Boşanmış elif gibi dimdik kadınlar

Korunma konusuna da gelince bence insanlar bir heves uğruna veya koca düzelir uğruna yaptıkları çocuklarını sorunlu ailede sorunlu yetiştiriyor o çocuk hep eksik büyüyor yükselen sesler mutsuz aile tablosu da ister istemez o çocuğa yansıyor çocuk çok büyük bir sorumluluk sorunlu insanlara düzelsin diyerek çocuk doğurulmaz

Ama çok erken şu an zaten bunları düşünmek icin,doğru zamanda dogru insanı bulmak önemli olan. Tabi ki yanlis birilerine de denk gelebilirsin ama iyice ölçüp tartmadan,tanımadan bir adım atmazsın artık.
Zamana bırak.
Önce mesleğin,eğitimin,sonra gerisi zaten kendiliginden gelecektir.

Evet öyle:) hayırlısı olsun ama evliliğe bakış açım kolay kolay değismeyecek

Sana helal olsun, burda cogu yetiskin kadinin yapamadigini yapmissin. Insanlar hata yapabilir, hele de yaslari daha gencken. Bazen basiretimiz baglanir, dunyanin en ozgur en kendine guvenen insani olsak da bazen bir bakiyoruz onurumuzu gururumuzu almisiz ayaklar altina. Bunlar onemli degil yeter ki bir noktada, ozellikle gec olmadan, toparlanip ne yapiyorum ben diyip ozdegerimizin farkina varabilmek ve ona gore aksiyon alabilmek. Bayiliyorum kendilerine eziyet eden ezik kotu kocalara en sonunda at gibi tekmeyi sert koyan kadinlarin hikayelerini okumaya.

Ayrica kocanizin mini etekli kadinlari gorunce mala baglamasina sasirmadim. Erkekler genelde boyledir maalesef. Kendi karilari asla giysin istemez ama baska kadinlarda gorunce dibi duser.

Yasadıklarına uzuldum, ama yaptıklarınada hayran kaldım cok iyi yapmıssın kurtuldun cocuk olmadan, allah karsına ıyı ınsanlar cıkarsın

Puhaha
Gerçekten hiç güleceğim yoktu, başlık sahibi sağ olsun güldürdü.
Bu ülkede boşanmış kadından daha kötü bir konum varsa o da boşanmış ve çocuklu bir kadındır.
20 li yaşlarda evlenmek falan baştan kaybetmişsiniz tabi zararin neresinden dönülürse kârdır.
Ama gurur, dik duruş falan hikaye kendinizi kandirmaktan vazgeçin bir hata yaptim deyip simdi en doğrusu ne onu düşünün kuyruğu dik tutmaya calismak komik duruyor uzaktan da.
Keşke bütün genç kizlar buralari okusa ve dersler çıkarsa.

Boşandıktan sonra o kadar değiştim ki kilo aldım tarzımı degistirdim vs :) adam hala haber gönderiyor sağdan soldan tehditte buna dahildi ama asla boyun eğmek yok

Evet dik durdum :) ve sonrasında kapımda köpek de olan ezikte olan o oldu iki kez sans verdim üçüncüyü layık göremedim kendisine zamanımı çaldırmak istemedim 20 yaşında dik durabilmekte benim hikâyemdi o küçümseyip güldügunuz hikayeye bir cok kadın cesaret edemiyor

Yani mesajin gercek anlamini cozmek icin cok zorlandim. Gercekten bosanmis kadinlarin dul ve kolay kadin oldugunu dusunen geri zihinlerden misiniz yoksa soylemek istediginizi mi aktaramadiniz anlamadim.

Ha sunu da soylemeden gecemeyegim: Kim sever elalemin hakkimda ne dusunecegini, ben ozgurlugume yeniden kavusmussam.

Dik durmak daha ilk saygısızlıkta kapıyı çekip gitmektir, kendini bu kadar düşürmek...
Sadece sizin için yazmıyorum bunu, eşim dövdü defalarca şans verdim kapimda agladi affettim falan yazanlar var hepsine ayni seyi düşünüyorum.
İçiniz yansa da, içinizde fırtınalar kopsa da gideceksiniz oyle bir iki şans yok.

Hayır ne münasebet!

Boşaniyorum duruşma tarihi bekleniyor ama dimdik duramıyorum bunu sadece ben bilsemde korkularım var mesleğim yok hiç çalışmadım evladım kızım var ailem destekçim kendimce iş arayıp biyerden başlamak istiyorum kızım ve kendim için Allahın izniylede başaracağıma inanıyorum tabiama kolay olmayacak ama sizede Rabbim gönlünüzdekini nasip etsin

Harikasın yüreği güzel kadın yolun bahtın açık olsun. Ex kişisi de anasıyla beraber, kesemediği göbek bağından beslensin. Teyzesine neymiş de su içerken zıkkım iç diyor. Senin emeklerin zıkkım olsun. Bak çok sinirlendim onu okuyunca. Neyse.. Sen yoluna bak. Mutluluğu hakediyorsun.. ailene de helal olsun, dağ gibi durmuşlar arkanda. Burada ailesi sahip çıkmayan çok kadını okuyoruz..

Iki çocuğuyla boşanmış bir akrabaram var :) oğlu ve kızı kocaman oldu ikinci kez evlenmemeyi seçti hiç daha önce işte çalışmamıştı ama ise girdi ve başardı şuan kızı 16 oğlu 23 yaşında kendine ait bir de evi var :) korkmayın hayat size illa ki bir kapı acar

Evet ailem en büyük şansım benim hala öyle annem hep arkamda durdu :)

Boşanmış kadın olmak, çocuklu boşanmış kadın olmak bunların nesi kötü konum kime göre neye göre?
Ha milattan öncesindeki kafa yapısında olanlara göreyse doğru.
20 yaşında boşandığı için kaybettiği birşey yok aksine heybesinde tecrübeyle bir adım önde.
Gururu olan cesareti olan kadınlarımız boşanmayı başarabilir yapamayan kadınlarımız malesef çekmeye devam eder(birgün onlarında cesaret etmesi ümidiyle) bu kadar basit bir denklemi anlamak zor olmamalı.
Asıl uzaktan komik duran ne biliyor musun?
Bazı insanların hayalinde bile cesaret edemeyeceği şeyi bir başkasının yaptığını görünce kendince küçümsemeye kalkması işte bu çok komik.
Ha bu arada keşke bütün kadınlar okuyup ders çıkarsa..
Sadece genç kızlar değil, evli, boşanmış, çocuklu boşanmış hiç birinin bir farkı yok birbirinden aynı saygıyı sevgiyi konumu hak ediyorlar.

üzerine daha fazla eklemeye bile gerek yok harfi harfine katılıyorum

Okurken çok duygulandım gerçekten
Rabbim yolunu bahtını açık etsin
Seni canı gönülden tebrik ediyorum. Umarım bundan sonra çoook mutlu olursun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…