Boşanmak.

Sevimsizkelebek

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2020
242
360
31
İyi akşamlar kk'nın güzel bayanları.Herkesin derdi kendine ağır inşallah başta sağlık olmak üzere rabbim kimseye atlatamayağı dert vermesin.
İçimi kimselere dökemedim öyle kendi halimde içli içli üzülüyorum şuan sizler bana destek olursanız belki içim biraz hafifler nede olsa dert paylaştıkça azalır derler :)
Benim oldukça dengesiz giden 2.5 yıllık bir evliliğim var ve bu evlilikte toparlanacak elle tutulur hiçbir taraf yok.Yani başlı başına umutsuz vaka.Çok severek evlendik. En azından ben öyle sanıyordum.Bazı sorunlu evliliklerde olduğu gibi eş ailesinin maddi yükleri, bencil davranışları kendi oğluşlarını hala evin malı sanmaları, yönetmeleri sonucu arabayı sattık ailesnin borcu için üstüne borçlandık kendimiz öylece kaldık. Eşim araba yok diye bunalıma girdi 2 yıldır ne dışarı çıkabildik nede birlikte birşeyler yapabildik.Arac yok diye eşim her canı sıkıldığında bana çattı iş şiddete kadar gitti.Hakaretler deseniz en ufak tartışmada zaten var. Bizim çocuğumuz olmuyordu erkek kaynaklı. Tedavi için birikim yaptık çok zorluk çektim bilezik bozdum kenarda tuttuk parayı ben tedavi olmasını beklerken araba derdine düştü eşim ki arabayı ailesi alacaktı çünkü onlar için sattık neyse dedim ,araba alacak derken birikimden kardeşine ve ticaret yapacağım aklıyla başkasına verdi birikimi. İyikide yapmamış çocuk bu evliliğe çok fazla olurdu zaten. En sonunda ufak tartışmada evimden git deyip durdu. Paramı ver boşanamıyorum senden diye sözler bile sarf etti. Artık benimde sinirlerim yıpranmıştı başlarım dedim parasına puluna borçlar bana kalma pahasına verdim parasını zaten heba etti şuan haberimde yok açıkçası. Artık kaç oldu bu her ayrılmaya kalktığımda yalvar yakar hiçbişey olmamış gibi seni seviyorumlar hep alttan aldım niye alıyorsam adam bildiğiniz iki karakterli. Bir bakarsınız benim için canını bile verebilecek sanarsınız bir bakarsınız sanki sevdiği herkesi öldürmüşüm gibi düşman. Çok merhametimi kullandığı oldu.Hep kıyamayan ben oldum ama benim sabrım tükendi. En son al dedim evini al paranı pulunu senden koca olmadı aile babasıda olmaz zaten diye hakaret ederek bitirdim işi. Çok gururlu ya beyefendi hakareti kaldıramadı birde saygımız sevgimiz bitmiş ayrılalımmış. Benim amacım buydu zaten asıl ben dayanamadım artık yıldım üzerime yıkmaya çalışıyor bitiren benmişim gibi ama umrumda değil sonuçta giden gitti benden. Yani bu evlilikten hayır çıkmadı bu saatten sonra hiç çıkmaz. Ailesi deseniz sürekli gel de gel vicdan yaptırıyorlardı evde zaten olmayan huzura tuz biber ekiyorlardı zaten sorunun başı onlar. Düğün zamanı bir kere arayıp bana masraf etmemişlerdir hep kendi ailem ve eşim koştu ona rağmen çok masrafı ailem yaptı sonrada ailem iletişimi kesti zaten ama görseniz dünyanın en iyi insanıyız derler. Neyse uzun oldu kusura bakmayın. Ne kadar kötü şey yaşamış olursam olayım ben bu insanı gerçekten severek evlenmiştim. Hıç böyle biri çıkacağı aklımın ucundan geçmemişti. Oturdum emeklerime, yaşadıklarıma,sessiz kaldığım günlere herşeye ayrı ayrı yanıyorum. Ve boşanmak hıç kolay değil çok büyük dönüm noktası içim tarif edilemez şekilde yanıyor ve nasıl atlatacağımı bilmiyorum. Önümüzdeki hafta dava açılacak bitecek. Araf gibi keşke bitmiş gitmiş olsaydı. Daha aileme açıklayamadım üzülecekler diye herşey bittiğinde söyleyeceğim. Desteksiz öyle bomboş kaldım boşlukta. Nasıl geçer bu günler dostlar? Nasıl toparlayacağım durumu? Gerçekten unutulur mu o insan ve yaşadığım şeyler?

zaman her şeyin ilacı, neden geçmesin. İnsan en yakınlarının ölümüne bile alışıyor ki size kötülük yapan birinin yokluğuna daha çabuk alışırsınız.en azından bu saydığınız sorunlardan kurtulacaksınız. Daha özgür olacaksınız. Şuan çok yorucu ve üzücü bi süreç olabilir ama bir zaman sonra kurtulduğunuz için dua edeceksiniz. Bir de iyi ki çocuk olmamış. Aile boyutunu düşünmeyin bence eminim onlar da olgunlukla karşılayacaktır. Ve hatta yanınızda olmaları sizi rahatlayacaktır.

Çok şükür bir damla göz yaşıma herşeyi feda edebilecek bir ailem var arkamda. Üzülecekler şey benim üzülmem olur boşanmam değil ama ben üzülmek istemiyorum işte elde değil

Tabiki üzülmemek tuhaf olurdu. Kolay bir süreç değil. Şuan üzülmeniz acısını yaşamanız normal.Ama zaman her şeyin ilacı. Geçecek hepsi. Belki eskisinden çok daha güzel bi hayatınız, evliliğiniz ,bebeğiniz olacak.

Üzülmeniz çok normal, büyük ihtimalle o insandan ayrılacağınıza değil; emeklerinize, evliliğinizi sürdürebilmek için katlandığınız kötülüklere, fedakarlıklarınıza ve tüm bunlara rağmen sonucun boşanmayla bitmesi size acı veriyordur ve tabi "şimdi bundan sonra hayatıma nasıl devam edeceğim" belirsizliğinin verdiği tedirginlik vardır. İçinizi ferah tutmaya çalışın ve hep şunu düşünün "bu evlilik bitmese nasıl bir hayat yaşayacağım? " işte burada belirsizlik yok, bu sıkıntılı, gergin, sevgisiz hayatı yaşamaya devam edeceksiniz. Yitik, ziyan bir hayat. Ne kadar erken kurtulsanız o kadar iyi, hayat akıp gidiyor 1 günümüz bile ziyan olmasın, kendinize hemen yeni bir düzen, yeni bir çevre, yeni ve güzel yerleri gezme hayalleri kurun belki biraz hüznünüz dağılır, heyecanlanırsınız.

Yasadiklarina uzuldum ama kurtulacaksin madem sevindim.Galiba dibi gormeden uste feraha cikamiosun aslinda anlattiklarin nerdeyse cok buyuk kitlenin yasadigi seyler karsindaki bir yerden sonra ben napiorum deyip donus yapiosa kurtuluyor evlilik yoksa ziyan oluo zaman.Ama şu var ki tekrardan daha bilincli bir sansin oluyor hayata onu dusunmek degerlendirmek lazim.Rabbim yardimcin olsun bu yolda sıkı dur hepsi sinav ins kotu bir ani olarak hatirlamazsin bile

İnşallah. Böyle gitmezdi zaten sıkıntılı insanlardan kurtuluyorum. Keşke bu geçen süreyi tamamen kişileriyle bir aklımdan çıkarabilsem anısını bile istemiyorum

Bende boşandım .Ben senin gibi 2.5 yıl çekmedım.4. Ayımda baba evıne geldım.Gırtlaklarına kadar borclularmış.Önce alrınlar sonra bilezıkler sonrada babası benım kefil olmamı istedi.Düşünebılıyormusun?Neye ugradığımı sasırdım.Söylenmeyen söz söylenmeyen hakaret kalmadı.Ben yuva dedıkce o para dedı.Geçiyor canım .Gecmeyecek bişey yok.Rabbım saglık versın.

Evet gerçekten emeklerimin değmediğine çok üzülüyorum hele bir bitsin atıcam kendimi yollara

Rabbim bu sıkıntıyı verdi bizim bişeyleröğrenmemizi istiyor.Ders çıkarmamızı istiyor.Tek başınıza atlatabılcegınız surec deıl bu.Aılenıze haber verın lütfen.Ve tekrar gelıp yalvarırsa tımsah gozyaşlarına ınanmayın.

Evliliğimüzde hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. Ben de 2 buçuk sene evli kaldım. Eş ailesinin varoşluğu bir abla sevdası memleketten hepimizi yöneten kaynana cadısı. Sürekli benden adam öldürmüşüm gbi nefret eden eş olcak adi. Ama iyiken sanki bna canını verecek. Kesinlikle psikolojik sıkıntılı insanlar. Psikolojik şiddette nirvanaya vardı.fiziksel de başladı. Bildiğin adamın borçlarını ödedim öğrenciyken aldığı kredisine kadar. Ne oldu aç gözlü oldum. Her neyse ben sürekli bağırarak ağlıyordum ellerim çenem titriyordu. Dayanamıyorum diyordum nafile anlamıyodu. Sürekli evden kovmalar. Bu süreçte hamileyim bebeğimi kaybettim sonrasında annemi kaybettim ama ben o çukurdan çıktım kaçtım. Ne hissettiğimi bile anlamadım. Sonrası bilio musun neden bu kadar kendimi heba etmişim dedim. Neden kendime yapmışım bunu. Şimdi 6 ay oldu evden ayrılıp boşanalı ben çok şükür iyiyim huzurluyum. Hamd olsun bugunüme. Bitecekse eğer bırak süründürme kendini yaşa acını bitsin gitsin

Geçmiş olsun.
Sorumsuz bi adamdan kurtulmuş olacaksınız.
Ekonomik özgürlüğünüz var mu ?
Bir süre üzülürsünüz ama sonra yeni biri Çıkar yine bahar gelir inşallah

Allah daha mutlu etsin inşallah. Bunların çoğu aynı model galiba bütün açıklarını kapatırsın sonra aç gözlü olursun bende çok paracı biriymişim ons göre ama gel gör herşeyini bana borçlu. Fiziksel psikolojik şiddet hıç kaldıramıyorum bende panik atak başladı yattığım yerde ölecekmişim gibi birde yanyana yürürken sanki birden parlayacak vuracakmış gibi korku geliyor içime gözlük bile takamıyorum güneşli havada vurur diye benimde psikolojimi bozdu

Geçmiş olsun.
Sorumsuz bi adamdan kurtulmuş olacaksınız.
Ekonomik özgürlüğünüz var mu ?
Bir süre üzülürsünüz ama sonra yeni biri Çıkar yine bahar gelir inşallah
İnşallah bahar gelir inşallah. Evliliğim boyunca çalıştırmadı beni biri bakar eder korkusuna tövbe yarabbi. Ama ailem arkamda olur mesleğim var çok şükür bir yıla kadar düzenli bir iş bulurum kendime o konuda korkum yok

Para için yaparlar.banada yaptılar.benzerini bende yaşadım dava devam ediyo çekişmeli.

Benim kavga esnasında yüzüme vurunca gözümdeki gözlüğüm kırıldı. Kırılan çerçeve gözümün altını kesti gözüm kapandı resmen. Ben seni çok iyi anlıyorum. Sen daha iyi bilirsin ama senin durumunu anlıyorum çok ürkektim hayata karsı boşandıktan sonra bile kimseye söylemiyodum ne bilim utanıyodum.inanki kendime geldim 6 ayda bak, güçsüz olma dik dur nolur. O ortamı terkettiğin an iyileşmeye baslıcaksın. İlk zamanlar zor olacak tamam ama o evde yasadıklarından zor değil

Allah yardımcınız olsun keşke ailenize söyleseniz bu süreçte yalnız olmasanız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…