Boşanmak istiyorum 2

Kesinlikle ona hep uyarıda bulunmak durumumda kalıyorum. Misafir gelince ya da biz gidince iyi davran eleştirme bak başkaları hep över sen yeriyorsun diye. Bu durum cidden rahatsız edici. Ha onun dısında arabamızı sattık parasını benim hesabıma attı, yeme içme masraf vs düşünmez çocuguyla da ilgili ama işte sevgi bitti cidden. Tahammül kalmadı
Aklı başında bir adam parayı sağda solda çarçur etmeyeceğinden, genç erkek zaafı olmadığından, ne bileyim ailesine falan sıvamayacağından emin olduğu karısına ev araba parasını verir, hem yarın adamın başı sıkıştığında vermeme durumunuz yok. Sizi sevmeyen, sürekli elalemin yanında laf sokan, adım gibi eminim ki sağda solda "Ben bu kadının eline her şeyi verdim ama ne kıymetim var ne de adam yerine konuyorum ha duvar ha ben." diye zırlayan bir adam sizi çelik kasa olarak kullanmış, bi de bi zahmet çoluk çocuğuna bakmış yani; o verdiği paradan alın bi estetik yaptırın marka çanta kıyafet falan alın bakın daha size para teslim ediyo mu..

Doğru ya birde kadın sevildiğini hisseder ya, öyle çiçek böcek almakla olmuyor işte. Yada tüm erkekler böyle mi biri hayır desin lütfen
tüm erkekler böyle. ne kadar çok tahammül edersen o kadar çok laçka bir hal alıyorlar. çiçek böcek göz boyama için adamın saygısı kalmış olsaydı başka kadına gitmezdi. ben şüphelenip ayrıldım, siz aldatılmışsınız buna rağmen ayrılmamışsınız adamın saygısı kalmaz bu durumda. erkekler kadın ne kadar çok yutarsa gözünde o kadar değersizleşiyor siz ilk o mesajı gördüğünüzde boşanma davası açacaktınız. adamın gözünde bir değeriniz kalmadı malesef.

Hadi aldatmayı falan geçtim de size vaat ettiği şeyler beni o kadar üzdü ki. Bir insanın zaten evlilik içinde yaşadığı normal şeyler bunlar. Boşanmaktan vazgeçirmek için teklif ettiği şeylere bak adamın . Bu kadar sevgisiz ortamda kalıp kendinize neden yazık ediyorsunuz . Sizinle konuşmama sebebi çay tabağı adamın sizde bende haksız olabilirim diyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize sizde sevmeye ve sevilmeye layık bir insansınız . Şu adama bile sevgi beslediyseniz gerçekten iyi bir insan çıksa karşınıza çok mutlu olursunuz
Bir konu sahibi de eve yeni eşyalar alınacak diye aldatan eşinden boşanmaktan vazgeçmişti. O konuya da çok üzülmüştüm. Bu vaatlere de çok üzüldüm aynı şekilde. Çok haklısınız.

Bir konu sahibi de eve yeni eşyalar alınacak diye aldatan eşinden boşanmaktan vazgeçmişti. O konuya da çok üzülmüştüm. Bu vaatlere de çok üzüldüm aynı şekilde. Çok haklısınız.
bunu çoğu kadın yapıyor ama. benim de bir komşum aldatıldığını öğrendiğinde ev eşyalarını değiştirmişti. sanırım aklınca ben masraf yaparsam başka kadına harcama yapmaya cesaret edemez diye düşünüyorlar.

Boşanma davası hakkında fikir istemiyorsunuz, velayet ya da nafaka hakkında soru sormuyorsunuz, boşanma sonrası süreç ile ilgili bilgi edinme isteğiniz de yok. Peki konu açma amacınız ne? Bariz belli yine affedeceksiniz, Allah hayırlısını versin demekle iş bitmiyor. Allah zaten inancınıza göre hayırlısını vermiş. Beyin vermiş kullanın diye, her şeyi önünüze de sermiş. Daha ne bekliyorsunuz boşanmak için?

Sevilmeyi, değer verilmeyi tatmadan yaşamak çok kötü . Umarım çok daha iyi insanlarla karşılaşırlar

Kocaniz milletin yaninda sizi eleştirmekte hakli degil hatta baş başayken bile sizi baskalariyla kiyaslamamali bana kalirsa ammaa ben olsam kendi tercihen yapmadiğim şeyleri bu şekilde abartili övmezdim. 😀 Her şey çok güzel ve lezzetli olmuş ellerine sağlik derim bitiririm.

Ben çok fazla yemek yapmayi, mutfakta durmayi sevmem mesela öyle her gün 4-5 cesit yemek yapamam, baskasi yapiyor diye de sanki cok buyuk bir sey yapmiş gibi övmem eşimin yaninda. 🙄
Misafire herkes yapiyor çünkü.

Asıl meseleye gelecek boşuna zorluyorsunuz ikinizde, aldatma işin girdiyse bitmiştir o iş.
Çok haklısınız. Benim de hatamvar

Hadi aldatmayı falan geçtim de size vaat ettiği şeyler beni o kadar üzdü ki. Bir insanın zaten evlilik içinde yaşadığı normal şeyler bunlar. Boşanmaktan vazgeçirmek için teklif ettiği şeylere bak adamın . Bu kadar sevgisiz ortamda kalıp kendinize neden yazık ediyorsunuz . Sizinle konuşmama sebebi çay tabağı adamın sizde bende haksız olabilirim diyorsunuz. Yapmayın bunu kendinize sizde sevmeye ve sevilmeye layık bir insansınız . Şu adama bile sevgi beslediyseniz gerçekten iyi bir insan çıksa karşınıza çok mutlu olursunuz
İçimi ısıttı mesajınız. Olmadı gereken şeyler ama yapmadı yıllar boyu. Boşa zamanım gecti farkındayım. Zararın neresinden dönülse kar olacak.

Boşanma davası hakkında fikir istemiyorsunuz, velayet ya da nafaka hakkında soru sormuyorsunuz, boşanma sonrası süreç ile ilgili bilgi edinme isteğiniz de yok. Peki konu açma amacınız ne? Bariz belli yine affedeceksiniz, Allah hayırlısını versin demekle iş bitmiyor. Allah zaten inancınıza göre hayırlısını vermiş. Beyin vermiş kullanın diye, her şeyi önünüze de sermiş. Daha ne bekliyorsunuz boşanmak için?
Sanırım birilerinin de haklısın boşa gitsin demesini bir onay bekliyorum saçma bir şekilde. Bir öncekinde tüm süreci araştırmış bilgi edinmiştim boşanma ile ilgili o sebeple de kafam rahat sanırım

bunu çoğu kadın yapıyor ama. benim de bir komşum aldatıldığını öğrendiğinde ev eşyalarını değiştirmişti. sanırım aklınca ben masraf yaparsam başka kadına harcama yapmaya cesaret edemez diye düşünüyorlar.
Kadınlardaki vizyona hasta oluyorum. Git bi yerini yaptır, yeni kaliteli kıyafetler al da at seher yıldızı marka pamuklu donu, kendine bak, tatile götürt falan, daha iyi nasıl hizmet ederime bakıyorlar. Ben hiçbir metresin bunlara düştüğünü görmedim ya, çatır çatır yiyolar paraları takıp takıştırıyolar, ellerine az para geçse orasını burasını doldurtuyolar plastik cerrahlara falan. Bence en iyi öyle kadınlar tanıyor bu herifleri, onlar yiyip içtikçe adamlar kul köle oluyorlar. Tesadüf olamaz bu yani.

Aklı başında bir adam parayı sağda solda çarçur etmeyeceğinden, genç erkek zaafı olmadığından, ne bileyim ailesine falan sıvamayacağından emin olduğu karısına ev araba parasını verir, hem yarın adamın başı sıkıştığında vermeme durumunuz yok. Sizi sevmeyen, sürekli elalemin yanında laf sokan, adım gibi eminim ki sağda solda "Ben bu kadının eline her şeyi verdim ama ne kıymetim var ne de adam yerine konuyorum ha duvar ha ben." diye zırlayan bir adam sizi çelik kasa olarak kullanmış, bi de bi zahmet çoluk çocuğuna bakmış yani; o verdiği paradan alın bi estetik yaptırın marka çanta kıyafet falan alın bakın daha size para teslim ediyo mu..
Asla vermez cok doğru harcamayacağımdan hatta biri bin edeceğime emin bir adam

Boşanmaya dair bir karar hissedemedim yazdıklarınızdan.
Bence siz boşanmayacaksınız. Adam yarın bir gün biriyle yeniden duygusallık kurup, bu kez daha ileri boyutta olunca evden gidip sizi boşayacak.
Siz de "yuvamı o kadın yıktı" diye mağdur olacaksınız.
Eşim hep söyler, aslında bitmesi gereken evlilikler bitmediğinde, sündürüldüğünde her şey çok daha çirkinleşiyor.

Başkasına rahatça "karıcığım" diyebilen adam o evlilikte işaret vermiştir. Bu tek gecelik bir şey değil çünkü. Yani bu aldatma olmadan önce de bu evlilik zaten sürmesi gereken bir evlilik değilmiş.

Bazen aldatma, kavga vs gibi şeylere çok odaklanıyoruz ama aslında bazen de beraber olmaması gereken iki insan ister çocuk ister toplum baskısı zorla bir arada kaldığında zaten ne bekliyoruz?

Adam niye boşanmak istememiş,bunu hiç anlamadım.

Tek gecelik ilişki olmadığı belli,diğer kadın da hemen kabullenmiş.

Neyse…

Allahım yardımcınız olsun inşallah arkadaşım.

Ben bazen aldatılmayı yakalamayı bile şans olarak görüyorum. Çünkü aldatıldığından şüphelenen ya da habersiz ama elle tutulur bir nedeni olmadığı için de sevgisizlikle belirsizlikle mutsuz hayatına devam etmekte olan o kadar kadın var ki..

X