok insan seçtiklerini gördüm hep. Hem de daha sinirliler. Ama minnoşlar işte sinirlendikçe daha tatlı oluyorlar :KK70:
Irk çeşitliliği bir yana küçüğünden büyüğüne köpek bir başka. Ben bu kadar karşılıksız, çıkarsız seven bir canlı bilmiyorum.

Terrierim kocaman köpeklere saldırıyordu kucağıma zor alıyordum küçücük boyuna bakmadan saldırmak nedir oğlum demiştim tombişime

Benimde şu ana kadar olan tecrübelerime göre kesinlikle büyük ırklar daha uysal.
Huskyler kadar inatçı köpek ne gördüm ne duydum ama o oranda da tatlılar işte :KK48: Kesinlikle çok kemirgenler, biraz da oyunculuktan yapıyorlar ama bunu. İşleri güçleri oyun. Ailede insan seçtiklerine hiç şahit olmadım ama aile dışındaki insanlardan pek hoşlanmıyorlar.
Aslında ben de küçük ırkların daha çok insan seçtiklerini gördüm hep. Hem de daha sinirliler. Ama minnoşlar işte sinirlendikçe daha tatlı oluyorlar :KK70:
Irk çeşitliliği bir yana küçüğünden büyüğüne köpek bir başka. Ben bu kadar karşılıksız, çıkarsız seven bir canlı bilmiyorum.
Kesinlikle öyle. Hepsinin en sevdiğim özelliği bu. Köpek bambaşka bir canlı. Kediyi de severim. Ama köpeği başka seviyorum ben de. Evet küçükler cok sinirli. Benim köpegim mama yerken yanından geçelim hırlıyor. Bir sey yapacagindan da degil ama 🤣🤣🤣

Huskyler inatçı ya dediginiz gibi o özelligini söylememisim nedense öyle bir huyları var 😅 coockerlar genellikle cok cana yakın olurlar ama zeka konusunda birazcık problemler var bu benim sahibim demiyor mesela herkese mavi boncuk benim tanidiklarım da böyleydi. Sadece bir tanesi agresifti kivircik saçlıyım diye beni sevmezdi kapıdan iceri bile sokmazdı beni ona ne rüsvetler verdim halbuki yaş mamalar ödül mamaları lahmacun arkadaşım ben geleceğim zaman mecbur odaya kapatırdı :KK70: halbuki onu da ben sahiplendirdim nankör pislik sahiolendirdikten sonra onun sahibiyle çok yakın arkadaş olduk ama köpek hala beni kabullenemedi sırf kıvırcığım diye srfsz
Av köpeklerinin genelinde zeka konusunda bir problem var sanirim.ve ya inatçı oldukları için mi acaba. Eğitilmesi de cok güç oluyor.. Çok güldüm ya 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 birine taktı mi takıyorlar gerçekten bizimde bir tanıdığımız ne zaman bize gelse benim köpegim havliyor. Ogun geldiklerinden gidene kadar havladı neredeyse. Sebepsiz..

Kesinlikle öyle. Hepsinin en sevdiğim özelliği bu. Köpek bambaşka bir canlı. Kediyi de severim. Ama köpeği başka seviyorum ben de. Evet küçükler cok sinirli. Benim köpegim mama yerken yanından geçelim hırlıyor. Bir sey yapacagindan da degil ama 🤣🤣🤣
Yaa iste büyük köpek candir o saldirgan dedikleri pitbullun agzindan kemigini alıyorsun bakakalıyor garibim sıkıysa terrierin önünden mamasini al 😂😂😂
Terrierim kocaman köpeklere saldırıyordu kucağıma zor alıyordum küçücük boyuna bakmadan saldırmak nedir oğlum demiştim tombişime
Bir arkadaşım boyu ufak diye sinirleniyor demişti terriler icin :KK70:

Yaa iste büyük köpek candir o saldirgan dedikleri pitbullun agzindan kemigini alıyorsun bakakalıyor garibim sıkıysa terrierin önünden mamasini al 😂😂😂

Bir arkadaşım boyu ufak diye sinirleniyor demişti terriler icin :KK70:

Çok akıllıydı çok sakindi taaaaki kendinden büyük köpekleri görene kadar 😂 zor eve götürüyordum kucağımda arkama baka baka köpek gelirse naparım diye diye 😂
İyi ki varlar onlar..

Çok akıllıydı çok sakindi taaaaki kendinden büyük köpekleri görene kadar 😂 zor eve götürüyordum kucağımda arkama baka baka köpek gelirse naparım diye diye 😂
İyi ki varlar onlar..
:KK70: :KK70: :KK70: Ben de hep öyle düşünürüm küçük ırklar için :KK70::KK70::KK70:
Geçen evin önünde bir tane yorkshire terrier gördüm tasmasiz geziyor ilk başta kayboldu sandım neyse geldi önümde durdu anam dedim kesin ısıracak gözlerimin icine içine bakıyor çünkü. Sonra kendini sevdirdi ben şok ben iptal. Çok tatliydi :KK36:
IMG_20200817_130252.jpg

Zaten sahibiyle geziyordu. Sahibi çok sorumlu biri olduğu icin köpeğinin tasmasız salık gezmesinde sakınca görmüyormuş

Aman iyi bari.
Tasmasız gezdirenleri hiç anlamıyorum zaten.
Bir de kendi başına sokağa salanlar var. Gezip dönüyormuş efendim, çok akıllıymış. Ondan sonra her yer kayıp köpek ilanı dolu.
Ben köpeğimi dibimden ayırmazdım gezerken, öyle uzatmalı tasma bile kullanamazdım. İnsanlardaki rahatlığı anlayamıyorum gerçekten.

Geçen evin önünde bir tane yorkshire terrier gördüm tasmasiz geziyor ilk başta kayboldu sandım neyse geldi önümde durdu anam dedim kesin ısıracak gözlerimin icine içine bakıyor çünkü. Sonra kendini sevdirdi ben şok ben iptal. Çok tatliydi :KK36: Eki Görüntüle 2680180
Ya işte ben bu köpeklerden istiyorum yaa 😍😍bakarım eğitirim de gerci 2 aylik bebe var suanda esim Hayir olmaz diyor. Bahçeli ev olursa doberman alırız diyor suanki zaten masallah 7 dobermana bedel. Bebeğin alt açma örtüsünün üzerine yatiyor. Bebek ağlayinca havliyor bize haber veriyor 🤣🤣 şimdi de yeni yeri emzirme yastığı. Onun üzerine yatıyor. Bebekle birlikte mutlu olacaklar ama bunlar da cok tatli ya çok seviyorum.gercekten😍

bulun bana border coli hemen gelip alacağım.....

siyah, cinsiyetinin bir önemi yok.... lakin yaşı ufak olmalı zira yaşadığım yerde eğitemez isem köylüler maalesef onu vurur. Yani koyun kovalamamayı öğretmem lazım. Genelde burada köpekler koyunları kovalayınca anında vuruluyor zira koyunlar şişip ölüyor ve buna kızan ufo gören masum köylüde zang diye vuruyor
Aman Allahim...

X