Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bu da benim derdim,açmayan orkidem 🌸

Ben de yumurta suyu kullanıyorum, üçüncü boğumdan değil de, sararma başlayan yerden yani ikinci boğumun üstünden budayıp tarçın sürdüm. Sizce uzayıp tomurcuklanma olur mu? Budadığım halinin fotoğrafını da ekledim

Merhaba tarçın ve maden suyunu bende tavsiye ederim bir de kesinlikle toprağını değiştirmeyi deneyin özel kabuklu toprağı var kendi özel besi.i de var. Yerini beğenmemiş olabilir güneş alan bir yere koyun
Cam önü olur mu, toprağı da dediğiniz gibi böyle kabuklu parçalar olan değişik bir toprak. Bir de orkide besini ve haşlanmış yumurta suyu kullanıyorum, güneş vuruyor durduğu yere ama direk değil tül kesiyor biraz

Ablamin da cam önü ama döküldü soldu orkidesi benimkinin ışık almasi çok güzel ne fazla vuruyor ve serin kalıyor. Tül kessin biraz daha iyi olur hatta

Bende de budadıgım dal sarardı folyo sardım tarcın döktüm fayda etmedi oysaki yapraklarım köklerimde bi o kadar muntazam. Siz çözüm bulabildiniz mi dal sararmasına?

Bende de budadıgım dal sarardı folyo sardım tarcın döktüm fayda etmedi oysaki yapraklarım köklerimde bi o kadar muntazam. Siz çözüm bulabildiniz mi dal sararmasına?
Malesef akışına bıraktım ne yaptıysam olmadı ama çok sulamamaya dikkat ettiğimde çiçeklerim açıp bir iki ay dayanmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…